27.10.2021 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


Diskuse k článku

ČLOVĚČINY: Mé jméno je Ostříž! Šilhavý Ostříž!

Podlý útok oprsklého myše!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Rpuťová 23.11.2015 8:21

Re: hele Rputi, označ si je

Ale houby! Píšu to pořád dokolečka!

Š. Matyášová 23.11.2015 6:53

hele Rputi, označ si je

co když se ten jeden pořád vrací???

Z. Jenny 22.11.2015 21:47

Re: Dobré časné dopoledne přeju

:-)

Z. Jenny 22.11.2015 20:01

Drzí myšové

se stěhují do chat a teplých příbytků. Fakt nevím, co mi to evokuje.

Milá Rputi, zkusím to na buráky , až je potkám, doufám , že mi hlava zůstane na krku. :-)) Jinak jsem se chechtala jako blázen a až teď jsem dočetla všechno, tak se směju ještě víc. Díky!

Z. Tora 22.11.2015 14:51

Rputi

teda vůůůbec se nesměju (chechtám se jak blázenú). Tvé myšolovné vyprávění mi opravdu povzbudilo mysl. Koukám na naše kočky, co se kolem mně povalují a říkám si, jestli by si s myšma poradily... asi jak které. Některé uričtě loví, občas míváme myši na prahu. Teda už připravené ke konzumaci, ne živé. Je pravda, že zatím jsme je vždycky odnesli do kontejneru, a jak tak čtu, házet z okna je raděj taky nebudu Moooc hezky napsané.

J. Jovo 22.11.2015 14:25

Re: Dobré časné dopoledne přeju

Zdar a sílu, svěže k dílu!  ;-)

Z. Rpuťová 22.11.2015 14:06

Re: Pekný článok

Ne, nemám otevřené dveře.

Z. Katka 22.11.2015 13:21

Pekný článok

Akurát ma zaujíma, či to nebola stále tá istá potvorka - oknom von, dverami naspäť :-)

J. Polák 22.11.2015 12:47

Re: OT, ale pokecník, tak co.

No a já si myslel, že se učí cizí jazyky. Kolik řečí znáš, tolikrát jsi zvířetem.

Z. Jenny 22.11.2015 12:26

Re: Tak se to ve mě mele,

Milá Vave,vím, že tě nepotěším ale je vědecky prokázáno, že ať se hneš kam chceš, ve vzdálenosti min.6m od tebe se určo nachází pavouk, všude.To mihnutí, mohl být stín, já měla doma jednou většího pavouka naprosto běžného, téměř domácího a pro jeho rychlost jsem ho nemohla odchytit. Když běžel večer po koberci a byla rozsvícená lampa, ten potvorák vrhal stín jako mega sklípkan. :-)

Z. Jenny 22.11.2015 12:17

Re: Mimochodem

Neee, mně chtějí udělat e-shop. :-)))

Z. Jenny 22.11.2015 11:59

Re: Dobré časné dopoledne přeju

Zdar! :-))

Z. Matylda 22.11.2015 11:48

Zdravím při dni pozdravů!

U žabek konečně napršelo, což psice dneska dopoledne radostně zjistily při dlouhé procházce- našly spoustu kaluží :) takže jsme domů přivedli zabahněné radostné pejsky. Psice vydělaly na tom, že včera byl hon- šli jsme delší trasou, abychom se vyhnuli myslivecké chatě obležené myslivci, psy , auty a kořistí :)

Z. Rpuťová 22.11.2015 11:28

Re: Vy ste asi vědma...

:))))))))))))))))))))))))

J. David 22.11.2015 10:34

Vy ste asi vědma...

".... a když jí má ještě jak z praku". Díky za konstruktivní úsududek. Nemáte Vy ještě klimakterické návaly... Doplnit estrogeny a kalcium. Moje čubinka NKO po kastraci (v 10. letech) začala býti žravá, nu ztloustla. Asi blbnu ve smyslu Vašeho bonmotu, ale čaj/rum/bum bych neodmítl, pokud by byl ten kvalitní rum, fázi čaje bych abstrahoval, rumu bych popil, nu a to bum, to bych nechal na gravitačním zrychlení 9.81 m/sec. třeba při dané teplotě a tlaku. Víte, proč jako myslivec mám psa? 1. Nikdy nezradí 2. Ví vždy více, než páníček 3. Poví mi, kde je zvěř. 4. Když se blbě trefím, dohledá. 5. Když se ožeru, dovede mne vždy domů. Etc., etc. Víte, jak pak skončíme po koupeli? Ve stejném pelechu, já na vrchu kanape, ona mi v nohou, v lednici či garáži aportovaný úlovek. Nevim, jak se věnujete chovu a lovu, třeba myší, ale já se svou loveckou parťačkou tvoříme tým. Ona má čenich a mordu, já ručnici a důvěru v instinkt. Asi jsem trochu pako, má ji jako "makko". Jaké máte MOA, smím li se zeptat?

T. Zana 22.11.2015 10:12

Re: Dobré časné dopoledne přeju

Týýý jo, Den pozdravů...no nazdar ;-)

J. David 22.11.2015 9:57

Re: Rputi

Díky za kritiku a i to rozpočítadlo. Pochopil jsem asi, že žijete u protinožců, či někde v US. Jsem středoevropský lesák, myslivec i ajťák, asi nekonsistentní, že? Holt u nás nemáme blahovičníky, nebo obří sekvojovce, co by hospodářskou dřevinu. Jsme holt přízemní, malí, ale zato rozeznáme hmyzožravce od hlodavců, zajíce od králíka, nu a venkoncem i ten "čaj, rum bum". Víte, měl jsem tu partu australanů a američanů, studenti. Jak utrženi ze řetězu, ožrali se na šrot, asi tu možnost doma nemají, ale ptám se, čí je to chyba, když se někdo nenaučí chlastat a neví, jaká je míra? Zákazem chlastu, či prohibicí něčeho? Paní/slečno Rpuťová, jsem strejc, pejskař, pokud vykonávám povolání, se zbraní, pak jenom čaj a amoleta. Žádnej rum, ani na lovu. U nás, pokud nosíte zbraň, se chlastat nesmí, kvalifikovaná většina to dodržuje, o nelegální zbrani si u nás můžete jenom zdát (policejní kontroly na honech a lovech, dechové zkoužky na alkohol a drogy, doklady zbraní). Nevím, kde žijete, ale asi by Vás to možná iritovalo, ale tak to u nás je, a ještě EU brsní, že je to málo (mohli bychom uprchlíkům musulmanům střelnou zbraní ublížit, když se budou multikulti vlamovat do mého baračku s AK47). Qui bono?

Z. Lika 22.11.2015 8:13

Dobré časné dopoledne přeju

všem, i těm myším a rejskům a kočenám a lidem.

Dnes je Světový den pozdravů. Takže zdravím všechny Cecílie a přeji krásný už opravdu podzimní den. Která myš to nestihla ke Rputi do kuchyně, bude zpoždění těžko dohánět. Ale nepochybuji, že se o to pokusí :-)

Z. Rpuťová 22.11.2015 7:00

Re: hezkou neděli

Tady je taky poprašek, ale jen na střechách, dole roztálo.

Z. Rpuťová 22.11.2015 6:58

Fuj, to jsem se lekla!

Dusot, rachot mezi papírama .... a do pytlíku skočil mastodont!

Tedy opravdová myš a já zvyklá na nejněžnější rozměry jsem se lekla tak, že jsem jí nestačila chytit....

A Čičulína se někde fláká! No hrůza!

Z. Rpuťová 22.11.2015 6:53

Re: Rputi

:)))))))))))))))

Když jsme byli malí, měli jsme takové rozpočítadlo: "Mistr světa, amoleta, čaj, rum, bum .... a když jí má ještě jak z praku... :))

Z. Xerxová 22.11.2015 6:43

hezkou neděli

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Venku je poprašek sněhu a všichni spí. Night dělá chůvu a tak ho to zmohlo, že včera šel spát s dítky... po dočtení pohádky už dolů nešel, že prý bude hlídat dětské sny...

H. Williamson 22.11.2015 1:03

Re: OT, ale pokecník, tak co.

Mela jsem cernou kocici damu, ktera nikdy nemnaukala, ale kdyz neco opravdu chtela, jako treba jidlo kolem sedme vecer, tak fakt stekala. Takove kratke hlasite steky skreky. Ovsem tak polovinu zivota stravila jako divoka kocka - a tim nemyslim venkovni - proste divoka. Trvalo mi dlouho ji aspon trochu ochocit, a pak jeste nejakou dobu ji odchytit na kastraci. A po te kastraci si uzivala duchodu a vystekavala jidlo.

J. David 22.11.2015 0:24

Re: musím se smát, ač bych neměla :))

Paní Hana Williamson-ová (přechyluji), v JV USA máte termity, u nás jsou to brouci tesaříci a jiní dřevokazní aktivisté (třeba "červotoč" a politici). Paní Hano, qui bono, qui modo... I termity tu máme, přímo transparentně ty trámy nežerou, pouze plížive je pouze nakousávají. Naši termiti jsou EU plíživci, se smyslu taktiky "ploštěnců". Chytíte Tasemnici (boubel), ani o tom nevíte, začnete chytat "tajli" a budete si to chválit, že žerete a jste "schlang" (skinny), tasemnice bude vesele týt ve Vašich útrobách, ale do času, než "zhmotní". Pak bude prů*ser ve smyslu "muddle" při defekaci článků té tasemnice. Asi jsem zpozdilec, ale "kváknu" si do dišputace...

J. David 21.11.2015 23:58

Re: Rputi

Nic ve zlém, ale Vy asi preferujete ten hmyzožravý "čumáček" (somrácký šnóbl), před něžnými hlodavými řezáky Ratus ratus. Ale jinak, i potkan se dá ochočit a domestifikovat, Víte, krapánek jsem lovec, krapánek ochranář (byť ručnicí 30.06 krapánek vládnu s MOA 0.9). Víte, nevím, jak Vy, ale jsem šmrcnut myslivostí středoevropskou, nikolivěk australskou, či americkou. Víte, asi mne budete mít za blba, ale triby musím rozlišovat. Králík a zajíc, jsou to oba hlodavci? Na naší Universitě by Vás od průby vyhodili, že jsou oba hlodavci, tedy jako hlodavec zajíc..., omluva pro Vás, že znáte jenom králíky (pokud jste v Austrálii), nebo pišťuchy v severní Americe. Ale nic, zajíc i králík na svíčkové, s domácím knedlíčkem a brusinkami, to i australané chrochtali blahem. Ale splav měli "eminenter", ostatně jako Švédové a Finové, nu nic, pouze glosuji. Přeji pěkný "víkend".

H. Williamson 21.11.2015 23:54

Re: musím se smát, ač bych neměla :))

To by mne zajimalo. V Cesku jsou termiti co vam sezerou drevo na baraku? Ja si myslela, ze je to jen pohroma, ktera stiha budovy na vlhkem teplem JV USA a jinych podobnych krajin.

J. David 21.11.2015 23:25

Já tyto dámy miluji...

Kouzelná sorta, myš nebo rejsek, králík nebo zajíc, migrant nebo uprchlík. Hodinky, jako holínky, obojí se natahuje. A qui modo, qui bono, nebo naopak? Nu nic, natáhneme se po sobotním honu na kanape i s ohařkou, zajíce necháme v dece krapánek zfermentovat, a pak zaječí svíčková... Komu se to nelíbí, ať mi řiť políbí. Doma žeru, co mám, u jiných, co mi dají. Běženci, nejste krapánek "oprsklí"? Na*srat engeméti. Ani "vorla"!

Z. Rpuťová 21.11.2015 23:21

Re: Rputi

Myšovití a rejskovití jsou hezčí :)))

J. David 21.11.2015 23:09

Rputi

Lépe pytlík buráků pro rejskovce a myšovce, než pro ...

Jak to vnímáte?

J. Polák 21.11.2015 23:08

OT, ale pokecník, tak co.

Mám problém.

Moje černá chlupatá dáma Nur ze sna štěká. Je to normální?

PS Nur je kočka.

Váš Jindřich