3.12.2022 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

MLSOTNÍK: Krajkové sušenky z vloček a ořechů

Neboli Oatmeal Pecan Lace Cookies :-)

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 9.9.2022 17:24

Děkuji za komentář, bohužel k nám se blíži bouřka, tak raději odpovím v jednom, snad nebudu muset přerušit.. Zatím jsem tyhle sušenky znovu nedělala, abych je vyzkoušela s mnohem méně cukru., ale jistě budou stejně dobré a ráda si přečtu, jak chutnaly těm, kdo je zkusil

Američani mají spoustu dobrých jídel, ale jejich moučníky jsou vesměs děsně přeslazené. A – jak píše Lika – mírně nasládlé jsou i všechny chleby, pečivo a samozžejmě nápoje. Sladká je třeba i poleva na pečené šunkové kýtě (jak ji peču já a máme to fakt rádi).. Já už si za ty roky na hodně podobně přislayených chutí zvykla, ovšem na jejich šííleně sladký „cake frosting (nebo cake icing)" si nezvyknu nikdy a nikdy nedělám. Nevím, jak je to přesně česky, ale poleva to rozhodně není. Je to hustý krém, kterým se mohutně silně obalí úplně celý dort a ještě se tím nahoře načinčají různé parády. Mně stačí jen pohled na tu horu našlehaného cukru. Běžně se třeba na jeden dvou patrový dort použje půl hrnku změklého másla, 3-4 hrnky práškového cukru a trochu mléka na zvláčnění a možno obarvit, přichutit apod. Další cukr je pak ještě v těstě a v náplňi v rozpůleném dortu. Jednu takovou porci jsem jedla zrovna v neděli (byli jsme pozvaní na BBQ) kde naštěstí „obal“ byla směs cukru a tvarohu (cream-chees). Tak jsem se překonala a snědla celou porci, protože sladkost byla přeci jen menší. Jindy jen vydloutbnu vnitřek a „obal“ nechám s omluvou , že už jsem přejedená. Manžel takový problém nemá, vyrostl v tom.

Moje dávná česká kamarádka (už mnoho let po smrti), dost brzy v Am. onemocněla curkrovkou. Prý se to dost běžná nemoc právě u přistěhovalců z Evropy a ještě častější u Asiatů, protože jejich tělo se na tyhle mega dávky cukru špatně adaptuje.