Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

Foto

Liko recept voní až sem. Věnečky mám ráda, v pražských cukrárnách jsme si je s manželem často dávali, ale sama jsem je nikdy nedělala. Asi tvůj recept bych nohla zvládnout, určitě někdy vyzkouším. Uložila jsem si ho. Teď stále dojídáme ohromný apple pie, kterému manžel v obchodě neodolal.

V úterý jsem pekla housky. Přesněji šneky z houskového těsta. Housky peču poměrně často, ale začínám být líná s jejich pletením.Tak místo copánků jsem už delší dobu dělala krucánky. Jeden silnější pramen, přepůlený a podélně přetočený. Jenže mám ráda k snídani sýr (tenké plátky tvrdého, nebo tavený). A poctivé housky a vlastně i krucánky se dost špatně rozkrajují na dvě půlky. Tak jsem zkusila změnit tvar a silnější pramen jsem zatočila do spirály. Bylo jich 8, půl jsem posypala mákem, půl kmínem. Chuťově stejné, syté, jeden k snídani zcela stačí a to hlavní, vzniklé bochánky se dají krásně proříznout a poklást sýrem. Manžel má ve zvyku z housek a podobného pečiva odlamovat (nebo odkrajovat) kousky a ty jednotlivě potírá máslem (a marmeládou). Když mě teď viděl ty šneky dlouhým nožem krásně rozříznout, požádal mě, zda bych mu rozkrojila i jeho a dokonce i plátky sýra si dal. Dnes už jsem mu je rozkrojila bez požádání. Starší šneky ráno krátce rozpékám v troubě.

Vlastně mám dotaz. Jak jíte housky? Jíte je jen suché? Mažete na ně máslo, jestli ano jak? Na plochou stranu celé housky, rozkrojíte ji jako já nebo odlamujete sousta jako manžel?

Foto

Jééé ! Zvířetníci mají setkání - zapomněla jsem. Tak přeji krásné počasí, pusy ať se moc nezastaví a celkovou pohodu jak lidem tak pejskům :-)

Foto

Taky jsem větrníková (jinak ten sachr, že jo, Sharko), ale maličké věnečky bych si dala - teda kdyby je upekl někdo jinej :DD

Ad promaštěné recepty: nějak kolem dvacátého roku jsem pořídila kroužkový blok a začala do něj oblíbené kousky zapisovat. Napřesrok bude mít výročí ;-)

Jednotlivé listy nejsou jen zamaštěné, ale stránky mají i léty ošoupané kraje :-)

Foto

Zdravím, Setkání běží, ještě čekáme Jakelovce Miki +,přijedou za chvíli nebo už tam jsou. Jsem jen na chvíli doma,jak to mám blízko, polovinu věcí jsem si nevzala, znáte to, ne?! R^V Turisti už vyrazili po pamětihodnostech, úkazech a do přírody .R^ Liko, věnečky jsou luxusní ale kdyby mi to tak někdo uhňácal!;-D

Foto

Přijeď, budu hňácat jak divá;-D. Držím vám všem palce a mávám, jestli tam máte takový počasí jako tady, tak už jste všichni vykoupaní bez bazénu;-D. Tady od noci na pátek střídavě prší nebo leje a nevypadá to, že by mělo přestat. Snad alespoň porostou houby:-)

ŠM

mám ráda poctivej sachr a nebo plněný rakve- dovnitř tu náhražku vaječňáku a nahoru obojí šlehačku a rakve jsou v čokoládě...

ŠM

necháváš je chladnout v troubě nebo je vyndáš?

Foto

A17l34e55n61a 73A46l48i42m42o

31. 5. 2024 11:02

No jo, věnečky, ty už jsem nedělala ani nepamatuju:-) . A mohla bych - někdy:-). Ale já jsem dělávala i na slano, t.j. malé "větrníky" plněné různými pomazánkami, např. třenou nivou, česnekovou, vajíčkovou, budapešť, atd. atd. Ono to těsto samo o sobě není sladké, takže se to dá a je to sice patlačka, ale jsou to skvělé jednohubky pro partu přátel. Tak za 14 dní čekám návštěvu, to bude ono ! Už teď mě bolej záda ;-D

Foto

L29i63k81a 75L69i48k23a

31. 5. 2024 12:06

Pro návštěvy je to moc vděčné občerstvení, to každý ocení R^

Foto

Já se přiznám, vždycky jsem měla raději větrník než věneček. Ten mi přišel proti větrníku jako chudý příbuzný. Ale péct nebudu, dneska už tomu sladkému moc neholduji. A kdyby náhodou mě chuť přemohla, tak si zajdu do cukrárny ;-)

Foto

L75i77k27a 82L67i24k92a

31. 5. 2024 12:07

No jo, karamelový krém, to už je pro mě vyšší dívčí, ten neumím. A máš pravdu, cukrárna to jistí :-)

Foto

L56i33k59a 27L63i47k32a

31. 5. 2024 8:21

Přeji dobré ráno, pro některé i Setkávací. Nějakou dobrotu v těch končinách jistě ulovíte :-)

Foto

hezký mlsný pátek všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

To se nedělá - po ránu servírovat VIRTUÁLNÍ věnečky ;-D

ŠM

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz