20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

SOBOTNÍ CESTY: Proti proudu

V jedno pošmourné, březnové odpoledne jsme se vydaly, tři sousedky z ulice, na výstavu kamélií do zámku v Rájci nad Svitavou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Zana 11.3.2017 10:26

Re: Tady jsem byla

Jo, ty fotky jsou skvělé. Takhle v interiéru, s chabým světlem - Alex prostě umí fotit!

A. Lex 11.3.2017 12:56

Re: Tady jsem byla

No, Zano, bylo to tentokrát tak, tak. Ony ty interiéry jsou dost tmavé, protože jsou přivřené venkovní dřevěnné žaluzie?, světlo jimi prostupuje jen málo.

A. Lex 11.3.2017 12:54

Re: Tady jsem byla

Oni každý rok kamélie vystavují vždy ...s něčím. Naposledy jsem na nich byla před pěti lety, kdy byly komponovány s uměleckou litinou, která se odlévala ve slévárnách Salmů, v Blansku. Sbírky jsou nyní umístěné na zámku v Blansku a stojí za to si je prohlédnout. Fotky mám v tomto albu

http://dig.rajce.idnes.cz/Blanensky_zamek_a_sbirka_umelecke_litiny

Z. Yga 11.3.2017 17:15

Re: Tady jsem byla

Jo - to album si pamatuju. Mně se litina líbí.

T. Zana 11.3.2017 8:50

Alex, krásný zážitek

Na tenhle zámek jsem kdysi koukala přes plot, když jsme byli v krasu (byl zavřený). Taková škoda, že chátrá... Obdivuju paní hraběnka, že se stará.

Krásná květinová aranžmá a ty vázy!

V Praze končí tento víkend výstava v empírovém skleníku na Hradě(jarní květy. Navíc tam vystavují obrazy Marie Terezie, ta bude mít letos výročí.

A. Lex 11.3.2017 8:26

Zatím září

sluníčko, tak vyrážíme s Ajvi do lesů, na dopolední prochajdu.

Z. Xerxová 11.3.2017 6:42

hezký den

hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Hezký výlet jste si udělaly. My dneska půjdeme jen "za humna" - musíme nabrat síly :o) Zítra přijedou na 4 dny Trpajzlíci - mají jarní prázdniny (poslední termín - počasí už moc zimní není)

Z. Xerxová 11.3.2017 8:50

Re: hezký den

v lese bylo překrásně - slůňo - na severních stráních spousta sněhu (psisko řádilo, nohy má odřené - ale to mu nebránilo užívat si sněhového šílenství), jižní tráně jsou podmáčené bezsněžné. Potoky jsou plné vody, ptáci řvou... moc hezké předjaří

A. Lex 11.3.2017 12:16

Re: hezký den

U nás už je sucho, jenom okolo potůčku to trochu čvachtalo, opět jsme šly cestou necestou :-). Ale i když je chladno tak je kráááásně, jako vždy, v lese. Jenomže se tak strašně moc těží, že i dnes na úbočích Babího lomu jezdily a půdní kryt ničily harvestory :-(. A potom přemýšlím, proč u nás, na sever od Brna už několik let neprší, když ty kopce, které by srážkové fronty mohly rozhánět, jsou furt na stejných místech už miliony let.