3.5.2024 | Svátek má Alexej


Diskuse k článku

PUPÍCI: Osmák degu

Děti před pár lety chtěly nějakého hlodavce. Po prozkoumání literatury rodina odhlasovala osmáka degu. Za výhody bylo považováno to, že je to denní zvíře, tudíž v noci spí, je dlouhověký a ochočitelný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Kačer 14.5.2008 11:29

Re: Re: Re: mimo téma

Budu se těšiti velice Myšíííí moje! VVVVVV Já teď nic nestíhám ;-( dokonce jsem v tom fofru zapoměla zavolat ségře8-o

alimo 14.5.2008 10:51

Re: mimo téma

Nádherní mimísciR^VV

MaRi 14.5.2008 10:56

Re: mimo téma

teda to je pohled!!!!!!

Stejně nepochopím, proč je některá barva nepovolená (pokud ovšem neindikuje značně zvýšené riziko některého zdravotního problému).

štětinka 14.5.2008 11:33

Re: mimo téma

JEŽIŠ TO JE ÚŽASNÝ!!!! JÁ CHCI DOGÁTKO, TO NEMÁ CHYBU, NAPROSTO DOKONALÝ!VV

EvaŽ 14.5.2008 12:07

Re: mimo téma

Už jsem šedého tygra viděla a moc se mi líbil. Proč je to nepovolená barva, když jinak mají barev povolených hodně? Má to spojení s nějakými vadami?

Uff, lítám teď kolem 7 černých a představa 13 dogátek8-o je dooost horrorová. Až to začne baštit8-o a budou muset brzy, protože takovou nadílku ani dogí (doží?) máma neutáhne dlouho

Xerxová 14.5.2008 13:37

Re: Re: mimo téma

S těmi barvami je to hodně složité - ve zkratce: šedí tygři nejdou z chovu harlekýnů "odstranit". Vždy se jich bude určité procento rodit. Dřív se utráceli po narození, dnes dostanou PP ale nesmí se použít v chovu. Jsou stejně zdraví, jako jejich sourozenci uznaných (černí nebo hárlekýni) barev.  Rizika spojená s merle faktorem (hluchota, slepota, jiné vady) jsou u spojení dvou tygrů, ale stejně je tomu i u dvou harlekýnů... musí se dávat pozor při sestavování chovných párů. Ale uznání barvy opravdu vadí jen ten standard (ten zná jen pět barev - žlutou, žíhanou, modrou, černou, hárlekýna) - a změna je možná jen z německé strany... a ta zatím žádnou změnu standardu nechystá.

štětinka 14.5.2008 13:42

Re: Re: Re: mimo téma

Betka je černá?

Xerxová 14.5.2008 13:47

Re: Re: Re: Re: mimo téma

Betka je černá;-D;-D - i když bílé má na sobě víc... Ale  vystavuje se v kruhu s černými. Černá může být bez bílých znaků, s malými znaky (tlapky, náprsenka) i třeba plášťová (kde té bílé může být opravdu hodně). Ale problematika barev u toho typu černí-skvrnití je nesmírně složitá...

Renie 14.5.2008 15:13

Re: Re: Re: mimo téma

To je ale opravdu škoda, jsou nádherní!

zana 14.5.2008 18:49

Re: mimo téma

No ty jsou R^VVVVVVVV!!

Beda 14.5.2008 9:22

OT - strakáč Jaga

stejně jako Xerxovou "uháním";-) Hanu od Jagy (a tímto titulkem ji myslím nalákám spíše než jejím jménem;-D ) - došel ti ode mě mailik????

Bubu 14.5.2008 9:01

myšky, potkani, křečci, osmáci..... to je jedno, mám je ráda

Jako dítko jsem měla křečky. Toužila jsem po chlupatém zvířátku a tatánek s maminkou zastávají názor, že kočka či pes do bytu je týrání zvířete i lidí, ale máte je vidět s jakou chutí se stěhují k nám, když jedeme na dovolenou a oni nám hlídají zvěřinec (Barunku, Timůru a Prcka), a jak si to užívají. Takže jsem dostala křečka, vlastně první křečkovou dostala máma (šoková léčba její myšofobie), nejdřív se cukala, ale pak na argument "má to krátký ocas, není to myš" nenašla odpověď. Nakonec jsme měli křečkovou Ťuňťu, křečka Ferdu a Honzíka. Všichni byli super, naučili se přiběhnout na zavolání, dožili se pěkných 3 let a obrečela je i máma. Dnes jsou pro mne "myšky" tabu. Timurka by mi je ulovila a k jídlu je na poli za barákem myší dost.

Medvídek 14.5.2008 8:59

re: Synovi jednou sklouzla z postele přikrývka a osmáci vtáhli cíp do klece.

To dělají i potkani. Kamarád jednou u mně přespával a vrátil se pozdě, já už jsem spal. On si položil klobouk, takový ten plátěný vedle klece. Ráno jsme našli klobouk uvnitř klece, rozhryzaný na maděru, plný pilin a uprostřed klobouku trůnila šťastná myš.;-D

Beda 14.5.2008 9:18

Re: re: Synovi jednou sklouzla z postele přikrývka a osmáci vtáhli cíp do klece.

;-D;-D;-D;-D

EvaŽ 14.5.2008 8:43

Hlodavce jsme nikdy neměli,

když chtěla dcera aspoň myšku nebo morče, byla postavena před krutou volbu. Buď myš, nebo babička. Dcera se projevila jako charakter a zvolila tedy s těžkým srdcem babičku. Hlodavce (tedy pokud nedemolují byt) můžu, ale z výše zmíněných důvodů (babička je moje matka) jsme je neměli. Dokážou se skamarádit s domácími psy? Nerada bych, aby si jeden domácí mazlíček dal druhého jako zákusek.

Lucka V. 14.5.2008 8:57

Re: Hlodavce jsme nikdy neměli,

Asi to záleží hlavně na psovi. U nás to zatím funguje, ušatci vědí, že domácím se neubližuje, takže Jessinka po nich bez obav leze, Buffča si s ní navíc bezvadně hraje. Samozřejmě bez dozoru bych je spolu nenechala, na to je potkan proti těm zubatým tlamám přeci jen malý.

YGA 14.5.2008 9:06

Re: Hlodavce jsme nikdy neměli,

Nevím, jestli přímo zkamarádit - ale my měli křečka,  a když jsem mu čistila klec, dala jsem ho do kýbla a jediný člen rodiny, který byl ochotný ho hlídat (manžel je štíťa a dcera zas v prachu), byla Toya. Jenže to hlídání vypadalo tak, že strčila hlavu do kýbla, čučela na křečka a když se mu podařilo vylézt, tak dělala, že ona tam vůbec není, že ona za to nemůže - ať s tím něco udělám. Ale nikdy se nestalo, že by po něm vyjela - a to se snaží na poli chytat myši s minimálním úspěchem a ještěrky, kde většinou odloví ocásek a pak se diví, co se jí to hýbe v papuli - myši chválím, ještěrky zakazuju.

LA 14.5.2008 10:21

Re: Hlodavce jsme nikdy neměli,

Pokud přežije prvních pár měsíců, tak se snad skamarádí. I když hodně záleží na psu, ve výhodě jsou ti, co už mají ve smečce nějaké jiné zvíře (např. kotě).

štětinka 14.5.2008 11:29

Re: Re: Hlodavce jsme nikdy neměli,

mě se to vždy povedlo, ale Chelsea bez dohledu nad morčaty ve venkovním výběhu nechat nemůžu. Kačku jo, ta je nechá po sobě lézt, ale Čelzina je nevycválaná a a v moci loveckých pudů;-)

Lucka V. 14.5.2008 8:34

O.T. včerejší návrat

Včera po příjezdu domů jsem nevěřila vlastním očím: V čele ušatého uvítacího výboru se mi řítila vstříc Buffinka oblečená v mojí košili! Myslela jsem, že ji někdo oblékl, ale doma nikdo nebyl. Moc jí to slušelo;-D, jen trochu popletla otvory a hlavu prostrčila rukávem;-D!

EvaŽ 14.5.2008 8:36

Re: O.T. včerejší návrat

šikovná holka;-D. A kalhoty nebo sukýnku k tomu nechtěla?

Xerxová 14.5.2008 9:27

Re: O.T. včerejší návrat

Buffča je pěkné číslo - asi měli mejdan a ty jsi domů přišla nevhodně brzy ;-D

Bubu 14.5.2008 9:37

Re: Re: O.T. včerejší návrat

Prdlajs mejdan, ve zvěřinci bylo smutno, tak se Buffinka převlékla za paničku. ;-) A že se jí to napoprvé nepovedlo úplně správně? Žádnej učenej z nebe nespad'.

štětinka 14.5.2008 11:26

Re: O.T. včerejší návrat

Boooooží!!!!!

(to dělá Ondra, obléká si nohy, kam patří ruce a naopak)

Lucka V. 14.5.2008 8:27

Osmičky

Osmáky jsme měli dva, vlastně to byly osmičky. Opravdu to byly neuvěřitelně akční! A to, že dokážou rozhlodat naprosto cokoli, je absolutní pravda. Ty naše holky byly pravděpodobně v minulém životě elektrikáři, kabely byly jejich vášní. Elektrika jim neublížila, zato manžel, když ve snaze zjistit, proč nám nesvítí lampička, sáhl pro kabel pod postel, dostal ránu a druhou chytil o postel, pod kterou se narovnal, právě nejásal.;-D JInak ale byly kouzelné, je lepší mít dvě holky, ty se neperou.

štětinka 14.5.2008 11:25

Re: Osmičky

Jj, mě tohle dělal Rudolf, náš domácí kastorex. Já se při šáhnutí na kabel rozsvítila a on už velesele porcoval další.DOkonce jsem jednou dostal aperdu krz něj, oh hlodal, já ho chytla a hrklo to jen se mnou, asi nebyl uzemněnej, nebo jak je to s těma panáčkama v kabelu. ;-D Ale zjistila jsem, že mu nechutná izolačka, tak to pomohlo :-D

LA 14.5.2008 8:22

Jsou krásní

Ale nějak si neumím představit hlodavce jako domácího mazlíčka, zvláště při těch škodách na zahradě a těch hejnech myší. Situace, kdy si Rija málem rozebere výběh kvůli jedně myšce a zároveň je tam jeden hájený hlodavec (osmák, potkan nebo něco jiného), mi připadá poněkud schizofrenní.

LA 14.5.2008 10:23

Re: Jsou krásní

P. S. Někdo tu požadoval fotky miminek, tu jsou.

štětinka 14.5.2008 11:22

Re: Re: Jsou krásní

R^

Teď jsou nejúžasnější!

Bubu 14.5.2008 12:26

Re: Re: Re: Jsou krásní

paráda, krásní prckové