Diskuse
PTÁCI: U rybníků v Dolních Počernicích
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Z16v32í80ř11e16t74n34i35c23e 13M39a59w68e
Omlouvam se vsem za pozdni odpoved, odpoledne sem skladala nove pc a mela jsem nejake potize, rozjela jsem ho az pozde vecer a ani instalaci prohlizece sem uz nestihla:D a dneska zas z mobilu...
Z97v13í89ř22e61t65n88í47k 39J16e98n74n18y
Jedna fotka hezčí druhé. Mawenzi díky! To jsou parádní fotky. Jsi trpělivá! Ten drahokam zářící o něco větší než dlouhozobka,je nádherný! U nás to na rybníku taky žije. 
Z50v19í53ř95e87t93n39i95c30e 32M35a14w16e
Trosku zavidim, ze k nemu nemusite tak daleko:)
Jojo o cas i ja umim jen odpocivat vyckavat
M22a56r74i80e 31C82r17o44s48s38e25t21t70e
Mawe to jsou parádní "úlovky kamerou", i když ne právě v příjemných teplotních podmínkách. Ale vyplatilo se. Hlavně ta poslední fotka ledňáčka je přímo "kalendářová" 
Šoupálka jsem znala z dávných procházek lesy Nové Anglie, tady v AL jsem ho neviděla nikdy i když tu snad také žijí. Anlgcký název "Creeper", což česky znamená plížit se, přikrádat se..Pamatuji se, že když jsem ho prvně viděla a než mi došlo, kdo to je, myslela jsem, že je to nějaký druh datlíka, protože šplhal kuželovitě po stromě a šťouchal do prasklin kůry, přesně jako datel. I ledňáčk jsem tam párkrát zahlédla. Naopak volavky jsou na vedlejší Floridě velmi běžné a podobně jako pelikáni si umí ulovenou rybu nebo malou ještěrku bravůrně v zobáku nadhodit a naštinovat tak, aby jim pak hladce sklouzla přímo do krku.
Z44v75í80ř76e25t80n36i96c34e 24M80a27w25e
Taky jsem si myslela, ze je tondatel, jak obihal strom... premyslela jsem prc soupalek ale ten creeper tomu dal betsi logiku:)
Z45v29í71ř76e79t63n17í55k 53Y41g72a
Nádhera - volavka s úlovkem super (mně se letos podařilo vyfotit mořského kormorána s rybkou v zobáku) a ledňáčka přávidím - na toho jsem měla štěstí vloni na Včelínu, tak vím, jaká je to radost. 

Prostě - v Praze to žije!
Z58v84í26ř66e72t11n80i38c83e 27M58a63w24e
Doslova jsem se tetelila blahem:)
T53v16í54ř77e18t86n41í92k 62Z16a46n86a
Teda
Parádní fotky - a je to v Praze
. Ledňáčka jsem kdysi viděla natolik z dálky, že snad ani nemá cenu se k tomu hlásit. Ovšem potěší, že se taky umí vyfotit jako divná potvora
.
Nicméně hlavně závidím toho šoupálka, toho jsem ještě nepotkala (on teda není nápadný, takže možná potkala a neviděla
).
Kolega Stehlík (od Franty z práce 
) nám lítal na krmítko, ale teď v zimě jsem ho tu ještě neviděla.
Volavky hnízdí v ZOO, zadarmo bývají k vidění ve Stromovce - co tam vybudovali nové rybníky, je to prý docela dobré. Ale lovit jsem ji ještě neviděla,
Z72v70í57ř60e13t24n90i43c18e 27M40a64w68e
Tak to chce vyket do pocernic:) ja si soupalka taky nevybavuju jako beznyho ptaka, jestli se radsi schovava?
Z34v32í42ř51e43t96n86í65k 57J33a72n19a39b47a
No vidíš, pak že trpělivost nepřináší růže! Na jedné z těch hezkých fotek ti zapózovali ledňáčci dva! A volavka s kaprem je taky povedená. Šťastný úlovek na štědrovečerní večeři? Že by i volavky?!
Z65v10í78ř94e78t79n78i10c40e 33M77a79w12e
To nevim, jestli ji lezel v zaludku tak dlouho:D
Z66v30í15ř35e75t89n18i82c63e 97L50i29k18a
Mám dotaz: ten "běžný opeřenec" je paní kosová?
Z83v88í34ř91e19t73n62i94c29e 45L51i96k96a
V životě by mě nenapadlo, že ledňáčka je možné zahlédnout na okraji Prahy, v podstatě. A vůbec toho ptákovstva nebeského je tam hafol, jak koukám. Maw, pro mě je to moc dobrý tip na výlet. A fotoúlovky jsou opravdu povedené - ten nefotogenický ledňáček mě teda dojal
Z29v30í63ř11e11t37n75i69c29e 57M84a91w49e
Rozhodne doporucuju, projit kolem rybjiku, pokochat se, posedet:) psy i lisku tam kamarad zahlidl jednou nad ranem:)
Z36. 15M34a41t85y75l13d23a
Ledňáčka jsem viděla jednou v životě v Maloměřicích na Svitavě. Pak už nikdy...
Z15v28í58ř71e88t76n65i22c40e 85M72a50w85e
Teda, v majlontu me prekvapuje, to bych nemusela priste tak daleko:)
Z31v52í23ř33e42t11n55í90k 64X41e48r10x69o47v56á
hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům 
krásné fotky - a krásné úlovky. Letos jsem na pana Ledňáčka štěstí neměla, jinak se naše cesty občas střetnou.
Z70v86í58ř74e92t82n24i11c14e 39M21a60w19e
Nase cesty se taky stretnou nekdy, ale urcite ne tak, ze by pozoval:D
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz