22.5.2022 | Svátek má Emil


Diskuse k článku

PSI: Vánoce s Abbie (2)

Prostřednictvím mailů, které posílala „psí teta“ Vave paničce Kačerovi můžeme sledovat, jak se malé pitince Abbie dařilo na vánočních prázdninách. Dnes podruhé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Kačer 12.1.2006 18:20

Re: Zdravím Kačera

Jééé Hančo, to znám! Tuze zdravíme Alfa! Andulčin úhlavní milovník bulík Floyd o Vánocích umřel :o( dá se říct, že spolu s Andulkou vyrůstali. Teď v Braníku máme ten nový buličí přírůstek tak na něj budeme dohlížet. Moc kamarádů tady nemáme, tak jsme rádi za každýho pejska na hraní. S pelíškama je svízel, já mám veliký pelech pro obě holky, dokonce se do něj vejdu i já (viz foto na Hadopasech), ale Abbie bude asi stejně velká, ne-li větší než Bamba alias Andula takže budu muset zakoupit o trochu větší psí poleh :o)) Holkám občas z toho pelíšku visí hlavy na podlahu :o) Máte hadrovej nebo plastovej pelech?
Hanča 12.1.2006 16:51

Zdravím Kačera

a hlásím, že Alf se má skvěle - jen má teď trochu rýmu, takže si občas odkýchne - odprskne a už jsme několikrát našli jeho parádní nudli přilepenou na nábytku. Má spoustu zážitků spojených se stěhováním a hlavně - dostal nový pelech, který si vřele zamiloval. Muž sice prohlásil, že je tak pro dogu, ale já to vidím, že je akorát. Aspoň si v něm hafuša může drbat záda. Jen někdy si špatně vyměří plochu potřebnou k ležení a svalí se až na ten zvýšený okraj, čímž se protilehlý okraj zvedne a my říkáme, že Alf zase spí v Titaniku.
Vave 12.1.2006 14:14

Děkuju všem za pochvalná slova. :o)

Kačírek už to tady psala, že máme hrozně málo času na druhého pejska. Tu postarší jorkšírku bych si na důchod klidně vzala, ale momentálně jsem v práci až do večera a určitě bych nemohla asistovat u sbližování Anky s novým přírůstkem, ani bych novou pejsku nemohla pozorovat a seznámit se s ní, ani ji poskytnout případné potřebné ošetřování během dne. Je mi to moc líto, ale musím se chovat trošku odpovědně a nevzít si na sebe ze soucitu větší břemeno, než zvládnu, protože bych tím mohla ublížit živé bytosti a to nechci. Určitě chci časem druhého pejska, ale zcela jistě ne v lednu a únoru, kdy mám nejvíc práce. Fakt mě to moc mrzí.
 
Milá Rputi, už to tu řekly předřečnice, Blesk určitě chce jen Vaši přítomnost. Něco podobného dělávala loni Anka, kdy vykňučela manžela z postele a pak si vlezla na jeho místo vedle mě a nechtěla ho tam pak pustit. Chce to vydržet a nezvyknout pejska na něco, co by nás zničilo. Je to jako s malým dítětem a dudlíkem, úplně to samé. :o) Přeju hodně pevné nervy! :o)
YGA 12.1.2006 13:37

Další pes

My dalšího pejska neplánujeme - ta naše potvůrka je rozmazlená a při představě, že by se o nás měla s někým dělit, jde do mdlob - ale pokud by toto bylo aktuální, tak si představuji spíše dospělou psici než štěňátko. Možná nějakou, kterou její dvounohá rodina opustila (třeba jak psala včera Martinka). A myslím si, že u nás časem na  další čtyřnožku taky dojde.
Hela S. 12.1.2006 13:24

Re: Re: Kačere, dle obou "zpráv" soudím, že Vave je skutečně nejlepší psí teta

Tak mě to dneska napadlo už po druhé. Vždyť Vave nemusí k Ance pořizovat štěně, klidně to může být i nějaký starší psík. Je fakt, že se štěnětem je víc legrace, ale starší pejsci mají menší šanci na umístění. Což mi připomělo, Martinka tady včera dávala do komentářů SOS. Hledají nový domov pro 12-ti letou fenku, kříženec jorkšíra, a prý dost akutně. Je to i na Hadopasech, tak ať to nezapadne. Třeba si Vave řekne, že by to zkusili. Nebo Heduš, nechceš pro tatínka společnici?
Kačer 12.1.2006 13:13

Re: Jéžkovi zraky,

Ona Andulka ležela a už si nechtěla hrát, mrňavky se to nějak dotklo a tak si chtěla babičku dotáhnout někam ke hře. Bohužel, ty nejlepší kousky trvají jenom chvilku a než bych sáhla pro foťák tak by už to bylo pozdě. Mám ale několik velmi vydařených fotek, tak až to má drahá půle dá do počítače pošlu to Hele na Hadopasi.
YGA 12.1.2006 12:55

Jéžkovi zraky,

táhla Andulku po podlaze a Vy jste to nevyfotila! To bych ráda viděla - škoda, škoda.
Kačer 12.1.2006 12:54

Re: Kačere, dle obou "zpráv" soudím, že Vave je skutečně nejlepší psí teta

Mně to taky napadlo, ale Vave i její muž Vašek, jsou pracovně vytíženi, takže štěňátko se zatím neplánuje, ale člověk míní osud mění :o)
Rpuť 12.1.2006 12:32

Kačere, dle obou "zpráv" soudím, že Vave je skutečně nejlepší psí teta

a myslím, že i ona si to náležitě užívala. Je jen otázkou, jak dlouho teď vydrží mít jen jednoho psa.
Pája 12.1.2006 12:10

Re: Re: Milá Rputi,.

U nás je to asi takto: ležíme v posteli, přijde Frogi, Yorinka, vyskočí na postel a tváří se,že by jako šli ven. Ptám se manžela:nechcou třeba ven? Odpověd:nechcou  Tak já je teda chvilku pozoruju,ale jakmile si nelehají tak se znova zeptám, ale odpovím si už sama a podle toho kolik je hodin vstanu a jdu je pustit na dvůr.
Yorinka teď papá kortikoidy, tak sem tam učůrne i doma,ale teď vlastně už ne, jen ze začátku,kdy měla vyšší dávku. Mártyho občas musím ráno přemlouvat,aby vylezl z pelíšku a šel čůrat
Myslím, že se od psů ani koček nenecháváme moc komandovat, ale už si ani nepamatuju,kdy jsme byli večer v kině nebo v hospodě, všechny oslavy se odehrávají doma.
Pája 12.1.2006 12:03

Výstava

Jelikož jsem se tak rozepsala, že se mi tam už nevešlo ifno o výstavě.
Takže budeme v kruhu 6, číslo teda nevím,ale mladí mají 1374- 1377, já jsem zítra vlítnu a napíšu to naše, slibuju.
Výstava začíná v 9h, před náma je 1 Anatolský pastevecký pes a 3 Entlebuši, tak předpokládám, že mi půjdem na řadu tak kolem 9:30h, budem tak ovšem dýl, ne jen do 10h.
Kdyby jste teda chtěli přijít a najít nás, tak se mi třeba ozvěte na mail, já Vám pošlu moje tel číslo abychom se našli, to už máme vyzkoušené z Prahy, že Kačere, Vikulenko(už vím )
mail:botkova@kappa .cz
Kačer 12.1.2006 11:58

Re: Už zas potřebuju radu

Rputi, Hela má pravdu. Mně Andula občas budí taky, o mrňavce nemluvím, ale ta mně budí nejčastěji tím, že mi šlápne na břicho při snaze se proplížit do postele. Když mně budí Anča a jsem si jistá, že ji nic není (když ji něco je tak prostě neodejde, pokňukává a nechce se vrátit na místo) tak ji pošlu zpátky na pelíšek, řeknu jí že je hodná holka. Někdy když je fakt smutná a sedí u postele jako sirotek tak ji pustim do nohou a usnu, ona pak většinou odejde zpátky na pelíšek. Zkuste prostě nevstávat, říct Bleskovi, aby si lehnul u postele nebo ho pošlete zpátky na místo, ALE já si myslím, že on to dělá, protože u Vás hárají fenky. Oni to pejsci špatně snášejí zvlášť když si k nějaké fence venku čuchne...
Pája 12.1.2006 11:55

"Okusování hlav"

to je paráda Vave, doufám,že nás budete takto těšit častěji, ještěže Vám Kačer MM půjčil a vy jste se táááák čtivě rozepsala
Okusování hlav je super výraz. U nás je to obdobné, Frogi Mártymu žužlá uši, Márty zas Frogimu visí na pysku a ty výpady na zadní nohy jdou Mártymu báječně, může proběhnou Frogimu pod bříškem a zaútočit zezadu  občas ty hračky vypadají děsně, zvlášt Márty u hraček vrčí a bručí a taky jsem si všimla,že když přijde jeho páneček a ještě nejdeme hned ven, tak se Márty jakoby naschvál nechává od Frogiho kousat a občas i kvíkne, přesně vím co říká:vidíš pánečku co já tu musím snášet, už aby sisi mě vzal a budu pryč od tohoto mameluka  Sotva ovšem David odjede - chudák Frogi, jednou jsem už musela Mártyho sundat, páč to vypadalo, že Frogimu utrhne kus pysku
A s tím jídlem je to u nás taky stejné, když dostanou kostičku tak všeci a když jim chci udělat radost např prasečím ouškem nebo něčím co se žvýkýá dýl,musím Yorinku hlídat, ona je dáma tak všechno žvýká moc pomalu. Večeři i snídani máme zvládnutou, Froigmu ddržíme misku,aby nepapal ze země, Márty baští docela rychle,ale zato Yorča, ta nejdřív u misky stojí a přemýšlí proč ji má, pak se teda milostivě vezme 2 granule, další si přinese do ubýváku a buď ji sní nebo si lehne a granuli má mezi packama, pak se teda vrátí k misce a bude ji hlídat, jíst - ani omylem, to ji pak jdu přesvědčovat,aby papala a většinou končím na:Yorino, okmažitě to sněz(sežer) nebo tě zbiju a hotovo
Vůbec nepomáhá, že Frogi jí leží za patama a tak by  to její jídlo chtěl,že kočky stojí na lince nad ní a taky čekají.Ona prostě ví, že je to JEJí JÍDLO a hotovo.
Ach jo, je to mrška
Kačer 12.1.2006 11:24

K okusování hlav...

myslím si, že to mají snad vrozené. Není nic lepšího než zkoušet spolknout babičce Andule hlavu a naopak. To kousání do zadních nohou se naučila od Anduly, která takhle rovnala do latě svoje štěňata, když chtěla mít chvilku klidu a ratolesti se po ní proháněli a dělali si z ní skluzavku. Chytla je vždycky za patu a poslala je po parketách :o)) Abbie se to od ní naučila, dokonce ji chytá i za ocásek a jednou jsem byla svědkem toho jak rezignovanou Andulku táhne za ocas po podlaze!! :o) P.S. Ano, Vave je nejlepší psí teta na světě a přilehlých galaxiích. Rodiče se o Andulku starali výborně, ale zprávy jsem z nich musela páčit! O Abbie jsem věděla každý den :o) za což ještě jednou děkuji!
Rpuť 12.1.2006 11:23

Helo, Ygo - oni jsou ty dva psejci, taky zcela mimořádná "lepidla".

I když provozují takové to blažené psí okusování, jako Anka s Ebíškem, trvají na tom, že bych se měla zapojit a provozují mi to, pokud možno, na hlavě. Tedy na mé. Eventuelně pod mou židlí - což je zvláště příjemné, když klofu na compu nebo piju kafe. X x dostali vynadáno, X x jsem je vyhnala až za dveře, X x zahnala na pelech, vytřepala za zátylek - všechno marné, příště to udělají znova - a bít je nechci.
Obávám se, že to má na svědomí Benji, který se socializuje jen hrozně pomalu a Blesk  od něj ledacos (rád) odkoukal. A jak se má jeden pedagogicky udržet : Přijde k nám návštěva psů se bojící a Blesk se chce kamarádit. Promptně zavelím "Místo" - Blesk odkráčí "poslušně" za sedačku a sedne si tam. Jenomže už je dost velký a tak mu, "zcela nenápadně", čouhá hlava přes opěradla, pustě se chechtá, eventuelně funí návštěvě do ucha. A zkuste se v takové chvíli nesmát....
Hela S. 12.1.2006 11:12

Re: Milá Rputi,.

Já už v noci taky párkrát vstala proto, abych zjistila, že je psině smutno a chce mi pouze ukázat, že si TEĎ lehne nad schody a ne na pelíšek a že by byla ráda, kdybych ji podrbala na bříšku :-)). Občas to asi udělá každý pes a člověk pak vstane zbytečně, ale nedá se to zvládat týdny nebo měsíce v kuse, každou noc. Rpuť má šanci, že to přejde samo, až se přestanou hárat feny, ale stejně bych se snažila toto chování v pesanovi neutvrzovat. Ono je Bleskovi teď asi opravdu smutno a to hodně (ty fenky venku to umocňují), ale pokud se Rpuť pořádně nevyspí, tak to na klidu v domácnosti nepřidá a psovi to rozhodně nepomůže :-)
YGA 12.1.2006 11:03

Milá Rputi,.

do posledního písmenka souhlasím s HelouS., ale samozřejmě dělám to, co vy.
Hela S. 12.1.2006 11:02

Re: Helo, já to, na mou duši, zkoušela.

No jo, není to s těmi pesany jednoduché, zvlášť, když mu kolem voní fenky :-)) Asi bych riskla, že se mi "vyvenčí" někde v bytě a zatvrdila se a pokračovala v tom zahánění a nenechala se z postele vytáhnout. Oni jsou psi děsně chytří, takže myslím, že je téměř 100%, že to Blesk hraje. Přišel na to, že pokud budu paničce tvrdit, že musím ven, pak ona vstane a půjde za ním. A když nic jiného, tak má šanci si zase očuchat pár voňavých stop (Blesk samozřejmě) ;-) Snad se to zlepší, až skončí hárání.
Rpuť 12.1.2006 10:52

Helo, já to, na mou duši, zkoušela.

Jenže, on chtěl vždyky ven - a já ho, potvoráka, podezírám, že to na mně hrál, protože jsem ho párkrát před tím zahnala. Fakt je, že se tu už asi 3 neděle hárají feny (taky by si to mohly vybrat najednou), tak je Blesk celkově neklidnější.
A je to čokl paličatej
Hela S. 12.1.2006 10:12

Re: Už zas potřebuju radu

Rputi, já mám jen jednu radu - přestat se tak moc starat o klid a pohodlí psů na úkor sebe a svého spánku. Pokud Vás Blesk nebudí proto, že potřebuje ven, ale proto, že Vás chce mít dole, tak nevstávejte (a i pravidelné buzení ve tři ráno, že potřebuje ven, mě připadá zvláštní - pokud nemá zdravotní problémy). Až přijde a vzbudí Vás (tomu asi hned nezabráníte, možná časem, až pochopí, že Vás budit nesmí), pohlaďte ho, ale zůstaňte ležet. Jakmile se zvednete, je jasné, že trvá skoro hodinu, než znovu usnete. Blesk i Benji se musí naučit, že je má panička sice ráda, ale nesmí si dovolit ji budit ve tři ráno, pokud to není nezbytně nutné (náhlá nevolnost, průjem, hořící kuchyně, člen rodiny potřebující pomoc ...) Čím má člověk zvířata rád, tím spíš sklouzne do chování, kdy svůj život absolutně podřizuje jim a to je podle mě chyba. Ano, když mám doma psa, mám závazek a musím se mu určitým stylem podřídit, ale ne tak moc, abych každou noc ve tři vstávala, protože je mému psovi smutno a pak v šest vstávala do práce, zatím co pes po vyvenčení zaleze do pelechu a celý den spí. Takový rytmus se opravdu moc dlouho vydržet nedá. A tím, že se přesunete na sedačku Bleska jenom utvrzujete v tom, že ON bude rozhodovat, kde se bude spát. To není dobře. VY jste vůdce, VY určujete místo spánku a pravidla "hry". Když je mu smutno, může přijít za Vámi, lehnout si na chvíli do ložnice (dveře nejsou zavřené, noc mu nebrání) a až mu bude horko, zase odejít. Pokud se mu stýská, musít jít on za Vámi, ne Vy za ním.
Bláža 12.1.2006 10:03

Pohoda

Vave bude asi moc hodná teta, když se tam mají ty psice tak dobře :o)
Rpuť 12.1.2006 9:24

Už zas potřebuju radu

Benji zásadně tráví noc v něčí posteli. Pokud tu manžel není, tak je ta postel moje.
Blesk mu to závidí, ale dílem se do postele nevejde a dílem je mu v ní horko. Horko je mu i v ložnici, takže spí buď u vchodových dveří, nebo v rohu za sedačkou. Kolem 3! ráno mu začne být smutno a přijde si pro mne. Dřiv aspoň předstíral, že potřebuje ven. Teď mě jednoduše odvede dolů, zkontroluje, jestli mu neprchám zpátky a zaleze v klidu za sedačku, zatímco já se tam neklidně zmítám, abych našla přijatelnou polohu, neboť sedačka je úzká a sešikmená. Většinou se mi to do 4 podaří a pak, pochopitelně skoro zaspím. Mezi tím, se mi do nohou přestěhuje i Benji. Abych nezaspala, přijde mi Blesk olíznout v 6 hodin nos. Benji má pocit, že už se zas ten halama cpe, kam nemá, vysune se za mýma nohama jak šmíráček a tenounce vrčí, jak starožitný budík. Pokud Blesk neodejde, a to on neodejde, Benji se odpéruje, proletí jako řízená 8kg střela, urazí mi nos, šlápne do oka a Bleska strašlivě seštěká. Blesk ho promtně odešle kamsi a tak rychle vyskakuji  za strašlivého řevu: "Děte do háje blbouni, nechte toho, vypadněte", se potácím do koupelny.
Nočním odpočinkem se to fakt nazvat nedá a už to trvá několik týdnů. Zavírat dveře nemá smysl, protože Blesk bere za kliku zcela běžně - pokud to nejde, tak se dveře snaží prostě vyrazit. A Benji zas, od kocoura Geoffreye, odkoukal jak dveře otevřít skákáním na kliku.
Hela S. 12.1.2006 8:47

Hezoučké

Abbie, Anko a Vave s celou rodinou, díky za krásné čtení. :-)))
Iva 12.1.2006 8:36

Vave

už jsem to tu psala, jak já vám ty štěněcí vánoce závidím :-)). Moc prima čtení poránu.
Fallowa 12.1.2006 8:34

Vave,

vaše maily nemají chybu a fotky taky ne!Podle první fotky mi připadá,že se Anka vrátila do štěněcích let - z očí jí kouká rozpustilost - není ta hyperaktivita Abbie nakažlivá?:-))
Lída Š. 12.1.2006 8:06

Vave, Vave

je to krásný čtení a vyvolává ve mě podezření, že nebude tak dlouho trvat a ohlášíš vlastní přírůstek v rodině:-)
Zdena bez psa 12.1.2006 7:19

Díky.

Jak já dnes potřebuju kráááásné čtecí bonbonky. Jsem moc hloupá, protože jsem si ho slupla už brzy ráno. Nevadí, až se vrátím z pracovního procesu, přečtu si ho ještě jednou. Krásný den všem .