23.10.2019 | Svátek má Teodor, TheodorDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PSI: Opět psi v nouzi - tentokrát malí staffordiŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 18, poslední: 23.6.2008 15:11, přehled diskusí

Německý ovčák v nouzi:
Autor: Blanka Datum: 23.6.2008 15:11

Hledám nové majitele pro německého ovčáka-psa, který žije roky v kotci 1x2 m bez možnosti výběhu. Je to pes, černohnědý. Majitelé jsou ochotni se ho vzdát.

Volejte na 602 245 407

Posílám to kamarádce,:
Autor: dalmatin Datum: 24.11.2006 12:56

která bydlí v Hodoníně a trochu to rozhodí mezi lidi.

takže jde o 7 štěňat:
Autor: Kačer Datum: 24.11.2006 12:45

křížence stafforda a čehosi, pochybuji, že by takový pán sehnal čistokrevného psa a zaplatil výdaje na krytí. Štěňatům je 8 měsíců, pochybuji, že se rychle udají :-( Je to děs, speciálně u těchto plemen, i když jen matka byla amstaf, bych prověřovala kupce až na půdu.... Achjo, achjo....doufám, že se z útulku dostanou dřív než jim bude rok.

ach jo:
Autor: PetraK Datum: 24.11.2006 11:53

tolik psích lidím mám kolem sebe,ale nevím o nikom, kdo by byl vhodným adeptem:-/ pro tyhle stvořeníčka, protože oni potřebují trochu specifický přístup.

Ach jo,:
Autor: Eva Datum: 24.11.2006 11:41

to je zase neštěstí, chuděry malí. Sna brzo i s mamkou najdou krásy životaR^

Držím jim palce:
Autor: Li Datum: 24.11.2006 9:01

aby se dostali k hodným a milujícím pánečkum R^VVVVVV

Nicméně obsah článku (tím nemyslím SOS pro pejsky) nějak nechápu :-/

Re: Držím jim palce:
Autor: Kačer Datum: 24.11.2006 12:46

nápodobně

Re: Re: Držím jim palce:
Autor: D. R. Datum: 24.11.2006 13:56

Snažila jsem se v tom zorientovat podle histrorie přeposlaných mailů a bylo to asi tak: někdo si v zla z útulku fenu AST, ta zabřezla, dotyčný skončil na ulici resp. někde nestandartně, fena porodila 11 štěňat, o které se (stejně jako o matku) dotyčný v podstatě nestaral, což mu ale nebránilo v tom, aby je nechtěl vydat. Lidem z útulku se podařilo získat fenu se špatně srostlou zlomeninou přední tlapy a 7 štěňat. Kde jsou ta zbývající, to nevím. Jestli se udala už předtím, nebo je má ten člověk... moc jsem to nepochopila. Každopádně k adopci je těch sedm.

to je hrůza:
Autor: Kačer Datum: 24.11.2006 14:26

před 2 týdny se mně maminka PetryK ptala jestli budu chtít štěňátka od Majora. A já jsem si teď uvědomila, že i kdybych měla podmínky pro chov, tak si to sakra rozmyslím. Jednak proto, že neznám dostatek vhodných lidí bez psa a pak taky s tímto plemenem, které mám a vztahuje se to bohužel i na staffordy nikdy nevíte, kdy zasáhne "vyšší moc" a toto plemeno zakáže. Nechci se dožít doby, kdy budou pejsci v ČR odebíráni tak jako to bylo v Německu, Anglii a některých státech USA a bez vědomí majitelů uspáni. Ale to je vlastně mimo mísu. Upřímně doufám, že těch 7 štěnísků se dostane nastálo do dobrých rukou.

Re: to je hrůza:
Autor: Xerxová Datum: 24.11.2006 14:43

Když největší průšvih je (a píše to i autorka článku), že ti noví páníci by měli něco o psech vědět (a i co nejvíc z minulosti hafíků a taky o všech rizicích tohoto kroku). Soužití s takovýmto pejskem se může povést i psímu neznalci, ale nesocializovaní amstafíci, sice vychováni lidmi, ale ve smečce bez spousty individuální péče by se měli dostat do ruky člověku zkušenému. A spousta lidí si raději pořídí "pořádné" štěně, kterému se bude věnovat odmalička a nebo si vezme staršího pejska, ale se známou minulostí. A kde vzít 8 takových nadšenců....

Moc bych jim přála krásný život, ale bojím se, že to půjde hůř, než když by byli malí štěníci.

Re: Re: to je hrůza:
Autor: Kačer Datum: 24.11.2006 15:08

Souhlas! Jsou lidé, většinou nadšenci těchto plemen obecně, kteří tvrdí, že je to pes jako každý jiný...není to pravda! Bull, staff, pit, argentina apod. musí být zvykáni na ostatní psy opravdu od malička, jen co to jde, je nechat volně pobíhat mezi psími kámoši. V 8 měsících začíná být opravdu pozdě :-(

Re: Re: Re: to je hrůza:
Autor: Kačer Datum: 24.11.2006 15:18

teda..ne začíná, ale je opravdu pozdě. Ale jestli jsou to křížeňíci, tak možná nebudou tak sociálně vybočení jako "čistí" psi.

Třeba u Anduly, jsem měla ze začátku problém, v 7 měsících začala bublat na psy, ale vždy dostala na zadel a pokaždé když vrťela ocáskem a ňuchala pejska hezky dostala odměnu. Trvalo to neuvěřitelně dlouho, ale pochopila. S Majorem naopak mám jiný problém, jakmile vidí psa tak si lehá, když je v blízkosti bahnitá louže lehne si na záda do ní ;-D je to prostě moje malý máčo!

chudáčci:
Autor: Xerxová Datum: 24.11.2006 8:36

Bojím se bojím, že se ten nešťastný start doživota  promítne na jejich zdraví (na 8 měsících vypadat na 4 - ;-() Moc jim držím palce. Vždycky mi přijde líto, proč musí nějací tvorečci projít takovými problémy. A ti naši rozmazlenci si toho vůbec neváží - ráno mě zase mrcha kousla laškovně do pozadí.....To se zase naučila príma věc....zjistila, že z té strany jí nemůžu rychle plácnout pohlavek, který následuje po ňafnutí do ruky...

Re: chudáčci:
Autor: Lucka V. Datum: 24.11.2006 9:47

Pokud se už teď budou mít dobře, měli by to snad zvládnout i zdravotně. Jinak představa Ko(u)satky, jak se ti laškovně zahryzne do místa, kde záda ztrácí dobré jméno, mě odrovnala a chechtám se jak cvok;-D! Přesně tohle totiž jednu dobu dělal Argus Pétě, když mu něco nechtěla půjčit. Většinou následoval z její strany proud nadávek a posléze ublížená stížnost: ,,Ten ušatej pablb mě zase kousnul do prdítka!"

ad pozadí:
Autor: Apina Datum: 24.11.2006 12:35

Ač je mi štěňat líto, Xerxová, teď jsem se pobavila. Kosatka .... zakousnutá do .... ovšem toto není jen specialita pejsků a specielně kosatky Betynky. Něco podobného předvádí i naše kočka. Klasická situace - maminka sedí u počítače a mastí karty. Micinka dostane chuť na něco k snědku, ale misky jsou jako z udělání prázdné. Co udělá Micinka? Přijde zezadu k paničce, postaví se na zadní a do té zadní části těla zatne drápky, odskočí a čeká. Když panička nereaguje a dál si nemístně hraje místo, aby okamžitě vyskočila a šla udělat, co po ní Její Milost MIcinka vyžaduje, proces se zopakuje, dokud paničku doslova a do písmene nezvedne ze židle. Když se konečně podaří paničku zvednout, pak už jen stačí se zdviženým ocasem dovést paničku k miskám a počkat si na naplnění. Tož tak to je s kočkama;-D;-D

Připojuji se k držení palců;:
Autor: Vave Datum: 24.11.2006 7:41

pejskové jsou krásní a zaslouží si lepší osud. R^

Dobré ráno přátelé,:
Autor: Vakandi Datum: 24.11.2006 7:24

zapneme palcodržnu R^ aby prďouskové i s maminkou brzy našli svoji smečku.

Doufám:
Autor: Alča Datum: 24.11.2006 6:52

že se brzy najdou hodní a zodpovědní páníčkové, tihle krásní pejsci si to určitě zaslouží!R^