20.10.2020 | Svátek má Vendelín


PSI: Opět psi v nouzi - tentokrát malí staffordi

24.11.2006

Staffordi štěňata 1Nyní žije se svou družkou a psy v buňce ve vinohradech. Štěňata byla při naší návštěvě ve špatném výživném stavu, místo na 8 měsíců vypadala na 4, byla zablešená, začervená a neočkovaná. Ve spolupráci s chovatelkou tohoto plemene, která nám nabídla pomoc, (naše organizace nevlastní prostory vhodné k umístění štěňat), jsme sedm štěňat odebraly, umístily u chovatelky. Nyní probíhá jejich vakcinace, zbavily jsme je parazitů a intenzivně vykrmujeme. Venčit a seznamovat se světem je chodí děti.

Naštěstí nejsou štěňata poznamenaná po psychické stránce. Všechna, až na jednu fenku, jsou milá, aktivní, mazlivá a nevychovaná. Mají chuť do života. Proto hledáme nové páníčky, kteří by mohli štěňatům poskytnou domov, potřebný výcvik a společnost lidí. Myslíme, že v tomto případě je nutné, aby nový majitel měl nějaké zkušenosti s tímto plemenem.

Domov hledají dvě fenky a pět pejsků. Jedna fenka, které říkáme pracovně Princezna, je lépe socializovaná, protože spolu se svou matkou utekla a nějaký čas pobývala u dobré paní, která se o ní dobře starala. Druhá z fenek nese stopy po kousnutí, zdá se nám nevyrovnaná, proto občas naznačuje útok na své sourozence. Přestože je štěňatům již 8 měsíců, nedochází mezi nimi k výrazným konfliktům. Staffordi štěňata 2

Čtyři z pejsků jsou tmavě hnědí, mají bílé náprsenky a širší hlavy, jeden je pak světlejší, byl oproti ostatním v horším stavu. Matka těchto štěňátek má špatně srostlou přední nohu po neléčené zlomenině. Je milá, ale už napadla před domem, kde původně se svým majitelem žila, kokršpaněla. U zkušeného chovatele by ale našla zasloužený klid. Jsou jí cca 2-3 roky.

Štěňata budou k odběru přibližně za 3 týdny po dokončení vakcinace a patřičném vykrmení, a to ve Vracově u Kyjova, okres Hodonín. Při odběru bude nutné, aby nový majitel uhradil vakcinaci, která činí 1 000,- Kč a další výdaje spojené s umístěním štěňátek u chovatelky (budou sděleny telefonicky či při převzetí). Informace na mob. telefonu: 736 685 824 nebo na e-mailu: radka.hajkova@quick.cz

Liga na ochranu zvířat ČR, Místní organizace Bzenec

 

Staffordi štěňata 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Staffordi štěňata 4

 

 

Radka Hájková