1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

PSI: Nesmělý Dorinčin vánoční štěk

Říkají mi Dorinka. Víte, vlastně jsem o sobě nic štěkat nechtěla, ani by mě nenapadlo, že bych mohla někoho zajímat. Jenže pak se u nás v útulku mihnul fešný hnědý labrador a jedna člověčice ho tam zahlédla - tedy virtuálně na našich webových stránkách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Rpuť 11.12.2007 20:33

Re: Re: Opuštěnej dědeček Wwwéčko, je naštěstí záležitost povýtce virtuální.

WWWéčko je! Ale znáš to, za dobré skutky musí být člověk náležitě potrestán;-) Ale jestli tě to potěší, tak jak jsem to četla, tak jsem měla koutky nahoru:-)

WWW 11.12.2007 20:43

Re: Re: Re: Opuštěnej dědeček Wwwéčko, je naštěstí záležitost povýtce virtuální.

Ani ne tak potesi, jako uspokoji.

Prave jsem si kladl otazku, zda ma clovek pravo pokusit se psat nece veselejsiho ( kladu duraz na pokusit, protoze to treba bylo blbe ) kdyz prave zahynulo v Alziru 60 lidi, stejne tolik mozna i v Iranu, statisice deti umira v Africe hlady a v utulku jsou opusteni pejsci

Tak Ti dekuji !.

zana 11.12.2007 20:50

Re: Re: Re: Re: Opuštěnej dědeček Wwwéčko, je naštěstí záležitost povýtce virtuální.

Pardon že se vměšuju, ale problém tkví v tom, že jsme pečlivě informováni o každém myslitelném a několika nemyslitelných neštěstích, co se právě udála. Kdybychom se cítili povinováni každé z nich uctít minutou ticha, moc si nepokecáme. Vím, že to zní hnusně cynicky.

Ale nebylo člověku líp v dobách, kdy zprávy z hlavního města putovaly týden?

WWW 11.12.2007 20:56

Re: Re: Re: Re: Re: Opuštěnej dědeček Wwwéčko, je naštěstí záležitost povýtce virtuální.

Prezivame mila zano diky notne davce sobectvi. Nutneho. Uz jsem o tom myslim psal. Jen si to priznat. pravda, nekomu se do toho moc nechce.

zana 11.12.2007 21:23

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opuštěnej dědeček Wwwéčko, je naštěstí záležitost povýtce virtuální.

WWW, tohle jsou ty filosofický debaty, který moc nemusím, jsouc (škoda že Jakub nevidí ten vzorný přechodník) trapně přízemní.

Vezměme to takto. Ty budeš pochmuren, neb (...viz výše...). Nenapíšeš úsměvný příspěvek. Tudíž si ho ještě dnes večer nepřečte cca 20 (?) lidí a zítra ráno další. Někteří z nich byli ovšem z různých důvodů taky nenatěšení, ba depresivní. To tvoje povídání by několika z nich rozehnalo chmury... Takže body do plus. Pokud ty budeš držet minutu ticha za všechny prů.sery světa, nikomu tím nepomůžeš, a to tak, že ani těm, co by to potřebovali...

Fuj, to jsem se rozvášnila.

WWW 11.12.2007 21:29

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opuštěnej dědeček Wwwéčko, je naštěstí záležitost povýtce virtuální.

Dezkuji zano !!

Vave 11.12.2007 21:46

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opuštěnej dědeček Wwwéčko, je naštěstí záležitost povýtce virtuální.

Zano!VV  Mluvíš jako kniha! Možná by ses do těch filosofických debat měla občas pustit, protože Ti to jde moc dobře! A hlavně máš pravdu! :-)

Rpuť 11.12.2007 21:35

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opuštěnej dědeček Wwwéčko, je naštěstí záležitost povýtce virtuální.

Ále pr/dlajz! Jakýpak sobectví! Už jsem psala ráno, že mi Dorinka připomněla naší Arinku - byla jen víc černá než bílá. Našli jsme ji jednou na Moravě a měli ji 15 let a pak mi umřela v náručí, protože jsem byla přesvědčená, že si zaslouží abych ji  doprovodila ji až k jejímu Duhovému mostu.

On si to každý přebere, jak je mu vlastní. Buď  můžu smutnit, že Arinka není, nebo se smíchem vzpomínat na to, jak pečovala o moje štěně "Irenku". Užili jsme  spolu spoustu legrace - a tak to má bejt!;-)

WWW 11.12.2007 21:45

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opuštěnej dědeček Wwwéčko, je naštěstí záležitost povýtce virtuální.

Ne ne mila Rputi. Na tom sobectvim proste trvam. A kdybych to drsne prevratil ,tak bud budu myslet, na to ze deti v Africe umiraji hlady, nebo vesele myslet na to, jak by skotacily, kdyby hlad nemelY

Ja vim, trochu krecovite, ale musel jsem. Tvuj priklad s Arinkou je ryze osobni. Nase sobectvi tu je. A je nutne, aby se clovek nezblaznil !

Vave 11.12.2007 21:53

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opuštěnej dědeček Wwwéčko, je naštěstí záležitost povýtce virtuální.

To už je pud sebezáchovy, kdyby člověk měl opravdu prožívat všechny tragédie, bylo by lepší okamžitě zemřít, protože takový život by k žití nebyl.

tosca 12.12.2007 9:15

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opuštěnej dědeček Wwwéčko, je naštěstí záležitost povýtce virtuální.

"Přežíváme díky notné dávce sobectví .... jen si to přiznat."

Páni, WWW, co slovo, to perla! A já to čtu až druhý den. S tímhle bez výhrad souhlasím (byť jsem jedna z mála :-))

WWW 12.12.2007 13:22

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opuštěnej dědeček Wwwéčko, je naštěstí záležitost povýtce virtuální.

Pokud jse sem jeste mila tosco dostanes, tak me to potesilo. Myslel jsem, ze mi ten prispevek zazlivas. ted uz vim; ze ne. Diky !

Rpuť 11.12.2007 21:38

Re: Re: Re: Re: Re: Opuštěnej dědeček Wwwéčko, je naštěstí záležitost povýtce virtuální.

"Kdybychom se cítili povinováni každé z nich uctít minutou ticha, moc si nepokecáme."

Zano, to je geniální - podepisuju všema desetiR^

baty 11.12.2007 21:43

Re: Re: ale nedostal, milé www,

jen to byl takový čechovský úsměv přes slzy, v té legraci si člověk uvědomí, že je babča...

baty 11.12.2007 21:46

Re: Re: Re: ale nedostal, milé www,

čechovovský, musím si pořídit lepší brejle, abych na vás všechny líp viděla.

RenataE 11.12.2007 22:21

Re: Re: Re: Re: ale nedostal, milé www,

Já bych taky chtěla lepší brejle, ale pídr oční mi řekla, že s těma starýma prý vidím dobře. No ty písmenka jsem přečetla, ale tu světlou budoucnost vidím nějak rozmazaně:-)

Beňa st. 11.12.2007 18:09

DÍK

Ahoj lidi, moc děkuju, že jste si udělali čas a přečetli si povídání o Dorce a za všechny skvělé příspěvky. Jsem ráda, že teď o ní ví tolik lidí a pevně doufám, že ona ten svůj domov nakonec najdeVV. Jinak pro všechny, kdo by chtěli uplést nějakému hafánkovi svetr kopíruju z knihy návštěv vzkaz z Chebu:

Ano, stále je zájem o svetříky pro Burůvku, Boruvka delka 50 a kolem hrudniku ma 75 a pro střední plemena  delka 50 a hrudník 50-60 , Agina délka 68 a hrudník 70 (Agina je starší dobrmanka - té by rozhodně přišel vhod) - poštovní adresu mají na městský úřad Cheb: MěÚ Cheb, Nám. Krále Jiřího z Poděbrad 14,  PSČ 350 20  Cheb 

Vave 11.12.2007 18:25

Re: DÍK

Milá BeňoVV, dostala jsem se až teď k tomu, abych napsala, že mě příběh Dorky hodně dojal. Já si do své smečky nemohu vzít žádné další zvíře, bohužel. :-/ Ale mohla bych něco uplést, mám vlnu svou i od Jajky, ale dřív než o Vánocích to nebude. Já se Ti pak ozvu, aby pak třeba Borůvka neměla deset svetrů a jiná pejska žádný. 8-o;-):-)

Štětinka 11.12.2007 17:45

Lidičky zlatý

zítra vezmu mamky Sněhurku na kastraci,ale mamka se začíná škubat, pomozte mi jí přesvědčovat. Už mluví o zneuctění!:-/;-D

Vave 11.12.2007 18:33

Re: Lidičky zlatý

Zkumavko!VV Je přece tolik koťátek na světě i bez těch, která by mohla mít Sněhurka. Když ona mít koťata nebude, budou mít jiná kočičí mimina větší šanci na to, aby našla dobrý domov. :-)

YGA 11.12.2007 18:54

Zkumavko, neblázni

- co budeš dělat s horou malých koťátek? Kočka může zabřeznout třikát do roka a průměrně má čtyři koťata - co s tím nadělením. Zeptej se lidí z kočičích útulků, ja vypadají kočky, které se k ním dostanou. A co ty, o které s vůbec nikdo nezajímá - určitě kolem tvého domu se také motají - konečně Sněhurka je důkazem. A nevqř tomu, že ji uhlídáš (pokud nebude tedy neprodyšně uzavřená v bytě) - pokud může ven, vždycky si najde způsob, jak se dostat tam, kam potřebuje. Prosímtě, vezmi rozum do hrsti - zde city nepomůžou.

zkumavka 11.12.2007 19:01

Re: Zkumavko, neblázni

štětinka taky na mě všechno práskne.Koťátka samo nechci,ale taky nechci,aby jí to nějak bolelo,cestu k sobě stále hledáme,bude na mě naštvaná. Taky se bojim,že jí bude špatně,nebudu vědět jak jí pomoct,sem srab.Povídala sem tady,že nemůžu mít žádný zvířata,mám na to chabé nervy..

Kupuju jí kapsičky,už je ani nechce,rozmazluju jí.Je krásná,a tak koukám,že jí bude třeba zle,já nejsem proti kastraci,jen bych jí ráda zase v pohodě.Jen a jen z důvodů.že si nevim rady.Jo, s člověkem,to bych věděla,to je jiná..:-(

YGA 11.12.2007 19:08

Re: Re: Zkumavko, neblázni

Ale Zkumavko - Štětinka říkala, že ji tam zaveze - tak bude naštvaná na ni ;-). A představ si, jak bude naštvaná na tebe, až ji nebudeš chtít pustit za kocoury! A věřím, že panvet ji dá nějaké prášky od bolesti. Určitě to zvládnete obě dvě - jste holky šikovné!

P.S.: možná by ti mohli někteří, kteří kastraci kočičky prožili, mohli dát rady - jak to asi bude vypadat a tak (já mám kastrovanou fenku, ale  to je tvrdý knírač, ji taková operace nemohla rozhodit - navíc měla ty prášky ;-D )

Štětinka 11.12.2007 19:44

Re: Re: Re: Zkumavko, neblázni

jj, přesně to jsem jí říkala, já jí tam povezu, já jí musím chytit do přepravky (mimochodem, moc bych prosila, pokud zahlídnete někde v inzerci nějakou kočičí přenosku, dejte mi avizo, dík), nakonec jsem musela podlehnout a mít jí tu do rána, zavřu jí do koupelny, ale bude mít dvojí stres, u nás to nezná a pak teprve zase k mámě dom...

Mamka je úpřehnaně útlocitná, díky za pomoc! Už jsem se bála, že vycouve:-)

Štětinka 11.12.2007 20:10

Re: Re: Re: Re: Zkumavko, neblázni

aby toho nebylo málo, Ondra dopad foťáka odcloněnej mu spadnul na zem, teď blbne, asi se tam něco ohnulo. Kurnik šopa! :-/

Beda 11.12.2007 21:13

Re: Re: Re: Re: Re: Zkumavko, neblázni

Štětinko!!!! ty toho máš málo?:-(

já jsem skoro celej den mimo a až teď jsem vlezla a čtu - www i tebe, dál jsem se zatím nedostala... Zkumavko, neboj se, kočičce jednoznačně pomůžeš a mimochodem, jestli se bude na někoho zlobit, tak na veta!!! pokud jde o ten strach - to se mi to dnes už kecá... já měla taky bobky když šla Zuzanka;-)... ale věřím, že to dobře dopadne, budu moc držet palečkyR^ a ty si přijď hojit dušičku sem, když ti bude těžko při čekáníVVVVVV

Beda 11.12.2007 21:15

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zkumavko, neblázni

jo a ještě - kočky jsou někdy nevyzpytatelný - zažila jsem venkovní číči odchycený a vykastrovaný... a ty prostě v klidu přespaly do rána v přepravce a pak důstojně vyšly ven na zahradu, jako když se nic nestalo, a olízaly své děti8-o8-o8-o ... fakt se nedá říct - jen hlídat aby si neublížila, až se bude motat, narkóza vyprchává dost dlouho

WWW 11.12.2007 16:26

Protoze

nejsem pejskar a tak , abych se do toho smutneho psiho osudu umel vzit, musim  ho prevest na sebe. Predstavuji si, ze jsem opusteny dedecek v utulku pro opustene dedecky. Hodna DeDe me obcas v clovecinach predstavi. A rodiny zviretniku, co z nejakeho duvodu nemaji dedecka se budou na me chodit divat. Deti me budou tahat za usi a ja budu delat paci paci pacicky, jako ze jsem dedecek detina.

"Je cistotnej", napise DeDe, "neztraci pantofle a trefi pro rohliky".

Jezis, napise Petra K.. : "kdybych nemela doma uz jednoho dedecka, tak bych si ho hned k sobe vzala", Behal by mi  rano pro rohliky a po byte s andulakem Kostou na hlave. "Podivejte se na ty jeho voci," vykrikne Kacer, "co ten nestastny dedecek musel asi prozit. Kolik fernetu do nej nasilim u Kance narvali ?! " Nepisu sem uz dlouho", napise urcite Mirka H. ale smutny osud opusteneho dedecka WWW mi proste neda. Jedna rodina si me na chvilku vezme, ale zase me vrati, protoze jsem detem vypravel pohadku o princezne, ktera nejen ze byla pysna, ale navic jeste chlastala a tahala se s podkonim.

Nakonec napise Anezka Sejbalova. "Mila DeDe, mame dva dedecky a presto si opusteneho dedecka WWW k sobe vezmeme. Pan Leitner rikal, ze normalni kocouri dedecka nemaji, ale Bimbo, ze je kocour mimoradny a zaslouzi si sveho dedecka !

radanova 11.12.2007 16:49

Re: Protoze

tak nevím jestli se mám smát nebo brečet www

jo a nejhorší by bylo kdyby si tě vzal někdo kdo už dědečka má a ten by tě štípal a kousal umělýma zubama kdykoli by se nový páneček nedíval, protože by se bál , abys ho nevyštípal ty

serdce mě bolívá z opuštěných kočků, pejsků i dědečků a taková jsem bývala krásně cynická  a říkavala jsem: jednou jsi tady tak dejchej a žij a neboj jednou to všechno přejde, jak stárnu tak slábnu a přecitlivějuju

no nic aspoň palec pro Dori R^ať jí není smutno 

tosca 11.12.2007 16:55

Re: Protoze

Amen

Ač jsi to WWW napsal moc hezky, není mi z toho ani do mírného úsměvu.