Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

ŠM

tak jsem po spoustě let zjistila,že mám mimochodníka...Bezulku (kočku-želvici)

Foto

Naše fenka Trixie kulhala na zadní nohu jen z bolesti, jinak chodila normálně. Z koček nejelegantněji chodila Dixie - přímá čára jejich tlapek byl dokonalý "cat walk" modelek , při chůzi se i mírně vlnila. Ze současných koček Rusty při běhu hopsá jako králík (prý typická chůze Manx koček). Ovšem když náhodou předními packami šlápně na neznámého a lekne se, povyskočí tak, že zvedne zadní nohy nahoru (i se zadkem) a téměř ve stojce udělá jeden, dva kroky. Vždy mě to rozesměje i když kočka to dělá z leknutí. Gigner má zase při běhu zadní nohy roztažené do stran a legračně se jimi odráží. Woody běhá rovně, ale skvěle používá svůj huňatý ocas jako kormidlo, který jí při úprku asi pomáhá s rovnováhou. Bobinka běhá normálně stále skoro dětinsky radostně poskakuje.

Kolem domu máme širší lem z menších kamínků ohraničený nízkým, vlnitým cementovým okrajem. A vždy žasnu, jako kočky po tom vlnění chodí i běží, aniž by na vteřinu ztratily rovnováhu či se musely dívaly "pod tlapky", aby nezapadly do proluky ve vlnění8-o.

Foto

Naši psi, tedy psice, chodily normálně. Fenky se chovaly jako fenky,když potřebovaly,tak přidřeply, jen malá Jenka elegantně zdvihá nožičku dopředu, jako ohnutý, vztyčený malíček, při rádoby eleganci u kafe. Je to legrační.:-)

Foto

Dokud jsem to ještě sledovala, bylo známo, že trpí čistokrevní němečtí ovčáci na sražené zádě, prý díky upřednostňování takových postojů při výstavách. Tím pádem v poměrně nízkém věku ochrnou.

Naše Kimča byla z výběrového chovu, často, zejména ve městě, v polích ne, chodila mimochodem, že by to byl důvod, že ochrnula až ve čtrnácti letech?? Od té doby, co před víc jak deseti lety odešla za Duhu, plemeno NO nesleduji. Tady na sídlišti dva potkávám, hřbety mají rovné. R^

Foto

Myslím, že je důležité, je-li pejsek v linii pracovní (rovná záda) či výstavní (zpotvořená záda).

Foto

Tak nejenom koně mohou chodit mimochodem (ty se v minulosti využívali k jízdě pod dámským sedlem), ale i psi. Speciálně oba naši nynější kluci chodí často a rádi v mimochodu, což má za následek, že výrazně kroutí zadkem. Prostě pan starosta Mrňús...

To Brooke mimochodem nikdy nechodila a vždy vypadala elegantně a velmi výkonně. Místy mi připomínala Remuse Lupina, když se přeměnil ve vlkodlaka ;-D

Foto

Tak tohle jsem ještě neviděla :-) Divně chodící pes ny mě asi spíš vyděsil, ale clovek si zvykne...

Foto

L52i26k71a 90L78i75k89a

27. 6. 2024 6:48

Vždycky si říkám, jak můžou mimochodníci chodit mimo - vždyť to musí být mnohem náročnější na rovnováhu? Sama si to občas zkouším a je to docela psina - pardon, velbloudina :-) Přeji dobrý čtvrtek!

Foto

hezký mimochodný čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

mimochodný byl často Xerxes - však v jednom výstavním posudku máme, že je to krásný pes s úžasnou postavou a povahou - ale k dokonalosti mu chybí normální pohyb, a že mimochodníkovi nic lepšího než VD nedá... (podotýkám, že zcela oprávněně).

Yoda jak známo odlehčuje často jednu zadní - stává křivě. Nález žádný a v pohybu to vůbec vidět není. Má překrásný klus - jeho jsem v mimochodu snad nikdy ani na vteřinu nepřistihla...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz