25.10.2020 | Svátek má Beáta


Diskuse k článku

PSI: Max - že by Goranův brácha?!

Když jsem před časem četla smutné povídání o čokoládovém nalezenci Goranovi, před očima jsem viděla jiného nalezence. Černého jak uhel. Podobnost příběhu obou psů je zřejmě čistě náhodná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
zana 21.7.2008 21:38

Re: Re: Re: podzim...???

no jeřabiny samozřejmě taky, ale já víc s podzimem spojuju ty ostružiny, víš:-)

Zdena b.p. 21.7.2008 21:05

Re: Re: podzim...???

Co ostružiny, ty mne tak moc netrápí, ale jedu do Makra pro tet pr/ačtěnej tvaroh a na parkovišti koukám už úplně červené jeřabiny. To už je jako konec léta?Já protestuji, já žádný podzim NECHCI!!:-/

zana 21.7.2008 20:51

Re: OT - prosba o palcodržnu

držím R^R^R^ - a dej prosím vědět, jak to vypadá.

zana 21.7.2008 20:49

Re: podzim...???

No, dneska na konečné metra v Letňanech (pro mimopražské - postavili tu konečnou v polích, aby nebyla užitečná pokud možno vůbec nikomu:-/) se tak rozhlížím: vedle totálně zralé obilí, zataženo, fouká - já to vidím na druhou půli září8-o. Jo, už jsem potkala i první ostružiny...

Jakub S. 21.7.2008 20:08

Libeňský zámeček

Libeň jsem si podrobně procházel před pár lety, chodil jsem jí na Prosek - a ten kopeček se zámečkem se hodí pro svatby přímo kýčovitě!

Jakub S. 21.7.2008 20:06

No - to je poněkud mylná představa,

že by si ženich při svatbě moc užíval... Nále snáď sú aj tací!

Jakub S. 21.7.2008 20:04

Teda vidím, že žádná z vás se nenudí, že si umíte poradit

(ono se holt musí, že) a že si s vama vaši chlapi užijou. No a nápodobně...

Hana W 21.7.2008 19:26

Re: ´Hani, drbu Tě za oškama a máš v Brně piškotky,

:-D:-D:-D Nitecky jsem ostrihala manikurovyma nuzkama a na tu svatbu se v tom pujde. Pocitadlo pracuje, i kdyz si obcas stezuje.

Zdena b.p. 21.7.2008 19:06

Psů se nebojím...

ale Maxe bych jen zdvořile pozdravila a s pocitem "on je vítěz" bych svižně ťapala dál. Naprosto bych si nedovedla představit soužití s touto bytostí. Kéž se jeho život dostane do úplně klidné vody.

Zdena b.p. 21.7.2008 18:50

Re: ´Hani, drbu Tě za oškama a máš v Brně piškotky,

Již drahně let říkám přednostovi "můj drahý" páč mne už přišel dost draho ;-).

Karolína 21.7.2008 15:56

Re: Re: podzim...???

Rybíz tam ještě visí na keříčkách, ten nechávám tydýtům, tohle ovoce se u nás nejí a keře tam zůstaly z nostalgie jako památka po maminkce. Ale lesní jahůdky už jsou oďobané a letos jich byla pěkná hromada. Byly naprosto úžasné, některé jak nehet od ukazováčku, slaďounké a voňavé. Udělala jsem jim novou plantáž a asi se jim tam líbí.

Karolína 21.7.2008 15:52

Re: Re: Re: podzim...???

Hmmmm, myslíš, že u plyšových psů to funguje taky? Já totiž jiného nevlastním a sousedi jsou "nepučáci". Briteček by se mnou určitě šel rád, ale asi by mi nebyl svěřen do péče na tak dlouhou dobu! S tím by panička určitě moc nesouhlasila!

Vave 21.7.2008 14:59

Re: Proc se nechavame vlastnit???

Hanko! 8-o:-/VV;-D;-D;-D  Je to děsné, ale musím se smát, protože jsi to moc vtipně podala!

A Kuliferda lovící bílé tečky na svátečních šatech - ten mi tak připomíná moje malé hedvábné blbísky! VVR^:-)

Jako náplast - hezké kočičiny najdeš zde. ;-)

Ap 21.7.2008 14:32

Jsem tu na skok.

Zdravím všechny! Renča už tady nakoukla dřív jak já a ještě Vám Maxíka trochu dokreslila. Znám ho jen z fotek a z vyprávění, osobně ne. Taky mě napadla kombinace něčeho s dogou, jak jsem viděla ty jeho obrázky. Jsem zvědavá, jak to bude s psiskem dál, ale momentálně má vystaráno;-).Bylo by krásné, kdyby se srovnali nějak bezbolestně s Edískem maďárkem a ve smečce by zavládla všeobecná pohoda. Ale Max má nový život jen krátce a dlouhou cestu před sebou, tak snad...

Ap 21.7.2008 14:23

Re: OT - prosba o palcodržnu

DržímR^R^R^.

Renča 21.7.2008 14:15

Re: Re: Re: Re: Škoda,

No ,ale jak psala Petra nej problém je v mém 15měsíčním "maďarovi" .To on na něj zavrčel první a nesnáší se tím pádem navzájem.Edie když jde kolem kotce tak jakoby mu pohledem říkal já jsem jejich ,já s nimi spím ,já byl první.Jestli někdo znáte psí sobecký pohled pochopíte to,přesně tak Edie provokuje.Haskouni jsou smečka nežárlí ,proč také jsem s nimi mimo práci pořád a jinak jsou ve skupinách,hrají si spolu,spí smotaní do klubíčka či teď v létě roztažení vedle.Zájemci byli to ano ,mladí chtěli babičce psa na zahrádku na hlídání(kvůli velikosti a povaze jsem jim Maxe vymluvila).Další  po zesnulém pejskovi chtěli náhradu,už svitla naděje zkušenosti měli,ale pak usoudili že do bytu je velký.Bylo se na něj mnoho lidí podívat jeden si ho i odvezl domů ovšem po pár hodinách byl Max zpět rodiče potencionálního páníčka Maxe zamítli z důvodu že by dělal díry v trávníku a kdo by se o něj přes den staral když budou v práci.Pak když vidíte ty oči ,proklejete se  a co dál ? Nechci psa dát někomu kdo ho po pár hodinách či dnech vrátí...to ten jeho mozeček těžko snáší.Líbí se mi ten spokojený pohled Maxe ležícího na boudě s hlavou položenou na tlapkách a vrtícím ocasem.Mám ráda procházky sadem v podvečer když si na chvilku sedneme a koukáme po okolí(sad je na kopci) on se opře o mě a rozhlíží se se mnou.Je to zvláštní pocit.Ale přesto kdyby se našla dobrá lidská duše......

LA 21.7.2008 14:08

Re: Re: podzim...???

To chce vzít s sebou do lesa psa. ;-) Vlhčeji sice nebude, ani kvůli tomu houby nezačnou růst, ale je téměř 100 % jistota, že se někdo vrátí z lesa spokojený a člověk tam nepůjde zcela zbytečně.

EvaŽ 21.7.2008 13:39

Re: Re: Re: Škoda,

To o doze jsem chtěla poznamenat taky, Xerxová je dnes furt rychlejší;-). Mě k tomu vedla ta figura. I ten hranatější xichtík. Labrador je spíš válec, ne takový atlet. Jen ty uši... Ty nevím kam zařadit. Ale ta výška je fakt na obří plemeno, ne labradora nebo pita.

Jenže plemeno je nepodstatné. Potřebuje trpělivost a lásku. Asi si chudák užil. Kdo ví, na co měl původně sloužit, že se bojí venku, hole, hadice...

Karolína 21.7.2008 13:34

Re: podzim...???

Mně připadá, že se příroda tak trochu zbláznila! Kvetou mi naplno už měsíc jiřinky, jsou obsypané květy. Ty samé obvykle vykvétají až začátkem srpna, teď je půl července a pomalu ani jedno nerozkvetlé poupě. Rudbeckie - vyloženě podzimní květina, pomalu dokvétá. I další květinky, které jsou vysloveně podzimní, mají nakročeno pomalu k odkvětu. Jestli to takhle půjde dál, zima přijde v září! Vedra nemusím, ale že bych místo půl roku mokra, chladna a nepříjemného počasí měla mít skoro totéž 8 měsíců, to taky nehrozí! Na horách prší a je vlhko, k tomu přes den svítí sluníčko, když složíte člověka do trávy, můžete klidně pozorovat, jak ta tráva roste! Ale pořád není tolik vlhko v lese, aby rostly houby, jen tak sem tam růžovka nebo křemenáček, ale tak 3 kousky na tříhodinovou procházku! Ještě je v lese málo vlhko!

LA 21.7.2008 13:28

Re: podzim...???

U nás bylo všechno moc brzo: třešně, jahody, brambory.... Teď už je v podstatě po rybízu, jen ten jeden pozdní je ještě obalen. Tady už pršet přestalo, ale zálivka je dostatečná - můžu předvést sbírku tlapek. ;-) Ale veprostřed trávníku se objevil podivný trychtířovitý útvar 8-o a děvčata mají špinavé nosy.

baty 21.7.2008 13:20

´Hani, drbu Tě za oškama a máš v Brně piškotky,

až někdy přijedeš. Ta zvěř se teda na Tobě vyřádila, rozmlácený laptop je takový v řádu věcí, já taky strhávám manželovi rádio z nočního stolku a rozsedávám brejle, ale představa kocourka, jak honí puntíky a vytrhává nitečky z hedvábí - to je teda síla. A jak ho to muselo bavit! Ještě, že máš Cheta, mocného ovládání počítačů. Holt to jsou, ti dva chlupáči, "Tvoje drahá zvířátka", jak mi říká přednosta, když mu rozsednu ty astigmatický superbrejle - "moje drahá ženo".

Xerxová 21.7.2008 13:20

podzim...???

je to divné, ale pozdní višně jsem právě sklidila. Asi o měsíc dřív... višně veliké, šťavnaté, sladké, úplně tmavé. Jeřabina během týdne je plná zářivě oranžovočervených plodů. Minulý týden ještě byly zelené... A poslední věc mě dorazila zcela - naše cymbidia se letní pod višní. Každý rok kvetou až doma - od prosince do května. A při trhání višní jsem zjistila, že mají nasazeny laty velkých poupat... kdyby jedna, ale ony hned dvě, A to jsem nějak nezkoumala ostatní květináče - tyto laty už jsou opravdu velké a nepřehlédnutelné 8-o... Počasí by odpovídalo, jen ten kalendář je nějak pozadu;-D;-D.

Mimochodem, v noci opět padaly proudy vody. Na nedostatečnou zálivku si rozhodně trávníček stěžovat nemůže - koneckonců tráva roste jako pominutá

Xerxová 21.7.2008 12:47

Re: Re: Škoda,

S ohledem na tu výšku bych se nedivila, kdyby tam někde byla i nějaká ta doga... Určitě bude potřebovat hodně trpělivosti a lásky a důslednosti... ale u Vás se nebojím, že by se mu to nedostalo VV Pokud je opravdu tak mladý, mohlo by vše klapnout ke spokojenosti celé čtyř i dvounohé smečky 

LA 21.7.2008 12:29

Re: Proc se nechavame vlastnit???

Minulý týden jsem si na tebe vzpoměla, když jsem šla kolem řeznictví a tam měli na tabuli napsáno "Hovězí oháňka".

Renča 21.7.2008 12:27

Re: Škoda,

Váha(nynější) kolem 45Kg a výška 70cm v kohoutku(při procházce říkají že je to malý kůň).Nyní je kompletně vakcinován a vet.si pochvaloval jeho nynější kondici zmohutněl a i ta očka se "usmívají".Konečně se naučil "používat" hračky ,neznal to ,miluje hru s míčkem vrcholem je "válení "se na zádech se slastnými skřeky jež vydává.Na haskouní smečku si zvykl ,holky ho olizují ,kluci přehlížejí .Na Charlie(také vyhozený z auta   jež už u nás žije 81/2roku KCHŠ) si zvykl neútočí ani neštěká přes kotec,ale důvod je že Charlie je poloslepý,hluchý,dysplazní epileptik který udělá svou potřebu a ani okem na Maxe nepohlédne.Venku je to horší ,člověk musí mít oči u uši nastražené a běda jak něco nepostřehnu dříve než on.Je to velké psisko,které prošlo kdoví čím,bojí se malých prostor (do přepravního boxu ho nedostanu)bál se v kotci (v místnosti kde byl dočasně v karanténě byl spokojený)na kotec a tudíž denní světlo si zvykl i na manipulaci s metlou (pochopil že neslouží jen na bytí) a hadicí(myji kotce 2x denně).Už i využívá dřevěných podlážek v kotci a boudu.Naučil se žrát granule i maso ;-) .Ale bude to s ním běh na dlouhou trať než se vše naučí a pochopí .Tak držte palečky ať vše zvládnem v pohodě.R^

Vave 21.7.2008 12:21

Re: OT - prosba o palcodržnu

R^R^R^R^

Vave 21.7.2008 12:20

Re: Re: OT - VÍKEND

Ve čtvrtek je svatba proto, že jindy neměli  v Libeňském zámečku  volno - ono to je dopředu zadané na hodně dlouho. A oni se rozhodli o svatbě až někdy na jaře.

Vave 21.7.2008 11:57

Vypadá

moc krásně, pan Max. :-) A doufám, že najde svého pána, pro kterého bude jediným a vytouženým psem. VV Já bych si ho vzít nemohla,  kvůli místu a rodině, ale hlavně proto, že  takový pes potřebuje pevnější ruku, než mám já. :-)

Hana W 21.7.2008 11:27

Re: Re: Re: Re: OT - VÍKEND

Damian podle popisu vypada jak nas Kuliferda. Ten se objevil jako male kotatko u kuchynskych dveri a moc se vtiral do prizne.Vpredu bile ponozky, na zadnich nohach bile podkolenky, bile fousky a straslivy mazel. Mam o nem skoro dopsany clanek. Tak at se malinkemu dariVV

LA 21.7.2008 10:24

Re: Škoda,

Jestli má opravdu těch 50-55 cm, tan není zas tak veliký. Anežka je větší, o Betce nemluvě. ;-) (To já jen tak pro porovnání.