25.10.2020 | Svátek má Beáta


Diskuse k článku

PSI: Max - že by Goranův brácha?!

Když jsem před časem četla smutné povídání o čokoládovém nalezenci Goranovi, před očima jsem viděla jiného nalezence. Černého jak uhel. Podobnost příběhu obou psů je zřejmě čistě náhodná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Zdena b.p. 21.7.2008 19:06

Psů se nebojím...

ale Maxe bych jen zdvořile pozdravila a s pocitem "on je vítěz" bych svižně ťapala dál. Naprosto bych si nedovedla představit soužití s touto bytostí. Kéž se jeho život dostane do úplně klidné vody.

Ap 21.7.2008 14:32

Jsem tu na skok.

Zdravím všechny! Renča už tady nakoukla dřív jak já a ještě Vám Maxíka trochu dokreslila. Znám ho jen z fotek a z vyprávění, osobně ne. Taky mě napadla kombinace něčeho s dogou, jak jsem viděla ty jeho obrázky. Jsem zvědavá, jak to bude s psiskem dál, ale momentálně má vystaráno;-).Bylo by krásné, kdyby se srovnali nějak bezbolestně s Edískem maďárkem a ve smečce by zavládla všeobecná pohoda. Ale Max má nový život jen krátce a dlouhou cestu před sebou, tak snad...

baty 21.7.2008 13:20

´Hani, drbu Tě za oškama a máš v Brně piškotky,

až někdy přijedeš. Ta zvěř se teda na Tobě vyřádila, rozmlácený laptop je takový v řádu věcí, já taky strhávám manželovi rádio z nočního stolku a rozsedávám brejle, ale představa kocourka, jak honí puntíky a vytrhává nitečky z hedvábí - to je teda síla. A jak ho to muselo bavit! Ještě, že máš Cheta, mocného ovládání počítačů. Holt to jsou, ti dva chlupáči, "Tvoje drahá zvířátka", jak mi říká přednosta, když mu rozsednu ty astigmatický superbrejle - "moje drahá ženo".

Zdena b.p. 21.7.2008 18:50

Re: ´Hani, drbu Tě za oškama a máš v Brně piškotky,

Již drahně let říkám přednostovi "můj drahý" páč mne už přišel dost draho ;-).

Hana W 21.7.2008 19:26

Re: ´Hani, drbu Tě za oškama a máš v Brně piškotky,

:-D:-D:-D Nitecky jsem ostrihala manikurovyma nuzkama a na tu svatbu se v tom pujde. Pocitadlo pracuje, i kdyz si obcas stezuje.

Jakub S. 21.7.2008 20:04

Teda vidím, že žádná z vás se nenudí, že si umíte poradit

(ono se holt musí, že) a že si s vama vaši chlapi užijou. No a nápodobně...

Xerxová 21.7.2008 13:20

podzim...???

je to divné, ale pozdní višně jsem právě sklidila. Asi o měsíc dřív... višně veliké, šťavnaté, sladké, úplně tmavé. Jeřabina během týdne je plná zářivě oranžovočervených plodů. Minulý týden ještě byly zelené... A poslední věc mě dorazila zcela - naše cymbidia se letní pod višní. Každý rok kvetou až doma - od prosince do května. A při trhání višní jsem zjistila, že mají nasazeny laty velkých poupat... kdyby jedna, ale ony hned dvě, A to jsem nějak nezkoumala ostatní květináče - tyto laty už jsou opravdu velké a nepřehlédnutelné 8-o... Počasí by odpovídalo, jen ten kalendář je nějak pozadu;-D;-D.

Mimochodem, v noci opět padaly proudy vody. Na nedostatečnou zálivku si rozhodně trávníček stěžovat nemůže - koneckonců tráva roste jako pominutá

LA 21.7.2008 13:28

Re: podzim...???

U nás bylo všechno moc brzo: třešně, jahody, brambory.... Teď už je v podstatě po rybízu, jen ten jeden pozdní je ještě obalen. Tady už pršet přestalo, ale zálivka je dostatečná - můžu předvést sbírku tlapek. ;-) Ale veprostřed trávníku se objevil podivný trychtířovitý útvar 8-o a děvčata mají špinavé nosy.

Karolína 21.7.2008 15:56

Re: Re: podzim...???

Rybíz tam ještě visí na keříčkách, ten nechávám tydýtům, tohle ovoce se u nás nejí a keře tam zůstaly z nostalgie jako památka po maminkce. Ale lesní jahůdky už jsou oďobané a letos jich byla pěkná hromada. Byly naprosto úžasné, některé jak nehet od ukazováčku, slaďounké a voňavé. Udělala jsem jim novou plantáž a asi se jim tam líbí.

Karolína 21.7.2008 13:34

Re: podzim...???

Mně připadá, že se příroda tak trochu zbláznila! Kvetou mi naplno už měsíc jiřinky, jsou obsypané květy. Ty samé obvykle vykvétají až začátkem srpna, teď je půl července a pomalu ani jedno nerozkvetlé poupě. Rudbeckie - vyloženě podzimní květina, pomalu dokvétá. I další květinky, které jsou vysloveně podzimní, mají nakročeno pomalu k odkvětu. Jestli to takhle půjde dál, zima přijde v září! Vedra nemusím, ale že bych místo půl roku mokra, chladna a nepříjemného počasí měla mít skoro totéž 8 měsíců, to taky nehrozí! Na horách prší a je vlhko, k tomu přes den svítí sluníčko, když složíte člověka do trávy, můžete klidně pozorovat, jak ta tráva roste! Ale pořád není tolik vlhko v lese, aby rostly houby, jen tak sem tam růžovka nebo křemenáček, ale tak 3 kousky na tříhodinovou procházku! Ještě je v lese málo vlhko!

LA 21.7.2008 14:08

Re: Re: podzim...???

To chce vzít s sebou do lesa psa. ;-) Vlhčeji sice nebude, ani kvůli tomu houby nezačnou růst, ale je téměř 100 % jistota, že se někdo vrátí z lesa spokojený a člověk tam nepůjde zcela zbytečně.

Karolína 21.7.2008 15:52

Re: Re: Re: podzim...???

Hmmmm, myslíš, že u plyšových psů to funguje taky? Já totiž jiného nevlastním a sousedi jsou "nepučáci". Briteček by se mnou určitě šel rád, ale asi by mi nebyl svěřen do péče na tak dlouhou dobu! S tím by panička určitě moc nesouhlasila!

zana 21.7.2008 20:49

Re: podzim...???

No, dneska na konečné metra v Letňanech (pro mimopražské - postavili tu konečnou v polích, aby nebyla užitečná pokud možno vůbec nikomu:-/) se tak rozhlížím: vedle totálně zralé obilí, zataženo, fouká - já to vidím na druhou půli září8-o. Jo, už jsem potkala i první ostružiny...

Zdena b.p. 21.7.2008 21:05

Re: Re: podzim...???

Co ostružiny, ty mne tak moc netrápí, ale jedu do Makra pro tet pr/ačtěnej tvaroh a na parkovišti koukám už úplně červené jeřabiny. To už je jako konec léta?Já protestuji, já žádný podzim NECHCI!!:-/

zana 21.7.2008 21:38

Re: Re: Re: podzim...???

no jeřabiny samozřejmě taky, ale já víc s podzimem spojuju ty ostružiny, víš:-)

Vave 21.7.2008 11:57

Vypadá

moc krásně, pan Max. :-) A doufám, že najde svého pána, pro kterého bude jediným a vytouženým psem. VV Já bych si ho vzít nemohla,  kvůli místu a rodině, ale hlavně proto, že  takový pes potřebuje pevnější ruku, než mám já. :-)

LA 21.7.2008 10:13

Držíme tlapky,

aby rychle našel buď novou smečku, nebo způsob, jak se zapojit do té stávající smečky a jak správně pečovat o kočičky. VV Víc pro něj, bohužel, udělat nemůžu. ;-(

Vave 21.7.2008 8:51

OT - VÍKEND

Milá DedeVV, nad povídkou jsem se pobavila, protože já se zubaře nebojím; moudře vím, že mi pomůže. Tento pozitivní vztah jsem získala nejspíš při povinných prohlídkách ve škole, kdy mi se zuby nikdy nic nedělali. ;-)

Rputinko VV, už jsem se lekla, že na Tebe TJF zapomněl! Ale on je skvělý a poslal Ti kůtě, které podle popisu bude nejspíš Bertíkův bratranec. Už se těším na pravidelná hlášení z kotěcí školky U strejdy Blesana.

Xerxová VV, pěkné fotky! A říkala jsem si nad tou jednou podlahovou, že by si klidně Betynka mohla dát na váš dům cedulku TADY BYDLÍM JÁ  (a Xerxovi).

Zdeno b.p.VV, musím udělat opravník Tvých omylů. Trošku řidší tvarohové těsto mě netížilo, protože já jsem jen "vykulovala". Zbylé náplně mě taky netížily, protože jsem tak lehce přišla k makové, kterou bych určitě nikdy nedělala. A nad zbylou ořechovou zajásala dcerenka a jala se hned pojídat rum obalený ořechy lžičkou, až jsem jí to musela vyrvat a zmrazit - tu náplň, rozumí se, lžičku jsem jí nechala dolízat. ;-) To pečení bylo krásné tím, že bylo s Tebou a Tvou dcerou. A koláčky mají úspěch, líbí se a chutnají všem! Děkuju! VV

Beda 21.7.2008 8:55

Re: OT - VÍKEND

Rpuť má (už konečně;-P) koťátko????????

Rpuť 21.7.2008 9:35

Re: Re: OT - VÍKEND

Bedásku, jsem to psala včera po nadpisem "Sem cvok". Zřejmě je to kocourek, pojmenován Damián (navrhovala jsem Atilla, bič boží - ale neprošlo to), je neskutečnej raubíř - tak 7-8týdnů. I kakání je už vyřešené. Damiánek je chlapeček decentní a přeje si záchůdek někde v rohu, stranou, aby nebyl vyrušován a neznečistil si životní prostor. Tak jsem ho strááášně pochválila;-) A co mě těší nejvíc, že je zřejmě zdravej jako buk a baští jak nezavřenej. Zatím má 0,5kg, hubenej, nohatej. Jak upáchám nějaký fotky, mrsknu je na rajče.

Beda 21.7.2008 9:52

Re: Re: Re: OT - VÍKEND

jééééé, podle popisu musí bej krásnejVVVVVV - jo jo, upáchej, prosím!! (hihi, třeba je to nějaká přízeň;-))

Hana W 21.7.2008 11:27

Re: Re: Re: Re: OT - VÍKEND

Damian podle popisu vypada jak nas Kuliferda. Ten se objevil jako male kotatko u kuchynskych dveri a moc se vtiral do prizne.Vpredu bile ponozky, na zadnich nohach bile podkolenky, bile fousky a straslivy mazel. Mam o nem skoro dopsany clanek. Tak at se malinkemu dariVV

EvaŽ 21.7.2008 9:14

Re: OT - VÍKEND

Nojo, Vave, už se ti to blíží. Už máš nerf? A co že se rozhodli ve čtvrtek?

Budu na tebe vzpomínat (jednou to mám za sebou a jednou ještě dost daleko před sebou) a držet palce. Jako všem matkám nastávajících nevěst (matky to mají nejtěžší, nevěsta si užívá, ženich taky a tatíci to tak neberou, hosté tuplem ne)

Vave 21.7.2008 12:20

Re: Re: OT - VÍKEND

Ve čtvrtek je svatba proto, že jindy neměli  v Libeňském zámečku  volno - ono to je dopředu zadané na hodně dlouho. A oni se rozhodli o svatbě až někdy na jaře.

Jakub S. 21.7.2008 20:08

Libeňský zámeček

Libeň jsem si podrobně procházel před pár lety, chodil jsem jí na Prosek - a ten kopeček se zámečkem se hodí pro svatby přímo kýčovitě!

Jakub S. 21.7.2008 20:06

No - to je poněkud mylná představa,

že by si ženich při svatbě moc užíval... Nále snáď sú aj tací!

LA 21.7.2008 10:16

Re: OT - VÍKEND

Já k zubaři pozitivní vztah při školních prohlídkách nezískala, vždycky měli (někdy až ponižující) řeči o mých křivých zubech. Ty mi zůstaly dodnes, přestože jsem léta nosila rovnátka (včetně kovového úsměvu). Na druhou stranu nemám žádný zub vytržený ani žádnou plombu, nic.

Vave 21.7.2008 8:31

No na té fotce

vypadá Krejg VV jako šlechtic na trávící léto na Riviéře, který čekaje na svou jachtu, na níž bude večeřet se svou milou, rozhlíží se po moři, ve kterém se koupe slunce před spaním. ;-)

Už se těším na další povídání, milá Blážo! VV A to vedro, to bych taky nemusela (potila bych se taky i ve vodě!;-))

Beda 21.7.2008 8:49

Re: No na té fotce

8-o8-o8-o

;-D

Minda 21.7.2008 7:43

Üplně OT - BRNĚNÍ

Prosím, prosím o informace o Brnění. Hledala jsme na Hadopasech - nic ;-(

Kdy, kde, jak, s kým ...;-);-);-);-)