20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

PSI: První pes na světě, kterej...

... kterej používá samoobslužnou pokladnu. Aneb maďarský vižlák Rumíček je hvězda!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Šusová 26.2.2018 16:33

Re: Petro,

Dede, já jsem od přírody hravý stvoření, bavilo mě hrát si se synovcema a baví mě blbnout se štěkavcema. Tak to pak to jde snadno. Tohle mám zadarmo :-) Až budu moci jít s Tali navolno s rukama v kapsách, tak jak jsem zvyklá - tak pak to bude za odměnu. Teď ještě musíme makat. Ale určitě jde vychovat každý pes, jen každej máme strop. Já bych určitý věci rozhodně nedala. Když vezmu co občas píše Petrs01, jakej byl Vašek, to je úplně jiný kafe než s Tali. To bych v situaci a v době, kdy k nám Tali přišla - teda nemocná máma, druhej pes, hodně moc starostí v práci, to bych nedala. Stačilo to, jaký měla ona projev a to je hodná, hodňoučká.

D. Ruščáková 26.2.2018 16:58

Re: Petro,

Jsi bojovnice, nejen hravý stvoření:))

Z. Jenny 26.2.2018 12:12

Petróó !

pamatuješ na kreslený vtip od p. Jiránka s textem "naučte svého psa chodit do práce", kde vzpřímený pejsek nese důležitě aktovku a kráčí ?

Tak vzhůru k dalším metám. Třeba se Rumíčkovi podaří nakonec i poručit větru a děšti! :-))

Věří Vám a Talimůrce přeji krásné žití, ona bude zatím skrytej talent. :-)

E. Šusová 26.2.2018 12:25

Re: Petróó !

:-) to bych mu nemohla udělat, chudínkovi, aby chodil do práce. :-) , ale třeba by ho to chvíli i bavilo, on je takovej Družímír, tak kdyby měl přívětivej kolektiv.... :-D .

Tali je hodně skrytej talent, kdyby nebyla tak pohrkaná a zbrklá, to by se svět divil :-)

Z. Maw 26.2.2018 10:04

nauc ho chodit do prace q muze pomahat rodinymu rozpoctu. Jako pan pokladni by jiste mel uspech :D jrn bacha aby maso nemuzelo z pultu :D

E. Šusová 26.2.2018 10:06

Re:

S ním to maso nezmizí, on je to disciplinovanej pán. Zato druhá půlka našeho týmu, to je jiná liga :D. Ale tuhle jsem jí nechala na kraji stolu záměrně vyzývavě zbytek snídaně - páníčkův domácí chleba se šunkou a nechala ji tam s tím. Kupodivu to tam i zůstalo :-). Tak posun nějaký taky máme :D

E. Šusová 26.2.2018 10:01

Jedno důležitý OTéčko

Pro Hřívnatce a dámy Stounů chtivé... ZDE!

https://www.novinky.cz/kultura/464444-rolling-stones-zahraji-v-praze.html

Nooo, tak kdo vyrazí? :-)

T. Zana 26.2.2018 9:40

Petro :-)

Ty máš prostě geniální psy :-) Teda geniální je zejména Zrzavec Moudrý, to se fakt těším, jestli se ti podaří ukázat video, až to dotáhnete do vítězného konce.

Ehm, u nás v okolí samoobslužný pokladny nemáme, když na ně někde narazím, tak docela bojuju. Jestli by mi Rumíček časem nemohl dávat doučování :DD

No a Talinku bys pomalu mohla zaučovat na mistryně kouzel a přeměn, ne? Ještě s tím bude slavná ;-)

E. Šusová 26.2.2018 10:04

Re: Petro :-)

Ano prosím, Rumíček je všech profesorů král :-) , již v útlém věku vystudoval všechny psí university, co šlo . Kdybys tedy někdy potřebovala, není problém, zajde s Tebou do Tesca a užijete si "šopování" :D

No kdyby se mi podařilo zaučit Talimůru na mistryni přeměny a přeměnila by se v rozkošnou a hodnou Talimůrku, to by bylo!! Zatím je to spíš sígr, darebák a lump. :-)

Z. Maya 26.2.2018 8:38

To je krásný

s tím košíkem a kasičkou. Přesně tuhle kasičku jsem koupila loni taky a Loki se jí bál, ale možná bych to mohla zkusit znova, přeci jen už je starší a otrkanější. Ale jinak mega mega závidím, protože já mu to držení v tlamě, nedej bože nějaký nošení něčeho, fakt snad nikdy nevysvětlím a nebo možná se zadaří za několik let, zatím jsme furt i po těch týdnech ve fázi vezmu a vyflusnu, posun k lepšímu nikde, panička je holt blbá učitelka, ale to já vím, člověka bych za nechápavost už dávno umlátila. :D

E. Šusová 26.2.2018 8:44

Re: To je krásný

Zkus Lokiho nejdřív zvykat na to, že prostě v tom šuplíčku je dobrůtka. V otevřeným, nic nedělajícím šuplíčku. A zároveň s tím si pohraj s tím, že to budeš otvírat, bude to cinkat a ty ho budeš odměňovat z ruky. Ad to poponášení, jak to s ním cvičíš? Stojíš? napadlo mě, čupnout si k němu na kolena a kousek se od něj poposunout s natavenýma rukama. Já si - když to pes splete - pomáhám často s hlasovou navigací - třeba, nenene, to je špatně, špatně broučku :D, ale hodně vlídným hlasem, aby to bral jako nápovědu, ne jako pokárání. Takže bych byla u něj na těch kolenou, a jak by to vzal, tak podej, podej,pooodej pooď honeeem a kousek by se poposunula dozadu, pořád natažený tu ruce, aby mu to napovědělo, že mi to má podat. Blbě se to vysvětluje takhle v písmenkách, musíš mu pomoct ty, on tomu nerozumí.

Z. Maya 26.2.2018 10:10

Re: To je krásný

Sedíme u toho oba, někdy mu tu věc držím a někdy jí má na zemi, vezme jí, ze země kousíček nadzvedne, asi tak pár milimetrů a vyflusne, z ruky jí vyflusne hned, když jí pustím i já, tak spadne. Já vím, že to není jeho chyba, že tomu nerozumí. No uvidíme, zkusím ho teda navigovat trošku z dálky.

E. Šusová 26.2.2018 10:57

Re: To je krásný

tak bych to nechávala na zemi,ruku bych vynechala. a možná bych to zkusila i z pohybu? Že by neseděl, prostě v rámci cvičení jako takovýho, dám něco na zem a hlasem ho motivuju, aby mi to podal a malinko ustoupím, velepochválím, když se s tím hne a má to v kušně, ruce mám připravený odebrat. Musím být rychlá jak ten blesk.

Z. Maya 26.2.2018 11:45

Re: To je krásný

To mě právě nejde ho motivovat hlasem, aby mi něco podal, protože on neví, že podání nebo alespoň zvednutí a držení věci je to, co po něm chci. A když neví, ta se šprajcne a nedělá nic. Ale dík opět za rady.

E. Šusová 26.2.2018 13:21

Re: To je krásný

hm, když to jde těžko takhle na dálku, ten hlas je docela funkční, protože mu potvrzuje to, že jde dobrou cestou.

E. Žampachová 26.2.2018 16:37

Re: To je krásný

Některá plemena moc nosit nechtějí. Petra má ohaře, tam to jde slušně, já tetrívry, ry je těžko odnaučit chodit s něčím v držtičce. Pokud o aport nemá zájem, je to dlouhá míle přes pozotivku a daleko za možností vysvětlit v diskusi. Jde to, ale je to dřina. Pro majitele, pes si to tak nebere.

Z. Xerxová 26.2.2018 6:26

hezký den

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Rumíček je šikulka, Talimůra evidentně dělá pokroky a je na obou vidět ta spousta času, co jim pančička s páníkem dávají