3.5.2024 | Svátek má Alexej


Diskuse k článku

PSI: Kedy štekáme na svet

Nemáme štekavého psa. Ale - pravidlá sú na to, aby sa porušovali, tak sa vraví. A o porušovaní bude reč.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jakub S. 15.12.2008 15:31

Re: OT - kniha

To jsou tady pozorní lidi - no všeobecnou laskavostí zkažená zvířetnice...

První, zelené, Smaragdové vydání Tiché hrůzy jsem dal svému nejstaršímu, když za mnou přijel v osmnácti: Jé - Tichá hrůůůza - !! To si můžu vzít s sebou?! Jasně, parde! - Jé...

jiný Honza 15.12.2008 16:50

Re: OT - kniha

Já, já, já to četl někdy kolem 15 let, dodnes si to pamatuju, bylo to parádní. A druhý, snad ještě lepší slovenský výběr byl ...a trestu neujdeš!

Jakub S. 15.12.2008 17:11

Trestu neujdu:

TO NEPOZNÁM! Íha... Kedy vydané, prinajmenšom približne?

jiný Honza 15.12.2008 20:41

Re: Trestu neujdu:

Řádově 70. roky. Žlutá lakovaná vazba cca A5, vpředu terč či zaměřovač a silueta muže se vztyčenou pistolí s nasazeným tlumičem. Takové někdy zvláštní příběhy, vždy se spravedlivým koncem (neříkám dobrým).

Jakub S. 15.12.2008 21:09

Půjdu po tom,

tady se v knihovně kupovalo vždycky hodně slovenských knih - sto let se sem pořád přivdávala děvčata z druhé strany hor a další stovky tu prostě pracovaly, navíc tam byly dvě obuvnické fabriky a koželužna. Takové věci se ovšem stálým oběhem takříkajíc spotřebovaly...

Xerxová 15.12.2008 15:14

no konečně...

nějak se jim ta odstávka diskuze na pár minut (později přepsali minuty na hodiny ;-P) protáhla...

Vítr stále silný, sníh zmizel i ze severních strání - procházka byla úplně typicky podzimně bahnitá. Kosatce to neva, lítá a řádí bez ohledu na počasí ;-D  

zana 15.12.2008 15:20

Re: no konečně...

Taky už jsem začala uvažovat, jestli to není dočasná odstávka (jednotka dočasnosti, jak známo, je jeden furt).;-P

LA 15.12.2008 8:46

Dobře udělaná statistika

R^ U nás jsou všichni psi štěkaví a hlídají. Filip má dokonce několik oblíbenců: popelářů, poštu a cisternu na vyvážení jímky. To vždycky štěká až do ochraptění, pak už jen sípe, ale stejně je musí zahnat. ;-D

Je veliké štěstí, že s tou fenkou nestihl zplodit potomstvo. Dědovi se kdysi dostal k menší fence velký pes a to štěně bylo tak veliké, že nepřežili ani jeden. Dneska už jsou veterináři dosažitelní a tak by se možná někoho podařilo zachránit, aspoň tu fenku.

OT ke včerejšku: v rodině máme u babiček a dědečků stop stav na veškeré vybavení domácnosti, oblečení (pokud si sami neřeknou), kosmetiku a i s knížkami opatrně. Nejlépe se osvědčují různé potraviny (babička ráda salámy, tak např. nějaký dražší  než se běžně kupuje), křížovky a různé vitamíny a doplňky stravy, hlavně s ginkgem. Přípravky, které by měly udržet starší lidi v kondici (alespoň dle reklamy), jsou myslím vhodným dárkem pro babičky a děděčky a nevadí u nich opakování. Pro tchyni, co nerespektuje přání svých vnuků, by bylo vhodné něco, co vůbec nechce, v barvě, kterou nesnáší a dostatečně velké, aby jí to pořád překáželo. ;-)

zana 15.12.2008 9:06

Re: Dobře udělaná statistika

Máš na mysli něco jako šestapadesátku (podle potřeby víc) oranžovou šatovou zástěru ?;-) 

LA 15.12.2008 15:27

Re: Dobře udělaná statistika

Před nadměrnou velikostí je lepší dát přednost oblečení, do kterého je nutné zhubnout min. 10 kg. ;-)

YGA 15.12.2008 15:27

Re: Dobře udělaná statistika

Jo - z nezničitelného dederónu - ať si ji hódně dlouho užije ;-).

Jakub S. 15.12.2008 15:33

Re: Dobře udělaná statistika

Dederón - pomsta za sudety... v čem udělali soudruzi z NDR chybu - ?

LA 15.12.2008 16:06

Re: Dobře udělaná statistika

Na oblečení to materiál není, ale dají se z něj ušít skvělé nákupní tašky - téměř nezničitelné. R^

RenataE 15.12.2008 15:33

Re: Dobře udělaná statistika

To vůbec není špatnej nápad, kde se taková věc dá koupit?;-D;-D;-D Ba ne, exíkovi se podařilo na poslední chvíli vymandelit u tchyně jakýsi malý cenový limit. A mně by bylo stydno, kdybych oplácela stejným stylem.

YGA 15.12.2008 15:52

Re: Dobře udělaná statistika

Ty máš holt moc měkké srdce ;-D.

RenataE 15.12.2008 17:59

Re: Dobře udělaná statistika

Nevím, jestli měkké srdce, ale tvrdá palice to jistí;-D

Bláža 15.12.2008 19:49

Re: Dobře udělaná statistika

Renato, plně tě chápu, já to samé mám s mou matkou, její cenový limit pro jejího jediného vnuka a mého syna je mi stydno zveřejňovat...;-P Ale ono se to vrátí samo, ve zpězné vazbě vztahů, do kterých nebylo zhola nivc investováno. A teď jistě nemám na mysli hmotné zhodnocení vztahu.:-/

RenataE 15.12.2008 20:52

Re: Dobře udělaná statistika

Musím to celé trochu poopravit. V našem případě se do vztahů opravdu investuje. Tchýně je ochotná trávit s dětmi čas (i hodně, v létě měla neštovičnou Zuzku skoro měsíc na chalupě). A děti se s ní rozhodně nenudí, jezdí tam rády. Jediné, co není ochotna akceptovat, jsou drahé dopisy Ježíškovi a drahá přání obecně. Ani to, že se všichni na drahý dárek složíme (u všech mnoha mých rodičů to funguje bez problémů).  Má to i širší souvislosti, můj ex vlastně nikdy nedostal od Ježíška to, co si opravdu přál. Tak jsme se letos s ex dohodli, že mládě opravdu dostane hlavní přání z dopisu Ježíškovi, i kdyby to měl být v podstatě jediný dárek (přeháním, budou i nějaké další drobnosti). Mládě si zjevně uvědomuje, že jeho hlavní přání je na hranici možností Ježíška a proto další položky dopisu jsou méně náročné.

Ale co mě na té situaci neuvěřitelně vytáčí, je to, že je ochotna koupit x nekvalitních blbostí ze "vše za 39"  a vydávat to za dárky.

zana 15.12.2008 21:22

Re: Dobře udělaná statistika

Renato, jestli je tchýně jinak fajn, tak doporučuju neřešit. Tohle nezměníš...

RenataE 15.12.2008 21:41

Re: Dobře udělaná statistika

Já vím, že to asi nezměním. Ale zkusit to musím. Protože jinak bych svým dětem dala najevo, že to je v pořádku, a to není. Samozřejmě, že dospělí lidé své postoje mění jen zřídka. Na druhou stranu se má tchýně dostala do společnosti dalších prarodičů (a už je to dost dlouho), kteří akceptují můj názor na věc. Lepší jedno splněné přání než deset nechtěných. Děti už teď umí třídit dárky na kvalitní a nekvalitní (a není to o ceně). Když nadsadím - přečtou si, jestli ten čokoládovej mikuláš je čokoládovej nebo z kakaové polevy.

EvaŽ 15.12.2008 8:38

Děkujeme za naštěkané přání do nového roku

A štěkáme přáníčko zpět. A ať máte co nejklidnějšího Silvestra. Naše holky jsou lovecké a střelby se nebojí, ale vím, co to je za trápení pro pejsky, kteří nemájí rány rádi.

Bláža 15.12.2008 7:40

OT. Předsilvestrovský trénink coursingu 28.12.

Trénink coursingu v Kralupech dne 28.12. 08 je zde Jsme přihlášené já i ri! :-)

Jovovi 15.12.2008 6:57

Popřáníčko k narozeninám

VV Ať žije naše Myšička, přejeme jí hodně zdravíčka.VV

Rpuť 15.12.2008 7:11

Re: Popřáníčko k narozeninám

A kytička s přáním všeho nejlepšího >>>>>((:-)))<<<<<

b 15.12.2008 7:35

Myšce k narozeninám

Milá Myško, přeji ti hlavně zdraví, klídek a ať se ti daří!!! VV:-)

b 15.12.2008 7:36

Re: Myšce k narozeninám

b = Bláža, nějak jsem se uklepla.

Fallowa 15.12.2008 8:15

Re: Popřáníčko k narozeninám

Všechno nejlepší Myško,hlavně pevné zdraví,žádné vrásky,hodně lásky a pohodyR^VVV!

EvaŽ 15.12.2008 8:30

Re: Popřáníčko k narozeninám

Vše nejlepšíV

LA 15.12.2008 8:35

Re: Popřáníčko k narozeninám

Všecko nejlepší.

zana 15.12.2008 9:03

Re: Popřáníčko k narozeninám

Milá Myši, přeju ti všecko, co si sama přeješ - hlavně hodně zdraví a spokojenosti a kus štěstíčka a Linda aby byla zdravá a dělaly jste si radostVVVVVV!!