18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

PSI: Jak se cvičí s retrívry

Ginny nám dorostla do věku, kdy je vhodné začít s retrívry pracovat. A protože se na jaře pořádají výcvikové tábory pro retrívry, přihlásili jsme se na tábor našich přátel, manželů Maříkových, který pořádali v krásném prostředí v Malém Ratmírově u Jindřichova Hradce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Lucka V. 26.5.2009 13:45

Re: O.T. dovolená

Jižní Čechy jsou nádhera a na kolo zvlášť. Ale po horách stejně nejradši chodím pěšky a kochám se. Ono pokud se člověk do těch krpálů vydá na kole, vnímá akorát vlastní funění a přes pot v očích nevidí tu krásu kolem.

zana 26.5.2009 15:58

Re: O.T. dovolená

Lucko, tohle jako pěšák furt propaguju, moc mě těší, že to říká proficyklista.:-)R^

Lucka V. 26.5.2009 12:05

Re: O.T. dovolená

R^Díky, to je bezva odkaz, tam je fakt všechno!R^

Bubu 26.5.2009 13:39

Re: O.T. dovolená

Lago di Garda je fakt krásné. My byli kousek od městečka Bardolino - východní strana jezera. Doporučuji se tam zastavit a koupit alespoň karton vína - Bardolino je velmi chutná vinná oblast. Bydleli jsme v hotelu (asi za 25 eur na osobu se snídaní), žádná příprava, zastavili jsme, zeptali se, na druhý pokus jsme se upíchli i za slušnou cenu. Koupání báječné - k hotelu patřil kousek pláže, no pláže..... krátce střiženého trávníčku na břehu. Autem jsme si vyjeli k lanovce na Monte Baldo, cestou jsme potkávali hromadu cyklistů, co šlapali do neuvěřitelných krpálů (auto muselo leckteré zatáčky na jedničku). Lanovkou si někteří nechávali vyvézt své horské speciály a sjížděli ten krpál dolů (díky těmto cvokům za poslední rok udělala transplantační medicína takový pokrok). Bydleli jsme v té vesnici, co z ní jezdí trajekt na západní stranu jezera, nemůžu si vzpomenout a hledat se mi to nechce. Dovedla bych si představit, že tam strávím celou dovolenou.

zana 26.5.2009 12:06

Re: O.T. dovolená

na ty kopce okolo se dá taky vyjet lanovkou. Výletů se dá určitě podniknout spousta, ale tady konkrétně neporadím - možná by se v nejhorším dalo něco vyšpionoovat v nabídce CK, který tam dělají poznávačky.

Vave 26.5.2009 9:55

Četla jsem,

milá EvoŽ VV, Tvůj článek alespoň po kouskách; prostě jsem musela, protože je velmi zajímavý, skvěle psaný a je v něm obrovské srdce. R^VV Považuju si, že mám čest znát tak krásného blázna, jako jsi Ty. VVVVVV:-)

EvaŽ 26.5.2009 12:47

Re: Četla jsem,

Pravda, normálnost nebyla nikdy mou silnou stránkou;-). O té kráse..., no fyzická to nebude;-P. A duševní je otázka pozorovatele, tak se zamysli hlavně nad sebou;-P;-D

Alča 26.5.2009 13:35

Re: Četla jsem,

Připojuji se k Vave, lépe bych to nenapsala...V

EvaŽ 26.5.2009 9:51

OT výstava

Byli jsme na mezinárodce v Litoměřicích. Ája se rozloučila důstojně s výstavní kariérou (dostala tituly CAC a res. CACIB). Možná se objeví na domácí výstavě v ČB, ale jsou jí už čtyři roky, získala českého šampiona a výstavy ji nebaví. Po druhých štěňatech už k tomu nebude.

Ginny se nedaří. V Litoměřicích byl pidikruh, ve kterém se ani nerozběhla. Navíc tam někdo ztratil granule a naše podvyživená holčička se musela najíst;-), tak místo postoje stála jak tele, s každou nohou jinak.  Tak dostala opět velmi dobrou (po vápníku přestala aspoň prošlapovat tlapy). Tak jsme jí vysvětlili, že chápeme, že výstavy nerada. Ale dokud nedostane tu druhou výbornou, že má smůlu. Uvidíme, co si z toho přebere;-P;-D.  No ještě něco zkusíme, ale už jsme se smířili, že tak hezká, jako máma, nebude. Krása není vše.;-P;-D

Li 26.5.2009 9:59

Re: OT výstava

;-) Se jeden má ;-) Ája se důstojně rozloučila ve 4 letech s výstavní karierou - k CAC velmi blahopřeju!!! - a já pomýšlím na to, že se s Eliškou ve 4 letech po výstavách rozjezdím, páč se teprve teď pořádně dodělala :-P A dost možná, že Tvoje mlaďaska je na tom stejně, že potřebuje dozrát ;-)

Lucka V. 26.5.2009 10:05

Re: OT výstava

Náhodou krásná je, na fotkách jí to moc sluší.V No a každý prostě netouží být šampiónem výstavního kruhu, lepší zábava je přeci lovecky pracovat!R^ Pokud vašim holkám dopřáváte tak úžasné akční povyražení, jak popisuješ, chápu, že výstava je nuda:-P

Tak já se teda taky pochlubím - Litoměřice znamenaly i výstavní premiéru pro Diega. A byla to premiéra s velkým P - CAJC, BOB!Dle paničky předvedl naprosto vzorného psa, s noblesou šlechtice se nechal obdivovat a polského pana rozhodčího zcela okouzlil! V

Li 26.5.2009 10:12

Re: OT výstava

Júva ;-) Gratuluji z plného srdce VVR^

EvaŽ 26.5.2009 12:19

Re: OT výstava

Tý jo. Tak to je úspěch. Don Diego je prostě hvězda. GratulujiVR^

Jo s Gindou předpokládáme, že ji bude bavit víc práce. Velké výstavní ambice nemáme a nikdy jsem neměli, prostě zadaří se, dobře, nezadaří, neva, jedeme dál. Ale ta výborná v rodokmenu štěňat přece jen vypadá lépe než VD;-P. To, že se teprve bude dodělávat je taky fakt. Zatím je nohatá jak hříbě a zkoordinovat pohyb taky potřebuje.

Ája končí také proto, že se už dál nedostaneme. Kdybychom byli výstavní, mohli jsme objezdit výstavy na Slovensku a v Polsku, kde je menší konkurence a dostat toho druhého CACIBa na interšampióna. Ale nás to zase tolik nebaví. Českého šampiona dostala tak nějak náhodně. A to nám nakonec stačí. Ona to sice kvůli mně vydrží, ale nebaví ji to. Tak proč ji dále mordovat. A zase nejkrásnější fena široko daleko taky není, jednou se daří jí, jindy konkurentkám. Takže to balíme na vrcholu;-).

MaRi 26.5.2009 9:45

teda Evo,

to je zase počteníčko.

Hanča 26.5.2009 9:45

Bylo to docela napínavé čtení

s dobrým koncem. Gratulace veliká, jste moc šikovní!!! A já jsem měla radost, když jsem nedávno na výletě konečně v reálu potkala fletíka (hned jsem se k němu hrnula, byl to moc roztomilý asi roční junior, mírně zabahněný - bylo horko, tak se chladil v bahnitém rybníčku). A následně jsem potěšila jeho paničku, že jsem ho poznala. No aby ne, po všech těch článcích o Aje a Ginny a retrievřím rozhledníku ;-).

WWW 26.5.2009 9:37

MT - podekovani

Ja vam strasne nerad chodim na zdejsi postu.Stoji tam vzdy fronta tak na pul hodiny. Bud nesouhlasi lidem variabilni symbol na slozence, nebo pani posmistrova hleda dlouho doporuceny dopis misto balicku a obracene.

Vcera jsem ale tu frontu poctive vystal, protoze mi mila DeDe avizovala maly balicek ze setkani Zviretniku. Pani posmistrova se nechala uz v pulce doporucenych dopisu presvedcit, ze mezi nima balicek nebude a kdyz ho nasla opravdu mezi balikama, mela z toho opravdovou radost.

Ja ale vetsi, protoze v balicku byl "zviretnicky list" a plno roztomilych drobnosti. Sejbalova byla zelena zavisti a tvrdila, ze polovina patri ji. A ja, jak jsem byl tak z toho dojat, tak jsem ji to odkejval a podelil se.

Dekuji moc, mel jsem opravdu velkou radost, povazuji si to, protoze zadne zviratko nemam a na Zviretnik jsem se sveho casu drsne vetrel. Dekuji za ten balicek, za hezke psani od DeDe, dekuji vsem !!!!

MaRi 26.5.2009 9:44

Re: MT - podekovani

Á, náš milé WWW může na poštu, není tudíž třeba začínat s pečením speciálních buchet s pilníky a provazovými žebříky (viz Tři mušketýři). Už jsem měla obavy, že jsme nedodrželi slib. Tak, milé WWW, zaskoč častěji - vždyť s paní Agnes se můžete pohádat i tady.

Vave 26.5.2009 9:59

Re: MT - podekovani

Jsem ráda, že se balíček nezatoulal, milý www VV.

A MaRi VV má pravdu - zastav se někdy, chybíš tady, a paní Anežka Šibalová taky.

Dede 26.5.2009 10:24

Re: MT - podekovani

Milý www, každý musí někdy odpočívat - i se stavbou za krkem. Prostě si snaž zvyknout brát si kafe k počítači a zaskoč na Zvířetník. My tě tu vždycky moc rádi uvidíme :-)VVV

Jakub S. 26.5.2009 10:32

Á, tak naše wwwé není na Borech! No vida! A po poštách si chodí.

No já sám su Vetřelec II či III, a dáávno, dávno již tomu, co jsem naposledy - é co jsem se zmaterializoval. Někdo holt musí furt bejt virťuální. Samý roztopášnosti. Dypa ho to přejde? Už mu došel péčí našich řídících orgánů dokonce Balíček protikrizových opatření, no jó, on je něco spešl, jemu musí holky nadbíhat samy. Šejbalová, seřvat!! Případně povýšit!

radanova 26.5.2009 12:46

Re: MT - podekovani

takový drsný vetření kdy se při čtení válím smíchy a život se prodlužuje doufám v životě potkám ještě hodněkrát

Dede 26.5.2009 9:36

k výcviku vůdců

Když jsme si přinesli domů Nazgúly, měla jsem dojem, že o psech a výcviku už něco vím - po jedenácti letech s jezevčíkem (byl na příslovečnou jezevčičí tvrdohlavost myslím velmi dobře vychován - vodítko jsme potřebovali minimálně, neútočil na psy, ani nevrčel na děti:)). Byl to velký omyl - to jsem ale zjistila až na cvičáku, kolik toho neumím. A popravdě to zjišťuju pořád. I proto si myslím, že tyhle výcvikové tábory mají největší přínost právě ve výchově lidí - pejsci sice mohou něco okoukat, něco pochopit, ale stejně jejich výchova je předvším v rukách jejich pánečků. A tak moc záleží na tom, aby především oni věděli a pochopili 8-o:-) Takže klobouk dolů milá Evo nejen před vašimi pracovitými psími holkami, ale především před tebou, že dokážeš učite nejen je, ale i další nadšence :-)V

EvaŽ 26.5.2009 12:26

Re: k výcviku vůdců

Přesně. Na cvičáku jde o výcvik vůdců. Psy si musí každý "udělat" sám.

Víš, u "našich" štěňat to považuji za součást péče o psa. Ale když jsem viděla, kolik lidí by rádo něco dělalo a neví jak, tak jsem se nechala ukecat, že vezmu "retrívří školičku". Výcvik retrívrů k OVVR a v případě zájmu i k dalším zkouškám. On se tím strašně naučí člověk sám a je to strašně zajímavé. Máš v ruce další psy, různé povahy, musíš na ně vymýšlet různé triky... A máš taky pocit, že někomu pomůžeš. Zatím je to jako "zkušební provoz". Ale zájemci z ČB a okolí se mohou na mě obrátit.

Dede 26.5.2009 9:27

OT - hlásání

Tak hlásím, že to včera bylo skvělé :-) nejdřív jsme byli s Markem, Janou Ba a jejím přednostou na Aker Brygge na slavnostním obědě, potom jsme jeli do školy, kde se nejdřív postávalo, hovořilo a zobaly se drobné dobroty, potom následoval slavnostní akt (jako obvykle ve vyzdobené tělocvičně vybavené "profesionálním" pódiem;-P). Přiznám se, že jsem si chutě zaslzela (řasenku jsem pro jistotu neměla:)) a jen jsem žasla, jak ty dětičky najednou vypadaly úpravně - když jsem je vídala na parkovišti, vypadaly většinou jako banda chuligánů a najednou tohle8-o Markův indický spolužák se dokonce ukázal v místo v oblíbené čepičce v zářivě modrém turbanu (tatínek měl vínový - že by to byli Sikhové?) a vůbec byla společnost velice různorodá ;-D Potom následovala slavnostní večeře pro absolventy, učitele a rodiče, což bylo překvapivě příjemné a nenudné. Bylo vidět, že učitelé mají ke svým studentům většinou moc hezký přátelský otevřený vztah a studenti je opravdu berou. Přiznám se, že za těchto podmínek je velmi krásné být učitelem...V Protože však máme pejsky, proběhla mezi slavností ve škole a večeří drobná mezihra - museli jsme jet rychle domů a Martin s Karlem vyběhli na rychlé venčení. Byl to krásný pohled na dva muže v oblecích a kravatách, vyrážejících se psy do lesíka;-P;-D

EvaŽ 26.5.2009 9:35

Re: OT - hlásání

Gratuluji. Je to pěkný pocit, vidět zcivilizovaného potomka s nějakým tím úspěchem.V

Xerxová 26.5.2009 10:05

Re: OT - hlásání

Markův indický spolužák určitě mívá ten turban běžně skryt pod tou čepičkou. "Náš" indický student (jsme mu takovou mateřskou katedrou, chodí s náma i na výlety)  taky chodí v nenápadné kšiltovce. Ale to proto, aby zbytečně nevyčníval s turbanem.

Dede 26.5.2009 10:13

Re: OT - hlásání

Milá Xerxová, ten turban byl nepřehlédnutelný a určtě by se nevešel pod žádnou čepici ;-D Jeho mladší bratr měl na hlavě to, co obvykle míval ve škole ten spolužák, takže buď je to otázka dospělosti nebo slavnostní příležitosti... Oni pod tím nosí stočené dlouhé vlasy, dělají si nad čelem takový uzel či co... je to vážně zajímavé! Bohužel jsem to nemohla podrobně zkoumat - to by bylo vážně nezdvořilé;-P

Xerxová 26.5.2009 10:26

Re: OT - hlásání

jo jo - dlouhé vlasy k tomu patří

Xerxová 26.5.2009 10:27

Re: OT - hlásání

mají různé turbany (různě velké), ale mají je trvale

Vave 26.5.2009 10:11

Re: OT - hlásání

Blahopřeju, milá Dede!VV Jste oba šikulkové! R^

Syn mé kolegyně maturuje dnes odpoledne a jak ji tak pozoruju, tak mi napadá, že to je jako druhý, definitivní porod. Prosím, podpořte Míšu odpoledne maturitním palcem, a já jdu kolegyni uvařit kafe. :-)