4.5.2024 | Svátek má Květoslav


Diskuse k článku

PSI: Cane corso - Výchova a výcvik

Jací jsou lidé, zeptalo se dítě? Dobří a zlí, řekl pes. Jací jsou psi? Dobří a dobří, řekl pes.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ejška 6.10.2007 19:53

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Teda já si nemůžu pomoci,

Já mám rozmožený letní oblečení, nějak se nevejde po zimním, mám silné přání, ať se můj panelákový byteček nafoukne...;-(

zana 6.10.2007 20:29

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Teda já si nemůžu pomoci,

Mně se letní taky nějak pomnožilo, ale co je horší - zdá se mi, že já se nevejdu do zimního;-(

aida 6.10.2007 20:32

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Teda já si nemůžu pomoci,

Nápodobně.:-)

baty 6.10.2007 20:48

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Teda já si nemůžu pomoci,

jo!

RenataE 6.10.2007 21:06

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Teda já si nemůžu pomoci,

To budu řešit, až bude zima. Dneska na to nebudu myslet, jak by pravila Scarlett;-D

Ejška 6.10.2007 21:18

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Teda já si nemůžu pomoci,

Ho Scarlett, to je jiná, zimní oblečení se mi také ve skříni srazilo a při mém tempu nakupování oblečení se mi taky může stát, že nové teplé nebude a bude tady Martin;-D

MaRi 6.10.2007 21:32

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Teda já si nemůžu pomoci,

co si to oblečení dovoluje, klidně si visí nebo je složeno ve skříni, a srazí se!! Taky to znám ;-)

MaRi 6.10.2007 22:04

Re: Re: Teda já si nemůžu pomoci,

příjemné mejdanění :-)

Kadlus 6.10.2007 21:44

Re: Teda já si nemůžu pomoci,

Tak to už máme pro dnešek za sebou- ve čtyřech.MLP, naše společné dítku- dcerunky Lenunky url=http://bbsenior.spaces.live.com/photos/cns!45031B97BDC568DE!256/]text- a nějaká ta lahvinka.Jenže- nebylo to bílé a nebyl to Veltlín.Barva je jasné (rosé nepiju) a značka ? No, poctivá moravská - Frankovka přece !

A hádat se nechci !

Xerxová 6.10.2007 15:46

nová Betka

sobotní klasika je snad tady

Štětinka 6.10.2007 16:12

Re: nová Betka

KRASAVICE NAŠE ELEGANTNÍ....;-)R^

Fallowa 6.10.2007 16:14

Re: nová Betka

To je moc hezký :-)- Betka a draci,Betka a kachny,no zkrátka podzimní Betka je superR^V!

Hana Williamson 6.10.2007 17:41

Re: nová Betka

To vypada, ze to byl moc pekna sobota.

zana 6.10.2007 20:37

Re: nová Betka

Xerxová, už ti poslední tejden někdo řek, že jste s tímhle úúúplně úúúžasný?:-)

P i t r ý s e k 6.10.2007 21:14

Re: nová Betka

 Na první pohled jsem zaznamenala, že Kosatka zase zkrásněla. To alegance, to držení těla:-) a v pohybu to musí být báseň o barvě a svalech.!

Angu 6.10.2007 13:03

Jiný pohled

Zmiňované dílo autorky je brutální...opravuji - je to skutečně výkal a nikoliv dílo...;-€ S její tvorbou z jiného oboru než domácí mazlíci (psi, kočky) nesouhlasí leckdo z místních čtenářů, jak už bylo napsáno. Ani z jejích článků o psech osobně necítím lásku a empatii, mám osobní zkušenost s Aurou i s Monem z dob, kdy autorka žila v Praze a vysočanská komunita pejskařů si to skutečně "užívala". Šlo o agresivní nezvladatelné psy, které autorka ani její partner naprosto nezvládali. To, o čem paní S. píše ve svých psích článcích, jsou její vize, nikoliv prožitá skutečnost v každodenním vztahu se psem. Jak už tu někdo poznamenal, je to spíš pohádkové vnímání světa. Každý z nás, kdo psy má, ví, že psy nelze podle plemen dělit na neohrožené rytířské hrdiny ani na omezené agresivní pitomce, ale že to prostě jsou živé bytosti jako každý jiný tvor a že v pestrosti je právě ta krása, ne?;-)

Paní S. a její vydavatel omlouvají brutalitu, vulgaritu a nízkost ve svém díle právě uměleckou nadsázkou, kterou takoví jako já nedokážou ve své přízemnosti pochopit. Tak mi bylo odpovězeno v teď už zrušené diskuzi v blogu paní S. na idnes. Jak je vidět, nás přízemních je asi víc...R^

Je to neštěstí, co všechno papír nebo monitor vydrží.....

Hezký den všem.

Hollauer 6.10.2007 19:37

Re: Jiný pohled Pokračování 1

K vyjádření ANGU na Neviditelném psovi:

K umělecké tvorbě dr. Sehnerové se vyjadřovat nehodlám, jde o tvorbu autora, a každý autor má právo se vyjadřovat k tomu, co uzná za vhodné, a psát tak, jak umí či chce, stejně tak si může volit své téma... A je jen na čtenáři, zda takovou knihu číst chce, či nechce... Stejně tak je věc zcela osobní, zda autor píše o svých vizích či se drží přízemně reality, kterou zná, případně prožívá... Takže jak jsem řekl, žijeme snad, aspoň v to doufám, ve svobodné zemi, kde si mohu vybrat, jakou knihu a jakého autora budu číst, nikdo mi nemůže nařídit, že budu číst knihy Sehnerové, pokud se mi nelíbí, a je lhostejné, zda jde, či nejde o idealizaci, stejně tak mi nikdo nemůže nařídit, abych četl knihu Viewegha, pokud se mi nelíbí... A tak je to dobře!

Vyjádřím se pouze k jedinému tématu: k zkušenostem z Vysočan s nezvladatelnými a agresívními psy. Pokud si pamatuji, byli tam agresívní psi, s kterými byly konflikty, v žádném případě to však nebyli středoasijci Aura a Mon, právě naopak, psi, s kterými byly neustálé problémy, byli volně pobíhající "vlčáci" - vím, že nejde o název plemene, nebylo hodiny, aby po Vysočanech nějaký nepobíhal, a samozřejmě to byl neustálý boj s majitelem a problém, protože žádný z majitelů nikdy svého psa neměl na vodítku, nevadila jim ani hárající fena, kterou tito psi obtěžovali i proti vůli majitele fenky (Aura...)... Byl tam i jeden mladý muž, měl křížence vlčáka z útulku, který napadal doslova všechno živé... Taková byla realita Vysočan z doby, o níž píše ona či on ANGU... Osobně se domnívám, že Angu je jeden z majitelů těchto psů, s jedním z nich jsem se dostával do konfliktů trvale, právě kvůli volně pobíhajícímu kříženci, který napadal kde koho a kde jakého psa...

Hollauer 6.10.2007 19:38

Re: Re: Jiný pohled Pokračování 2

Mnohokrát jsem žádal, aby si ho vodil na vodítku, vždy marně, dvakrát jsem byl dokonce na policii, kde jsem žádal, aby ve Vysočanech udělali kvůli těmto psům pořádek, pár týdnů byl klid, ale pak šli strážníci za jinými úkoly a vše se vrátilo do starých kolejí... Nevím, jak dnes, myslím - na základě svých občasných pobytů ve Vysočanech, že se tam již toto neděje, protože poplatky jsou vysoké a policie se k těmto lidem chová již mnohem nekompromisněji a nevstřícněji než tehdy, i toho jsem byl jednou svědkem... A málokdo chce či si může dovolit platit vysoké pokuty...

Pokud vím, Aura i Mon nikdy jako dospělí psi nechodili nikde mezi lidmi navolno, ne proto, že by nebyli zvladatelní, ale proto, že to byli velcí psi, a lídé se odevždy velkých cizích psů bojí, já také, v tom nejsem výjimka, i z toho důvodu nikdy nehladím cizího psa! Proto nikdy navolno nechodili! A i v Soběslavi, kde pak oba byli, nebyl plot kolem domu klasický cca metr vysoký, ale tak vysoký, aby ho nikdo z nich nemohl přeskočit, což pes Mon jako pes zvyklý na útulky, jednou udělal... Proto se o 70 cm zvedl plot, a to proto, aby lidé nemuseli mít strach, že se psi Sehnerové jako "nebezpeční", protože velcí psi budou toulat městem... I to byl ze strany majitelky Mona a Aury akt slušnosti, aby se lidé jejích velkých psů nemuseli bát!

Hollauer 6.10.2007 19:39

Re: Re: Re: Jiný pohled Pokračování 3

Jedno vím také zcela jistě, NIKDY ani s Aurou, ani Monem potíže nebyli, a to i přesto, že Mon byl pes, kterého jsme se ujali a byl to pes, kterého nezodpovědní majitelé psychicky zničili, léta trvalo, než se začal chovat normálně a než se usmál, ano i pes se směje, i když se to mnohým bude zdát jako sehnerovská idealizace... Je to jen o tom, zda úsměv vidím či nevidím, a pokud to mám vidět, musím mít k psovi hluboký vztah, a ten má jen málokdo! A bohužel Sehnerová ten vztah k psům má, a tak to vidí, stejně tak to umí SUGESTIVNĚ napsat, bohužel, protože většina lidí to neumí a NĚKTEŘÍ TAKÉ ZÁVIDÍ, ŽE TO UMÍ ONA A NE ONI, i to je realita Česka, to mi potvrdí každý, kdo něco dělá, tedy nejen že osočuje druhé, ale tvoří, cokoli: píše knihu, umíí postavit dům, zahrát Hamleta, vydláždit dvůr atd.... Toto je i případ onoho či oné ANGU, která trpí už nějakou dobu doslova obsesí, a názvem této obsese je: Sehnerová... Je mi jí líto, protože nejenže nemá dost odvahy se podepsat plným jménem, a tak se skrývá za anonymem, ale i proto, že má v sobě tolik nenávisti... Nenávisti, která ji musí doslova užírat, jen ji přeji, aby ji ta nenávist nakonec "nepožrala"! A aby všemu nebylo dost, jde ještě dál, protože mluví jakoby za všechny, mluví doslova básnicky, tajemně, provokativně: dílo je vulgární, brutální! Vážně, když si to přečtu, musím dát anonymu Angu za pravdu, to přece ani jinak nejde, že papír snese všechno! Anonymitu, vulgaritu, lži, sprostotu...

Ješn jedné věci se divím, je li ta Sehnerová taková, proč na ni ANGU nedá trestní oznámení, důvodů ji jistě anonym Angu najde dost! Třeba že kazí mládež atd., fantazii se meze nekladou...

Hollauer 6.10.2007 19:42

Re: Re: Re: Re: Jiný pohled Pokračování 4

Třeba i proto, že má k večeři už řadu let pravidelně nějakého toho

psího nebožáka, který se zatoulal na její zahradu, kterého odchytla a k

večeři upekla! Tak Angu, teď jsem prozradil tajemství dr. Sehnerové...

Nastal Váš čas...

PS: I v životě žijí hrdinští rytíři a omezení agresívní pitomci, v tom nevidím contradictio in adjecto, tedy protimluv...  Dr. Jan Hollauer

Hollauer 6.10.2007 19:50

Re: Re: Re: Re: Jiný pohled Pokračování 3a zlobí připojení, tak opravuji chyby

Ještě jedné věci se divím, je-li ta Sehnerová taková, proč na ni ANGU

nedá trestní oznámení, důvodů si jistě anonym Angu najde dost! Třeba že

kazí mládež atd., fantazii se meze nekladou...

Angu 6.10.2007 21:05

Re: Re: Re: Re: Re: Jiný pohled Pokračování 3a zlobí připojení, tak opravuji chyby

Opakuji se z již Vámi smazané diskuze v blogu na idnes: mě

paní S. neživí, kdežto Vás pravděpodobně ano - jste její vydavatel - takže Vaše

argumenty postrádají nestrannost. Nejsem majitel žádného napadajícího křížence,

jsem majitelem jednoho z psíků, na které běsnící Mon vystartoval z opačné

strany parku na vzdálenost cca 200 m, protože ho muž (snad  Vy sám?), držící ho za obojek, prostě neudržel. Situace se opakovala. Veškeré žádosti o lepší zabezpečení vlastních psů se paní S. nijak nedotkly a nezbylo, než aby ostražitost a pozornost projevovali ostatní majitelé, pohybující se se svými zvířaty na stejném teritoriu. Dnes bych to bez okolků řešila na městské či státní policii, ale tehdy byla jiná doba. Nicméně vulgarita a arogance paní S. při jakémkoliv střetu byla bezbřehá. Z nenávisti mne ale nepodezírejte, nemám k ní žádný důvod, jen mne totálně irituje, když někdo prezentuje své jakoby vlastní názory na život se psy stylem, který je diametrálně odlišný od jeho vlastního vystupování a soužití se psy. Pokud tvrdíte, že lžu a obviňuji paní S. neprávem, neváhejte na svých internetových stránkách uveřejnit fotky Aury a Mona při volném pohybu mezi ostatními psy různých plemen a pohlaví na veřejném prostranství, mezi lidmi, na frekventované cestě a v podobných situacích, kdy je možné jejich bezkonfliktnost dokázat. Jednoduché, ne? Obávám se ale, že se bez photoshopu neobejdete. A prosím nezahlcujte mne informacemi o výjimečném a specifickém charakteru středoasijců. To není omluva pro nevychovanost. Vaše info o zvýšeném plotu a zvláštní ohleduplnosti k ostatním stran nekompromisního vodění na vodítku na veřejnosti mne rozesmálo a utvrdilo v domnění, že si je paní S. sakra dobře vědoma potenciální nebezpečnosti obou psů. Výmluva, aby nedej Bože neděsili při svém volném pobíhání ostatní lidi, je skutečně humorná. Vychovaní psi lidi zas tak neděsí...A opravte si prosím shodu podmětu s přísudkem v jednom z Vašich pokračování - takové chyby byste dělat neměl...

Hollauer 6.10.2007 21:44

Část 1

Jste paranoidní, Angu, a nemá smysl se s Vámi o ničem bavit!

Nicméně proč se nepodepíšete? Máte strach z čeho, sám ze sebe, ze svých lží? Víte, že je anonymní nadávání nedůstojné, protože nedůvěryhodné, podlé a nízké, neřkuli nemorální?! Všimněte si, že já i Sehnerová se vždy pod své názory podepisujeme plným jménem... Víte, když se pod své názory podepisujete, tak si vždy uvědomuje, že musí vědět, o čem a co píše, musíte své názory doložit, vyargumentovat, řada vyjádření může mít trestněprávní zodpovědnost, kdežto vy jako anonym jste beztrestný! V tom je mezi mnou a Vámi rozdíl... Těžko se pak vykládá báchorky tak, jak to provozujete Vy...

A pes Mon? Vážený, za toho psa, kdyby byla na světě nějaká spravedlnost, by měli majitele na dlouhé roky zavřít, protože když jsme se ho ujali, byl to pes, jakého jsem nikdy v životě neviděl, hlady před smrtí, 85 cm pes měl 30 kilo, vystresovaný, ten se bál všeho a všech!

Máte pravdu, psi nikdy nebyli venčeni bez toho, aby nebyli na vodítku, ale v tom je právě onen vtip... Pletete si vodítko s obojkem? Pes byl na vodítku či byl držen za obojek, to nejde dohromady, protože když píšete, že nemáme fotky v situaci, kdy nebyli volně puštěni, tak jak mohli být drženi jen za obojek? Nějak té Vaší argumentaci nerozumím, ale to nevadí! Jsou lidé, kterým skutečně nejde rozumět... Pokud byste pak četl knihy Sehnerové, což samozřejmě neděláte, pak byste věděl, že v každé své knize o velkých psech, a o jiných zatím nepíše, zdůrazňuje, že psi mají být na vodítku, tedy že žádný velký pes nemá být na volno! A co se týče zahlcování "infomacemi o výjimečném a specifickém charakteru středoasijců", vážený, tak to Vás už vůbec nechápu? Jednak jsem si nevšiml, že by se tady psalo o středoasijcích, byl to článek o italském plemeni cane corso - to je ale jedno, že?, jednak nevím, proč čtete něco, co Vás tak zlobí? Nejsou snad oni ještě k tomu všemu masochista, neb trápit se tak, jak to děláte, není skutečně ani trochu lidské a normální. Dr. Hollauer

Angu 6.10.2007 22:30

Re: Část 1

Mon byl v té chvíli bez vodítka, muž se ho snažil chytit za obojek, ale nezvládl ho. Poskytnu Vám informaci, která není nijak tajná, takže dost dobře nechápu, proč před Vámi byla dosud utajena: i velký pes se na veřejnosti může pohybovat bez vodítka, ba co dím, v mém okolí se tak pohybují skoro všichni. Záleží na výchově, nikoliv na velikosti. Záměrně pro Vás a paní S. píši na výchově a ne výcviku, slovo výcvik asociuje cvičák a ten paní S. nerada. Jenže on dobrý cvičák znamená také dobré odborné vedení a to se může začínajícímu či nad problémem tápajícímu majiteli docela hodit. Protože z Vašeho projevu je zřejmé, že paní S. má i na stará kolena problémy se svými stále stejně nevychovanými psy, možná by nebylo od věci zkusit se obrátit na odborníka. Přiznávám, že mi bylo jasné dopředu, že žádné důkazní fotky předložit nemůžete - ve všech mnou navržených situacích by oba psi vyvolali tvrdý konflikt. Osobně je mi to už jedno, mne a má zvířata Aura s Monem nyní neohrožují, takže k nějaké osobní nenávisti či vůbec emocionálně zabarveným reakcím nemám důvod. Jak již bylo zmíněno, je mi to venkoncem jedno, jen mne hluboce nadzvedává ze židle stylizace paní S. do role nadorboníka vševěda přes psí duše a soužití se psy. V případě člověka, který nezvládá uspokojivě vychovat psy vlastní, je to k pláči. Píšu to proto, že ostatní lidé, čtoucí Zvířetník, osobní zkušenost s autorkou nemají a považuji možnost vyjádření za umožnění jiného pohledu na věc. Osobně její literární dílo považuji za brak, ale jak jste si všiml, tento názor nikomu nevnucuji.

Moje narážka na paní S. opěvovaný mimořádný charakter středoasijců nesouvisí s aktuálním článkem o cane corso, ale s tendenční knihou Asijští démoni.

Medvídek 6.10.2007 23:00

Re: Re: Část 1

Hollauere a Angu, nechtěli byste si to rozdat někde jinde ? Třeba v ringu - boxeři si rozmlacují navzájem čumáky, což se na první pohled zdá primitivní (a také je), ale má to asi tak stejnou hodnotu jako vaše hádka. My u toho nebyli takže vás tady těžko rozsoudíme. Toto je prosba, nikoliv nařízení, k tomu nemám právo, ani chuť.

Angu 6.10.2007 23:10

Re: Re: Re: Část 1

Nejsem Million Dollar Baby;-D, takže ring ne. Raději šermuji  a pokud možno slovy -  zatím mi to v životě stačilo.;-PTaková diskuze je ztráta času, svatá pravda. Dobrou noc všem.

Hollauer 6.10.2007 23:09

Re: Re: Část 1

Asi se na jaře potkáme, Angu, myslím, že kvůli Vám si koupím největšího středoasijce, který zde bude kmání, a přestěhuji se do Vysočan - také zapřemýšlím, zda by nestálo za to, když už jsem ten nelida, Vám nechat zakousnout ty Vaše bišonky - mně už neslouží tak dobře zuby, pokutu za zakousnutí určitě, jsa vydavatel Sehnerové, zvládnu, třeba Vás to bude dost strašit, abyste se vytratil... Či potratil?

Jste skutečně masochista a blázen, který se přestal už dávno kontrolovat...

Nemáte někdy pocit, že jste býk? Pak bych to chápal, že na Vás může Sehnerová působit jak červený hadr...

Nechcete napsat nějakou lepší knihu, když jste takový znalec všeho? Asi ne, že... Sotva byste ji mohl napsat anonymně, a na zveřejnění svého jména nemáte odvahu...

Dr. Hollauer

vampir 6.10.2007 12:42

muj nazor - nikomu nevnucuji

Mne taky hned prisel na mysl film Jud Süss, ktery je  JEN v  Nemecku zakazan (vyjimka - k studiu a s komentari), i kdyz premieru mel v r. 1940 v Benatkach. Herec, ktery ztvarnil postavu Süsse, spachal po valce sebevrazdu, ta putka mela zakazanu jakoukoliv hereckou cinnost.Pry se osivali ty role hrat,musel PRY pritlacit Göring.V roce 1954 poslouzil film arabske propagande vuci Izraeli.

Pani Sehnerova ovsem   pritvrdila, obeti je skoro jeste   dite, ktere se nemuze a neumi branit.Ta z filmu byla dospela.Osobne bych ted odmitla jakykoliv clanek pani Sehnerove vytisknout.Tudiz si myslim, na rozdil od jinych, ze bylo od Jakuba S. spravne na to upozornit.Ve svem rozcileni se nastval i na  jeji psy, tak to ja ne, presto uz nebudu od ni  nic  cist, i kdyz o tech pesacich psala hezky (nejsem odbornik).

Fallowa 6.10.2007 11:26

Milý Jakube,

úryvek z knihy jsem přečetla a je to fakt síla;svůj názor jsem si udělala,ale promiň - tady mě zajímá to,co píše paní Sehnerová sem,na Zvířetník a souhlasím se Rputí,že bys měl své pochopitelné pobouření o tomto tématu vyjádřit článkem ve společenské rubrice.Nepochybuju o tom,že by u článku byla rozsáhlá diskuze.

Dede 6.10.2007 10:38

Milí Zvířetníci

prosím držte dál, ale zdá se, že se může stát zázrak, atb snad zabírají... je to stále ještě velmi velmi vážné, ale máme naději... já myslím i díky vám všem VVV