28.10.2021 | Den vzniku samostatného československého státu


PŘÍRODA: Přírodní park Lysicko, 02. 02. 2019

15.6.2021

Na dnešek je předpověď teplo (kolem 8 °C), ale taky dost větrno. Typickej únor prostě…

Teplo pociťuju už teď ráno, a taky totální nechuť kamkoli chodit. Asi bych ani nevstávala, kdyby to nebylo nutný. Takovej ten den, kdy se chcete schoulit s horkým čajem a knížkou a rozhodně to nezahrnuje žádný další lidi… Tak ale kdo si to na sebe upletl, že?

Lysický potok, 2. 2. 2019

Lysický potok, 2. 2. 2019

Na zastávce se sejdem v celkem hojným počtu čtyř kusů, na ten tající metrovej humáč docela úspěch. V Lysicích nás čeká naklouzanej zledovatĕlej sníh s natátou horní vrstvou a jde se v tom fakt blbě. Ani ne po kilometru mineme odbočku a razíme si to vcelku svižně, vzhledem k podmínkám, do kopce. A mimo značku.

Nad Štěchovem, 2. 2. 2019

Nad Štěchovem, 2. 2. 2019

Krosíme ve správným směru pole a možná jsme i rádi, když vidíme ten hrb sem nahoru. Zatažená obloha dost souhlasí s mým rozpoložením. Fučí, vichr jak prase, rozbředlá půlmetrová sněhová břečka ujíždí do stran.

Za Kunčinou vsí, 2. 2. 2019

Za Kunčinou vsí, 2. 2. 2019

Kalhoty mám nacucaný po kolena. 6 km za 2 hodiny chůze a to skoro nezastavujem. Na cestě se člověk boří, na poli se boří… je to makačka a do toho ten šílenej vítr, holt dojde i na mě – musím nasadit čepici.

Za Kunčinou vsí, 2. 2. 2019

Za Kunčinou vsí, 2. 2. 2019

Bedřichov. Chceme hospodu – představujem si ten horkej čaj, ale mapy nic o hospodě neříkaj. Tak ale přát si ji můžem, ne? Rozbolavělý nohy, promočený ponožky, obličeje vyšlehaný větrem… Prostě trochu se zasnít je v tuto chvíli tak osvěžující… A je tady. Fakt je tady. A je otevřená. Vevnitř hoří v kamnech, vývar mají. Na topení a u kamen sušíme boty i ponožky a čerpáme síly na druhou půlku. Tahle pauza fakt bodla.

Bedřichov, 2. 2. 2019

Bedřichov, 2. 2. 2019

Do kopce se boříme půlmetrem sněhu, lepší využívat prošlapaný stopy kluků, ale mohli by teda dělat kratší kroky… A pak už jsme v lese, sněhu tak po kotníky a chůze je hned mnohem snazší. Voní tu pořezané dřevo a v kolejích lesních cest tečou potůčky tajícího sněhu. Trochu se trhá obloha a probleskuje modro a já su fakt ráda, že jsem na výlet šla. Jen si příště musím nabít baterku do foťáku.

Lysicko, 2. 2. 2019

Lysicko, 2. 2. 2019

Foto: Mawenzi. Klikněte do kteréhokoli obrázku v textu a podívejte se do fotogalerie.

Osobní stránky autorky: www.mawenzi.cz

Mawenzi Neviditelný pes


Nutrilon: Mléko, které dětem chutná
Nutrilon: Mléko, které dětem chutná

Nemůžete kojit, a proto hledáte vhodnou pokračovací výživu pro své děťátko? Inovovaný Nutrilon Advanced 2 a 3 bez palmového oleje by mohl být...