8.3.2021 | Svátek má Gabriela


Diskuse k článku

PŘÍRODA: Povídání o plších

Dlouho jsem se bránil nápadu napsat povídání o plchech, ale představa zlomených strážců českého jazyka, kteří místo nedostupného tojefuka fackují aspoň monitory a píšou vzteklé výlevy svých zraněných srdcí na Zvířetník, mně vnutila výraz "plších"!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ondra Beneš 11.8.2006 16:20

Plch Velký

Dobrý den máme na chalupě plcha a nevíme jak se ho zbavit.

Nejhorší je, že se narodili mladý a teď se jich akutně potřebujeme zbavit.

Děkuji za příspěvek.

Nashledanou;-(;-(;-( 

hornak.active@seznam.cz 29.7.2007 23:10

Re: Plch Velký

Pridavam se k zadosti kolegy v drivejsich prispevcich. Jak lapit plchy,kterych je plna chata?? Nic jim neudelat,proste lapit a odnest daleko pryc. Zacinaji nam jiz druhym rokem rozezirat chatu.Loni jsem dva chytl a odnesl,zda se ze ne dost daleko,bo dnes je jich plna chata,odhadem rodice + 3-4mladata. Vecerni spanek je mym velikym snem po uplinulem tydnu.;-€;-(;-(Uderi 2-4 hod rani a zacne knourani drapani atd. v mistech,kde je mezi stavbou a palubkama polystyren,teda pokud tam jeste je.

possum 27.4.2006 13:50

tojefuk,

konecne jsem se dostala k tomu si precist a podivat se na plcha. Ten je krasnej! No, samozrejme se mi libi. Ackoliv nevim, jaky ma ocasek, cumacek ma jako minipossum.;-D;-D

tojefuk 27.4.2006 7:03

přeje Zvířetníkům dobré ráno!

Judith Saebel - čerti vědí, konec konců to je fuk!           Ivo - šplhat umí i po kolmé zdi, jak je znám, šel se podívat, co mu vaříte dobrého!        Alčo - je to vnuk, povídání o něm by přineslo jenom všeobecný údiv, proč ho ještě tjf nezamlaždil jak kocúra. Nejspíš přežívá díky tomu, že v jeho skopičinách tjf poznává své dětství, závidí mu a těší se na další vylomeninu!       Hančo - napíšu rád, ale pár dní počkám, aby nebyl Zvířetník zapráskaný jen plchechama!         Děkuju všem za obohacení českého jazyka a doufám, že Ústav pro jazyk český přežil ve zdraví!            Nashledanou v jiných článcích Zvířetníku!

Iva 26.4.2006 18:59

Lidičky děkukju

že tu jste, já sjem měla od rána takovou depku, prptpže firmní kontrola sice dopadla, ale s ALE a teď nikdo nevíme, kam dřív a s vámi se ta depka prostě nedá pěstovat. :-/;-)Ať jsou to různá povídání anebo že mi někdo vydoloval z cedníku(mozku) taky vzpomínku.

Zdena bez psa 27.4.2006 6:36

Re: Lidičky děkukju

Ivo, každý kontrolor, či komisař je tu od toho, aby něco našel. Jak by potom vykázal svoji činnost!!!!!!Mohu dát mnoho příkladů zažitých na vlastní kůži. Před lety jsme ve firmičce uskutečnili jeden bártrový obchod za cca 60 tis. To jsme nnetušili, že si zaděláváme na nekonečný příběh s dámami od daní. Nechaly si to vysvětlit ve firmě u pohoštění. Druhý den volaly, že je to ňáký divný. Tak jsme je pozvali na oběd a znovu trpělivě vysvětlovali. Byli jsme přesvědčeni, že vše pochopily a je to OK. NEBYLO, toto představení se konalo ještě 2x a s čím dál větším počtem dam. A just tam nic špatně neobjevily. Ta jejich nervozita stála za všechny peníze. :-)

Hela S. 27.4.2006 10:47

Re: Re: Lidičky děkukju

A proto se nechává jedna dobře odhalitelná, malá chyba. Kontrolor ji najde a je spokojený. A kontrolovaný chybu opraví a má klid ;-P

Kardiak 27.4.2006 18:21

Re: Re: Re: Lidičky děkukju

Jojo.Takhle to,prý,dělal i Voskovec s Werichem v Osvobozeném divadle.Napsali hru a potom do ní přidali narážky pro cenzory.Ti si měli co vyškrtat a víc po ničem nepátrali.;-P

zana 26.4.2006 18:37

myšky

Když mi bylo patnáct, koupili naši horskou chalupu u Ještědu, krásnou dřevěnku, notně zanedbanou. Po první zimě se zjistilo, že myšáci z širokého okolí docela ocenili, jak jsme baráček zateplili (i když ještě ne dost na zimní pobyt pro nás, ale oni byli skromnější).

Zjistili jsme to tak, že jsme přijeli, vynosili věci, začali vytahovat peřiny, že je dáme vyvětrat, a ejhle! V každé (z pěti) peřinek byla tak dvě tři hnízda s malými plešatými myšaty + dospělci. Všechno to začalo po chalupě zběsile kroužit. Moje maminka a babička za hlasitého jekotu lezly na židle, posléze na stůl, kde se mlátily do hlavy o nízký strop.

Nakonec jsme většinu myší nějak vyhnali, ty hnusný prokousaný peřiny převlíkli aspoň do čistého povlečení a šli spát. Nevím, o čem se zdálo ostatním, ale mně teda o myších...

jenny 26.4.2006 16:58

Krásní noční ducháčci

To jsou na těch fotočkách nejkrásnější plšíčci v celém širém světě. Zatím jsem je neměla šanci spatřit živoučký, ale na chaloupce řádí na půdě jako diví, děsně dupou. Asi si na počíhám a zkusím se jim kouknout do očí. Krásné vyprávění, krásní plšíci, děkuji.

Iva 26.4.2006 18:09

Re: Krásní noční ducháčci

To bych spíš tipla na kunu, taky jsem s jednou spolunocovala, ale to jsem s tím počítala a byla podstaně plašší než ti malí voprsklíci.

RenataE 26.4.2006 22:37

Re: Krásní noční ducháčci

Taky myslím, jestli něco dupe na půdě, bude to spíš kuna nebo ještě spíš kuňata (taky hezký slovo, že). V soužití s kunami na chalupě mám bohaté zkušenosti, střídavě u nás bydlí a nebydlí. Když bydlí, pokoušíme se je vyhnat, protože vyměšují na jednom místě a při špatné izolaci stropu to má nepříjemné důsledky pro právoplatné obyvatele. Za ta léta jsem nasbírala velkou zásobu způsobů, jak kunu vystěhovat.

Odchyt do želez - proti zákonu. Odchyt do tzv. truhlíku (kuna zůstane živá a vzteklá), posléze odvoz někam hodně daleko a vypuštění do přírody - nenašel se nikdo, kdo by zapůjčil truhlík. Trvalý hluk - tři roky jsme opravdu hlučně rekonstruovali a s kunou to ani nehnulo. Rok po skončení rekonstrukce usoudila, že sousedova půda je útulnější a přestěhovala se. Bohužel pouze na jednu sezónu. Z mysliveckého folklóru pochází čtvrtý způsob - pán domu pomočí kunino bydliště a kuna, přemožena silou osobnosti dotyčného, emigruje. Nakonec jsme to nevyzkoušeli, protože paní domu jsem já a nechtělo se mi obcházet půdu a tu a tam přičapnout.

Jediné, co na pár měsíců zafungovalo - dali jsem na půdu pěkně voňavý psí pelech, který už byl ve stavu nepřijatelném i pro dotyčnou psí dámu. Ale netrvalo ani dva roky, pelech zřejmě vyčichl a naše milá kuna je zpátky.

Iva 26.4.2006 15:55

paní D.

to vyprávění, co jsem posílala i stěmi kanadskými dudlemi o klokanomedvědech za a)nedošlo?

za b)schováváte na jindy?;-D;-D

Já jen jestli to nemám poslat znovu? Už jsem to nevymazala a mám ulouženo;-P;-D

D. R. 26.4.2006 17:27

Re: paní D.

Kanadské nudle došly a byly uveřejněny, klokanomedvěd půjde do člověčin, ale zatím čeká... je toho tu momentálně dost a snažím se, aby se jednotliví autoři neopakovali často za sebou...

Iva 26.4.2006 18:08

Re: Re: paní D.

v pořádku, já jsem se lekla, že se ten zbytek někde zatoulal.

dalmatin 26.4.2006 15:41

Teda Zvířetníci

to je tedy fakt sranda, od samé hodiny plchů až doteď. Když si to jeden přečte najednou, ani by dekl nestačil oddeklovat a počůral se.

Zdena bez psa 26.4.2006 14:32

Tááááák,

a krasavce plchouše jak testuje trosku jablíčka jsem si dala na pozadí (teda PC). Vystřídal Píška Růžičku.

tojefuk 26.4.2006 14:58

Re: Tááááák,

Tam by se taky vyjímal!

Lucka 26.4.2006 13:54

Zdravím tojefuku!

Článeček je moc pěkný a fotky úžasné.. :-) Komentáře teď nestíhám číst, ale mám na Vás jeden dotaz.. Nepohybujete se náhodou v kruzích humánní nebo veterinární medicíny? Napadlo mě to u té Vaší schválené verze pohádky (mimochodem byla superR^) - výraz "cirkumanální akrobati" totiž jen tak někdo nezná a nepoužívá (mnozí proto, že vůbec neví, co to slovo znamená;-D)

PS. Pro WWW: I Vaše verze pohádky byla skvostná (jako vždy);-)

tojefuk 26.4.2006 13:40

tojefuk

dále jen tjf, ten nick má moc písmenek a tjf je línej, před chvílí odhaloval svou černou duši v rybičkách a pak taky musel chvíli pracovat.          LenkoS, jo, měla mne napadnout větší pitomina, neb DMS ( děkuji, Mr. Owcrope ), pokaždý, když se mně a mladýmu něco zvlášť povede, hlasitě neví, kterej z nás je větší pitomec!          Zdena bez psa - zamilovaný párek? Ti dva jsou obvykle zticha, aby nepřišel nějaký závistlivec! Spíš se rvali o lepší pelech.          Fallowa a Rpuť - děvčata krásný, vy jste kouzelná! Hláskoslovný změny! Já bych se zamyslel, jestli je tjf blbec nebo si jen zas dělá srandu a Vy dvě hledáte pravidla českýho pravopisu!

Zdena bez psa 26.4.2006 13:49

Re: tojefuk

Dovoluji si Vám odporovat. To je hluboké nedorozumění ;-).Po tom rachotu jsme se s dcerou vyplížily na schody k půdě a FŠECKO jsme viděly!!!!!! Dámy a pánové, to bylo pravé realityšou. Nejdříve honil on ji, pak naopak, kvikotu bylo dva habaděje a potom....... bylo JARO!!!!!!;-D

tojefuk 26.4.2006 14:57

Re: Re: tojefuk

Ženský indiskrétní! Klidně odporujte, už jsem musel vydržet víc! Já měl na mysli chvíli, kdy bylo jaro se smajlíkama!  A závidím Vám zrak! Jak jste poznaly, který je on a která ona? Na fotce s ocasem to poznat je, ale v tom fofru? A jak víte, že ona nečučela za rohem, jak to dopadne a honili se dva šámstři? Já Vám dám odporovat!             Lucko, v humánní medicině se pohybuju  víc, než mně je milé, ve veterinární díky zvířectvu taky, ale jsem lesák. Fallowa a Rpuť si význam jistě najdou a výstižně přeloží - já jsem neměl odvahu to strčit do pohádky!

Iva 26.4.2006 15:25

Re: Re: Re: tojefuk

Včera na prochajdě u vody jsme potkali žáby, které naše psina absolutně nezajímala. Ze zvědavosti, co bude jsme ji nechali na volno a ona na ně čuměla jak puk na drát a zajímal jí akorát klacek, který okusovala;-D;-D.

No a pak jsme ještě potkali běsnýho porybnýho, ze kterýho děti měly nezřízenou srandu a my jsme jim v tom zcela nepedagogicky nebránili;-P, ale on byl asi uhoněn když naháněl dva rybáře bez povolenky a nechytil je

Lenka 26.4.2006 12:18

:-))) srdeční téma

jakožto ex Plšková mám k plchům důvěrný vztah...tímto zdravím

Lucka 28.4.2006 16:22

Re: :-))) srdeční téma

:-D:-D;-D;-D;-D;-D;-DR^R^R^

zana 26.4.2006 11:55

stejně je legrační

jak se (skoro) každý něčeho bojí. Iva má plšíky, někdo má hady, pavouky... Všechna tahle havěť mě nerozhodí, ale, vážení a milí Zvířetníci, takový škvor, z toho vřeštím (teda skoro, vždycky se strašně snažím  to ututlat, ale jde to ztuha8-o).

tojefuk 26.4.2006 11:01

K obrázkům

na Hadopasech - p. HeloS, dík za cestu!               Jedná se o hráň prken, co mi zasahuje do kuchyně. Protože mezi prknama sprostě táhl čerstvý vzduch, otloukl jsem¨je papundeklem. V polovině výšky je pár prken kratších, tam na nás chodil loudit. Řady postupně, zleva: 3. - zalízá za prkna, ocas vpravo, takový ocásek myšovití nemají!        6. - mladej o plchovi věděl, ale nevidělho.      7. - viděl, usmíval se ( aby nebylo pochyb o jeho výrazu, umí lepší ksichty!).     8. mezi těmi balvany rostou hříbky - s plchama jen časová souvislost.

Kačer 26.4.2006 11:56

Re: K obrázkům

"Plši" Vám závidím :-D jsou děsně roztomilý a ten ksicht na té druhé fotce je opravdu k popukání...jakože...."japko kradu plihem"

Hela S. 26.4.2006 12:48

Re: Re: K obrázkům

Jééé Kačer je zpátky :-D

tojefuk 26.4.2006 15:00

Re: Re: K obrázkům

Ksicht plcha nebo mladýho?