28.10.2021 | Den vzniku samostatného československého státu


Diskuse k článku

PŘÍRODA: Já a můj zvěřinec

Dřív než se nastěhovali pesy do domu, tak aby bylo aspoň trochu veseleji v bytě, tak jsem choval anduláka a myši. Těch anduláků bylo povícero, něco ulítlo a něco pošlo věkem. Vždy to byli kluci, líp kecali.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jindřich Sesi@Riki 23.4.2006 10:35

..to TY..

..to je pro všechny,prosím..

zana 21.4.2006 21:42

milý Jindřichu a spol.

je to moc krásné povídání. Připomnělo mi našeho křečka. Vždycky jsme ho na noc pouštěli proběhnout, měl žebříček , po kterém ve volném čase mezi kutáním díry do stěny od ložnice, přehryzáváním drátů a jinou užitečnou činností vynášel z domečku jídlo a jiné věci, které stěhoval za skříně na místa, která uznal za vhodná k bydlení.

Jindřich Sesi@Riki 21.4.2006 13:29

..zvěřinec..

..pěkný pátek a ještě hezčí víkend všem R^..

..dík za pochvalu,přetlumočím to i spolubydlícím:-D..

..ten fták by měl být :amazoňan zelený(hvízdavý)..

Vave 21.4.2006 13:27

Milý Jidřichu,

píšete o svých zvířátkách moc krásně a mně moc chybí Vaše častější příspěvky o Vašich pesách. :-)

Jindřich Sesi@Riki 21.4.2006 13:30

Re: Milý Jidřichu,

..začne se víc chodit do přírody,určitě bude co psát..

Vave 21.4.2006 13:49

Re: Re: Milý Jidřichu,

Už se moc těším! Krásný víkend s krásnými procházkami!

Hanča 21.4.2006 10:13

Jindřichu,

Vy se tedy doma opravdu nemůžete ani chvilku nudit a když to u Vás štěká, zpívá a píská (představuji si, že pískomilové pískají, nikdy jsem se s nimi blíže neseznámila), tak musí být obzvlášť veselo.

Hela S. 21.4.2006 8:46

:-)))

Jindrichu, to je fajn, že jste konečně napsal o tom svym zvěřincu. Úplně Vám ho závidím. S ftákama musí být sranda a pískomilové jsou úžasná zvířátka. Já je teda doma nikdy neměla, ale kamarádce jsem pro ně nosila od koní seno (to bylo v době, kdy se seno nedalo koupit v každém supermarketu). Vždycky říkala, že jsou ze sena nadšení. Takže já si pískomila okamžitě spojím s požadavkem na seno ;-D

Jindřich Sesi@Riki 23.4.2006 10:26

Re: :-)))..seno..

..milá Helo..

..seno je fajň,ale hodně se zněho práší..Riki je zřejmně alergik,a pčíká..dávám piliny,houby hobliny hodně vysušené..přidam vatu a rolky z hajzlik papírů..fajň kombinace,myš hryže rolku a doplňuje si hnízdo(sakra,hnízdo??)doupě,fakt teď nevím..vata na sebe nabali hobliny a líp se to uklízí..já vím,bo to moje práce..písek stačí raz za týden vyměnit,ať je pro myš sypká..pere si v ním i kožíšek..

..ftácí robí jen bordel,mávaj křídly a všechno lítá ven i když sem dal z plexiskla(25 na výšku)ochrannou bariéru..a ještě si při tom hvízdaj,no někdy o nerv,věřte..

..u nás krásny čas,tak sotva dopiji druhé pivo,tak dem na dlóóóúhou procházku..voni vyvětraj a já dostavám hlad(na nové pivo)..tak trávime víkend..myslim si,že sme banda spokojených hihihi..

..pěknou nedělí..

Jindřich Sesi@Riki 23.4.2006 10:32

Re: :-)))

..Heli..

..nikdo se na mne nezlobte!..neumím vykat,mne naučili,že TY!!..

..zkouším se poddát,ale gdybi mi ujela huba,tak se prostě na mne nezlobteR^..tam kde kecám,tak furt TY,fakt se budu snažit..

..sem JindraV..

zana 23.4.2006 19:27

Re: Re: :-)))

jindro, paráda. Tz dlouhý procházky jsou zdravý, o tom žádná;-D

Lída Š, 21.4.2006 8:16

Jindřichu

díky Ti za krásné ranní počteníčko;-) Pískomily mám ráda, líbí se mi , a dlouhá léta jsme je měli v práci pro radost. Docela mi teď chybí.

Lenka od Sáry 21.4.2006 7:57

správná rodina

Koukám, že jste taky pěkně vypečená rodinka. My kromě Sáry (včerejší příspěvek) máme papoucha (taky jich bylo více, ale tenhle zatím vydržel), rybičky a další havěť. Lidi jako Vy mě moc baví. Jen tak dál R^

Alča 21.4.2006 7:05

Jéjda

tolik zvířátek!  8-o            Vy se máte!:-D

Připomněl jste mi mého kamaráda, také Jindřicha, který měl doma dlouhá léta papouška Pepu. Vypadal úplně jako ten Váš na fotečce a co oni dokázali vyvádět spolu za lumpárny, to jste neviděl! Jejich panímáma byla mockrát na infarkt a ti dva vždycky dokázali vymyslet nějakou novou taškařici. I běžné návštěvníky zarazilo, když přišel otevřít dveře chlap jako hora, kterému z roští na hlavě uličnicky vykukoval zelený ptáček a roztomile volal: "co u nás pohledááávááš ty přřříšerrro?"

Lenka S. 21.4.2006 12:17

Re: Jéjda,

to musela být nádherná situace pro každého, kdo rozumí srandě. Já doma chovala  džungaráčky, ale zdrhali při se bemenší příležitosti  a za jakékoliv situace. Takže se u nás často pořádaly lovy beze zbraní a i  po několik dní za sebou. Toho prožitého strachu o  jejich život, když je doma psík, to si určitě dokážete představit. Teď mám jen psíka, ale klid nemám, nemyslete si. On dokáže taky ledacos.