9.12.2021 | Svátek má Vratislav


PŘÍRODA: Já a můj zvěřinec

21.4.2006 21:52

Myši (bílé, červená očka), ale i když byly milé a byla s nima sranda, přec pro můj nos byly cítit. Vyzkoušel sem více druhů hlodavců až sem natrefil na pískomily a teď vládnou v terárku, většinou dvě holky.

Jak sem se setkal s prvním papouchem:
Je tomu pět roků co sem zaslech z venku hvízdot. Chvílí sem to ignoroval, ale když to trvalo moc dlouho, šel sem se podívat co se tam děje. Vyšel jsem na balkon a von tam na mě z druhého balkonu čučel zelenej fták. Musím ještě dodat, že mám dva balkony vedle sebe, jeden v kuchyni a druhý v obýváku. andulka

Seděl na kuchyňském, já sebral smeták a z druhého sem ho nahnal (dřív sestřelil) do kuchyně. Po chvílí lovení a oboustrannému vydýchání, jsem ho dostal do nachystané klece. Že ten fták je holka sem zjistil na jaře, když snesla vejce. Po půl roce dceru napadlo, že mi koupí dárek. Přinesla druhého zeleného ftáka, a že to má být kluk, aby té mé holce nebylo smutno.

Kluk, když je mladý, tak je zelený jak holka a až po čase se vybarví (jako každý) hihihi. No veselo bylo, poletování, hašteření, hvízdot, ale za čtyři dny bylo jasno. Ráno čučím do klece a nevěřím vlastním očím, klec plná peří a mladá, už sem si domyslel, že sou to obě holky, nahatá čupěla v koutě.

Okamžitě sem ji vzal a strčil do klece ze které sem vypustil anduláka a mazal do zverimexu pro další klec. Dva měsíce mladé trvalo, než se vzpamatovala a znovu opeřila. Teď mají klece nad, nebo vedle sebe a když je napadne se pohádat, tak si to vyříkaj přes šprušle. Dcera, i když se nabízela, že teď už fakt koupi kluka,t o má zakázáno. Chovat a rozmnožovat je rozdíl a já na to nemám nervy.

I tak, uklízet po těch dvou překrmených andulách a andulákoví, je dost. Neptejte se, nevypouštím je z klecí, zkoušel sem to dokud byla jen ta prvá, ale není natolik ochočená, aby se dala chytit, nebo se vracela zpět do klece. S mladou jsem to raděj ani nezkoušel. Stará když spí, tak padá z bidla na zobák. Už sem jí to pod bidlo musel vystlat, protože když mě těmi pády v noci 3-4 x vzbudila, tak mi došla trpělivost. pískomil

Pískomilové jsou fajn, nenaroční. Nepotřebujou vodu, tu si vezmou z mrkve, kobzola, pampelišky a jiné trávy. Jsou to podvečerní tvorové, ale na krmení přijdou kdykoliv se zaklepe na sklo. Mazlíci, když si od malinka zvykaj, ale pouštět na volno, to bych nedoporučoval. Jak vycítí volnost, tak zdrhnou a lovit je je fuška. Když ještě máte něco podobného doma jako já, myslím pesy, nedejž bože koty, máte vymalováno :))).

Takže,kdo se doma nudí, ať si pořídí podobný zvěřinec...

Jindřich


Hledání dárku pro dítě nebo maminku: Co takhle jim darovat zábavu ve vaně?
Hledání dárku pro dítě nebo maminku: Co takhle jim darovat zábavu ve vaně?

Na relax ve vaně mnohdy v každodenním shonu zapomínáme. Koupelovými solemi a koncentráty německé značky tetesept darujete svým blízkým odpočinek a...


KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více...
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !