29.4.2024 | Svátek má Robert


Diskuse k článku

PRÁVA ZVÍŘAT: Pelíšek - Zvířetnické depozitum

Tak a je to tady. Moje vlastní blbost odstartovala program, který zřídil zvířetnické depozitum, zatím jen pro kočičky, ale časem by se možná hodilo mít tu dočasně i třeba hlodace, zajícovce, nebo psy. Volbu bych nechala na vás.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Beda 3.4.2008 8:45

Re: Re: Štětinko

Blážo, těch odkazů tam máš opravdu velmi mnoho - co takhle dát Pelíšek i mezi "Ikonky našich přátel"?;-)R^VV --- možná by byl vidět trochu víc:-)

Bláža 3.4.2008 9:41

Re: Re: Re: Štětinko

A kdepak je ikona ke stažení ? ;-P

Beda 3.4.2008 9:47

Re: Re: Re: Re: Štětinko

nikde (pokud je mi známo);-D, ale není problém ikonku nebo třeba i banner - a to i "hýbací" - vyrobit;-)

Bláža 3.4.2008 9:58

Re: Re: Re: Re: Re: Štětinko

Prosííím, vyrob robečko! :-)

Beda 3.4.2008 10:10

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Štětinko

je libo, drahá objednatelko, nějaký design?;-P ... no, asi ladící ke stránkám:-) ... ale měla by se vyjádřit Štětinka, nemůžu bez jejího souhlasu, natož vědomí, vyrábět ikonku jejího projektu

no a taky rozměr - ten čtvercový nebo celkem klasický obdélníček? nebo obojí? statický nebo blikací???;-) řekni (řekněte) si, robky!!!!!!;-D

štětinka 3.4.2008 10:17

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Štětinko

Jooo, Bedo, já už dlouho po něm toužím. I pro Dobranov. Ale nevím, jak na to. Naučila jsem se vkládát do do HTML textu od jiných stránek, ale vyrobit neumím.

Nevím ale, co jde a co ne. Jde to třeba z fotky?

Beda 3.4.2008 10:48

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Štětinko

jde úplně všechno:-)

štětinka 3.4.2008 13:45

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Štětinko

tak až ti ho hlava dovolí...budu moc ráda. Možná bych to taky vydumala anylýzou jinejch, ale t yjsi jistota

štětinka 3.4.2008 8:54

Re: Štětinko

Blážo jsi moc hodná! R^

Vave 3.4.2008 7:37

Mám z "našeho" pelíšku

velkou radost, milá Štětinko. VV  Mám radost, že Tvá péče o kočičky dostala tvar a že Ti můžeme krýt týl. :-)

Myslím, to na uklidnění předřečníků, že nemusí mít nikdo obavy, že by bylo u Štětinky překočičíno. I když má Štětinka velmi dobré srdce, stojí pevně oběma nohama na zemi a ví, co si může dovolit. Koneckonců se nedávno "vyškolila" na koťatech z klece, kde se jednalo o mimořádný a akutní případ.

Taky je Štětince jasné, že se kočenkám bude moct víc věnovat, než půjde do práce, pak už bude víc limitována a nebude moct přijímat kočičky, které potřebují celodenní péči, tedy akutní případy.

Já si to dovoluji tady říct za Štětinku, protože jsme si o depozitu hodně psaly Ona je hodně realistický člověk, určitě neulítne, jako se to občas někomu stane.. Za sebe mohu říct, že každé malé depozitum je potřebné. A tohle depozitum potřebuje Štětinku a Štětinka potřebuje depozitum. VVVVVV Ať žije náš Pelíšek! R^R^R^V:-)

štětinka 3.4.2008 8:54

Re: Mám z "našeho" pelíšku

ano, nejsem snílek, to snad ani u zvířat nejde. Taky si myslím, že se nikdo nemusí bát, že by ze mne vyrostl nějaký případ pro psychiatry. V podstatě se o různá zvířata starám od malička. Třeba zrovna všechna moje morčata jsou nechtěná, vyřazená z chovu, nebo nestandartní. Vím, že takových, co jim hrozí i špatný osud jsou stovky a přesto vím, že mám prostor jen pro 3, víc by jich už trpělo. Přes léto půjdou ven, tak ani nebudou muset být zapletivována (kočky).

L 3.4.2008 7:14

Štětinko,

nesmíš si toho brát moc najednou, lepší bude průběžná péče vždy jen o několik málo kočiček, ale po dlouhou dobu. Vzít si toho najednou moc, by tě jen zcela vyčerpalo a dohnalo ke kolapsu.

Zrovna včera mě napadlo, jestli něco nepotřebuješ. Jak jsi na tom třeba s tou desinfekcí na záchůdek? Pokud bys něco potřebovala (kromě krmení a písečku, to bude výhodnější koupit někde v obchoďáku), napiš a zařídím to.

štětinka 3.4.2008 8:49

Re: Štětinko,

L, jsi hodná, desinfekce už skončila, ale používám savo a nechávám to pak půl hodinky vyvětrat. Celkem by mě ale zajímalo, co používají kočkařky jako desifekci na ruce, pokud sahají na izolované kočičky...

L 3.4.2008 9:00

Re: Re: Štětinko,

Sepiš, co potřebuješ a pošli mi to na pejsatko@email.cz, já to objednám a nechám ti to poslat rovnou k tobě domů.

Desinfekce na ruce bude asi stejná jako v nemocnicích, určitě se tu najde někdo, kdo pracuje ve zdravotnictví a ví o tom víc.

EvaŽ 3.4.2008 9:37

Re: Re: Štětinko,

Pokud pečuješ o karanténní kočku, po které by bylo nutné si desinfikovat ruce, uvažuj spíš o vyšetřeovacích rukavicích Takových těch podobných chirurgickým ale balených v krabicích po 50 až 100 kusech, Nejsou sterilní, proto nejsou tak drahé. Pravidelná desinfekce rukou je docela náročná na kůži a může dojít až k alergiím. Rukavice (které se buď umyjou a usuší (ale to je jen nouzové a ne moc šikovné řešení), nebo lépe a vždy pokud je větší riziko, např ošetřování zanícených očí, vyhodí) jsou výhodnější a ne tak drahá metoda. Určitě šetrnější pro tebe a nezapomeň, že tam máš kluky, kterým výpary z desinfekce nemusí dělat nejlépe. Určitě ti na rukavice rádi přispějem

štětinka 3.4.2008 10:23

Re: Re: Re: Štětinko,

No, ono totiž nejde jen o ruce. Já viděla Janu Bu, jak se s tím postříká i mikina, ruce apod. Já nejsem nějakej příliš sterilní člověk, kdo byl u mě doma, ví, že s i s tímhle hlavu moc nelámu, ale teď, jak u třeba mám ty chlamydie...Trampík stále kýchá a prská nudle po okolí...

L 3.4.2008 10:32

Re: Re: Re: Re: Štětinko,

Zkus se podívat na tohle.

štětinka 3.4.2008 10:38

Re: Re: Re: Re: Re: Štětinko,

za chvilku pojedu koupit kočkolit, tak omrknu. Jezdím teď do té modřanského zverimexu, co o něm psal pan Růžička (kde je mu vůbec konec? Dlouho jsem o něm a o Píškovi a rybkách neslyšela???). Jsou celkem dobře vybavený

baty 3.4.2008 0:22

Milá Štětinko,

ty jsi úžasný obětavec - jen bych se přimlouvala za to, aby se celá věc udržela v malých mezích, aby kočiček bylo jen tolik, aby se od nich dalo odjet na chalupu - kluci jsou přece přednější, abys od nich mohla případně jít do zaměstnání, mohla si dovolit si být třeba nemocná nebo jet na dovolenou, jen skutečně takový malý Pelíšek a ne Velepelech, který bude určitě mít tendenci se prosazovat, protože potřebných zvířátek je strašně moc a ty jsi ohromně velkorysá. Taková přestupní stanoce pro pár kočičáčků, kteří od tebe pak půjdou dál by byla podle mého názoru optimální. Vojtíšek půjde za chvíli do školy, budeš muset mít na něj hodně času, tak aby se to do té doby moc nerozrostlo a nepohlcovalo Tě to příliš.

Zuzka 3.4.2008 0:26

Re: Milá Štětinko,

Naprostý souhlas! Existuje totiž něco, čemu se říká únava pečovatele. Té se střez a přemýšlej i o vlastním odpočinku. Teda Štětinko, kdo tě takhle vychoval?!;-)VV

veram 3.4.2008 0:35

Re: Re: Milá Štětinko,

Štěti, jsi skvělá, ale pamatuj i na sebe a rodinu. Ať nejsi u kočiček "uvázaná".

P I T R Ý S E K 3.4.2008 0:49

Re: Re: Re: Milá Štětinko,

Myslím, že děvčata to skvěle napsala. Pelíšek je pelíšek a ne obrovská záchranná stanice. Nechci rozhodovat o něčem, co bude tealizovat druhý.  Nechci, aby Tě schvátil  "syndrom vyhoření". Myslím, že pelíšek by i Tobě a Tvé rodince měl být i k radosti a ne se tam uštvat. Prvořadí jsou kluci a vůbec rodina.  Také máš pejsulky a těm musíš také dát čas. Děvče, děvče, Ty jsi ale troufalé!!

S právnickými věcmi neporadím, ani s ekonomickými.  Tak Ti budu R^R^VV

radanova 3.4.2008 17:16

Re: Re: Milá Štětinko,

Ahoj Zuzi, únavu pečovatele mám teď zrovna z péče o manžu;-D by mě zajímalo co by mi řekli u rozvodového soudu, navíc kdyby tam vyjmenoval s kterýma částima péče je nespokojen;-Pa že by toho bylo

už asi popátý co jsem jela o víkendu do hor jsem si svatosvatě slibovala, že tě navštívím, no nejsem já slibotechna,nakonec se uvidíme až v květnu na coursingu, no aspoň, že tak

štětinka 3.4.2008 8:42

Re: Milá Štětinko,

Holky, nemusíte se bát, že bych si toho vzala víc, než zvládnu. Přeci jen mě drží v mezích manžel, který tohle vše strpí hlavně proto, že nás to nic nestojí a že kočenky nic neničí a k jeho překvapení ani nesmrdí ;-D. Čistím záchůdky jak to jde. Konečně jsem přišla na opradu dobrý kočkolit,kterému se hrudky nerozpadnou.

Další mantinel, co je rovněž stěžejní, je prostor. Většina koček není šťastná, pokud jich je veliká aglomerace. Takže se opravdu do vysokých čísel nedostanu. Tak jsem to ani nemyslela. Spíš jsem chtěla slyšet, zda vám třeba nebude vadit, když se budu pokoušet kastrovat i odchycené kočičky, z lokality, kde to půjde a pak je zas vypustím.

Ony mi ty kočky moc času neberou, emám tu žádné, kteréje na kapačkách, to je třeba třeba hodinu - dvě hladit, aby bylo v klidu. Těch pár tablet a mastiček rozdám za chvilku a s mazlením mi pomáhají kluci, to jim jde i líp ;-D

.