18.1.2022 | Svátek má Vladislav


Diskuse k článku

PRÁVA ZVÍŘAT: Pelíšek - Zvířetnické depozitum

Tak a je to tady. Moje vlastní blbost odstartovala program, který zřídil zvířetnické depozitum, zatím jen pro kočičky, ale časem by se možná hodilo mít tu dočasně i třeba hlodace, zajícovce, nebo psy. Volbu bych nechala na vás.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Kim 14.4.2008 10:20

pozor na naše zákony!

Zdravím, myšlenka to je smělá, jen jeden problémek: pokud odchytáváte kočky, aniž byste měla odchytový kurs, tak se dopouštíte porušení zákona na ochranu zvířat. Doporučuji se ozvat na nějaké občanské sdružení, tam poradí co a jak.

Nashle a hodně štěstí, Kim

RenataE 4.4.2008 0:05

Re: Pěknou a prohnutou dozadu, ale měla by bejt otočná zdvižná, že?

Otočná být nemusí (ale skoro všechny jsou), ale měla by být nastavitelná na výšku, hloubku sedáku, výška bederní opěrky, tuhost houpání i dopředu, podnožka... Páteř se musí hýčkat!

Jakub S. 3.4.2008 23:53

Pěknou a prohnutou dozadu, ale měla by bejt otočná zdvižná, že?

Tak to je taky na pořadu dne. A teď dobrou. Mravenčí myška mi už přes skype zdvihla prst, co ponocuju. Tak se právě napravuju!

P I T R Ý S E K 3.4.2008 23:40

Re: Re: Re: Štětinko,

Škovyoči, Štětinko, já pořád dumám proč říkáš kotíčkovi Bertíkovi supermarket8-o8-o. Nejen dlouhý, ale už  i značně ztyřelé mám to vedení. Už mi to docvaklo.:-D

RenataE 3.4.2008 23:31

Re: Děcka, já se pokusím, aby závěr té cestopisné trilogie

Jakube, nepřeháněj to, však my se dočkáme! A tak mě napadlo, máš u compu nějakou slušnou židli?

aida 3.4.2008 23:17

Re: Milá Štětinko, jseš úžasná holka, ale...

Já bych taky myslela, že lepší by byla nějaká, byť neoficální, pobočka. Lidi jsou hrozní, nevíš, kdo to tu čte. Na mě kdysi přišlo udání do práce, že v pracovní době "surfuju". A jak tak vím z hlavní stránky, bylo nás podobně postižených víc.

Jakub S. 3.4.2008 23:17

Děcka, já se pokusím, aby závěr té cestopisné trilogie

o Fandovi Holubovi z Počeunic byl zítra. Nechci to zakřiknout - pomalilililinku - ne, pomalilinku se to asi pravděpodobně pozvolna apparently váršajnlich zlepšuje. Už by si ode mě váš pes vzal kůrku, myslíte?

Množství prstů, kterých nyní používám, je už větší než zanedbatelné. Myslím, že se bude za pár dní už limitně blížit k deseti.

Anezka Sejbalova 3.4.2008 22:53

Re: Re: Re: Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Teda Ygo !

RenataE 3.4.2008 22:45

Re: Re: Re: Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Ten je krásnej! A ten JoVovic taky!

RenataE 3.4.2008 22:42

Re: Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Nazdárek Anežko, včera jsem se těsně minula s WWW, tak ho ode mně, prosím, pozdravuj!

YGA 3.4.2008 22:37

Re: Re: Re: R O Z V E R N Í Č E K .

No - a když budeš jezdit na kole .... ;-D

Jinak - JoVovi - vyvyvy - to se dělá, dávat sem politicky nekorektní vtipy?! To by za chvíli sem mohl někdo napsat o tom, jak malý Dežko našel lžičku a když ji ukázal starému Dežovi, tak začal hystericky křičet "honem to zahoď, dyt je to seminko od lopaty."

Zdena b.p. 3.4.2008 22:33

Re: Re: R O Z V E R N Í Č E K .

To fakt musím jet do Tesco, abych  zhubla? No, to bude dost náročný. Pro každý mlíko a chleba mazat do Prahy. 8-o

Vave 3.4.2008 22:02

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

No jo, svatá pravda! ;-) To se furt brojí proti obezitě, ale kdyby občan procházel do nákupního střediska nikoli turniketem, ale špalírem sociálně nepřizpůsobivých spoluobčanů, byly bychom rázem nejštíhlejším národem v EU. ;-)

A Jovásku! Dobrý a zdravím Janičku a přeju dobrou noc! VV

jiný Honza 3.4.2008 21:57

Re: Představte si: teď jsem měl nádherný čtvrthodinový telefonní hovor

Ne, jen sis to zasloužil. Tak a teď to máš! A zdrav až do úúúplného uzdravení. Já chci zase Fuantu z Počeunic. Kombinace tebe a Štětinčiných prcků je dokonalý koktejl dobré nálady. Jenže to asi platí o Zvířetnících obecně, že?

jiný Honza 3.4.2008 21:54

Re: Re: Re: Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Tak mu řekni, že tam zas bylo vlhko a tma a myši vůbec fuj a že na stavbu se má dohlížet a ne rajzovat po světě. ;-)

Anezka Sejbalova 3.4.2008 21:29

Re: Re: Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Je mi docela hej, jiny Honzo, jen s WWW neni kloudna rec, porad jen mele o tom, ze zemljamky byl naramnej vynalez bez zedniku !!

jiný Honza 3.4.2008 21:24

Re: Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Ahóóóóój Anežko, jak je?

jiný Honza 3.4.2008 21:20

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Teda, kde ty na to chodíš... 100 bodov a hrajeme tuš!

Anezka Sejbalova 3.4.2008 21:19

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Jeee JoVo, a to toho vobcana voloupili pred supermarketem, dobre, ale nez do nej vlezl, nebo kdyz vylezl ? Protoze, kdyz k tomu doslo az kdyz vylezl tak byl oloupen o  zivotni minimum a to je prosim svinstvo a ne bohuliby skutek, jak to tady prezentujes !!

Bláža 3.4.2008 21:06

Re: Re: Re: Re: Milá Štětinko, jseš úžasná holka, ale...

Souhlas,věřím Štětince, že si počet zvířat uhlídá. Být součástí nějakého stávajícího útulku nebo zařízení, které je po právnické stránce jištěno, je sice fajn, ale také zavazující v tom smyslu, že by pak Štětinka musela podléhat jejich požadavkům a nemohla by si vytvořit tu patřičnou svobodu tím, že si určí počet zvířat o které se bude starat a kolik jí ještě nebude omezovat. Vše řešit přes Hady, finance i vzkazy. Souhlasím s pravidelným Štětinčiným hlášením.

Beda 3.4.2008 20:33

ještě jednou připomínám

toto téma :-)

JoVo 3.4.2008 20:22

R O Z V E R N Í Č E K .

:-)Policista napomíná před supermarketem oloupeného občana: "Rasisto! Neříká se, že vás cikáni okradli o všechny prachy, ale že nebýt vstřícného přístupu romských spoluobčanů, tak jste teď veškeré úspory rozházel za kdovíjaké pitomosti!”:-)HEZKÝ VEČER.8-oVVR^

Vave 3.4.2008 20:03

Re: Re: Re: Re: Milá Štětinko, jseš úžasná holka, ale...

Dobrý večer všem VV, přelítla jsem všechny názory a beru v potaz všechna varování na možné komplikace. Ale myslím, že když to bude mít ty žádoucí mini rozměry, že bude nejlepší postupovat, jak radí Dede. Když bude Štětinka samostatná, bude si moc lépe regulovat počet zvířat podle svých momentálních možností. Taky bude moct kombinovat nějaké ty "myše" s kočenkami, což by asi jinak nemohla.

Myslím, že nejlepší to bude dělat diskrétně, přes maily a Hadopasi. :-)

Alena s Maxem 3.4.2008 19:53

Re: Re: Re: Re: Milá Štětinko, jseš úžasná holka, ale...

Dede, děkuji, přesně to jsem měla v úmyslu napsat!! Prostě by to Štětinka měla jako zájmovou činnost a službu pro známé, nic oficiálního bych do toho netahala. Pravidla si stanoví sama pro sebe, když bude něco potřebovat, my jí (věřím, že rádi) pomůžeme podle svých sil a možností a zůstane to mezi námi. Ráda bych napsala víc, ale fakt nemá m čas a nvíc je mi taky bějak blbě, motám se, taky asi páteř, takže zdravím, Štětí. :-/

Kadlus 3.4.2008 19:44

Re: Re: Re: Re: Milá Štětinko, jseš úžasná holka, ale...

tohle řešení ale není v rozporu s pochybnostmi od Rputi, která jsem bral jako rozumná.

Dede 3.4.2008 19:28

Re: Re: Re: Milá Štětinko, jseš úžasná holka, ale...

můj názor je veřejně nic neventilovat a konat dobro potichoučku po svém. Štětinka může mít doma tolik koček, kolik uzná za vhodné (neexistuje "konrolovaný" počet - bohužel - v některých případech), organizace by se řešila přes Hady a penízky přes Zanu. Vůbec bych to nerozmazávala... Pelíšek bych prezentovala jen mezi známými a přísun zvířat obávám se zajistí sám Zvířetník - viz SOS články. VR^

štětinka 3.4.2008 19:15

Re: Re: Milá Štětinko, jseš úžasná holka, ale...

viz u Hanči

štětinka 3.4.2008 19:14

Re: Štětinko,

hANČO, TO JE PRO MNE AŽ TA POSLEDNÍ A KONEČNÁ MOŽNOST. jEN MÁLOKDO SI UMÍ PŘEDSTAVIT TO, JAKMOC JE TO LIMITUJÍCÍ. kDYBYCH TOHLE CHTĚL APODSTUPOVAT NEMUSÍM VÁS VŮBEC OSLOVOVAT. Omlouvám se za ten Caps look, jsem dnes nějak divná, nemůžu koukat moc na PC, dělaj se mi takových vteřinový závratě, asi zase krční páteř.

Každopádně jsem tohle téma trochu naznačila někde dole, tuším pod Bedou. Pokud bych makala pod někým, tak je to strašně limitující, nemohu přijmout kotíky od jiného, aniž by se na mě ta moje organizace nepodívala hodně zle, musím dodržovat jejich postupy a tak bych třeba často nemohla umisťovat ani do domků se zahrádkou, k dětem, nebo lidem, co krmí obyčejným Whiskasem. Málokdo do toho vidí úplně, ale pro mě by to bylo moc těžký, byla bych vlastně jen loutka, nesamostaně uvažující panáček

alimo 3.4.2008 18:38

Re: Re: Štětinko

Ale to já dobře vím, že to není povinný, klídek Štětinko, já už jsem fakt hodně velká holka, abych si priority dokázala srovnat:-) a jak říkám, dělám jen to co můžu...V

Kadlus 3.4.2008 17:56

Re: Milá Štětinko, jseš úžasná holka, ale...

pod tenhle názor se jenom podepisuji-zejména s ohledem komplikovanost veškeré vedlejší činnosti, spojené se vznikem jakékoliv činnosti, přesahující ryze osobní rámec.