18.2.2020 | Svátek má Gizela


Diskuse k článku

POVÍDKA: Zub

Ježíši já to už nevydržím, ten blbej zub! Bolí, hlodá, dloubá, píchá, mrazí... bolí a bolí. Já snad vyskočím z kůže. Jarko, kde máme tu léčivou slivovici od tetičky Anny?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 120, poslední: 21.7. 2008 9:20, přehled diskusí

19.7.2008 20:18

Re: Re: Re: Odskok od tohohle tematu/pro Rpuť

Jézusku - před ním si ani zubařky s vražednýma nástrojema v rukouch nejsou zichr!

19.7.2008 10:51

zuby?

tak ty mě nikdy nebolely. ani jeden. tak se asi nedokážu zcela úplně vcítit do pocitů někoho, koho zub bolí. současná zubařka je moje kamarádka a chodím k ní děsně ráda-i několikrát za rok. je to tak hodná paní, že jsem k ní přinutila chodit i mého tátu. typický příklad-chlap jak hora, nebojí se ničeho. ale k zubařovi? nikdy. to si radši ten zub nechá od dědka vytrhnout. a děda sedlák se nebál a ten zub mu utrhnul. co si pamatuju, tak jich bylo asi tak 58-o. jenomže děda už umřel a řezníkovi táta zas tak moc nevěří. tak mu zbývá jen zubařka, která je ochotná ho prohlídnout i při běžné návštěvě na kafi u nás na zahradě;-D;-D

a pěknou sobotu přeju všem

19.7.2008 10:59

Re: zuby?

když jsi teď dva dny mlčela, tak jsme si říkala, že už mimouch chce na svět VV. A on čeká asi opravdu na hezké počasí - i když dneska svítí sluníčko;-). Kam vlastně tě povezou ze za kopce?? Do Liberce??

19.7.2008 11:41

Re: Re: zuby?

mimouch furt stávkuje, tady nesvítí:-/. dva dny byly použity na obkládání koupelny a rozšiřování Jájova šplhadla a odlovu černého Mikeše. posvištíme do Turnova-byli jsme tam už včera, ale ještě nás poslali domů. mimouch dostalo ultimátum do úterý-pak ho prej vyženou. tak si to třeba rozmyslí a rozhodne se být nedělňátkem.

19.7.2008 13:21

Re: Re: Re: zuby?

Tak držíme palce, ať je mimouch hodnej a nestávkujeR^;-)

19.7.2008 14:31

Taky -

- v Turnově je porodnice? No bude to dítě Českého ráje - dobrý mužstvo - ! Zrovna včera jsem si to město připomněl, viďa na pivním tácku Jozefa Rakoncaje.

19.7.2008 16:32

Re: Taky -

no jo, je. teď mě tak napadlo - otec zpod Ještěda, matka zpod Praděda, vznikne z toho dítě z Ráje8-o

19.7.2008 16:39

Re: Taky -

v turnovské porodnici se narodila moje ségra - v roce 1961 byla ta liberecká v rekonstrukci... a tak jsou všechna tato dítka narozena ve městech Jablonec či Turnov. Jednou se jí to šiklo u zkoušky na VŠ - zkoušející tvrdil, že ti rodilý českorájáci jsou lepší než ostatní;-D. Zapřela, že v Turnově strávila jen na tehdejší dobu krátkých 5 dní... pustily je totiž domů před Štědrým dnem - a tak měli naši krásný dárek pod stromečkem - na fotkách je veledar - košík s Ivankou:-)

19.7.2008 20:06

Re: Re: Taky -

To je kouzelné...

19.7.2008 10:32

Jo, zuby

Krásnou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům přeju. Tady je sluníčkovo a krásně.

Zrovinka tenhle týden jsen strávila "příjemné" čtyři hodiny v čekárně u zubařky. Moc fajn to bylo, vřele doporučuju :-(.

19.7.2008 10:58

Re: Jo, zuby

:-D Přejem taky krásný den. Ještě zoubek bolí?;-(

19.7.2008 20:54

Re: Jo, zuby

Brr, Myško, my jsme ti říkali, že si máš prázdniny UŽÍT! Tohle je nějaký užíváníRv?8-o

20.7.2008 0:23

No ona byla asi nejspíš určitě mimo,

právě že si užívala. To jí je podobný.

20.7.2008 10:11

Re: No ona byla asi nejspíš určitě mimo,

To víte, že si prázdniny užívám. ;-)

19.7.2008 7:59

Zuby néééééééééééé!

Já to snad ani nedočtu, už mě začínaj bolet i ty, co nemám .......;-P

19.7.2008 7:45

dík za další povídkové ráno

hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům. A ať zuby nikoho nebolej ;-) 

19.7.2008 6:38

Jen jsem si přečetla

první příspěvky a uz mě bolí zuby. Ještě,že jsem byla včera na kontrole a vím,že je mám v pořádku. Byla jsem dokonce pochválená,jak se pěkně o zuby starám. Naštěstí mě paní zubařka zná a na mou odpověď,že se jí tak strašně bojím,že si radši zuby čistím pořádně a pravidelně.se jen smála. To sestra byla trošku v šoku.

19.7.2008 12:18

Re: Jen jsem si přečetla

Moc bych se neradoval, protože i pod zdravým zubem může vzniknout hnisavé ložisko. Každým zubem prochází energetické dráhy vnitřních orgánů, a pokud je nemáme nejzdravější, tak  ta špatná energie  se někam "vrazí". Nakonec mně se u té vytržené 7 vpravo nahoře projevil stav ledviny, která mě už dlouho nenápadně zlobí. I v dobách, kdy jsem se sám cítil zdravý, jsem ráno vstával s váčkem pod pravým okem, což je znamení, že příslušná ledvina je přetížená ....Budu s tím něco muset udělat, nerad bych byl zase marod, třeba s levým kolenem (přes ně vede energie z pravé ledviny směrem dolů, to jsem nevymyslel já. Já to mám jen vyčtený z knížek ing J.Janče, MUDr.Jonáše a dalších chytrých lidí.).

19.7.2008 20:15

Re: Re: Jen jsem si přečetla

Tak děkuji ta povzbuzení, budu doufat, že doktorka ví co dělá a na něco by při kontrole přišla. Kdybych se měla řídit podle váčků pod očima, tak skončím na v nemocnici, neb po ránu tam mám úplné vaky;-D;-DDržím palce,ať jsou dráhy v pořádku

20.7.2008 19:16

Re: Re: Re: Jen jsem si přečetla

Obávám se, že v nepořádku jsou hlavně české dráhy. A ty na stav chrupu vliv nemají. Jinak vzhledem k tomu, žeod Dr. Jonáše k nám občas někdo zabloudí (víc nesmyslů člověk slyší snad jen v parlamentu), tak bych se neznepokojovala,

19.7.2008 5:11

Tak jo

Tak se s vama podelim o hnusnou story. Muj bratr, narozdil ode mne, ma bezva zuby - ja jsem se potatila. Zubari jsou pro mne casta zalezitost a ani z toho uz nesilim (akorat nad penezenkou - s velmi dobrym (?) pojistenim jako statni urednice zaplatim za korunku z vlastni kapsy takovejch bratru 600 dolaru.) Bratr mel jednou jeden vyviklany zlomeny zub. K zubarovi nepujde.Sam si ho vytrhnul klestema z dilny. Kdyz mi to mama rikala, tak na mne sly mrakoty. A to jsme vyrostli kolem otcovy prace ve spitalu a oba dedecci byli apatykari, a kam oko pohledlo, tam v rodine byl doktor. Nastesti bratr nevyznava internet, tak se nedocte, co jsem na neho pichla. Jinak by se asi pekne nastval. Ale samo domo zakrok prezil.Uz je to takovejch 8 let a jeste u zubare nebyl. No je nejaka spravedlnost na svete?

19.7.2008 3:28

Pořád nic a najednou z ničeho nic prej musí ven ...

Málem 2 roky jsem měl ulomený kus stoličky a vypadenou historickou plombu, snad 40 let starou. Nebyl s tím žádný problém, jen nějak nebyl čas objednat se k zubařce, kde jsem nebyl přes 2 roky a někde jsem ztratil kartičku s jejím telefonem. A najednou mě v pondělí ten zub začal bolet a já nevěděl kam jít k zubaři. Brácha sice žije se zubařkou, tetou Janou, ale ta byla jak naschvál zrovna v nemocnici po nějaké operaci (doufal jsem, že by ke mně jako ke skororodině, byla citlivější a nebolelo by to, třebas.). Ve středu už mi bylo docela mizerně, hubu jsem měl oteklou a pocity jako při horečce. Tak jsem si nechal od své závodní doktorky doporučit zubařku a vyrazil k ní. Nejdřív mě nechtěla vzít, že u ní nejsem zaevidovaný, ale jako akutní případ mě vzala. Legrační je, že přestože za ty bolesti mohl 1 zub, tak po čase už mě bolelo málem všechno a nebyl jsem schopen přesně určit, který zub za to může. Zubařka na zub sáhla nějakým nástrojem a já málem umřel strachem a bolestí. Pak za něj zatahala prsty a řekla, že se hýbe a musí ven. Bylo mi ho líto, prožil jsem s ním víc než 40let a zatím jsem měl všechny zuby co mi narostly. Ale co se dá dělat, všechno je jednou poprvé. Po injekci  a chvilce čekání, mi zubem  2x zapáčila, a pak ho, po chvilce tahání vytáhla ven. Dostal jsem předepsané dvoje prášky a nashledanou. Když jsem v následujících dnech vyslechl historky zkušenějších známých, jak jim neúspěšně tahali zub i 0,45 min, a pak ho rozsekli majzlíkem na 2 kusy atd.., tak jsem byl docela spokojený. Ale co když šel zachránit? Takový roky jsme spolu prožili a najednou, jako blesk z čistého nebe, začal bolet ...Ještě mám skoro rok vypadenou plombu na jednom zubu, co se mi kdysi ulomil, když jsem v klobáse narazil na cosi tvrdšího. Jenže já nevím, ke kterému zubaři mám jít a zatím mě ten zub nebolí. Tak nevím. Zatím je to dobrý ...

19.7.2008 12:04

Re: Pořád nic a najednou z ničeho nic prej musí ven ...

co když šel zachránit? Takový roky jsme spolu prožili... R^R^R^R^

jo jo, člověk zkouší smlouvat;-);-D

19.7.2008 14:20

Re: Pořád nic a najednou z ničeho nic prej musí ven ...

Ten čas trhání stoličky mého známého je správně 45minut!

19.7.2008 14:34

Re: Re: Pořád nic a najednou z ničeho nic prej musí ven ...

Já jsem si to hned myslel. Pěkné líčení, příteli - máte ke svým zoubečkům správně sentimentální vztah...

19.7.2008 2:08

Zase odposouchává...

 Dede, to už fakt není v normálu. Jak víš, že mě už týden pobolívá zub???8-o8-o To je telepatie nebo co??? Uštípl se mrcha a jak se mění počasí, začíná (počertech) trnout. Večer si vždy říkám, zítra se půjdu objednat. Ale druhý den ráno, když jdu do města, tak na to zapomenu (ráda). Tu jsi naslouchala jak "pucuju" chipsy když chtěly zdrhnout za zajícem. Teď jsi zase vyhmátla tu stoličku vlevo nahoře. No prostě Sibyla Dede.

19.7.2008 5:31

Re: Zase odposouchává...

No jo, Pitrysku, to kdyz jsem se chystala na kloubovou operaci c. 3, tak mi bylo receno, ze nemuzu mit zadny zanet. Samozrejme se mi udelal zanet u zubu, vacek jak blazen, lecili to to asi tyden, ale neuspesne, chirirg chtel odvolavat operaci, ja jsem tady uz mela maminku, aby mi jidlo uvarila a drzela mi spolecnost, a dalsi termin byl po novem roce, a to by me stalo podstatne vic nez pred koncem roku (prilis slozite vysvetlit,jak to funguje). Tak jsem ten zub vykazala z pusy, byl odstranen, ale kdyz se hodne usmeju, coz ja rada, tak jem tam pauza. Muzsky neshanim, jeden doma staci, tak je mi to krapet suma fuk. Ale uvazuju, ze si necham v CR udelat mustek. Tady by mne mustek stal jak jedna a pul letenky do Prahy. Takze pribalim Cheta, uzijem si a jeste se vratim s novym zubem. Parada!

19.7.2008 14:28

No prosím - zubní výlet:

Germáni a Austrijci to dělají běžně. Tak už aji zpoza velké louže!

19.7.2008 21:24

Re: No prosím - zubní výlet:

Hančíí, tu návštěvu tady doma slibuješ už pěkně dlouho. Tak třeba s tím zubem to splníš.

19.7.2008 0:21

Dede!!!

Fuj, to jsou mi témata;-P, nestraš.;-);-D

.