17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

POVÍDKA: Štědrovečerní dobrodružství detektiva Kubíčka (dokončení)

Kubíček se znal. Znal své představy, znal i jejich důsledky. Věděl, že Staré Město pražské je plno těchto příběhů a rád, možná až chorobně rád, je v sobě probouzel. Od dob, kdy přišel ze žižkovské služebny na Staré Město, jich prožil již mnoho. Bylo to jako fantastická scéna, jako divadlo, které bylo jenom jeho. Bylo to nádherné!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
ota.karel 13.1.2007 7:59

Podstatou příběhu je podle esoteriků tzv. psychosomatická zóna,

kdy v místech násilných činů zůstává otisk silných emocí zúčastněných lidí (vraždy, popravy, bitvy) a děj se, za určitých podmíněk, v nehmotné úrovni (paralelním světě) opakuje. Citlivé osoby mají nepříjemné pocity a ještě citlivější lidé to vidí jako obrazový záznam ...Tečka. //Někdy je to způsobeno i přítomností duší zemřelých v tom místě, pokud nedokázaly odejít tam kam mají a zůstaly na místě smrti jejich těla. To se ale spíš projevuje jako tzv. strašení a zjevování postav.

Jiří Růžička 13.1.2007 17:51

Re: Podstatou příběhu je podle esoteriků tzv. psychosomatická zóna,

Jo, jo a právě Kubíček patří mezi ty nejcitlivější.

Připomněl jste mi, jak se můj kamarád kdysi probral z dosti velké opice a za všeobecného veselí se nemohl soustředit. Když se probral, tak vyprávěl, že se mu zdálo o jakémsi zlém činu, který se večer na tom místě odehrál. No, dovedete si představit, co sklidil za aplaus. Také byl ten večer citlivý....

Ale vím, že tato vidění se opravdu dějí, vím to a mnohdy jde opravdu do tuhého. Raději bych stále viděl to dobré, ale to je již jiný příběh!

Zdravím, Jiří Růžička

kryska 9.1.2007 12:36

Děkuji

Děkuji za nádherné počtení! Jen houšť a větší kapky! :o)

alimo 8.1.2007 23:06

Díky

za milé povídání, potěší....V

JoVo 8.1.2007 20:45

Pane Růžičko.

R^Stále pěkné povídání.R^Těším se na další.R^:-)

aida 8.1.2007 18:29

Pane Růžičko,

díky.:-) A na případné pokračování se těším.

Zuzka 8.1.2007 18:24

Poděkování

Milý pane Růžičko, děkuji vám za tak krásné dokončení vaší povídky. Je tak krásné, když člověku zůstane prostor pro vlastní fantazii, kdy si může vymýšlet a domýšlet a ...

terra 8.1.2007 15:30

Díky, pane Růžičko,

záhady a záhadičky já můžu, hlavně takové ty nedořečené... nedovysvětlené... A víte, co mě vždycky hrozně mrzelo? Že jsem nikdy neviděl anglický seriál "Randall a Hopkirk", který byl sice u nás v rodině populární, ale je asi právě tak z doby, kdy jsem ho vidět sice mohl, ale pochopit asi ne...

Ale na Kubíčka ti dva Angličani prostě mít nemůžou!

Jiří Růžička 8.1.2007 10:50

Oprava

Dobrý den, předem bych rád opravil chybu, která utekla Píškovi při kontrole. Pochopitelně - Staré Město pražské! No stane se!

Zano, Vy víte vše, jak je to možné?

Díky tedy za Vaše reakce a dovolte, abych Vám popřál hezký den.

Jiří Růžička

zana 8.1.2007 15:55

Re: Oprava

K tomu, abych věděla všecko, mám hodně daleko ;-P, ale tohle mě jeden čas zajímalo. Ona je to docela předchůdkyně princezny Diany. Hezká, svobodomyslná, asi ne bůhvíjak chytrá ale plná ideálů. Naprosto nepřipravená na život v "high society" své doby. Mladý Procházka si ji vyvzdoroval, měl si podle dynastických plánů vzít její sestru, ale do Alžběty se šíleně zamiloval. No a srážka s realitou dopadla špatně, ona to psychicky neunesla, F.J.II. to taky neměl jednoduché, i když na něm to moc vidět nebylo.

Rákšasí 8.1.2007 10:14

pane Růžičko

já jsem jak šťastná jak blecha. Po dlouhé době na Zvířetníku a takováhle perla. Hned si to připojím k dalším vašim perličkám.R^:-)

Rákšasí 8.1.2007 10:23

Re: pane Růžičko

P.S. Na akvárko se fakt asi nezmůžu a tak ho mám aspoň ve stolním kalendáři;-D

Beda 8.1.2007 9:52

Pane Růžičko

díky za další počteníčko:-)R^V ... sice jsme se tak úplně skoro vůbec rozluštění nedočkali;-P, ale asi je to tak dobře - i záhady musejí být:-):-):-)

Rákšasí 8.1.2007 10:15

Re: Pane Růžičko

Ahoooooj Bedo, já ještě žiju.R^;-D;-D

Beda 8.1.2007 10:35

Re: Re: Pane Růžičko

achooooooj!:-):-):-) no, já věřím pořád, že žiješ, jen bych radši, kdyby to bylo lepšíR^VV .... občas ale někdo vyřizoval, tak jsem taky posílala vzkazy, všichni tu na tebe průběžně myslíme a moc držíme palečkyR^VV, aby ta hlava zatrachtilá dala pokoj (mně bylo taky zrovna kolem svátků všelijak, už mi dost vadil i počítač:-/, ale mám zkušenost, že to - u mě - bývá tak trochu "ve vlnách", občas je horší období, ale naštěstí se to pak vždycky nějak samo zas upraví)

co patáky? lepší??

KláraS 8.1.2007 8:50

krásné vyprávění

děkuji pane Růžičko za krásné tajuplné vyprávění :-):-)R^

zana 8.1.2007 8:31

Dedektývka

Pane Růžička, děkuju za krásné ráno. O detektivu Kubíčkovi by to možná vydalo na knihu, že? Tak třeba někdy....:-)

Alča 8.1.2007 8:22

Moc hezky jste ten příběh zakončil

a já doufám, že dříve nebo později si najdete čas na doplnění několika epizod s historicky tajemným pozadím ...

WWW 8.1.2007 0:23

Sisi

Uz jsem mily pane Ruzicka vyhlizel to dokonceni. A libilo se mi. Ja mam rad takovehle tajemne veci ! Kdyz se davna historie prolina najednou do dneska.

Vcera jsem byl hnan na nakup do Zenevy. Pak jsme se jeste sli projit, protoze bylo na leden mimoradne teplo. Na nabrezi u jezera ma sochu "nase" sladka Sisi .

Zavrazdil ji tam tenkrate nejakej italskej anarchista . Ani ne vznesene dykou, ale pilnikem ji probodnul ten lump. Sochu ji tam postavili teprve nedavno ( par let zpatky ). A ta nase sladka Sisi , tak krasna ve filmu, az se dech tajil, tak ta je tam provedena jako hubena  dlouha koza, snad i trochu hrbata.

Kdyz jsem tu sochu spatril poprve, tak Sisi byla zamordovana pred mejma ocima podruhe ! Tim socharem !!

Myš 8.1.2007 0:32

Re: Sisi

Nebyla, sochař za fakt to nemůže! Ona byla Sisi podle historických knih opravdu dost škaredá ženská, navíc to byla anorektička, takže byla vychtlá. To jen my si jí pamatujeme krásnou z filmů a některých knížek :-/.

WWW 8.1.2007 0:36

Re: Re: Sisi

I ty, Brute ?!

veram 8.1.2007 0:41

Re: Sisi

no, hubená byla, ale připadá mi docela hezká. tady Ale fotografové a malíři si asi dávali zatracený pozor, aby pěkně vypadala ...

WWW 8.1.2007 0:45

Re: Re: Sisi

Mila veram ! Klobouk dolu. Jak ty jsi pohotova !

Oskliva pravda neni, ale ten pohled. Jak drzi tu knizku a ty jeji oci mi zlovestne rikaji : WWW, ty jsi mi cmaral do pamatnicku ??!!

veram 8.1.2007 0:51

Re: Re: Re: Sisi

no, na těch stránkách se můžete podívat i na fotky z toho známého filmu a musím říct, že Romy Schneiderová je přece jen moc a moc hezčí

zana 8.1.2007 8:33

Re: Re: Re: Re: Sisi

Mně bylo Sisi vždycky tak nějak líto. A asi i Starýho (teda tehdy maldýho) Procházky. To manželství prostě nemohlo dopadnout dobře...

LENKA S. 8.1.2007 0:46

Re: Sisi

AHOJ, WWW, TO JE TA POHÁDKA, KTERÁ VZNIKÁ ÚSTNÍM PODÁNÍM A NIKDY  UŽM SE PAK  HISTORICKY PROKÁZANÉ PRAVDY A FAKTA UNEBEROU DO ÚVAHY. ALE JE TO TAK PRO LIDI ASI LEPŠÍ. ASPOŇ NĚKDY.

LENKA S. 8.1.2007 0:53

WWW,

TU JEJÍ PŘÍSNOST POHELDU JSI VYSTIHL VÁŽNĚ PŘESNĚ.

PANE RŮŽIČKO, DÍKY. 5EŠIT TAKOVÉ HISTORICKÉ  ZÁHADY BA MNE MOC BAVILO. JE TO KRÁSA. NAŠE  ŠKODA JE , ŽE NEMÁTE ČASU VÍCE.

WWW 8.1.2007 0:55

Re: WWW,

AHOJ MILA LENKO ! ODEPISOVAL JSEM TI VEDLE !!

RenataE 8.1.2007 1:03

Ech, pozdě ale přece

Jsem profesor Horák!

RenataE 8.1.2007 1:06

Re: Ech, pozdě ale přece

To je samozřejmě reakce na odvedle. Ale taky jsem koukala před chvílí na dokument o chartě 77 a tak se mi to všechno vrátilo. Uf, to je dobře, že už je 007!!