23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

POVÍDKA: Cestou

Bože jaký je to dnes ale pěkný den! Mám ráda pozdní Velikonoce, když už vyroste nová tráva a na keřích jsou čerstvoučké zelené lístečky. Velikonoce, při kterých vítr žene déšť se sněhem nad žlutými olezlými trávníky plnými psích... no prostě hoven, to je úplně na draka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jakub S. 27.1.2008 15:19

Re: Hlásím,

Ale dopřejte jí klid - ona se časem na to c dobabrá - - -

Hana W 27.1.2008 17:38

Re: Hlásím,

No vidis, v tom jsou kosourci bezva, muzou byt zanechani sami sobe na par dnu s dostatecnym jidlem a pitim a domacimi predmety spravne zabezpecenymi. Obcas se teda nastvou, ze tam nikdo nebyl na hlazeni, ale ono je to zas prejde...

baty 27.1.2008 13:12

Je-li Karel Veliký (26.1.) málo mrazivý,

únor to zase napraví. Takže eště na ty brusle dojde. Hezkou neděli fšem!

Xerxová 27.1.2008 13:27

Re: Je-li Karel Veliký (26.1.) málo mrazivý,

no - nám už to ranní sněhové nadělení zase deštěm odplavalo... Ale zima tady poslední slovo říká tak v dubnu... často i na prvního máje chumelí... Krokusy i narcisky mají trošku napučeno, ale sněženky a bledule ještě ani špičky z trávníku nevystrčily. Ve skalce se předvádí čemeřice (kvete jak divá už od prosince) a taky vřesovce jsou krásně růžové, bílé i fialové.

Štětinka 27.1.2008 14:35

Re: Re: Je-li Karel Veliký (26.1.) málo mrazivý,

Já mám 5 cm tulipány a kvete mi petrůvklíč

Jakub S. 27.1.2008 15:21

Re: Re: Re: Je-li Karel Veliký (26.1.) málo mrazivý,

Mě na balkoně v truhlíku kvete už dva týdny velký trs modřenců. Blankytná krása za oknem. V lednu. Jenom večer dycky popřemýšlet, nedat-li na vnitřní parapet - da i vsjó.

Velká kočka 27.1.2008 12:58

Konečně

Tak deště, bouřky, 3 vichřice a neustálé větru funění je na chvíli za námi tady v Gotebořicích (jak češi toto město nazývají - ale omlouvám se, já stále ještě nenašla přehlasované *o*). A heč a kyš, kyš, kyš my tu máme jasno, slunečno snad ani vítr není, no prostě zázrak nad zázraky. Garyk už něžně mručí, on neštěká když se něčeho dožaduje. A tak panička poslouchá hlas svého pána, pana psa a jde se. Garyčku, poď, deme, deme, deme!!!  

Vám všem hezké odpoledne i večer čas - nečas, počasí - nepočasí.

Jakub S. 27.1.2008 13:16

Gotebořice - pěkné.

Nebo Gotoburk, Gotohrad, Jetohrad...

zana 27.1.2008 13:44

Re: Konečně

Tak si to krásné počasí hodně užijte!

Ten vichr je úmornej - všechny okna máme na západ, takže v takovémhle počasí to vypadá a zní ještě hůř, než doopravdy je (a to je co říct). Ovšem tohle už jsou nová okna. Ta stará se prohýbala, kvílela, praskala - občas jsem měla dojem, že mi padnou kolem krku;-P.

Velká kočka 27.1.2008 17:05

Re: Re: Konečně

Děkuji, užili jsme si. Dejchavičně jsem se kvůli Garykovi vyškrábala na kopec aby si mohl lítat na volno a ejhle získal tam nového kamaráda jménem Julius (a byl to opravdu Julius jaksepatrí). Sedmiměsíční a velké cosi, musím se podívat do kněh jestli to byla nějaká rasa, spíš si myslím že ne. Byl a pochopitejně stále jestě  je bílý s dlouhou srstí ale s hlavou dalmatina s černými a hnědými skvrnami. Nový kamarád je lítací, běhali neunávně o závod. Jiní kamarádi jsou žužlací a jestě jiní vhodní k bojovým hrám. Všem potřebám různých ras se Garyk rychle přizpůsobí. 

Ty vichry asi přišly ze severu, meli jsme je tu už moc dlouho a tak jsme je přeposlali do Čech. Takže se omlouvám i když já to poštovné neplatila. 

baty 27.1.2008 18:48

Re: Re: Re: Konečně

chichí, přeposlali, nám se tu v Brně od čtyř odpoledne prohýbají severní okna

Jakub S. 27.1.2008 11:22

Pro Brňáky a sledovatele swingových a pop zpěváků:

můj názor a vzpomínka pod zprávou o Terezce Kerndlové na LN.

zana 27.1.2008 8:44

Dobrýtro

už pravda trochu pozdější:-). Sever Prahy hlásí zataženo, hodně mokro,  trochu mrholí ...no, takový Dušičky;-P

JoVo 27.1.2008 10:57

Re: Dobrýtro

;-PDobré předpoledne,;-P Plzeň hlásí: bubákov kolem dokola.;-(

Štětinka 27.1.2008 11:11

Re: Re: Dobrýtro

PZ - hnus filajovej;-€ , kde je sníh a mráz?;-(

LENKA S 27.1.2008 11:52

dobré předpoledne

ŠTĚTINKO, MYSLÍŠ, ŽE  U  NÁS  JE  JINAK.  FIČÍ  TU  OBROVSKÝ  VICHR A  SEMOTAMO  SE  PŘEŽENE   PRŠOSNĚŽENÍ. ZIMA  JE  JAK  V  ŘITI  A  ANI  HOKINEK   VEN  NECHCE. KDYŽ  HO  RÁNO MŮJ  JIŘÍ  VYVLEKL NA  VODÍTKU,BYLI  ZPÁTKY  NATOŠUP. A  EŠTĚ  SE   NÁŠ  ČTVERNOŽKA  RÁČIL  URAZIT, JELIKOŽ  MU  MUSEL  BÝT  OSPRŠEN  PODVOZEK.

Jakub S. 27.1.2008 12:08

Re: dobré předpoledne

NO NEMÁTE TO JEDNODUCHÉ. DRŽTE SE V ŠACHU SE PSEM A VŮBEC SE DRŽTE!

Štětinka 27.1.2008 12:18

Re: dobré předpoledne

JSEM SE DALA DO LOUPÁNÍ ZBYTKU OŘECHŮ, PRÁCE JE JEDINEJ LÉK NA SPLÍN. HNED JE MI LÍP :-D

Hanča 27.1.2008 14:01

Re: Re: dobré předpoledne

Štětí, aby sis nestěžovala, budeš mít práci tedy i ode mě. :-)

Jakub S. 27.1.2008 15:24

Hanky z Holomóca - víte vůbec, že váš slavný zdejší spolužák dr. S.

byl před pár dny v hlavních celostátních TV zprávách zase s nějakým úspěchem či dokonce - beztak - prioritou?

Hanča 27.1.2008 21:24

Re: Hanky z Holomóca - víte vůbec, že váš slavný zdejší spolužák dr. S.

Tak to mi uteklo, škoda. A to se většinou snažím aspoň jedním okem a jedním uchem zprávy sledovat.

P i t r ý s e k 28.1.2008 17:37

Re: Re: Hanky z Holomóca - víte vůbec, že váš slavný zdejší spolužák dr. S.

Jakoubku, Ty jsi zase tajemný jak ten hrad. Tož, jak by mohli liďkové odjinad vědět, kterého dr.S. z Holomoca myslíš? Aspoň mě to nedecvaklo. Pardon, staženka štalá bežžubá..

Xerxová 27.1.2008 8:18

hezké nedělní ráno

Tady se nám vrátil sníh - všude je bílá mokrá dečka - a jestli to bude ještě chvíli pokračovat, tak z dečky bude peřinka a z peřinky duchna;-D;-D. Probudila jsem se ve tři hodiny bušením deště - to děsně lilo a po sněhu ani památky.

Už jsme ptáčkům doplnili zásoby slunečnice, Betka už se pohonila ve sněhu a teď si suší zádíčka na radiátoru.

Rpuť 27.1.2008 7:27

Dobré ránko!

Tady prší a mně blbne připojení... tak uvidime. Zatím všem hezkou neděli!:-)

Fallowa 27.1.2008 7:22

Dobré ráno!

No,dobré - tady na Praze 10 je zataženo,prší,prostě nevlídno:-/.Ještě že díky Zvířetníku mám slunce v duši:-)!

Hana W 26.1.2008 22:42

O.T. Volili jsme

Asi pred hodinou jsme se vratili od voleb v demokratickych primarkach. Jizni Karolina, tim, ze jde brzo, tak je vzdycky moc sledovana a politika v tomhle pidistatecku byla vzdycky moc zajimava. Tohle jsou (a budou) moc zajimave volby - ja jsem v USA jen od r. 1981, ale pred par lety by mne nenapadlo ani ve snu, ze bych si mohla vybrat mezi zenskou a cernochem. Usli jsme jako spolecnost velky kus cesty a bez ohledu na to, kdo vyhraje primarky a vseobecne volby, je to pokrok a veliky.

Volebni mistnost byla velmi zabavna - volilo se v gymplu v sousedstvi, postavalo kolem spousta lidi a mavali a tleskali fsem, co jeli volit. My bydlime na venkove v takovem smisenem spolecenstvi, a kazdy, kdo volil, vypadal, ze z toho ma radost. A kdyz jsme odchazeli, tak prijel minubus s nejakejma cernejma babickama, v nedelnim kostelovem nejlepsim odeni a babicky byly vskutku dojate, ze se dozily tohoto dne. To jsem zaslechla z jejich konverzace a tak jsem se k nim pridala a rekla, ze taky mam radost a dostala jsem nekolik obejmuti a pusu. Toz tak.

Bláža 26.1.2008 22:49

Re: O.T. Volili jsme

Jo tak to musel být úžasný zážitek. Blahopřeju vám všem tam k té možnosti volby. U nás ve zprávách a v tisku to taky sledujeme, jsem zvědavá, kdo se nakonec presidentem stane.

dalmatin 26.1.2008 23:39

Re: O.T. Volili jsme

To je hezké. Chtěla bych zažít takovou atmosferu u voleb.

zana 27.1.2008 9:04

Re: Re: O.T. Volili jsme

No, ono to bylo trochu podobný ty první volby po osmdesátým devátým.... už je to dlouho:-/.

Hanko, muselo to bejt pěknýVV

Jakub S. 26.1.2008 23:43

Re: O.T. Volili jsme

Hani a Chate, to je prima, krásná hřejivá zpráva, že, lidi? A já sem si teď odběhl ze spaní před TV, kde je přímý přenos tzv. Noci s Andělem (to je kolega kunsthistorik, ale dělá už roky tyhle hudební noční věci) a je tam kouzelné setkání se Spirituálama! A to mi přirozeně velice ladí s vaším Jihem. A z tvých posledních vět mám nezřízenou radost, takový su pitomec. Nazdar! A du zase za Irenkou Budweiserovou a Manželatama Tichotovýma a Dušánkem Vančurou a tak...