12.5.2024 | Svátek má Pankrác


Diskuse k článku

POTKANI: Víte, starám se o 59 zvířat

Padesát devět? (třicet šet?, čtyřicet pět?) udiví se jeden každý z těch, se kterými si o zvířatech povídám.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
terra 13.6.2008 10:36

Re: Re: Aj tobě přeje totéž to samé Jakub b.p.!

No, on by mohl být aji bez kočky, b.k. - ale to by pak zase ti praktičtěji zaměření mohli číst "bez kosti", a to, doufám, není pravda:-D

Jakub S. 13.6.2008 14:34

Bez psů a bez koček, jo - ale okolo je jich dost -

na patře mám kamaráda vetaje Bobíka a ostražitou kamarádku, zmrtvýchvstalou Julinku, a nevím, mám-li uvést taky jejího bráchu, černého Filipa -před týdnem se prostě ztratil a není ho. A u rýzných příbuzných je různé zvěře dost.

MaRi 13.6.2008 8:53

člověk padne pod tíhou dne a ani se nedoví

že je na místě popřát. Tak tedy dodatečně:

Jakubovi přeje celá naše smečka jen to nejlepší

Jakub S. 13.6.2008 10:02

No ať se všici máme, Rybaříci!

Šak už jste skoro zase krajani, budete dokonce spadat pod náš mrakodrap, ne? To se časem sejdeme.

Pro ty, co teď přemýšlejí, pod cože to: správní budova Baťova koncernu je terazky, vzorně renovována, sídlem kraje. A na terase je kavárna a dá se pořád chodit okolo a dívat se dolů (komu to nevadí) a do dálek. A konají se tam úžasné svadby. A můžete se svézt paternosterem či některým z dalších pěti výtahů a tak.

LA 13.6.2008 8:51

Proč ne?

Musí to být zábava takhle popichovat lidi. Proti potkanům, hadům, pavoukům a podobné havěti nic nemám, ale jejich chovatel ze mě asi nikdy nebude.

YGA 13.6.2008 8:38

Tož tak

Prosím, neodsuzujte onoho sedláka - staletí tito lidé, kteří se starali o hospodářská zvířata a zálibně se dívali, jak na nich roste bůček a vemínko se nalévá mlíčkem a počítali, kolik vajec snese kropka, vyživovali zbytek národa. Že už to dnes není, je jenom smutná pravda. Uvědomte si, prosím, že většina z nás není vegetariány - a myslím, že maso z pašíka, chovaného doma s láskou a podstrojováním (jako to inzeroval onen pán) chutná o to víc, že vím, že prasátko žilo v relativní pohodě, v čistotě a bez stresu. A nedělejte z venkovanů podivíny a vyvrhele, kteří nechápou zvířátka jako mazlíky - jistě, najdou se tací - ale zrovna tolik se jich najde ve městě (prosímtě, a to máš psa v bytě - no to je hrůza, to bych nemohla, vždyť zašpiní koberce) - jenom se ve městě  víc schovají, protože mezi sebou nemluví.  Jejda, to jsem se po ránu nějak rozhořčila, omlouvám se ;-D.

Lucienne - povídání i fotka jsou osvěžením při pátku - vždycky se při čtení usmívám pod fousy (které nemám! ;-D).

Vave 13.6.2008 8:48

Re: Tož tak

Milá YGOVV, ale že ses nám po ránu rozpálila! ;-):-) Ale myslím, že skoro zbytečně, vždyť tu nikdo sedláka neodsuzuje, ani Lucienne ne, ani v komentářích nic takového není.

Pamatujete na Heriota? Na ten příběh o psu, který neštěkal? a nebyl vhodný na chov, tuším že měl epilepsii. A proč ho asi tak jeho pán měl ... asi i sedláci mají své "mazlíčky", kdy by logicky nezdůvodnili, proč si zrovna to či ono zvíře nechávají.

Každý má nějaké tajemství ... třeba zlatohlávky' ;-)VVVVVV

Bláža 13.6.2008 8:57

Re: Tož tak

Milá YGO, rozdíl trošku vidím v tom, že já se sedlákovi nesměju pro jeho užitkový chov, ale setkala jsem se s tím, že sedlák  (jakkoli ho nazveme) se posmívá mě pro mého "divného" psa, pro to, že s ním chodím cvičit poslušnost, protože "tohle" přece nepatří na cvičák, tam patří NO, ...atd. Jinak proti nim nic nemám, opravdu.

YGA 13.6.2008 10:39

Re: Re: Tož tak

Ale Blážo - ruku na srdce - posmívá se ti jenom sedlák, jenom obyvatel vesnice - měšťané jsou veskrze chápaví a je jim jasné, že zvířátka jsou především pro potěchu? Nejsou to spíš všeobecně lidé, kteří nemají ánung o tom, co je to mít něco pro potěšení , věnovat čas a pohodlí a peníze něčemu, co nepřináší  okamžitý užitek.

Já se vlastně nepozastavuju nad článkem či komentáři - všechno je to napsáno moc hezky a od srdce a vím, že tady je to "jak to cítím, tak to říkám" - já jsem chtěla jenom "mírně" ;-D;-D upozornit na to, že mezi městskými a venkovskými lidmi není až tak propastný rozdíl - všude jsou lide citli i necitlivý, hodní a zlí, praktiční i snílci - snad jenom v dědině si lidi víc koukají do talíře a někteří (zdaleka ne většina či dokonce všichni) mají dojem, že mají patent na rozum. Ale to sem vlastně ani nepatří. Je dobře, když se chovatel dobře stará o svá zvířátka a má z nich radost a je jedno, jestli nakonec to zvíře skončí v obýváku na gauči nebo v kuchyni na talířku :-):-):-).

Vave 13.6.2008 11:28

Re: Re: Re: Tož tak

Já Ti rozumím, milá YGO! Všechno se musí dělat s láskou úctou k životu, i chov zvířat na jídlo. Není mezi námi rozpor. :-)VV:-)

Bláža 13.6.2008 12:37

Re: Re: Re: Tož tak

Máš pravdu, rozdíl není ve městě, nebo ve venkově, ale v lidech.  (Dokládám příspěvkem níže s názvem Úhel pohledu). Tím "sedlákem" (proto jsem do závorky napsala, že ho můžeme nazývat jakkoli) jsem myslela člověka, který trvá na svých zažitých názorech z dob dávných a není schopen se dívat na zvíře jiným pohledem, než pohledem všeználka se smyslem jen pro užitečno...

Rpuť 13.6.2008 9:22

Re: Tož tak

YGO nezlob se a neber to tak doslova. Ani já, ani většina přítomných to tak nemyslíme. Většina z nás jsou normální masožravci a chápou, co to chov zvířat na maso je. Já jen o sobě vím, že jak bych s tím prasátkem začala kamarádit, byl by s chovem na maso konec - já se znám:-D

LA 13.6.2008 10:08

Re: Re: Tož tak

To, že se s prasátkem (králíkem, kachnou,...) kamarádím, neznamená, že by se nedal sníst.

EvaP 13.6.2008 10:51

Re: Re: Re: Tož tak

no tak s tim tedy pri nejlepsi vuli souhlasit nemuzu.... 8-o:-/

terra 13.6.2008 10:16

Re: Re: Tož tak

Já bych to taky tak natvrdo neviděl, YGO. Nejsem vegan a nikdy nebudu. Oceňuji, když někdo umí dobře, s péčí a odborně pro mě masožrouta chovat ( a taky zpracovávat) svíčkové a krkovičky, bez mléka a vajec se v kuchyni neobejdu a naštěstí ještě i děti vědí, že tyhle suroviny nerostou zabalené v supermarketu a znají slepice a krávy. Což mi ovšem nebrání být oddaným poddaným svých koček, na kterých kdyby mi někdo zkřivil vous, říká si o bezživotí. Poněkud mi však vadí ( a asi nejsem sám) pohrdavý a přezíravý postoj kohokoliv (nejen sedláka, ale tam je to asi nejčastější, prostě - jiné prostředí) ve stylu: prosím tě, co blbneš, dyť je to jenom pes  -kočka, potkyš,fretka, dosaďte. Jeden bohužel známý říkal: zvíře patří do přírody, nebo na stůl, když jsou hody. A všichni chovatelé čehokoliv byli pro něj nepochopitelní blázni z jiné planety... Což jim dával při každé příležitosti patřičně sežrat, protože ten jediný spravedlivý a normální byl on... Ale jinak si myslím, že nejsme "ve při":-)

štětinka 13.6.2008 11:47

Re: Tož tak

víš, já se taky nechci "obouvat ani do jedné strany", jsem odkojená větou, že jen poctivej sedlák to se zvířaty umí. Ale nedávno, když jsem se dostala k sestře na chalupu a zjistila tam, že uvnitř stodoly tam mají 3 chlívky. Každý dva krát dva metry veliký, žádné okno jen ppevné zdi a malá dvířka, co měla vykrojené 10 cm kolečko. Takže v téhle tmě  žil čuník, potomek divokého a svobodného prasete, třičtvrtě roku, někdy i dýl, než ho vytáhli ven , aby mohla bejt ta kýžená zabijačka?Já vím, i psi se mají mnohdy ve městě špatně, ale nemá cenu vyzdvyhovat sedláky, jako Všeználky.

Ano i já chovám zvířata, které pak zabiju (králíky, slepice),ale snažím se, aby život prožili s maximálním welfare

radanova 13.6.2008 16:04

Re: Re: Tož tak

třebas tam prsátka žili  ve tmě, ale chodili často na pastvu, jo je to tak,  že sedláci můžou bejt ta banda co potřebovala zabít Sekala nebo taky Jan Cimbura, je jedno jestli je člověk na vsi nebo ve městě, různý odrůdy lidí jsou všade

u nás se taky lecos chovalo na "maso" byť to mělo jméno a semo tamo pomazlení včetně snahy o co nejlepší způsob života,  jo a třeba slípky vejcodajky u nás bývaly vždy na dožití a zasloužený důchod

YGA 13.6.2008 20:59

Re: Re: Re: Tož tak

Radanovo - PRSÁTKA? - to snad ne - tuhle se sázely kozičky místo róziček a teď zas totok ;-D;-D;-D

Jakub S. 13.6.2008 23:20

Re: Re: Re: Re: Tož tak

Prsátka - dóbrý!!

Lucka V. 13.6.2008 8:34

Ocáskatá společnost

na obrázku je úžasná a článek taky. VMoc ráda čtu o lidičkách podobně praštěných jako my!;-D

Mimochodem, včera ná CD přidělila na výchovu jedno ptačí mimino: Včera děti cestou ze školy našli maličkou sýkorku, co zřejmě vypadla z hnízda, tak ji Péťa přinesla. Napřed jsem se bála, že ten promáčený a podchlazený piditvor nepřežije, ale krásně se vzpamatoval a za chvíli už se ládoval jak černá díra. Budíček jsme dneska měli ve čtyři a od té doby po půl hodině. Je neuvěřitelné, jak takhle mrňavý tvor dokáže hulákat!:-D

Vave 13.6.2008 10:36

Re: Ocáskatá společnost

LuckoVV, to by mě zajímalo, co jsi ještě "neodkojila"! R^R^R^:-)

terra 13.6.2008 10:37

Re: Re: Ocáskatá společnost

SKUNKA?:-D

Lucka V. 13.6.2008 10:50

Re: Re: Re: Ocáskatá společnost

Máš pravdu;-P, zato jsem ale vychovala puštíka od úplně malé chlupaté kuličky. Jo a taky netopejra, ale to už jsem tu kdysi psala.;-D

Xerxová 13.6.2008 10:59

Re: Re: Re: Re: Ocáskatá společnost

a poštolku a rorýse a lasičku a veverku... a ježečky a Bílého Tygra Jáju... to jen co si v rychlosti vzpomenu na poslední rok dva...

Lucka V. 13.6.2008 11:18

Re: Re: Re: Re: Re: Ocáskatá společnost

No jo, je toho trochu víc;-D. Ale úplně nejspokojenější jsem, když se pak tyhle adoptivní děti vydají samostatně do světa a občas je potkám.

Fallowa 13.6.2008 8:03

Tak teď

jsem byla pár dní mimo,tak dočítám.Lucienne,ta fotka potkánků je skvěláR^!Tolik čumáčků a očiček jak korálky:-).Je holt rozdíl mezi chovateli užitkového zvířectva a chovateli mazlíků.I když já bych se s pavoukem určitě nemazlila(arachnofobie),nepovažuju tyto chovatele za divné.

P.S.:Dodatečně přeju Velké kočce a Jakubovi všechno nejV,hlavně hodně zdraví!VLucce i Monice držím palceR^R^R^!

Velká kočka 13.6.2008 7:42

Osvěžující

Milá Lucienne, moc ti fandím !!! VR^V

Jinak víte že v antice byl pátek 13ého šťastný den ??? To až křesťani z toho dne udělali den nešťastný. Snad proto že Ježíš Kristus byl ukřižován v pátek. Myslím si, že každý den je takový jaký si jej uděláme. A to přes to, že se mi moje moc nad děním už dávno vymkla z rukou. Vlastně jsem toho moc ve svém životě ovlivnit nemohla, jen jsem mohla vybírat a zvolit to menší zlo z přehršle zel. Přeji vám všem moc šťastný den !!!

baty 13.6.2008 14:15

Re: Osvěžující

Prosím, nesvádět na křesťany, za co můžou pověrčiví lidi, pověra - pa-víra, čili pokřivená víra a to je právě u těch křesťanů hřích.Tož tak.

radanova 13.6.2008 15:52

Re: Osvěžující

tak to jsem "antičan", výběr menšího zla řeší v jedný povídce Sapkowskiho Geralt a moc pozitivně to nevyzní a ani Tvůj příspěvek není veselý, posílám alespoň představu oranžové gerbery a přání šťastného dne Velké kočce, pofoukání bolavé ruce i duši.

zana 13.6.2008 20:47

Re: Re: Osvěžující

jo, menší zlo ... to bylo hodně depresivní čtení. Ale fakt je, že Sapkowski umí.

Ale tu husitskou trilogii jsem jen tak nějak prolítla - respektive první dva díly. Nějak jsem se nechytla. Četli jste to někdo s lepším výsledkem?