19.10.2021 | Svátek má Michaela


Diskuse k článku

PORTRÉT: Macík

Říkali mi, že si mám dát záležet na tom, co sem namňoukám, protože to bude číst spousta lidí spoustě zvířátek, tak se do toho hned pustím.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Elí 5.4.2009 19:09

macík

ahoj macíku.přeju ti tak hodné pánečky.My jsme taky doma 3 kočičáci nalezenci a tyky se máme dobře.Držíme ti tlapičky  Krásně jsi to napsal o svých lidičkáchR^

radanova 2.4.2009 16:18

Re: OT. - písnička o žluťáscích.

tedy veram poklona, jsi zlatíčko, ty ampliony mě moc mrzí taky je v práci nemám a doma zrovna nepracuje zvuková karta tak jako Velká kočka jsem bez úplného zážitku, ale lidi ona je to legrace i bez zvuku;-D

Jakub S. 2.4.2009 16:01

Re: OT. - písnička o žluťáscích.

Jak tohle dobře znám...!

Velká kočka 2.4.2009 15:25

Re: OT. - písnička o žluťáscích.

Milá veram, děkuji moc, ale já nemám u tohoto počítače zvuk. Dokud jsem měla od syna vypůjčený monitor, tak tam byly ampliony zabudovány. Ty staré ampliony od mého prvního počítače z roku 1999  jsem kamsi zašantročila a ne a ne je nalézt. Stejně jako nenacházím mnoho jiných věcí, uložených tak abych je v dobách potřeby rychle našla.;-D;-D;-D

veram 2.4.2009 13:40

OT. - písnička o žluťáscích.

Radanova si včera vzpomněla na písničku ...žluťásku, žluťásku, čičoredko... Ta písnička je z filmu Přijela k nám pouť a tady je ten začátek filmu. Objeví se písnička a pouť ve filmu přijíždí ke Stéblovicům odněkud od Trosek.

radanova 2.4.2009 10:23

já tio včera nestihla

tak chválím až dnes a fotky jsou náhodou moc pěkný a Macík je fotogenickej matroš, držím R^ ať vám to pospolu dobře a dlouho klape, šikovná Alčo a zachráněný Macíku, ostatním spolužitelům pochopitelně též

radanova 2.4.2009 10:18

Re: Spousta žluťásků

tebou zmíněný žluťásek mi připoměl dětský film Přijela k nám pouť ze r.73 a ústřední píseň  "žluťásku, žluťásku , čičorietko..." teď prvně bych chtěla umět stáhnout píseň z netu a poslat ti ji mejlem - prosím zvířetníky schopnější pochlapte se!!!

Garykovi klepu packou k narozkám a nakazuju vytáhnout ti duši z tůně

Velká kočka 2.4.2009 9:02

Re: Spousta žluťásků

Milá RenatoE, děkuji za žluťásky všeho druhu.;-D Žluťásek, kterého jsem viděla musel být žluťásek čilimníkový a nebo po případě jižní, protože byl silně žlutý. Musím se ještě podívat co je čilimník, asi nějaká rostlina. Moc se mi ten název líbí. :-D 

Alča 2.4.2009 7:39

Děkujeme s Macíkem

za všechny krásné reakce a slibujeme, že spolu zase něco napíšeme - jen co budou nějaké novinky!

A také se, my ostudy, pokusíme pořídit kvalitnější fotky...;-)

Jakub S. 1.4.2009 23:58

Re: Stalo se!

Ahjo. Tak a brou!!

RenataE 1.4.2009 23:58

Spousta žluťásků

tady, taky tenhle a tento, trochu z jiného soudku plechovej (proč žluťásek, to nechápu:-)) a ještě kytička pro Velkou kočkuV

Jakub S. 1.4.2009 23:56

Re: Zítra dvouletý Garyk

Tebe zachraňoval  T ř í s k a - a tos ho pak nechala Karličce?! Jsi normální? On tě držel v rukách, vytáhl tě z vody, no nemlich jak ten uhlíř chytil tu komtesku - a ty to necháš být, tohle?

MaRi 1.4.2009 23:46

Re: Stalo se!

Jakoubku, to je masáž :-), aby se jizva pěkně hojila

Velká kočka 1.4.2009 23:35

Zítra dvouletý Garyk

Krásný kocourek, doopravdy Macík - to jméno mu pasuje. Je vidět jak si lebedí po těch všech počátečních trápeních. Moc se mi líbí fotografie kdy s páníčkem dělají berany duc. Vzduch se kolem nich jen tetelí tou něhou.

Topili jste se někdy? Já ano, když jsem chodila na vysokou školu, plavali jsme v bazénu IMKY, nebo jak se to jmenovalo. Vdechla jsem vodu a padala ke dnu jak hřebík, ani jsem se nebránila. Honza Tříska mě tenkrát vytáhl na povrch. Ten podivný pocit že se topím se mi vrací i teď a ne při vodní gymnastice, ale tak na suchu. Někdy ten pocit trvá i několik dní. Jako právě teď. Doufám že Zvířetník přebere Honzovu funkci, nenechte mne utopit!!!

A to byl dneska překrásný jarní den, travička vyráží, keře nasazují pupence, před školkou kde vede tepelné topení kvetou sedmikrásky a před nosem mi proletěl žluťásek, motýl s takovým názvem asi neexistuje ale bělásek to nebyl, byl to žlutý motýlek tak tedy žluťásek. Vylezli jsme s Garykem na kopec, který je na naší straně a dostali se až k místu kde se shromažďuje voda, spíš taková velikánská louže než co jiného. Garyk to tam miluje a do vody plné žabince vždycky vletí. Dnes tam lítal po skalách a skákal přes vodu tam kde byla louže trochu užší. To jste měli vidět ty skoky.

A už to je dva roky co tříbarevná collie Subat porodila osm buřtíků, zůstalo jich nakonec jen sedm. A jeden ten buřtík byl Laban, tedy náš Garyk. Dva roky a rozumu mu nepřibývá, zatím co mně ho rychle ubývá. Jak my to asi spolu doklepeme? To bych chtěla vědět. To jsem celá krvežíznivá, jak to dopadne, říkával můj záchrance z IMKY. Tedy on říkal "to jsem celej krvežíznivej", samozřejmě že nepoužil ženský rod. Co Garyk dostane? Dobroty žádné, sem tam má trochu průjem a ještě baští jen dietu a nic jiného. Na nějaké další vyšetření u veterináře teď nemáme. Bez peněz do hospody nelez. Ani k veterináři. Bez peněz mohu jedině do hospůdky Zvířetnické. ;-D 

Jakub S. 1.4.2009 23:30

Re: jak to, že mi to vypadlo?

Šak až já ji uvidím! - no tak nic - holt jí zase neublížím, bude zase mít vedle sebe tu černou kamošku Bárinku... ona je hrozně hodná, ale zvednout na paničku hlas, nedej bože dačo iné - joj...

Jakub S. 1.4.2009 23:28

Re: jak to, že mi to vypadlo?

To říká ta pravá...

Jakub S. 1.4.2009 23:27

Stalo se!

KRISTOVY RÁNY! MOJE JIZVA§§§ teda !!! STE NORMÁLNÍ?

Jakub S. 1.4.2009 23:24

A teď mám potvrzeno, že jsi krasavice inteligentní:

právě jsem si pro potěchu chvíli  ř í k a l  ve sloupcích Karla Čapka ze starých LN -a tvoje expresivní řetězení a stupňování těch kouzelných výrazů je prostě jejich organické pokračování. Fakt, tohle mě ohromilo Nakopla, praštila, zmlátila... no dobrá česká tradice - všecka čest stranou!!

Louk 1.4.2009 22:47

Re: chtěla jsem se podělit o zážitek

Heduš, tyhle debility se poslední dobou vážně nějak množí a je těžké to rozdýchávat :-/. Ale přeci jen, fyzický násilí holt nebude ta správná volba, i když chuť by tedy byla - jelikož bychom za chvíli všichni chodili přinejmenším s bejsbolkama ála Volný pád ;-).

Gratuluju k navrátivšímu se hlasu - pěkná medicínská kombinace ;-D.

Louk 1.4.2009 22:35

Re: Mila Alco

Hani, taky mám poslední dobou vrtuli nebo co, a nestihla jsem zaťukat u tvého báječného vyprávění o hospůdce a cukroví. Vím, že to poslední dobou s časem ani náladou nestojí za moc, ale prosím tě, když vyšetříš chvilku - piš!! Jak je na tom stará paní po operaci, neprošvihla jsem nějaké nové hlásání?

HanaW 1.4.2009 22:18

Mila Alco

To mas ale sikovneho Macika. je videt, ze ma u tebe hoch vystarano. Doufam, ze uz nebude mit zadne problemy a napise nam jak zvladl ty ksirky;-)

Bohuzel dnes jenom probiham okolo.

Heduš 1.4.2009 21:44

Re: No toto!

Blážo, paráda!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Neboj, pořádně poslouchej a piš si a ony ty informace začnou zapadávat do správných kolejí a pospojují se, však víš... Trvá minimálně 2 měsíce, než ty ifnormace začnou dávat smysl (alespoň u mne to tak tedy bylo), prostě jsem jen chodila, kývala na všechno a všechno si snažila pamatovat. Nejlepší je ten okamžik, kdy se to opravdu spojí a člověku se rozsvítí a ví:-):-):-) MOC držím palce!!!!!!:-):-):-):-)

Heduš 1.4.2009 21:41

chtěla jsem se podělit o zážitek

dneska jsem šla z domova od taťky k autu a tam stojí taková "vydizajnovaná kočička s asi 10 letým klukem" a ona řve do telefonu "už sem nikdy nepudu, ani nevíš, jak depresivně to na kluka a mne působí", "řikám ti, už sem nevkročím", "dítě má z toho šoky".

Podotýkám, že kluk v pohodě koukal na řvoucí asi maminku a ukusoval nějakou sušenku. Můžu Vám říct, že jsem ji málem nakopla, praštila, zmlátila, hrozně hrozně jsem chtěla, aby byla v tu chvíli stará, poka/děná a já si do ní mohla kopnout a říct jím, že smrdí a je hnusná a už ¨se to nezlepší a bude dokonce života sama. NECHÁPU. Nechápu a je mi to hrozně líto, hlavně za toho kluka. Tohle je přesně ta de/bilní matka, která hodí štěně z okna auta. Kde se to v lidech bere? Ach jo. Omlouvám se za výkřik, ale je toho furt tolik a tohle už je moc:-/:-)

Ale jinak chci říci, že hlas mám jak zvon a všechny hleny jsem už vykašlala, už je mi fakt dobře:-) Pomohly mi homeopatika - Paragrip a dobrá domácí slivovice. Vím,ž e se to nemá kombinovat, ale PARÁDA:-):-) Otázka je, co z toho mi pomohlo;-P;-D;-D

YGA 1.4.2009 21:40

Re: No toto!

Jéé Blážo, něco mi uniklo - ty už zařezáváš 8-o?! No toto - to ti vyšlo, jak té dívce do vánoc :-). Moc ti přeju, ať se ti v nové práci daři a hlavně, ať tam máš dobré kolegy a zajímavou práci.

zana 1.4.2009 21:39

Re: Macíku!

No jo, ale občas to jinak nejde;-)

Heduš 1.4.2009 21:27

to je ale bobánek

ten Macík jeden! Takový krásný kus Kosourka:-) Ta poslední fotka mne naprosto dostala, dívala jsem se na ni přes den několikrát:-) je v ní tolik energie a důvěry a krásy a vůbec... ouplně mne dostala, přiznám se bez mučánkování:-) moc se těším na další fotky a vyprávění vůbec !!

dalmatin 1.4.2009 21:07

Re: :-o

My měli podobného Sandyka ;-D No, fakt ;-D

Macíku, měj se úúúúžasně VV

Jakub S. 1.4.2009 20:52

Re: Macíku!

Tahle sci-fi virtuální vlčice, to je teda něco - absolutně jiný svět, paralelní s tím psím a jinýma, že? To musí být zážitky! Ale závidět se nemá. NEMÁ! A hotovo. A nemá!!

Bláža 1.4.2009 20:10

No toto!

Tak toto je prosím nespravedlnost. Jeden nemůže celý den na Zvířetník protože se snaží první den v novém zaměstnání pochopit, co po něm budou vlastně chtít a stejně na všechno kouká jako ten, no, tentononc na nová vrata a tady se zatím představuje Macík od Alči. Od té super ženské do nepohody! Tak Macíku, v tomhle pelíšku ti bude určitě báječně! R^VV:-)

Jajanka 1.4.2009 16:00

Re: Otázka

Ďakujem za info. Piškotika som dostala asi v 2 rokoch - údajne bol predtým v byte ... nemám kontakt na pôvodných majiteľov a vlastne aj ten depozit by som ťažko hľadala