20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


PORTRÉT: Macík

1.4.2009

Jmenuji se: teď momentálně Macík. Doufám, že už je to v mém životě poslední jméno - no uznejte sami, kdo si má ty změny pořád pamatovat. Nedávno musela Měkoučká upozorňovat Píchavku, že nejsem Macek, ať si to ve své chytré bedýnce opraví a taky že jo, od té doby mi říká správně. Alča - Macík 1

Říkají mi: Macíčku, Macošku. Měkoučká ještě prdelko chlupatá a Dlouhý kocoure mňamňoure. Z toho jasně vyplývá, že jsem kocour. Tedy, hm, jak bych to tak řekl... Býval jsem kocour.

Narodil jsem se: někdy dávno a nevím kde, ale Píchavka říkala, že prý mám asi pět roků.

Seznámili jsme se: to jsem tak jednou zase skončil na nepěkném místě. Bylo tam teplo a dávali mi jíst, ale smrdělo to tam jakousi chémií, píchali mi včely do kožichu, mazali oko a nechávali mě potupně zavřeného v kleci. Chodilo tam hodně lidí, ale takových už jsem viděl, tak jsem se nevzrušoval jako ti ostatní, kteří se pořád jen předváděli!

A jak si tak jednoho dne pochutnávám na večeři, najednou mě vyruší osoba. Kouknu na ni, ale ona jde k vedlejšímu boxu, kde zase nesnesitelně ňafe ten štěněčí dorostenec. Jestli si ho ta osoba vezme, bude jenom dobře, protože s takovým uřvancem v sousedství nemá kocour chvilku klidu. Tak si tedy pokračuji v jídle a přišla Píchavá, chvíli brebentila s osobou a pak mě vytáhla z klece.

Tedy byl jsem krajně rozhořčen - ani u jídla nedá pokoj, zase mě bude píchat a mazat a kdoví co ještě! Samozřejmě jsem měl pravdu. Donesla mě na studený stůl do ordinace, tam mě potupně popíchala a pomazala, tak jsem ji alespoň pořádně poprskal a pokýchal, aby věděla, že takhle se mnou zacházet nebude. Píchavá se asi vážně naštvala, protože mě nacpala do jakési plastové bedny s mřížkou a úplně klidně mě vyměnila s tou osobou za jakýsi papírek.

A pak už to šlo rychle - nasedli jsme do ubrblané plechovky, kdosi zeptal, jestli už teda můžeme jet a pak následovala nejhorší cesta mého života - dlouhá, nepříjemná a plná obav. Nakonec jsme vylezli na jakémsi sídlišti (to já bezpečně poznám) a výtahem jeli do mého bydlení. To jsem samozřejmě tenkrát netušil, že je to můj nový byt, ale ta osoba si mě vzala k sobě, povídala mi spoustu novinek (při té příležitosti jsem zjistil, že je báječně měkoučká) a já si řekl, že tady bych mohl zůstat.

Alča - Macík 2Co jím nejraději: jsem skromný a maličký kocourek, takže správná a dostatečná výživa je naprostou nezbytností. Pamatuji doby, kdy mi dobroty strkali do tlamky, ale Měkoučká tvrdí, že to jsem byl nemocný a teď už musím jíst ukázněně. Takže jím granulky a kapsičky, ale rád mám úplně všechno, hlavně aby toho bylo dost!

Co dělám nejraději: teď musím chvilečku přemýšlet... Ale co, to je přece jasné - nejraději jím! Až potom následuje hlazení a drbání, spaní, hraní, česání, mňoukání, horolezení a odpočívání. Aby to mým lidem nebylo líto, tak jsem je hezky podělil: Dlouhý si se mnou může hrát, honit mě, hladit a ducat a Měkoučká je vrchní zásobovač, tak si ji musím předcházet mazlením, vrněním a poleháváním na ní, taky mě může česat.

Občas ale neplní své povinnosti dobře - to když je čas večeře a já mám v jídelně jenom granule, které jsou tam pořád a už mě nebaví. Tak se jdu přihlásit a občas musím Měkoučkou i vzbudit, každý máme svoje povinnosti, že ano?

Kde bydlím: mám svoje 3+1 (tedy přesněji 2+1, protože do ložnice mě nechtějí pouštět) v malém městě mezi horami a vodou. Spolu se mnou tu přebývají Měkoučká a Dlouhý, občas přijdou na návštěvu další lidé, ale já jsem velmi způsobný a tolerantní, takže mi to nevadí.

To by tak bylo ve stručnosti všechno, zatím mám stále ještě doma co objevovat a zkoušet, tak mě čeká spousta práce. Také jsem zaslechl něco o kšírkách a vodítku a i když nevím, co to je, tak prý přitom budu se svými lidmi, což mě naplňuje mírným optimismem.

Alča - Macík 3

AlčaKONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !