15.7.2020 | Svátek má JindřichDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PORTRÉT: JasmínkaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 215, poslední: 11.9.2009 14:57, přehled diskusí

Čtyři miminka s ponožkami:
Autor: Velká kočka Datum: 11.9.2009 0:05

Tak jsem dnes večer to nadělení konečně spatřila. Jsou 4 a půl měsíce staří a tři už jsou zadaní. Dlouho jsem váhala, měla jsem si pospíšit. Po prvním popisu jsem myslela na toho šedého kluka s bílou pěšinkou ale zbyla černá kočička s bílým bříškem, náprsenkou a ponožkami. Ponožky zdědila všechna koťátka. Zatím nevím která číča vlastně zbyla, ty dvě černé kočičky jsou identicky zbarvené jako dvojčátka. Neuvěřitelné když je vidíte. A mají ještě jednu sestřičku která je šedobílá jako bráška ale bez pěšinky. Osobně bych si nejraději vzala jejich maminku Alice (čti alis), je černobílá s hustým dlouhým kožíškem. Není jisté že i její děti budou mít takový kožíšek, kočičky z minulého vrhu byly krátkosrsté. 

Ale dostala jsem vám horší trému než před premiérou. Jak jsem tam seděla a zvedala ty heboučké diblíky tak jsem si uvědomila že jsem poslední dvě kočičky nezažila jako malá koťátka. Černobílý Puňťa byl nalezenec a divoch asi přes čtyři měsíce starý, Laila ke mně přišla čtyřletá. Před nimi to byla Mourečka a tu jsem měla od malinka. Zajelo ji auto když jí bylo pět let. To jsem se tenkrát naplakala. Ona mi v noci lehávala stočená kolem hlavy a krásně říkala "krrrrrň, krrrrrň, krrrrrň". A teď po těch dlouhých letech bych měla mít doma zase takové malé ťapátko  musela bych to tu všechno nějak předělat, na caparty nejsme vybaveni a ani vlastně připraveni. Už jsem taky babka nemotorná, abych toho drobečka nezašlápla a nebo přes něj neupadla. Chovala jsem si obě ty černé kočičky ale ani jedna nechtěla u mne zůstat a drápaly se pryč. Znamená to, že mne nechtějí? Nikdy jsem si kočičky nevybírala, byly mi přivezeny a předány. První Micinka tam dole na venkově, ta měla čtyři koťátka, dvě jsme rozdali a Mourek s bílým nosem a šedomodrá Šedinka nám zůstali. To už jejich maminku přejelo auto. Mourek se ztratil a Šedinku jsem musela dát utratit když jsme se přestěhovali ke Stockholmu.

A teď tedy po asi 25 letech zase koťátko, jsem z toho celá rozechvělá a nejistá. Já vám nevím, nevím.

Re: Čtyři miminka s ponožkami:
Autor: Jakub S. Datum: 11.9.2009 0:23

Dyť to bude radost! Ale víš, víš - budeš srovnávat, budeš s prvním koťátkem prožívat všecko - no!

Re: Čtyři miminka s ponožkami:
Autor: Jana Bu. Datum: 11.9.2009 9:07

Milá Kočko, směle do toho! 4,5měsíční kotě nezašlápneš, to už zase není tak malé, vždyt za měsíc a půl může kočička zabřeznout! Předělávat nemusíš moc, stačí sundat vzácné a rozbitné věci z poliček ;-) A to, že se sápaly pryč? No vždyt na světě je tolik věcí k prozkoumání a tys tam byla jako cizí člověk - naopak, jsou to zdravá seběvědomá koťata! Neboj, až bude u tebe, ona si ráda přijde pro pomazlení a tvojí společnost, jsem si jistá!

Re: Čtyři miminka s ponožkami:
Autor: Velká kočka Datum: 11.9.2009 11:48

Milá Jano Bu, mám po sobě číst co jsem napsala. Koťata jsou teď 4,5 týdnů a ne měsíců jak jsem mylně napsala. Nalezenec Puňťa  byl 4,5 měsíce starý když jsem ho vzala domů a to už byl kus kočičího chlapa. Koťata se dnes nechávají déle s matkou, prý 8 - 10 týdnů. Na úpravu v domě bych měla nejméně měsíc. Ale mám tu dost zmatek a nepořádek a momentálně děsně bolavá záda. Stála se vymlouvám, že? Jsem asi zbabělec. :-/;-D;-D

Re: Čtyři miminka s ponožkami:
Autor: Jana Bu. Datum: 11.9.2009 11:51

Ahááá, no mě se to zdálo divné, mimina, co jim je 4,5 měsíce :-) ano, i u nás se musí kotíci nechávat doma déle a je to dobře, min. by měla být 14 dní po první vakcinaci (což je 10 týdnů) a zákon mluví dokonce o 13ti týdnech.

Záda ti bude kočička prohřívat, takže máš kočku zdravotně indikovanou ;-D

Re: Čtyři miminka s ponožkami:
Autor: abyt Datum: 11.9.2009 12:03

Velká Kočko! Žádný takový - nevím, nevím! CD dělá co může, odporovat CD se nemá.;-) CD a maminka mají vždycky pravdu!:-D

Re: Čtyři miminka s ponožkami:
Autor: Ap Datum: 11.9.2009 13:54

Velká kočko! Neváhej.Nepořádek se veselému kotěti bude moc líbit;-)R^. Těch skrýší a šplhadel...Dobře Vám spolu bude,uvidíšVV!

OT pro Dede:
Autor: RenataE Datum: 10.9.2009 23:28

šel mailík mlsotník

BOXÍKOVÁ!:
Autor: Vave Datum: 10.9.2009 20:26

Tak mě napadá - co se týče savců, tak bacha na to! Zase jste lichý! !!!!!!8-o;-);-D;-D;-D;-D;-DVV

Re: BOXÍKOVÁ!:
Autor: Louk Datum: 10.9.2009 21:48

Ehm, milá Vave, jelikož k Ivce mířil mailík od JanyBu s fotkama úúžasné tříbarevky a želvičky zvyklé na psy... ;-D. Sice asi momentálně neprosadí koníky a pštrosy a hrochy, ale tuším, že lichý smečkový počet dlouho nevydrží ;-).

Re: BOXÍKOVÁ!:
Autor: Vave Datum: 10.9.2009 22:04

Jo, tak ty fotky jsem viděla, milá Louk VV! Slečna Maskáčová a slečna Sůvička jsou obě úžasné! R^VVR^ A je fakt, že takové Boxíková ještě nemá! ;-)

Re: BOXÍKOVÁ!:
Autor: Boxiková Datum: 11.9.2009 14:57

Holkyyyyy ;-(;-D ja je videla, to jsou cumacky bombasticky VVVVVV:-) a k tomu by Jane moc pomohlo, kdybych si ji mohla vzit.... sakrys proc ja toho chlapa nemuzu preprat??? :-/;-D

R O Z V E R N Í Č E K .:
Autor: JoVo Datum: 10.9.2009 19:54

:-)"Pepíčku, tys říkal dětem o přestávce, že jsem hloupá husa, přiznej se!" kárá paní učitelka Pepíčka. "Ano, říkal, ale oni už to stejně věděli..." .:-)Hezký večer všem.8-oVVR^

Re: R O Z V E R N Í Č E K .:
Autor: Jakub S. Datum: 10.9.2009 20:35

No to jsou chytré děti. Všecky na to přišly samy! To musela být pí učitelka ráda!

Dnes dělám lilkové závitky burekaki podle Panajotise:
Autor: RenataE Datum: 10.9.2009 19:45

V pondělí jsem koupila lilek. Doma nebyla strouhanka. V úterý jsem koupila strouhanku, ale někdo mezitím zmizel slaninku.Ve středu jsem tedy zakoupila slaninku a obestavěla ji pastičkami na myši. Kdosi ovšem vdechnul zbytek nakládané papriky. Dnes se mi podařilo dokompletovat všechny suroviny:-) Burekaki tedy nejsou žádná rychlovka, ale děti slintají už teď (a to jsem v polovině).

Re: Dnes dělám lilkové závitky burekaki podle Panajotise:
Autor: RenataE Datum: 10.9.2009 19:46

Jo, než na mě někdo pošle sociálku Zubatou - tak večeře už byla, tohle bude zákusek;-D

Re: Dnes dělám lilkové závitky burekaki podle Panajotise:
Autor: aida Datum: 10.9.2009 19:54

Ahoj Renato, jen nakukuju. Onehdy jsem nestačila reagovat, dřív jsem usnula. Takže - mail přišel, jen se moc omlouvám, doteď jsem neměla čas odpovědět; nenapadlo mě, jaká honička v práci mě čeká po 8 dnech dovolené. Doma rychle odpadnu - dopoklízela jsem po řemeslnících (odešli v 12,00 v den našeho odejzdu na MS; my jeli v 13,00) a teď se snažím vyrovnat se se psem - hlídáme máti její jezevčici, jela na Džerbu (máti, ne pes:-)); zatím to snáším bledě, už jsem měla 3 astmatické záchvaty. Až budu moct, odpovím. Měj se!

A Vy všichni tady taky, mějte se moc fajn.

Re: Dnes dělám lilkové závitky burekaki podle Panajotise:
Autor: zana Datum: 10.9.2009 20:22

Ježkovovoko, ty už je děláš čtyři dny8-o;-D;-D

Re: Dnes dělám lilkové závitky burekaki podle Panajotise:
Autor: RenataE Datum: 10.9.2009 20:36

No jo, a už jsou sež/raný;-D

Pokud se do toho pustíte, tak rady: bešamel opravdu dost hustý - nemusíte dělat "psaníčka", ale opravdu závitky. Sýrů hodně (objemově aspoň 1:1 s bešamelem), ochutnat - bešamel hodně utlumí slanou chuť. Slanina - hodně, co nejkvalitnější, třeba pancetta. Bešamel opět hodně tlumí vůni i chuť. Paprika - přiměřeně, jde o estetiku, ne o chuť.

Jako první pokus to nebylo špatné, ale ten druhý bude lepší:-)

Re: Dnes dělám lilkové závitky burekaki podle Panajotise:
Autor: Jenda Datum: 11.9.2009 0:59

Bešablept tlumi cokoli.

Re: Lidi, MOMENT!:
Autor: holl část druhá Datum: 10.9.2009 18:39

...čím více knih se dostane ještě mezi čtenáře, tím lépe, pak už je definitivní konec, syna to nezajímá, za ženinými krásnými knihami se zavřela voda, na vždy, knihy nepůjčujte, abyste o ně nepřišly... byly vykoupeny těžko, předčasným odchodem autorky i životem vydavatele... Víc není co dodat.

Snad jen prosba, vzpomínejte na paní Dr. Irenu Sehnerovou s láskou, bylo v ní hodně lásky ke zvířatům, potažmo psům i kočkám, doslova jí překypovala, sebe nešetřila... byla velkým člověkem, měla velké problémy, bylo mi však velkou ctí sloužit paní Ireně Sehnerové do konce svého života, byla nezapomenutelná, nádherná žena... moudrá, laskavá, talentovaná a přitom chápající, jen její Osud byl velmi tragický, knihy půvabné...

Jan Hollauer

Ufff, dneska se toho:
Autor: Vave Datum: 10.9.2009 18:14

tady stalo, řešilo a napovídalo! Zkusím na nic nezapomenout: Pitrýsku, děkuju za dobrou zprávu a palce dále držím. Dva dny bude Týnečka taková malátná a pomalá, ale pak ožije, uvidíš! Milá JiLe, je mi to moc líto! Ale Amálce teď už nic nechybí, čeká na Tebe klidně a trpělivě, tam platí jiný čas. Jitčo - blahopřeju k novému přírůstku! Pokud koupíš krytý záchod, nech ho ze začátku rozhodně otevřený. Malé koťátko by se mohlo být dvířek, takhle to pro něj bude jednodušší si zvyknout. Ten kryt na něj dej tak za dva týdny, nebo klidně až na měsíc, až bude kotě větší. Karolínko a Nelinko, Dede má pravdu. Můžeme sice zorganizovat jednorázovou pomoc, ale to je kapka v moři. Takový útulek musí mít pravidelný přísun. Ale já bohužel o žádném sponzorovi nevím :-/. Petro K - když budeš kopírovat, otevři si nejdřív Poznámkový blok a do něj všechno zkopíruj. Odstraň tam odstavce, které se Ti nečekaně ukáží, a potom to znovu zkopíruj a přenes do Zvířetníku. Uvidíš, že budeš moct kopírovat velké celky. Co se týče knih paní Ireny, už tu bylo to důležité řečeno. Matyldo - Borůvečka s rovnátky, to mesel být pohled pro bohy! To máš z toho, že jí tu pomlouváš! ;-)

Je to všechno? Doufám! :-) Přeju všem krásný podvečer. VV

Re: Ufff, dneska se toho:
Autor: Vave Datum: 10.9.2009 18:21

Jitčo - kotě by se mohlo BÁT dvířek, ne být! 8-o;-D Říkám to z vlastní zkušenosti, kosourci se nového záchodu báli, a to už byli i větší. Momentálně máme WC s boudou, ale bez dvířek, protože ta se záhy rozbila. Ale vcelku to vyhovuje.

Karolínko - mrkni na Hady na piškvork, prosím!

Velká Kočko! - koťátko rozhodně ANO! A děkuju za dopis, co nejdřív Ti odpovím! :-)

Re: Ufff, dneska se toho:
Autor: Vave Datum: 10.9.2009 18:37

Jitčo - cákryš!, neumím se dobře vyjádřit, takže znova: nejdřív záchod bez boudy, pak s boudou a nakonec přidat dvířka. Protože v té době jsme v bytě neměli žádná kočičí dvířka, ta záchodová dělala kosourkům problém, protože to byla první dvířka, se kterými se seznamovali.

Re: Ufff, dneska se toho:
Autor: Jitča Datum: 10.9.2009 18:52

Díky!!! Překlepy umím nejen číst, ale také spolehlivě vytvářet, takže klid - Být a bát je zcela jednoznačné:-D. A to se záchůdkem je perfektní nápad - mě to nenapadlo - řešila jsem, aby se právě boudičky nebál (dvířka jsem v duchu odstranila už včera při obhlídce obchodů), a zase kupovat nejdřív nekrytý, a pak ho zvykat na jiný zakrytovaný, to mi taky nepřišlo jako správné řešení. Tohle je bezva. A neboj, určitě se ještě s něčím ozvu. Mám talent na netypické problémy. Kdysi jsem na cvičáku rozesmála chlapy svým povzdechem, zda neví, jak vyřešit králičí pubertu - že psy jsem vždy zvládla bez problémů, ale králík že se začíná vztekat, když mu saháme do klece třeba při krmení, a že mám strach o syna, aby se ho nezačal bát.. A nakonec jsem to vzala přes ty  pesany a ono to fungovalo taky - začal vrčet a drápat - šup chytit za kůži na hřbetě a lehce zatřepat. Panečku, nejdřív koukala ja puk, ale stačilo několik lekcí a bylo po problému. Od té doby je to naše miloučká králice.

Re: Ufff, dneska se toho:
Autor: Louk Datum: 10.9.2009 19:07

Jitčo, malilinko OT - HODNĚ sebevědomý králíček Dorinka by si jistojistě zasloužila portrét [;-). U vás musí být taky dost veselo ;-D. Gratuluju k přírůstku! :-)

Re: Ufff, dneska se toho:
Autor: Vave Datum: 10.9.2009 20:00

Ano, s králíčkem sem! ;-):-)

Ještě k tomu záchodu - nechala jsem jim pak boudu bez dvířek jen tak na zemi, aby si do ní zalézali a zvykli si. Teda původně s dvířky, ale těch se báli, takže nejdřív tu boudu. Asi tak za týden dva jsem boudu nasadila na záchod, a pak za delší čas dvířka. Ale ta stále padala do záchodu, někdy i tak pitomě, že vchod blokovala a kosourci žalovali, takže nakonec jsem je vyhodila a WC funguje bez nich. Ale za ten kryt jsem vděčná, protože přece jen hodně brání rozhazování kočkolitu po podlaze.

Jasmínka:
Autor: Fallowa Datum: 10.9.2009 18:12

Jasmínka je moc roztomilá a je to bezpochyby divoška:-) - hezky se představilaR^ a přeju jí i smečce všech spolubydlících živočichů klidné soužitíV!

Hlášení o Týnečce:
Autor: Pitrýsek Datum: 10.9.2009 17:19

Je to pár minut, co jsem se vrátila s Týnečkou od pana veta. Psička je "vykuchaná", z močáčku jí vytáhl dva větší kameny a trochu takového hrubšího písku. Větší kamínek si nechal, že ho pošle do laboratoře, menší jsem si vzala (měří 15mm). Zároveň ji vykastroval a zjistili jsme, že to bylo za 8min12. Příslušné tělesné orgány  se už značně naplnily takovou  hustou tekutinou, prý předzvěst začínající pyrometry (zdálo se mi, že má bříško nějaké teplejší, zvýšené pití jsem přičítala těm kamenům) vypadalo to dost nechutně a mě pohled na odebrané vnitřnosti mého psíka neshodí z kolen. Po zákroku se budila dost dlouho, i když byla na kapačce. Ale pan dr. mě k ní pustil a zjistili jsme, že proces buzení byl klidnější. Hladila jsem ji a tiše k ní mluvila. Teď malá spí ve výstavní kleci, protože mám strach, že, až jí otrne, by mohla skočit ze svého oblíbeného křesla, nebo vyskočit na válendu. A stehy by mohly být včudu.

Tak, už konečně klidněji usnula. Začala chrápat, ale přece jen dnešní zážitek byl hluboký, protože v chrupání se ozývá kňourání. Tak, prosím,  ještě držte palce, aby už byla v pořádku.

Drzí přátelé, děkuji Vám všem za včerejší slova povzbuzení a palcodržny. Určitě to pomohlo.VV tak a teď si konečně budu moci přečíst dnešní Zvířetník.

Re: Hlášení o Týnečce:
Autor: Dede Datum: 10.9.2009 17:31

Neboj se Pitrýsku, držím dál VV A je moc dobře, že jsi vzala Týnku k vetovi, teď by se holce mělo ulevit :-) Tak ať se pooperační péče podaří a pacientka moc nevzdoruje :-)V