27.10.2021 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


Diskuse k článku

PORTRÉT: Ejmy

Dobrý den vespolek, jmenuju se Ejmy. A tady panička, většinou mlčící čtoucí, narazila na první problém, jestli vlastně napsat Ejmy, jak jsem otitulovaná i na Hadopasech nebo Amy, jak jí podsouvají synkové vzdělávající se v angličtině, no tak to prý už nechá takhle…

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Li 13.6.2007 10:33

Re: NE - se štěňaty

Štěňata - dospěláci, ono jak kde ;-) Někde začátečníci a ti druzí. A co se pamlsků týče, pejsek se na cvičák nejde nažrat ;-P Já si za celou hodinu vystačím s cca třema piškotama a Elu nechám aby si piškotka jen okusovala, olizovala, než aby se  tím cpala. Navíc jsou psi, kteří si v práci pamlsek nevemou. Jako například žirafka Darlenka ;-)

Xerxová 13.6.2007 10:44

Re: Re: NE - se štěňaty

Doby se mění;-) - někde se pejsek cvičí za potravu (např. často v USA - i služebáci) až polovinu denní dávky dostanou za "práci" formou odměn... Metod je spousta - nad některými vrtím hlavou, někdy si říkám, že na tom něco může být a něco se mi líbí...;-D;-D

Li 13.6.2007 11:03

Re: Re: Re: NE - se štěňaty

To máš pravdu ;-) Se mi ale ty krmné výcviky moc netoto. Pes není žádný blbec :-P To vidíš třeba na přivolání. na cvičáku skvěle páč za a) bude mlska za b) nedá se nikam zdrhnout a okolo jsou lidi, kteří pesa odchytí. Jakmile tento pejsek vyrazí ze cvičáku, je mu nějaké přivolání tam, protože ho nic neohrožuje a mlska mu taky taky neuteče. A tak bych mohla pokračovat. Takto 8-o8-o8-o však čučím na novodobé obrany. Za nás byl figurant šupák a pes musel být od něj odvolatelný. Teď je taky sice šupák, ale hodný, který psa za to že do něj kouše CHVÁLÍ, hladí ho, laškují spolu, když páneček psa neo¨dvolá, pak mu ho figurant přivede...nerozumím tomu ;-P Pes si musí odnést dojem, že kousat do lidí je vlastně děsná bžunda, a je-li poslušný jen na pamlsky.....Asi to vidím moc černě :-/

MaRi 13.6.2007 11:29

Re: Re: Re: Re: NE - se štěňaty

8-o8-o zadržovaný  figurant je se pesem kámoš8-o?8-o?  To bych spíš čekala, že to nebude vždycky šupák, ale někdy třeba i navoněný švihák, ale že by zadržený měl hafušu přivést k pánovi?

tosca 13.6.2007 13:14

Re: Re: Re: Re: NE - se štěňaty

Já teda do obran nevidím (nikdy jsem je se psem necvičila), takže jen co jsme pochopila od lidí, co je dělají, ale není to dnes tak, že při sportovních obranách je "šupák" ten rukáv, nikoliv figurant. Mám dojem, že psi jsou vedeni tak, že jde právě o rukáv - mladí psi začínají tak, že se s figurantem o rukáv přetahují, případně si ho odnesou jako "kořist". Ti psi pak na člověka bez rukávu vůbec nejdou. V praxi jako obranáři asi použitelní nejsou, ale sportovní obrany jsou přece o sportu, ne o služebním zásahu. Tak možná proto není problém, aby figurant psa dovedl. Vede ho totiž člověk-kámoš a ne šupák-rukáv :-)

Jestli je to z hlediska plemene dobře nebo špatně, to nevím. Popisuji, jak jsem současné sportovní obrany pochopila já. A možná se pletu a chápu to špatně :-)

Li 13.6.2007 15:01

Re: Re: Re: Re: Re: NE - se štěňaty

Já zase obrany s pejsky cvičila a sama jsem i školený figurant, takže snad trošku do toho i vidím, proto ty moje rozpaky :-/ Ono to celé má vícero poloh, a jako nic v ničem to není černobílé. Pokud obranu ať tu starou, nebo teď tu novou cvičí člověk který se někam ubírá - na zkoušky, závody - prostě si jde za něčím, pak je to ok. Ať si cvičí jak chce. Problém vidím tam, kde cvičitel nikam nejde, jen si to tak s pejskem zkusí, aniž by měl utvrzenou poslušnost...Řvoucí figurant, který kolem sebe šlehá bičem není JEN rukáv....Tohle by bylo na dlouhatánskou debatu a bohužel už zase mizím směr farma....

PetraK 13.6.2007 13:38

Re: Cvičák - jasně!!

Romano - škoda, že to máš na Haf bez obav daleko, tam je to podle mých zkušeností, pro Ejmušku jako kovaný. 

Jinak k těm pamlskům a poslušnosti mimo cvičák. U nás pamlskujeme ještě i teď /přijde mi nespravedlivé, že bych Ešusa odměňovala jen na začátku, když se to učil a pak, když už to umí by nedostal nic/. Semo tamo zapomenu odměňovací pytlík doma, ale poslouchá i tak,  ví, že ty prostě jinak jsou. A když jse zapomenu doma, tak máme větičku : doma dostaneš, doma, nic jsem nevzala. A když pak dojdeme domů, dožaduje se slíbeného. Za sebe tedy  můžu řícž, že mně se odměňování osvědčilo. A se cvičením na cvičáku to máme přesně opačně. Cvičák je místo, kde je naše nejslabší místo. Ešus spíš poslechne na ulici, v polích, prostě venku, když jdeme cvičit, má to jako bžundu a kdybych se na hlavu stavěla, dělá tam jen kašpara. Takže jsem to prozatím "vzdala" a momentálně na to koukám tak, že mám psa, který normálně poslouchá a na cvičák by si chodil zablbnout. Je to prostě máčovka:-D

YGA 13.6.2007 8:02

Milá Ejminko,

vypadáš na fotkách moc hezky (a ouška držíš stejně jako naše Toya ;-D;-D).

P.S.: jak já vám závidím tu neděli, to si ani neumíte představit! A proto se ptám - je mezi vámi někdo, kdo nepojede v neděli na coursink, ale navštíví Intercanis v Brně? Já se tam chystám - na čumendu - a pokud by se některý zvířetník ochomýtal okolo, bylo by to fajn se potkat a očumovat spolu (pokud tedy nebude vystavovat - to bych zase fandila ze všech sil).

Romana 13.6.2007 8:06

Re: Milá Ejminko,

Ygo, vždyť se zas určitě něco naplánuje, uvidíš :-) Ejmy má ouška za normální situace dolů, jenže s nima dokáže předvést i neuvěřitelný věci.. tak jako na tý první fotce alá ušatý torpédo :-) 

Ap 13.6.2007 9:46

Re: Milá Ejminko,

Na Intercanis se chystám, ale mám v plánu sobotu - kouknout na maďary, bígly, jezevčíky a saluky. Chci si udělat výlet i s tím mým rezavým potroublem, ale přihlášeného ho tentokrát nemám. V Brně mám pár výborných přátel, tak Propet a Intercanis je tradiční společenská událost.

Ejminko, pro jezevčíkovité pejsky mám slabost od mala takže R^V.

Naši ohaříci se mají čile k světu, snaživě štěkají, vrčí, pochodují a padají po hlavách přes okraj bedny;-D. A jak se mají novorození berňáčci?

Lucka V. 13.6.2007 11:05

Re: Re: Milá Ejminko,

Berňáčkům páníci pravidelně aktualizují stránky, nakoukni na  www.bernsky-honic.cz :-P

Li 13.6.2007 11:11

Re: Re: Re: Milá Ejminko,

Skvělé stránky a u deníčku jsem zaslzela smíchy ;-D;-D;-DVV

Ap 13.6.2007 11:17

Re: Re: Re: Milá Ejminko,

Skvělé!!Díky!!

Romana 13.6.2007 8:04

Re: Tady např:-)

Díky moc Li, prostuduju to :-)

alimo 13.6.2007 7:46

Ahoj Ejmy

posílám podrbání za ouškama:-)V, jsi moc hezká malá pejska. Jednoho velkýho dobráka se bát nemusíš, je to labrador Majk, je to už starší pán, takže žádnej "rapl" a dobrák to je "odvždycky". A moc rád se kamarádí...

Jé lidi, já se už tak těším !!!!!!!VVVVVV

Li 13.6.2007 7:33

Ahoj Ejmy

jsi krásná, něžná pejsková VV Po krušných začátcích máš teď krásný život s prima smečkou R^;-)VV Naprosto chápu, že nemusíš cizí pejsky a ten z toho lesa mě rozzuřil - nesnáším takové nezodpovědné majitele psů, ale o tom tady byla už řeč mnohokrát :-/ Řekni paničce, ať s tebou občas zajde na cvičák, na kurz poslušnosti. Ono vůbec nejde o to abys uměla sedni lehni vstaň, jde o to, že tam budeš v bandě jiných pejsků a za pár hodin zjistíš, že není třeba čeho se bát ;-) ( Kromě blbců, že ;-€)

Romana 13.6.2007 7:44

Re: Ahoj Ejmy

No od té doby jsme vlastně na žádnýho blbce nenarazili.. třeba už vymíraj ;-) O cvičáku jsem uvažovala,  ale potřebovala bych najít něco poblíž  (Pankrác, metro "C"), nevíte někdo o něčem příhodným? Slyšela jsem o Haf bez obav... ale to je snad až někde za Řepama nebo v Butovicích - zkrátka druhý konec Prahy...

Li 13.6.2007 7:53

Re: Re: Ahoj Ejmy

Cvičáků po Praze je hafo ;-) Myslím že toto má na háku Bláža a určitě poradí ;-)VV Já chodím do Újezda nad Lesy, je tam moc fajn parta ;-) 

Eva P. 13.6.2007 10:22

Re: Re: Ahoj Ejmy

Romco tak jestli na C, tak na Hajich je tusim cvicak :-) jezdime okolo na kolech, kdyz prejedem nas Hostivarskej lesopark a vjedem do Milicaku.

Jinak Ejmynko jsi nadherne psi stvorenicko s krasnyma neznyma ocima, a ty nelzou :-) Ze se bojis velkych psu, to chapu, kdovi co jsi zazila jako malicka. Ten ridgeback za to ani nemuze, asi to opravdu bylo stene a chtelo si hrat, pitomec je ten majitel :-/ Pejsek ti snad ani neublizil, nekousl, proste te pekne vydesil :-( coz je velka skoda, protoze duvera a sebeduvera se ziskava tezko. Velci psi (a stenata zvlast) si proste takhle hraji, znam to moc dobre. Jeste ze existuji i klidnejsi natury vid ;-)

Tesim se na pristi nedeli, az tam ta tvoje krasna kukadla uvidim :-)

Romana 13.6.2007 13:58

Re: Re: Re: Ahoj Ejmy

Jo, díky, Li mi už někde výše připíchla na ty Háje odkaz. Promyslím to. Vím, že za to ridgeback nemůže, na něho jsem se nezlobila, bylo vidět, že si fakt chtěl hrát a zadovádět si, Ejmy nic krom toho vyšokování neudělal, štvalo mě, že páník byl někde prostě úplně z dohledu..  Taky se těším na ty tvoje boxíky :-)

radanova 13.6.2007 16:57

Re: Re: Ahoj Ejmy

Ejmy a na louku za Českou televizí chodíte? Je to nad řekou, my tam s Argem byli 2x a pokaždý mi to přišlo jak psí loukoráj-Argo se tam v míru očmuchal s desítkama pejsků

Olčava 13.6.2007 7:31

Ježišmarjá lidi,

asi mě bude muset někdo odtrhnout od počítače, jinak snad neodjedu;-P To bude absťák jak hrom!!Mějte se tu krásně, pádim na nádraží, držte mi palce, ať to s těma kolama zvládnem. A už se na vás na všechny moc těším!! Pa pa pa VV Ol.

Promiň Ejmy, že jsem to nalepila sem. Jsi moc pěkná, a ničeho se neboj, já se taky někdy trochu bojím óbrpsů, ale tady budem mezi svejma;-)

alimo 13.6.2007 7:43

Re: Ježišmarjá lidi,

Šťastnou cestu!!R^VV a jednoho velkýho psa se bát nemusíš, je mazlící a vítací- labrador Majk:-)

Romana 13.6.2007 7:49

Re: Re: Ježišmarjá lidi,

Tak to je fajn, Majku, těšíme se... V sousedním baráku mají labradora Tinečka, na toho už jsme zvyklí, on je postarší a takovej rozvážnej, mírně melancholickej... když na něho Ejmy ze začátku štěkala, vždycky na ní kouknul udiveným pohledem - co blbneš, mrňousi? Trošku mi chůzí a pohledem připomíná Íjáčka z medvídka Pů :-) Teď už ho Ejmy radostně vítá..

Rpuť 13.6.2007 8:30

Re: Re: Ježišmarjá lidi,

No jo, Blesínovejch 50kg je taky mazlicích a vítacích. Jenže je u toho vždycky tak nadšenej, že některé návštěvy končej v popelnici ;-D...tedy, abych nepomlouvala, to se stalo zatím 2x a šlo o lidi, které má rád a dlouho je neviděl....;-)

alimo 13.6.2007 10:03

Re: Re: Re: Ježišmarjá lidi,

To si umím živě představit, tak nějak končím, když mě vítá našich přátel leonbergřice Eliška:-D, ale - pravda- těch kil má dost přes 60:-)

Lucka V. 13.6.2007 11:15

Re: Re: Re: Re: Ježišmarjá lidi,

Já si teď užívám vítání pětinásobného a několikapatrového! Dole mi omotávají nohy Buffča a Xena, ruce mi radostně okusuje Argus a snaží se mi sebrat, co zrovna držím a přibližně v úrovni pasu mám dvě Lochnessky, kterým stačí jen trochu povyskočit, abych dostala pusinku nebo přišla o zub;-D

Xerxová 13.6.2007 11:20

Re: Re: Re: Re: Re: Ježišmarjá lidi,

A co Lochnesky - už se připravují na odchod, nebo ti ta výcestupňovitá smečka vydrží??;-D;-D

Lucka V. 13.6.2007 11:36

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ježišmarjá lidi,

Lochnesky odcestují se svým novým páníčkem dneska večer. Čeká je tedy ještě jedna aklimatizace a seznamování s novou smečkou, ale snad to zvládnou. Je dobře, že se stěhují takhle brzy - tedy u nás s nimi není problém, klidně by to šlo takhle dál, ale ti dva se na nás strašně fixují. Mája za mnou chodí jako stín a její bratr zase adoptoval Píďu. Takže radši dřív, než aby pak zase truchlili. Ale jsou super, budou i fotky a tvoří se povídání;-)