13.4.2021 | Svátek má Aleš


Diskuse k článku

PORTRÉT: Asta

Jmenuji se Asta a jsem pes, vlastně pejsková. Škoda, že nemáme Atlas psů, abych mohla říct, co vlastně jsem. Z vyprávění vím, že moje máma byla potomkem jezevčíka a vlčáka. Kdo byl její táta a kdo máma, to naši nevědí, ani jestli tam byl ještě nějaký mezistupeň.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
tosca 21.7.2006 9:27

Re: Re: Ahoj Astičko

Aha, já to prohodila. Já tušila, že jeden z těch dvou kámošů už přešel na druhou stranu. A na Puňťu se jdu znovu kouknout. Sice jsme to nejspíš četla, ale je to marné, čím víc kamarádů na Zvířetníku je, tím je větší provděpodobnost, že nějakého opomenu. Puňťovi se tímto omlouvám. :-)

tojefuk 21.7.2006 9:24

Re: Re: Re: JE(zevčík) + (vl)ČÁK?

Vakandi, ŤUKÁM! Ty seš opravdu tvůrčí typ! Když něco podobnýho vymyslím já, tak je to normální. Když to vymyslí někdo jiný, bohapustě mu závidím!:-) 

Medvídek 21.7.2006 9:20

Re: Re: Re: Re: Re: JE(zevčík) + (vl)ČÁK?

Myslím že nebyl. Ale vyloučeno to samosebou není.

Kleč na horách to teda je, tuhle jsem se jí prodíral poblíž Božího Daru a to byla teda zážitek.;-D

tojefuk 21.7.2006 9:20

Re: Tojefuku, to záleží na úhlu pohledu.

No vidíš, na bouli jsem zapomněl! Ale to je maličkost! Jistě tě potěší fakt, že v sousední vesnici zedník-profík stavěl komín na vlastním baráku. Jak to vypadá uvnitř - nevím. Ale na ten kousek nad střechou by potřeboval Blesany čtyři - na každou stranu jednoho! Výsledek bych popsal jako průnik čtyř hyperbolicky zborcených ploch, každá plocha s jiným zadáním! Sice nevím, co to je (průnik jo, hyper.zbor. plochy ne), ale vypadá to tak!;-D 

tojefuk 21.7.2006 9:12

Re: Tojefuku

Že jó? Proto jsem ti ji poslal, než bude hic, aby sis to stačila užít!:-) Pochvalu od tojefuka, samozřejmě!;-)

Vakandi 21.7.2006 9:10

Re: Re: Re: Re: JE(zevčík) + (vl)ČÁK?

Já brala velikosti podle stromů, keřů.... na horách je kleč né ? A ta je malá.... a ten kokr byl s něčím švihlej ;-) já znala NO velikosti skoro dogy, váhy kolem 75 kg...nevěřila jsem vlastním očím  8-o a pak mi majitel řekl, že má v předcích tibetskou dogu. ...;-D

Medvídek 21.7.2006 9:04

Re: Re: Re: Re: JE(zevčík) + (vl)ČÁK?

;-€Né znak, ale znaL.

Medvídek 21.7.2006 9:03

Re: Re: Re: JE(zevčík) + (vl)ČÁK?

Horské typy jsou spíš větší ne ? Já znak černého kokršpaněla který se narodil a celý život proži na horách. A měla jsi ho vidět. Kokršpaněl velikosti NO !  Nekecám ! To se zřídka potká.:-)

Medvídek 21.7.2006 9:02

:o)

Príma psiska.:-)

jiný Honza 21.7.2006 8:55

Re: Tojefuku, to záleží na úhlu pohledu.

Všichni jsme cvoci. Kdybychom byli normální, tak by tu byla taková nuda, že se z toho zblázníme. 8-)))

MaRi 21.7.2006 8:47

Re: Ahoj Astičko

Punťa už se představil (28. června), o Bobíkovi už můžeme jen povídat :-( a o kočkách letělo včera povídání k pí D.

tosca 21.7.2006 8:42

Ahoj Astičko

Pěkně jsi to napsala. Jsi prima pejsková a já jen koukám, kolik vás doma chlupáču je! Už se těším na Bobíkovo povídání :-) A Puňťovo bude taky? A co kočky? Nepřidají se?

dalmatin 21.7.2006 8:41

Ahoj Asto,

připomínáš mi pejsky z mých prázdnin u babičky. Teda opravdu psy, kteří chodili za naší foxteriérkou.  Když přestaly fungovat hormony, chodili za mnou, protože podle mojí babičky prý umím "pesky".

Fallowa 21.7.2006 8:39

Ahoj Asto,

jsi moc hezká pejska,máš prima smečku,tak ať se ti dál daříV!A s předkama si nelam hlavu - můj první pes byl kříženec - matka čistokrevná jezevčice,otec neznámý,syn mi přinesl štěňátko darem k narozeninám.Jak psík rostl,začala jsem pochybovat o jezevčičím otci a poslala syna k původním majitelům,aby se zeptal,kdo je pravděpodobný otec.Bylo mu řečeno,že fenku ,,viděli s jezevčíkem,ale to víš,dvůr je otevřený,kdovíco sem vlítlo´´:-).Podle veterináře to byl asi zlatý kokr.Pes byl zlatíčko,rošťák a moje štěstí - zřejmě zdědil po rodičích ty lepší vlastnosti:-D.

YGA 21.7.2006 8:33

Re: No vida,

Tak tomu se říká štěstí v neštěstí - to když do mě ťukne jouda, tak je to nějaký managor, spravit to neumí a ještě má keci.

Jo, a naděje umírá poslední, takže doufej, doufej, holubičko, však on tě život naučí;-D;-D;-D. (Ale já doufám, že bude Punťa po návštěvě ranhojiče jako nový!)

Lída Š. 21.7.2006 8:11

Re: No to je krásné představení:-)

Aha už jsem se zorientovala;-) Nemůžu si pomoct, ale vypadáš tak trochu jako bordetka;-) Jsi krááásná, hned bych si tě pomuchlovala!!

Lída Š. 21.7.2006 8:04

No to je krásné představení:-)

Astičko a kterápak ty na fotkách jsi?;-)

Dneska je v načí kavárně pani Dé krásně;-) Rpuť, Astička - SKVĚLEVVVVVV

Vave 21.7.2006 7:56

Re: Re: Re: JE(zevčík) + (vl)ČÁK?

8-o:-):-):-)VV

Vave 21.7.2006 7:55

No vida,

stačí krásné představení jednoho (jedné, já vím) z mnou milovaných míšenců a hned je na světě mnohem radostněji. :-)

A tak už skoro ani nevím, že do mě včera cestou domů ťuknul jeden jouda a uťuknul mi světlo a ohnul plecha a taky mi přestalo troubení, což mě ničí převelice, protože já na zlořády páchající silniční neřády tuze ráda troubím. No a protože - štěstí v neštěstí - jouda má dílnu na léčení autoplechů, za chvilku mu tam svého Puntíka dovezu. Tak doufám, že je to jouda-gentleman a nezapomene, že jsem mu včera zachránila body a že mi to fakt opraví.

Vakandi 21.7.2006 7:49

Tojefuku

díky, s takovou pěknou pochvalou se mi hnedkonc lépe pracuje ;-)

Vakandi 21.7.2006 7:37

Re: Re: JE(zevčík) + (vl)ČÁK?

To ano, ale je v tom rozdíl. JEČÁK je na nízkém podvozku se silným, uječeým štěkem a VLČÍK jde podobou lehce do vlčáka, ale spíš horský typ, tzn. menší....;-P

YGA 21.7.2006 7:29

Re: JE(zevčík) + (vl)ČÁK?

Taky by to mohla být rasa VL(čák) + (jezev)ČÍK = vlčík. Taky prima rasa.

Rpuť 21.7.2006 7:26

Tojefuku, to záleží na úhlu pohledu.

Jsou lidé, kteří jsou pevně přesvědčení, že jsem cvok. Já zas o nich tvrdím, že nemaj smysl pro nesmysl. Takovým lidem by dodnes Evelín blikal čidlama, neb by se spokojili s elektrikářovým tvrzením, že to není možné a do smrti smrťoucí by přemýšleli, proč zrovna je pánbůh takhle trestá. A kdyby jim Blesan málem zboural komín i se zedníkem, doživotně by trpěli, že z toho maj na komíně bouli. Já to naopak beru jako pomník té dávné srandy - a že to stálo za to!;-D

Iva 21.7.2006 7:24

Ahoj Asti

jsi originál pejska a tak si nelam hlavu s tím, kdo jsi jsi prostě príma psina a basta

tojefuk 21.7.2006 7:22

Re: Astičko,

Dobré ráno, klikací dívenko! Však ty jsi skvělá a originální taky!;-) 

tojefuk 21.7.2006 7:18

Re: Dobré ráno, Zvířetníci! Gratuluju všem, kteří dnes mají významný den!

P.S.: Než se ti přestanou podlamovat kolena, může ti panáka slivovice doručit nejbližší pohybuschopná osoba! Pro další srovnávadlo si už dojdeš sama!;-)

Vakandi 21.7.2006 7:02

Re: JE(zevčík) + (vl)ČÁK?

Ječák vypadá na velmi zajímavou rasu ;-D

Vakandi 21.7.2006 6:57

Astičko,

nelam jsi svoji pěknou hlavinku tím, že nevíš, kdo přesně byli tví předci ;-) Důležité je, že jsi skvělá a originální a máš prímovou smečku :-)

tojefuk 21.7.2006 6:34

Dobré ráno, Zvířetníci! Gratuluju všem, kteří dnes mají významný den!

Lidi, vy teda máte starosti! Takový pěkní hafušové, těm je určitě fuk, co byli zač táta s mámou! Tak si s tím taky nelamte hlavu!:-)

Rputi, u Plaváčků mně nejde diskuze, takže lezu sem! :-( Že kuťata měla štěstí v neštěstí, to už jsem psal! Ale jak ty to děláš, že každá situace ve tvém provedení se změní v dráma? Počínaje čidlama přes Blesana za komínem, pak nezvládáš podrbání pouhých deseti koček naráz a teď se ti podaří pěkně umístit kuťata a zas seš na mrtvici!;-)Ještě že máš tojefuka! Zase a rád poradím! Rozestav si po zahradě pár věcí, vhodných na rychlé usednutí, na sedáky dej něco měkčího, ať si nenarazíš však víš co, až se ti zase podlomí kolena!;-);-D 

Rpuť 21.7.2006 5:32

Může to být, samozřejmě, úplná náhoda,

ale já bych jednoho z pejsků typovala na borderkolii a z druhého ten děda jezevčík docela čouhá. Alůe pejskové jsou to, v každém případě, náramní...:-)