17.4.2021 | Svátek má Rudolf


Diskuse k článku

ČLOVĚČINY: Pohádka pro Matýska 2

Byl jednou jeden statek a na něm hospodařil starý sedlák...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Matylda 28.3.2019 17:29

No jo.

Byla jsme nekreativní, takže jsme pohádky četla nebo časem recitovala zpaměti- taková Jak Křemílek s Vochomůrkou zasadili semínko byla favorit a taky Kuřátko a obilí, no a děti žádaly abych jim podle ostatních nehudebním hlasem zpívala... Takže k traktorům jsme nedošli :) Ale vy jste došli moc pěkně.

T. Zana 28.3.2019 18:45

Re: No jo.

No ale Pohádky o mašinkách jsi číst mohla, ne? :-)

Z. Matylda 28.3.2019 19:03

Re: No jo.

Ty jo a s velkým úspěchem!

M. Crossette 28.3.2019 16:13

Moc hezká pohádka a...

doufám,že je máš napsané :) Nejen proto abys jí sama dokázala na prosbu zopakovat (a děti trvají na přesném opakování), a proto, že si jí Matýsek bude moci později i sám číst.

Kdo je Zuzanka?

Já si včera připomněla pohádku O koblížkovi :) Vraceli jsme se přes park s Trixie. U jednoho parkoviště, kudy jsme projížděli, je velká louka, která se mírně svažuje. Měla čerstvě posečenou trávu. A po ní se od parkoviště kutálelo po hraně větší tenké plastické víčko - tedy ne koblížek, ale mně se ta pohádka okamžitě vybavila. Když jsem ho zahlédla, už se kutálelo, tak ho asi ze země zvednul mírný vítr, protože nikdo jiný tam nebyl. Víčko se občas maličko zakývalo, ale dál "stálo". A jako koblížek se po louce z toho kopečka kutálelo dál a dál, nejen rovně, ale občas vybočilo do stran jako do zatáčky, párkrát dokonce přes něco nadskočilo, ale nespadlo. Koukala jsem na to docela v úžasu, protože víčko vydrželo balancovat na své tenké hraně až ke spodní asfaltové cestě, snad 20m, na kterou se nakonec skácelo.

L. A 28.3.2019 17:49

Re: Moc hezká pohádka a...

Zatím mám jen dvě a ty jsou zapsané. Ale objevil se požadavek na knižní vydání a na to jsou dvě krátké pohádky moc málo. Tak hledám náměty.

Zuzanka je moje neteř a Matyskova o rok mladší sestřenice.

T. Zana 28.3.2019 18:47

Re: Moc hezká pohádka a...

Je to zvláštní, jak někdy něco úplně náhodně odkryje tyhle vzpomínky :-)

Z. Yga 28.3.2019 12:29

Milá LA

Další milá pohádka pro Matýska. Je hezké, když si maminky umí vymýšlet pohádky. Já byla v tomto šíleně nekreativní a tak se u nás točila Červená Karkulka do zblbnutí (mého). Až posléze, kdy dítě více rozumu bralo, jsem se vrhla na čtení - a co si děcko nezvedené vybralo za pohádku?! Jo, Karkulu... a já bych jí tak ráda četla o Bílé laňce nebo Všudybylovi (miluju pohádky Františka Hrubína).

L. A 28.3.2019 13:07

Re: Milá LA

Vždyť já vykrádám kdeco, od života přes různá povídání až po antické drama a jeho "deus ex machina" (i když ta mašina tam stojí skoro od začátku a bůh je silně podobný Hubertovi). Teď mám objednávku, že by Zuzanka chtěla pohádku o bagru. Jenže já znám bagry z práce a nedovedu si je představit jako hrdinu, takže do něj asi pronikne jezevčík...

Z. Tora 28.3.2019 22:18

Re: Milá LA

jo, na tohle je expert náš Mára. Takže my vykládáme pohádky O neposlušném Leo expresovi, O bagříkovi, co zachránil stavu mostu, O bagříkovi, co ho poslali pro semtele, O autě, co zachránilo vláček, O bagříkovi, co pomohl městu... a pro Verunku O princezně, která si ostříhala vlasy, O červené botičce, O zapomenutých krasobruslích... Vždycky prvně čteme a pak si děcka řeknou, co chtějí za pohádku a já si vymýšlím :). Někdy z toho teda vzejdou hrozné splácaniny :) ale občas se i povede.

L. A 28.3.2019 13:09

Re: Milá LA

Jo, a Červená Karkulka se mi nezamlouvá, protože se v ní zabije chudák vlk.

J. Hlavsová 28.3.2019 13:09

Re: Milá LA

Měla jsem mnoho pohádkových knížek, ale synek před spaním trval den co den na Perníkové chaloupce a musela jsem i měnit hlas podle postaviček. Dodnes mi naskakuje kopřivka, když si vybavím "Vrků, vrků, dej mi ruku z krku!" Posléze vzal na milost magnetofonové kazety - to vládl Rumcajs a Křemílek s Vochomůrkou. V předškolním věku si moc rád prohlížel knížky a časopisy se svou prababičkou a ukazovali si přitom písmenka.

T. Zana 28.3.2019 13:39

Re: Milá LA

Na poslouchání byly skvělé taky pohádky od pana Nepila.

Z. Jenny 28.3.2019 12:20

Šťastný Matýsek,

má výbornou matičku a taky kreativní. :-) Čteme dětem, to by mělo být krédo doby! Moc hezké,díky!

Š. Matyášová 28.3.2019 11:26

pěkné pohádky pro Matýska

a pro nás.....díky...

Z. Lika 28.3.2019 9:33

Mám ráda pohádky

o zvířatech. A jsem ráda, že jsou mámy, které je svým dětem vyprávějí :-)

T. Zana 28.3.2019 9:25

Matýsek se má

Maminky, co vyprávějí pohádky, jsou hvězdy! A ty, co je čtou, taky.

Ať ti zdárně roste!

Z. Xerxová 28.3.2019 6:35

hezký den

hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

krásná pohádka pro maličkého "zemědělce" - má tam milované kočičky, traktor i slepičky...

L. A 28.3.2019 8:10

Re: hezký den

Nejdřív tam byl traktor, aby pohádka zaujala i techničtěji založenou Zuzanku. Jenže já technicky založená nejsem, tak se tam dostaly slepice. To, že pohádku vyprávím hlavně Matýskovi, vysvětluje, jak se do ní dostal kocourek.