2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

POHÁDKA: O králi a štěňátku (2)

Počkej Flíčku, povídal král Hurdálek VI. už jsi mě zase celýho voslintal. No jo, to víš že tě mám rád ty moulo! Na dveře královské komnaty najednou někdo zaklepal.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Olčava 3.3.2007 9:16

Re: já jsem si tak tiše doufala, že to bude pohádka

Hmmmm, tak já jsem jásala, jaká je krásná sobota, jenže to jsem ještě nevyhlédla z okna, a vono je tam fakt hnusně. Ale stejně, s pohádkou je i hnusná sobota krásná. A víte že je dneska zetmění měsíce8-o? Akorát, že asi nebude moc vidět přes ty mraky:-/. To je tedy škoda

Vave 3.3.2007 9:23

Re: Re: já jsem si tak tiše doufala, že to bude pohádka

Phe, zatmění měsíce, já mám zatmění mysli, nekoupila jsem kuře, a tak přemýšlím, co tím zelím zítra naplním, bo do deště se mi nechce a hodný synek je u babičky. Ledaže, až pojede zpátky, by ho koupil, žejo? ;-)

Olčava 3.3.2007 9:54

Re: Re: Re: já jsem si tak tiše doufala, že to bude pohádka

No tak to jsi na tom o to zelí líp než já. A mohla bys uvařit k tomu zelí bramborový knedlíky. Pravda kuřátko to není, ale taky dobrý, ne? Ale co budu vařit já, to je zatím ve hvězdách. Že by taky zatmění;-P???

LENKA S. 3.3.2007 11:36

R TEDY OLČAVO A VAVE, TO JE TAK SNADNÉ!!!

VAVE, ZE ZELÍČKA UDĚLEJ DOBROU ZELNAČKU A K TOMU TŘEBA NĚJAKÝ SLADKÝ LÍVANEC. MÁŠ OBĚD JAKO LUSK. NEBO TÍM ZELÍM NAPLŇ TY SVOJE SVINSTVA Z LISTOVÉHO TĚSTA. JE TO TÉŽ DOBROTA. VŠAK NEMUSÍ BÝT KAŽDÝ DEN MASO. A T,Y OLČAVO , POKUD MÁŠ DOST  BRAMBOR A CHUŤ MŮŽEŠ ZPLODIT NĚCO PODOBNÉHO TAKY. JÁ DNES VAŘIT NEMUSÍM, BO JSEM UDĚLALA   NEDÁVNO VĚTŠÍ MNOŽSTVÍ PTÁČKŮ. NEBYL MOC ZÁJEM, TAKŽE JSEM JE ZMRAZILA A DNES JEN DOVAŘÍM  RÝŽI.POLÍVKU MÁM TKY-ČOČKOVOU..

Olčava 3.3.2007 12:11

Re:LENKO,

DÍKY, Z BRAMBOR UŽ DĚLÁM BR. KAŠI A K TOMU RYBÍ FILETY JEN TAK NA KMÍNĚ (TO JSEM VYHRABALA Z MRAZÁKU), A TU POLÍVKU ČOČKOVOU SI ASI UDĚLÁM K VEČEŘI. TU JÁ MÁM MOC RÁDA A UŽ JSEM JÍ DLOUHO NEVAŘILA, TAK DÍKY ZA INSPIRACI:-)

Vave 3.3.2007 15:39

Re: R TEDY OLČAVO A VAVE, TO JE TAK SNADNÉ!!!

DĚKUJU LENKO, NECHÁM SI TO NA JINDY, JÁ JSEM TO KUŘE NA ZÍTŘEK SYNÁČKOVI SLÍBILA, TAK SI HO MUSÍ KOUPIT, KDYŽ MAMINKA JE SKLEROTIK. DNESKA JSME MĚLI TAKOVÝ EXPERIMENT Z ČERVENÉ ČOČKY KRŮTÍHO MASA A DOCELA DOBRÉ TO BYLO A HLAVNĚ HNED! :-)

Myš 3.3.2007 9:58

Re: Re: Re: já jsem si tak tiše doufala, že to bude pohádka

Vavísku, zelí nakrájej do bramborákového těsta, přihoď slaninku a bude bašta převeliká. Už jsem psala výš, tady fakt chumelí :-(!!Pračce domluv, pokecej s ní, třeba si nechá říct.

Vave 3.3.2007 10:04

Re: Re: Re: Re: já jsem si tak tiše doufala, že to bude pohádka

Myško: Dobrý pokus, ale bramborákové těsto není maso a není to dietní. ;-):-):-)

Olčavo: Ty knedlíky budou určitě, ale jen se zelím by byly moc smutné.;-D;-D;-D

Myš 3.3.2007 10:39

Re: Re: Re: Re: Re: já jsem si tak tiše doufala, že to bude pohádka

Co to, že dietíte? Ale já jsem taky masová.

Vave 3.3.2007 10:57

Re: Re: Re: Re: Re: Re: já jsem si tak tiše doufala, že to bude pohádka

No, jak bych to kulantně vysvětlila, to je hlavně taková pracovní dieta - o co je jednodušší nacpat kuře než udělt bramboráky. ;-);-D;-D;-D

baty 3.3.2007 11:20

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: já jsem si tak tiše doufala, že to bude pohádka

Vave, to je krása, pracovní dieta!!! Tu vařím taky často, teď jen aby se k tomu termínu nedostal přednosta, servíroval by mi ho často. Poslední dobou ovšem tyju ze zlomené nohy a z toho, že zmíněný neumí nakupovat maso a už toho taky moc nenachodí, a užívám si vynikajících papáníček, dovážených denně až pod nos z jedné báječné menzy.Ke všemu za padesátikačku, za tu třeba krůtí prsa na olivách s hranolky a tatarkou a brokolicovou polívku doma těžko jedna udělá. Ale i jídla veskrze lidová a domácí, jak štrůdl, šlejšky, nebo plněné papriky. Výběr z pěti jídel denně a šestý týden se ještě neopakovali.Zírám a mám důvod aspoň jeden být ráda, že nesmím člápnout na nohu. Už to asi brzo skončí. Jo, dítko určitě rádo kuře přiveze!!!

Vave 3.3.2007 15:37

Re: Re: Re: já jsem si tak tiše doufala, že to bude pohádka

Děkuju za rady, to je na několik obědů, jste zlatíčka všichni! :-)VVVVVV

Vave 3.3.2007 7:46

Tady v Praze je hnusně,

déšť se sněhem, smutno. Ale s pohádkou od wéwéwéčka je to vstávání o hodně veselejší! :-)

Srdečně zdravím do Savojska a moc děkuju www i Dede za rozjasnění rána a přeju sluníčkový den. :-)VVVVVV

Olčava 3.3.2007 7:42

Jé, to je krásná sobota!

S Hurdálkem a Flíčkem!! Moc hezký!!Díky WWW, díky Dede!!:-)

veram 3.3.2007 7:33

ťuk, ťuk, ťuk

WWW, to je počteníčko! Já bych chtěla poňuchňat Flíčka! Tak ať je král na něho moc hodný a pomazlí se s ním za mne!

Xerxová 3.3.2007 6:43

hezké ráno

vzhůru na procházku - lenoši líní - tady svítí červánky, je modré nebe a sluníčko už buší na východě.... je krásné ráno a tady všichni Zvířetníci chrápou :o)

A dík WWW a Dede za sobotní ranníček.

Halenu mám oslintanou a to své štěňátko prosím nenosím....

zana 3.3.2007 7:58

Re: hezké ráno

Chi chi, oslintaný ranní ptáče se štěňátkem.

Vave 3.3.2007 8:31

Re: hezké ráno

Jaká krutnost vůči malému černobílému štěňátku! ;-) ;-D;-D;-D

Myš 3.3.2007 9:55

Re: hezké ráno

Drbu slintací štěňátko! To se máte, že svítí sluníčko.U nás chumelí víc jak o vánocích. Z oblohy se sypou trakaře kolečkama napřed :-/.Taky už nechci zimu, chtěla jsem jít na zahrádku hrabat se v záhonech.Puáču ;-(.

MaRi 3.3.2007 10:00

Re: Re: hezké ráno

nepakej, Mysicko V rači poškrabkej Lindušku tam, kde to má nejraději.   Já taky chci jaro - už od konce října.

Myš 3.3.2007 10:33

Re: Re: Re: hezké ráno

Tu bych mohla škrabkat do alelůjá a pořád by do mě dloubala fífákem, že se flinkám. Potřebavala bych vyčlenit jednu drbací osobu, aby ten náš chlupatej závislák byl spokojenej ;-D. Musím dát do pořádku domácnost, asi nám tu něco vybouchlo, či co, jinak si ten binec nedovedu vysvětlit :-(.

MaRi 3.3.2007 10:02

Re: hezké ráno

ještě pořád štěňátko chytá za ...  no, jak to napsat .... za .... však víš za co?

Xerxová 3.3.2007 11:44

Re: Re: hezké ráno

jen to klidně napiš..... za co mě chytá. Odpověď : ano, chytá mě za ruce, kotníky, pozadí i špeky na břiše. Cíl volí podle nálady.....

dalmatin 3.3.2007 10:20

Re: hezké ráno

Právě hudrám nad oslintaným kolenem. Utřel si do mých kalhot i ospalky, skvrnitý tyfusák Roňák. Řadím se k Hurdálkovi a Xerxové

Myš 3.3.2007 10:38

Re: Re: hezké ráno

Jo, když ho chudinku malýho hned po ránu hezky neumyješ, tak se nediv. Taky chce být fešák náramnej. Je to krásnej a šikovnej puntíkáček, tak hezky omluvu a psiškotek za toho skvrnitýho tyfusáka ;-D. Hladím ho a drbu za ušima a na kořeni ocásku.

dalmatin 3.3.2007 10:46

Re: Re: Re: hezké ráno

Myšičko, ten se hrbí blahem. Drbu jen za tebe, páč je to tyfusák, co víc    tyflusák.

Myš 3.3.2007 15:43

Re: Re: Re: Re: hezké ráno

Asi budu muset Ronečkovi popovídat o pejsčích právech, aby věděl, že mu panička nesmí tak škaredě nadávat. Za to by měl požadovat minimálně půl pytlíku psiškotů a drbání ještě v třísílkách! Prosím, prosím ;-D.

baty 3.3.2007 11:10

Re: hezké ráno

Vždycky jsem si myslela, že Liberec je v severních Čechách. A on se přestěhoval někam na Riviéru.Je toto možný, sluníčko? Sněží přece!A ráno byla tma jak v adventě.

LENKA S. 3.3.2007 1:21

WWW, TY JSI ALE ČÍSLO!!! BUŠÍM NA VRATA TVÉHO KRÁLOVSTVÍ ,

ŘEHTÁM SE TU JAK  KŮŇ AMOC SE TĚŠÍM NA POKRAČOVÁNÍ. ZDRAVÍM DO SAVOJSKA A  MOHU TĚ UTĚŠIT. I  U NÁS  SE DĚSNĚ OCHLADILONA  BUDE PADAT SNÍH. BRRRR, JÁ UŽ NECHCÍÍÍÍÍÍ!! LEZOU MI NA ZAHRÁDCE  RANÉ HRÁŠKY A JEN DOUFÁM, ŽE JE  TEN HLOUPÝ SNÍH NEPŘIKRYJE A ŽE HNEDLE ROZTAJE.