2.8.2021 | Svátek má Gustav


VíP: Aneb víkendový pokecník

29.9.2018

Náhoda tomu chtěla, že jsem z letošního velmi letního českého léta plynule přejela do velmi letního chorvatského léta. I tam jsme si užívali velmi stálého počasí, z mého pohledu to byla perfektní dovolená, všechno šlo jako na drátkách.

Když jsme se po čtrnácti dnech vraceli, prožili jsme opět střih jako před třemi lety: projeli jsme pod Velebitem do vnitrozemí, a teplota byla na patnácti (“a stále klesá“), pršelo až k moravským hranicím. Teplota se sice udržela nad deseti stupni, ale měla co dělat, řekla bych. Asi mám někde v sobě baterky, protože jsem cestovala v kraťasech a tričku a neměla potřebu dolovat z tašky bundu.

Z Brna jsme pak vyrazili ku Praze vlakem. Takovým tím chytrým, co na vás mluví sonorním hlasem, za zvuků tiché hudby jsou vám podávány nápoje a krajina se nejspíš sama řítí, protože pohyb vlaku skoro není znát.

No, dojeli jsme tak do České Třebové, a tam zůstali trčet. Lokomotiva se prý nedokázala restartovat (ano, jako počítač), náhradní v Třebové nemají, a nemůžou pro nás nic dělat. Můžeme přehopkat na jiný spoj. To jsme ruče udělali a s námi i ostatní. Takže náš poloprázdný vlak se nasáčkoval do třičtvrtě plného vlaku, který nic netuše přijel. Jediný nenarvaný vagon byl místenkový - bohužel jen prozatím. V Pardubicích do něj nastoupil regiment tak devítiletých dětí, kterým jsme museli uvolnit místo. Uličky byly rázem zaplněné jako v Košičanu blahé paměti.

Nestěžuju si, děti místenky měly, i když si myslím, že učitelky mohly těm vyžlatům říct, ať se trochu scuknou, a někteří hodně šediví lidé by si mohli sednout. Parta postarších Kanaďanů, která cestovala s námi, živě štěbetala a často jsem zaslechla „advenčr“ a „avantür“ :D Hlavně se nudili. Quebečanka vedle mě si začala zpívat, moc pěkně mimochodem.

Děti v kupátkách měly zabořené hlavy do chytrých telefonů. Znuděná Quebečanka k nim nakonec strčila hlavu a postarala se dětem o zábavu. Nutila je komunikovat v několika cizích jazycích, děti výskaly a řehtaly se, snažily se a mezi sebou spolupracovaly na odpovědích. Zbytek Quebečanů objevil v uličce u stropu šprušle na odkládání zavazadel a začal na nich aspoň posilovat.

Cesta do Prahy pěkně uběhla, v dobré náladě, za zvuků zpěvu a dětského smíchu (nikoli vřeštění).

Takže díky, Quebečané, byla to s vámi fajn cesta :-)

Přeji pěkné podzimní cestování, aktuální počasí se k tomu výtečně hodí.

Toto je obvyklý víkendový pokecník, takže sem pište o čemkoli, co vás zajímá a oč se chcete podělit.

Lika Neviditelný pes


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více...
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !