21.4.2024 | Svátek má Alexandra


Nový rok 2024

1.1.2024

Vzpomněla jsem si na předsevzetí, však jsem o nich loni touhle dobou taky psala. To svoje, sledovat východy slunce, jsem docela plnila, a bylo to zajímavé z více důvodů. Jednak je ohromující, o jaký kus se to slunce posunuje kolem východní strany sem a tam, jako pořádné kyvadlo, jednak je rozčilující, jak rychle slunce stoupá a tím pádem mizí fotogenické výjevy, a jednak mě potěšilo, jak mě pohled na čerstvou ranní oblohu, i když je zataženo, osvěží a probere, líp než kafe. Včerejší východ slunce zabral celý obzor kolem dokola:

Východ slunce 31. 12. 2023, východní strana

Východ slunce 31. 12. 2023, západní strana

Východ slunce 31. 12. 2023, severní strana

Pokud jde o předsevzetí, došla jsem k závěru, že nejlepší je, když mě k tomu někdo dokope – např. cvičení, pan rehabilitátor je přísný a hlavně tu ruku potřebuju. Takže budu plynule pokračovat i v tomto roce.

A dozvěděla jsem se něco zajímavého: nemá smysl čekat na motivaci, ta se sama od sebe nedostaví, leda v hodně nepříjemné podobě. Motivací je dobrý pocit, který se dostaví, jakmile se do kýžené činnosti pustím. S tím je nutno počítat. A nečekat na svatého Dyndu, Godota nebo kýho výra.

Přeji v tomto roce jen to nejlepší, zdar, sílu a zdraví :-)

Lika Neviditelný pesKONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !