Neviditelný pes

Nový rok 2024

1.1.2024

Vzpomněla jsem si na předsevzetí, však jsem o nich loni touhle dobou taky psala. To svoje, sledovat východy slunce, jsem docela plnila, a bylo to zajímavé z více důvodů. Jednak je ohromující, o jaký kus se to slunce posunuje kolem východní strany sem a tam, jako pořádné kyvadlo, jednak je rozčilující, jak rychle slunce stoupá a tím pádem mizí fotogenické výjevy, a jednak mě potěšilo, jak mě pohled na čerstvou ranní oblohu, i když je zataženo, osvěží a probere, líp než kafe. Včerejší východ slunce zabral celý obzor kolem dokola:

Východ slunce 31. 12. 2023, východní strana

Východ slunce 31. 12. 2023, západní strana

Východ slunce 31. 12. 2023, severní strana

Pokud jde o předsevzetí, došla jsem k závěru, že nejlepší je, když mě k tomu někdo dokope – např. cvičení, pan rehabilitátor je přísný a hlavně tu ruku potřebuju. Takže budu plynule pokračovat i v tomto roce.

A dozvěděla jsem se něco zajímavého: nemá smysl čekat na motivaci, ta se sama od sebe nedostaví, leda v hodně nepříjemné podobě. Motivací je dobrý pocit, který se dostaví, jakmile se do kýžené činnosti pustím. S tím je nutno počítat. A nečekat na svatého Dyndu, Godota nebo kýho výra.

Přeji v tomto roce jen to nejlepší, zdar, sílu a zdraví :-)

Lika Neviditelný pes


zpět na článek