29.1.2023 | Svátek má Zdislava


VíP: Aneb Víkendový pokecník

31.12.2022

Já vím, je to den jako každý jiný, ale přece jen - určité dny v roce dodávají životu rytmus, a ten je potřeba. Každý strávíme dnešek jinak, někdo třeba i turistickým výšlapem. Můžete si jeden takový vychutnat zde i s křupajícím sněhem :-)

Každopádně přeji hezký den i večer, a stejně tak hezké nedělní ráno :-)

Přemýšlela jsem, co do vípáku dát, a kromě toho, že mě poslední dobou přitahují videa s vědeckými hračičkami (např. zde nebo zde) - velice mě uklidňují, asi že přírodní zákony fungají, jak mají :-), se mi hlavou honí oblíbené filmové hlášky: „Rodriguez je mrtvý, sežral ho žralok, když telefonoval v budce.“ Anebo: „Je to marný, je to marný, je to marný.“ Nevím, jestli máte taky nějaké oblíbené, pokud ano, tak sem s nimi :D

A také jsem si vzpomněla na předsevzetí. Jelikož jsme na Zvířetníku, podívala jsem se, jaká předsevzetí si tak dávají psi nebo kočky. A je toho hafol, např. zde:

Ale většinou jde o zdravější stravování, více pohybu, více radosti ze života, spousta společenských kontaktů v rámci rodiny i přátel, ale také třeba dříve vstávat (i kvůli venčení), zbavit se přebytečných plyšáků (a na ty zbývající být laskavější) a zkoušet něco nového :-) (třeba pomáhat páníkům při telekonferenci).

Jak tak na to koukám, nemůžu si stěžovat, že bych neměla parťáka i v kočkách - aktivně si s nimi hrát aspoň deset minut denně (třeba taková vykukovaná je oblíbená, hned za převlékáním postelí, to je u nás hit) nebo po čtyřech tahat bábrlata, to máme domácí fitness hned :-) Ranní vstávání máme zmáknuté už dávno. Co myslíte, měli by pro vás mazlíci také nějaké předsevzetí?

Takže ještě jednou - dobrý celý nový rok přeji, nejlépe jen to nejlepší.

Srdečně všechny čtenáře, zabukisty a píšící zdravím!

Lika

Lika Neviditelný pesKONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !