24.5.2024 | Svátek má Jana


VíP: Aneb Víkendový pokecník

31.12.2022

Já vím, je to den jako každý jiný, ale přece jen - určité dny v roce dodávají životu rytmus, a ten je potřeba. Každý strávíme dnešek jinak, někdo třeba i turistickým výšlapem. Můžete si jeden takový vychutnat zde i s křupajícím sněhem :-)

Každopádně přeji hezký den i večer, a stejně tak hezké nedělní ráno :-)

Přemýšlela jsem, co do vípáku dát, a kromě toho, že mě poslední dobou přitahují videa s vědeckými hračičkami (např. zde nebo zde) - velice mě uklidňují, asi že přírodní zákony fungají, jak mají :-), se mi hlavou honí oblíbené filmové hlášky: „Rodriguez je mrtvý, sežral ho žralok, když telefonoval v budce.“ Anebo: „Je to marný, je to marný, je to marný.“ Nevím, jestli máte taky nějaké oblíbené, pokud ano, tak sem s nimi :D

A také jsem si vzpomněla na předsevzetí. Jelikož jsme na Zvířetníku, podívala jsem se, jaká předsevzetí si tak dávají psi nebo kočky. A je toho hafol, např. zde:

Ale většinou jde o zdravější stravování, více pohybu, více radosti ze života, spousta společenských kontaktů v rámci rodiny i přátel, ale také třeba dříve vstávat (i kvůli venčení), zbavit se přebytečných plyšáků (a na ty zbývající být laskavější) a zkoušet něco nového :-) (třeba pomáhat páníkům při telekonferenci).

Jak tak na to koukám, nemůžu si stěžovat, že bych neměla parťáka i v kočkách - aktivně si s nimi hrát aspoň deset minut denně (třeba taková vykukovaná je oblíbená, hned za převlékáním postelí, to je u nás hit) nebo po čtyřech tahat bábrlata, to máme domácí fitness hned :-) Ranní vstávání máme zmáknuté už dávno. Co myslíte, měli by pro vás mazlíci také nějaké předsevzetí?

Takže ještě jednou - dobrý celý nový rok přeji, nejlépe jen to nejlepší.

Srdečně všechny čtenáře, zabukisty a píšící zdravím!

Lika

Lika Neviditelný pes