10.7.2020 | Svátek má Libuše, Amálie


Diskuse k článku

PSI: Příběh s dobrým koncem

Co se taky může stát, když na zahradě najdete malého, rozcuchaného, hubeného a nešťastného tvora, který trochu připomíná psa a hodně se vás bojí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lika 24.2.2020 20:20

Vzkaz od Lenky: Prosím, vyřiďte všem, že moc děkuji za vlídné přijetí a krásné komentáře. S Bětkou mi koneckonců Zvířetníci pomohli - čerpala jsem ze spousty jejich zkušeností, které jsem si tu přečetla. Takže mají také své zásluhy.

Až se mi někdy podaří opět soustředit myšlenky kýženým směrem, třeba zase něco napíšu.

L. Bláža 24.2.2020 19:42

Je to happyend! Krásný příběh, moc hezky napsáno!

M. Crossette 24.2.2020 18:02

Jako všichni ostatní, také jsem se dojala nad krásným příběhem s nejlepším koncem (ano, přesněji konci), jaký mohl mít. Moc krásná věta je: "Bručoun prohlásil, že asi nikam raději nepojedou". To dokazuje, že ve skutečnosti páníček vůbec není Burčoun, ale zodpovědný člověk s dobrým srdcem. Podle článku je vidět, že i psí nová chůvička Lenka si hlídání užívá (dokonce už pátým rokem) a spokojenost je všestranná. A také tímto novou - teď už předbukistku srdečně vítám.

Tedy, když jsem článek otevřela, nevěřila jsem svým očím. Z fotky na mne totiž koukala přesná kopie bývalé tchánovic fenky Jenny. Stejná hlava, stejné černo-hnědé pálení, jen Jenny byla asi větší a měla delší nohy (stojící Betynku není vidět). Jenny byla z útulku a take úžasné zlatíčko.

E. Šusová 24.2.2020 15:35

Lenkooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!! Moc díkuju, žes vystoupila zpoza buku a podělila se o Betynčin příběh. Je to moc hezký pindělní čtení. A já protože sem taková cíťa tak jsem si to moc užila. Jsem moc ráda že Bručoun je možná sice bručoun, ale na těch horách na ni myslel a dopadlo to tak krásně, že líp to dopadnout ani nemohlo, protože Betynka má navíc svojí dovolenkovou tetu.

Z. Mawe 24.2.2020 13:55

Moc krasny pribeh se stastnym vlastne uz zacatkem:)

A. Zemanová 24.2.2020 13:16

Milá zabukistka Lenka, kterou srdečně vítám před bukem :), se uvedla krásným příběhem. Moc jsem Betynce držela palce, ale v koutku duše jsem věděla (nejen kvůli nadpisu), že to prostě musí dobře skončit, protože velcí bručouni často mívají velké srdce.

A být psí tetou je nejvíc. Teď jsem dělala tetu Berušce mé sestřenice a před tím několika různým pejskům - pamatujete třeba na Růžového krokadýla od Kačera? Tak to bylo mé první hlídání, při kterém mi tak hezky pomáhala naše Anka.

A. Bytová 24.2.2020 13:05

Jak nešťastné zvířátko ke štěstí přišlo. :D

Díky všem zúčastněným za to, že pejska už nemá vyděšené a zoufalé oči.

T. Zana 24.2.2020 12:20

Ještě O.T. - pár fotek https://1234zana.rajce.idnes.cz/Kolem_poloviny_unora_2020

L. Jakovljevičová 24.2.2020 12:13

Taky jsem si poplakala. Nejdřív lítostí nad nešťastným psiskem, pak dojetím a nakonec radostí! Inu jsem stará plačka, zvlášť když se to týká opuštěného psíka, navíc (skoro)jezevčíka a ještě k tomu Betynky :)) Skončilo to nejlíp, jak mohlo a já všem děkuju za záchranu jedné psí holky.

A Lence děkuju, že nám o tom napsala.

A. Lex 24.2.2020 12:03

Omlouvám se Lence, malé foto OT ze severu Jižní Moravy:

http://dig.rajce.net/Po_okoli

A. Rgova 24.2.2020 11:55

Bětuška uměla být ve správným čase na správným místě. Odlapení volejbalovou sítí, no kdo to zažil? Bručoun s paničkou jsou úžasňáci. Pejsk na dovolenou to je taky parádička. Lenko moc hezký příběh i psaní.

Má sousedka má taky v mém Rubínovi pejska co si ho nemůže pořídit. Chodí venčit nebo mu dělat společnost, když může a chce. Rubín je rád a já taky. Moc.

T. Zana 24.2.2020 11:46

Díky! Taková hezká zpráva při pindělním ránu (ne že bych teď vstávala, ale ráno jsem jen rychle četla ;-) - tak ta opravdu potěší.

Díky všem zúčastněným a Bětuška podrbejte :-)

A. Lex 24.2.2020 10:04

Lenko, prozářila jste mi dnešní den! V té smršti negativních zpráv jste se svým příběhem zázračný blesk z čistého nebe. Pozdravujte kolegu bručouna a jeho paní a vyřiďte pusu Bětulince. Měla velké životní štěstí!

J. Hlavsová 24.2.2020 10:00

Krásný příběh, taky mi ukápla slza. I když teď nad jednou zdejší situací skřípu zuby. Máme tu jednoho bezdomovce, má už několikátou fenu NO, každé hárání připuštění, prodej štěňat na tržnici. Nynější fenka taky nevypadá moc dobře. On tvrdí, že ji dobře krmí, ale znalí věci říkají, že krmení, které dostává od lidí, kteří se nad ním ustrnou, mění v hospodě za chlast. Tak trochu doufám, že psa nedá očipovat, na pokutu nebude mít a bude příležitost psa mu odebrat.

Z. Maya 24.2.2020 8:57

Moc hezký příběh s dobrým koncem, při pondělku super čtení. Ono dilema, co s nalezeným psem, je ještě mnohem horší když už člověk nějaký psy doma má. Jednodušší je to holt ve městech, kde stačí zavolat městskou.

E. Žampachová 24.2.2020 8:43

Dojemný příběh. Ne vždy je tulák takhle skvělý. Betynka asi nebyla tulačka, ale vyhozené zvíře, které konečně našlo své lidi. Jak může někdo takového tvora vyhodit fakt nechápu. Ten krásný konec jí moc přeju.

Z. Lika 24.2.2020 8:08

Děkuji Lence, to se opravdu povedlo po všech stránkách. Betynka tedy neměla veselé začátky, ale teď si to vynahrazuje. Takže děkuji i bručounovi a jeho paní a vůbec všem zúčastněným.

Připomnělo mi to - s těmi vychechtanými selfíčky- jak miluju zprávy od své "chůvičky", když jsem na dovolené, chůvičky tak významně zlepšují kvalitu dovolené páníků :-))

E. Zvolánková 24.2.2020 10:58

To musím potvrdit. Když nám dali rodiče pod stromeček zahraniční dovolenou i s poukazem na hlídání fousiska,bála jsem se, zda nebude Edánek plakat "po mamince" :-)) Pak jsme se ráchali v moři a naši mi posílali každý den foto - tu z procházky, tu z domova, ale všude vysmátý a spokojený pes. Tak to se pak odjíždí s lehčím srdcem :-)

Z. Yga 24.2.2020 7:56

Oóó - happy end jak z Hollywoodu, taky jsem si tajně pobrekla. On je dokonce trojitý - pro pejsku, pro bručouna s paní i pro zabukistku Lenku (kterou tímto vítám a doufám, že vyjde definitivně s poza buka). Vždyť co může být lepšího, jak pejsek na týden (:o)) - člověk si ho užije a pak vrátí - to je něco jako neteř na prázdninách.

Moc hezky napsané - psí oči se umí zavrtat do srdíčka.

E. Zvolánková 24.2.2020 7:24

Krásné ráno všem...To jsem si zase hezky pobrečela nad šťastným koncem a nad všemi, kterým se ho nedostává... Betynka měla velké štěstí a Bručoun se ženou i hlídací tetička zaslouží velkou pochvalu a obdiv. Ono to prvotní rozhodnutí pomoci tomu nešťastnému tvorečku vůbec není těžké (znám to sama dobře), ale když potom člověk zjišťuje, co všechno je třeba udělat, dohonit socializaci, vykurýrovat apod., na což pak padne třeba klidně i několik výplat, tak v tom vytrvat už tak snadné není. A je smutné, že hodně lidí si třeba vezme psa z útulku, ale při prvním náznaku problému ho prostě vrátí. Pro to zvíře je to strašná zrada. Takže palec nahoru Bručounovi a spol., že vydrželi. A spokojená Betynka jim to jistě stonásobnou měrou oplácí.

Š. Matyášová 24.2.2020 7:13

tak to máte oba velkýho pašáka, za to psí stvoření.....

Z. Matylda 24.2.2020 7:09

No to je happy end jako hrom! Pro malou feňuli to dopadlo jak nejlíp mohlo. Dokážu si představit, že při prvním hlídání si připadala opuštěná a nešťastná (i když opuštěná nebyla) a ničila nebo nebyla čistotná...

P. Korecky 24.2.2020 7:05

Dostalo mě to tak,žejsem musel dlouho posmrkávat. Jsem moc rád,že to takto dopadlo a palec nahoru Bručounovi a i Vám.

Z. Xerxová 24.2.2020 6:53

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :o)

To je ale krásné čtení. Příběh, který má nejen jeden, ale dva dobré konce. Nejen báječný domov pro malou bázlivou čubinku, ale i skvěle vymyšlený dovolenkový čas.

Děkuji Lence, že vylezla ze za buku