4.12.2021 | Svátek má Barbora


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 27.10.2021 20:15

Zano, to se moc krásně četlo, on když člověk popisuje živou předlohu, tak se článek vlastně píše sám, že ?:-) Usmívala jsem se o začátku do konce. Třeba ty "Cibiny (opakované emoce)" a u tohodle slovního obratu jsem se fakt hlasitě zasmále - "Hrabala energicky i ležérně (tedy vleže);-D. A pak samozřejmě tím zakončením se šťastným nalezením mobilu (jak poznamenala i YGA ;-D). Také jsem se pobavila pohledem hned na první fotku v článku, na ten velikostně nesouměrný růst dvou štěňat :-)

Moc vám oběma tu hlídání Maggie přeji . Z tvého psaní je jasné, že si to s Frantou užíváte a Maggie s vámi jistě též :-)! A jejím páníčkům přeji, aby se jim povedlo naučit Maggie chodit na vodítku, přeci jen je to občas potřeba:-). A vám bych doporučila nosit s sebou na případné delší procházky s Maggie láhev vody a misku. Pes se jak známo nepotí, chladí se pouze vyplazeným jazykem. A u akčního psa jako Maggie je chlazení doprovázeno zvýšeným slintáním a tím pes ztráci tekutinu. V našich tepelných podmínkách bylo pití pro psa samozřejmě důležitější, ale možnost se při běhání občas napít jistě uvítá i Maggie (pokud tedy nebude zrovna v okolí potůček čí jiný zdroj).

Těším se na další díl Maggie-story ;-D

M. Crossette 27.10.2021 20:16

A samozřejmě chválím fotky, Maggie je fešanda každým coulem :-)

T. Zana 27.10.2021 21:21

Maričko, Meggie je fakt moc milá a píše se o ní snadno :-). Fakt teda je, že spolu s Cibi tvoří docela výbušnou dvojku.

Naši mladí jí sebou vodu nosí, až se snad dočkáme toho, že bychom s ní vyrazili na delší vycházku, tak to určitě uděláme taky. Já jsem zvyklá pít hodně, tak na to myslím.

Moc se těším, až zase budu mít o čem psát :-).

Z. Hanča 27.10.2021 13:55

Moc hezky vám dog sitting jde, jen co je pravda! :-) Pes hrabavý má tu výhodu, že se zabaví a vypustí páru, aniž by potřeboval páníčka či chlupatého parťáka. Teď jde o to, aby taky pochopil ten drobný rozdíl mezi obecními a domácími latifundiemi (ty druhé k hrabání silně nevhodné). ;-D

Megi je roztomilá a ty úpěnlivé pohledy má nacvičené dokonale!

T. Zana 27.10.2021 14:27

Má báječnou jámu za skalkou u plotu k sousedům ;-D. Už se k nim asi brzo prohrabe ;-). V trávě nehrabe, ale ta skalka... koneckonců panička tam hrabe taky, že ;-D.

M. Skálová 27.10.2021 13:18

Je to moc hezká pejsková, buďte rádi, že můžete hlídat, mazlit a rozmazlovat a potom zase vrátit V

T. Zana 27.10.2021 14:28

Že jo, to je ideální kombinace ;-). Je to zlatíčko :-).

Z. Jenny 27.10.2021 11:36

Zano! Tak vy už jste načisto psí, to je všem jasnýýý. Hlídací tým rodinný, to je výhra v lotérii. Si pamatuji jak mi vždycky lidi říkali ,že naše divoška Ája I. blázínek psí, chodí s mojí malou křehkou maminkou po venku jako "paní opatrná" ,co noha nohu mine, netahá,čeká,oči furt na mamce. Megi je krásná ,sluší jí to, vyložená modelka. Taky si má s kým vyhrát,s Ciri jsou dobrá dvojka a ty kukuče, no to je! Tak ať Vám to všem i dál krásně klape a hodně radosti a úsměvů způsobuje, ty malé občasné škody bývají brzo zapomenuty.;-DR^V

T. Zana 27.10.2021 11:47

To už jsem od někoho slyšela, že pes k babičce velmi ohleduplný V.

No jo, hlavně se těšíme, až si ji zase budeme moct půjčit :-).

Z. Janaba 27.10.2021 11:00

Ehm ehm, jste chyceni nejen drápkem, ale celou tlapkou, že ano:-). Přeju to vám i pocákané Maggie!

T. Zana 27.10.2021 11:48

No jo, asi nějak tak ;-):-).

A. Zemanová 27.10.2021 10:22

Vnoučata veškerého druhu jsou požehnáním, bo jsou nejen roztomilá, ale hlavně a zejména vratná. :-) Slečna Megie je krásná - pro mě platí, že čím víc fleků, tím víc dalmatin. :-)

Zcela chápu Tvou úlevu, když jsi nemusela hlídat hned dvě štěnice. Nevím proč, ale kombinace josefčíka s dalmatinem se mi zdá poměrně náročná.

Taky se mi líbí, že Tvé dlouholeté psí vzdělávání na Zvířetníku je tak krásně zúročeno. Věřím, že když ještě potrénujete pobyt venku na volno, získáte prima společníka na dlouhé výlety. :-)

Jo, a nesmím zapomenou pochválit svěží a vzipné psaní, opravdu jsem se pobavila. Dík! V

J. Fialová 27.10.2021 10:31

Mně by připadala poměrně náročná kombinace čehokoliv s josefčíkem ;-D

E. Zvolánková 27.10.2021 13:56

;-D;-D;-D Jo, to potvrzuju. Pár jezevců znám a všechno jsou to pěkní aktivisti a "tvrdé makovičky". A dalmatin je taky "paličák", takže taková dvojka asi musí být občas o nervy.

T. Zana 27.10.2021 14:29

No, co jsem je spolu viděla, tak jsem měla určité obavy ;-).

T. Zana 27.10.2021 11:53

Jasně, když u nás byla od osmi do čtyř, už jsme se drobet těšili, až synek dorazí ;-D.

Chození na volno snad zvládneme, i když jí už bylo pět měsíců a pomalu půjde do puberty :-P.

Ale chůzi na vodítku prý už pilují :-).

Z. Matylda 27.10.2021 10:19

Hlídací prarodiče jsou skvělí, u nás ještě i hlídací děti. My hlídání potřebujeme i poskytujeme, nějak se to vždycky vytříbí.

Když budete hlídat často, nebudete potřebovat ani vlastního psa :)

T. Zana 27.10.2021 12:13

U vás se to kouzelně střídá :-). Všichni čtyři (?) vaší psi se moc hezky snášejí, to musím říct, že Meggie se s Cibi vždycky napřed děsně porve ;-)

Z. Lika 27.10.2021 10:11

Tak jsem se culila a chvílemi smála. To váhání a badatelský odstup, a nakonec šup, už s ní spí v pelechu! Tomu říkám zvrat R^ Jelikož je známo, že jak u dětí, tak u psů nejlíp funguje důslednost, tak ti služba v pelíšku možná už zůstane ;-D

Příhoda s mobilem mě omráčila svou originalitou. Z toho by mohla být klidně reklama na odolnost! Možná by se mohla začít prodávat nějaká appka, která by v takových případech začala třeba bublat nebo tak něco. Ale mladí jsou šikovní, že ho našli R^;-D

Těším se na další příhody, z hlídání i výletů, to bude prima. Jo a zano, jsi formát, že nejsi nepřátelská skorotchýně a že ses nepostavila tvrdě proti, znám takové typy.

T. Zana 27.10.2021 12:18

S Meg se pěkně spí, já jinak blbě usínám, ale ona moc pěkně hřeje.

Příhoda s mobilem je s odstupem zábavná, v danou chvíli mi ale běžel hlavou dlouhý seznam průšvihů :-P, které mě čekají.

Z. Lika 27.10.2021 13:52

To bych nezáviděla. Hlavně že ses brzy dozvěděla, že je to ok. Ono stačí, když simka "zdechne", natož když je možnost, že mobil najde někdo cizí... Dobře to dopadlo! A vaši jsou Sokolí oko!

J. Fialová 27.10.2021 10:06

Jeví se mi, že jste opravdu velmi spokojeni s tím, co CD mladým přidělila ;-)

T. Zana 27.10.2021 11:43

Ano, dobře jim bylo vybráno ;-).

Z. Yga 27.10.2021 8:51

Fotka Megi a Ciri je naprosto ňuňací! Tyhle pejsky určitě žádná alotria nedělají, to jsou jenom hnusné pomluvy na síti! ;-D;-D;-D

Mně se Meginka moc líbí, že je taková tmavá (i když jsem už poučena, že takhle moc grošovaná není zrovna cajk) - miluju tmavé hlavy u pejsků, zdá se mi, že mají takový zajímavější výraz ;-D. Ale možná to říkám jen proto, že všichni naši psy byli a jsou tmavohlaví - i ten zlatý (teď mluvím o barvě) Fram má nádhernou tmavou masku (ovšem u něj je to žádoucí).

Jinak hlídací babička (a dědeček) je to, co si každý pejskař přeje k Vánocům pod stromeček! Já to měla takhle u Toye - naše milovala a oni ji (mamka vždycky říkala "A kdybyste už tu Toyenku nechtěli, tak my si ji necháme!" :-)). No ale jak šel čas, tak i já se převexlovala na hlídací babču. Ale troufám si říct, že naši s Toyou neměli tolik práce jako já s Framítem - i když musím říct, že každé další hlídání se to lepší a lepší ;-) - takže já Terce nenabízím, že bych si Frama nechala ;-D

P.s. bravo, že se našel mobilek - pravda, když sis ho označkovala, tak by v tom byl čert, aby se nenašel. ;-D;-D

A. Zemanová 27.10.2021 9:10

YGO! Na závěr skvělý nástřel a pak šrapnel, řehtám se tu převelice.

T. Zana 27.10.2021 9:37

Jsem před časem slibovala, že budu mít příspěvek ke ztrácení mobilů ;-).

A. Zemanová 27.10.2021 10:26

No, čekala jsem tehdy ledasco, ale že tak propadneš psím zvyklostem, to jsem nečekala. Chybělo jen, aby sis ho zahrabala, chicht.

T. Zana 27.10.2021 9:10

Fram je moc hezkej, ta maska mu vyloženě sluší :-). Náš momentální pan domácí má leonbergera, ten jí má taky. Hned jsem si na vás vzpomněla.

No a ty dvě čertice takhle po půlnoci, taky jsem se zasmála, ale zažít bych to úplně nemusela ;-).

Jo, ten mobil ;-D.

E. Žampachová 27.10.2021 7:44

Jo, takhle to začíná a pak někteří zatouží i po vlastním psovi:-P Dalmatini jsou moje srdcovka i přesto, že už bych flety už nevymněnila (očas zabila, to jo, ale nedala). Byla to holt první láska (na zabití asi ještě častěji, než ti fleti). Je výhoda, že se psem se nikdy nenudíš. Tedy pokud máš psa domácího, zvyklého na komunikaci s člověkěm. To hlídání vašimmmladýmobčas závidím, my musíme vše volit s ohledem na smečku. Bereme je všude s sebou (i na Bářině svatbě byli, naštěstí to šlo. No pravda, se smečkou jsme poněkud nápadní ;-D, ale holky jsou hodné a ty starší i poslušné. Jen Derču najdeme kdykoliv a kdekoliv neomylně v kuchyni.

Megie je rozkošná potvůrka. Jak jsem říkala, nejkrásnější štěně bude v dospělosti trochu moc puntíkaté, ale to nevadí, Má pěkný pihatý ksichtík. A už je velká. To jí fakt stačí 2 výlety na louku? My nachodili kilometry. No a port je hlavně otázka velé trpělivosti. Dalmatin ho nemá vrozený, tam se musí dost dopilovat a nebide ho dělat do nekonečlna, 4x přinese a popáté se na tebe podívá pohedem "co blbneš? Už jsem to několikrát přinesla a zase to zahazuješ? Tak si pro to dojdi sama. " Ale dá se naučit.

T. Zana 27.10.2021 7:53

No, dva výlety na louku jsou slabota, proto mě mrzelo, že nepřijede i Cibi. Naši s ní nachodí pár kilometrů, jenže na volno. A to si troufnu jen na té louce. Na vodítku by se uškrtila (prý už se to zlepšuje).

Ona jak má hodně tmavou hlavu, tak dokonale vypilivala takový ten ublížený výraz ;-D.