Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

Foto

Lenko zdravím.

Jak níže píše Jenny, na sucho opražené vločky posypané cukrem nám v dětství dělávala maminka jako večeři nebo oběd. A podobně snídaně jako Lenčin recept, říkala tomu švédská snídaně. Večer smíchala vločky s pokrájeným kandovaným ovocem a - když měla - ořechy. Zalila mlékem a nechala přes noc nabobtnat, do lednice to nedávala. S bratrem jsem si ráno posloužili sami, rodiče odcházeli do práce dřív, než my do školy.

Já z vloček dělám musli. Do poctivých (ne instantních) přidám sekané ořechy a kokosové rašpličky. Promíchám a přidám slazené kondenz. mléko. Dělám to ve velkém, ve výsledku mám tak 3 litry, takže mléka dávám 2.nejméně 3 litry). Vše řádně promíchám a pak po částech peču v troubě až směs chytne barvu (případné "cucky vloček" rozdrobím). Směs připravit je rychlé, ale postupné pečení zabere čas (mívám 4 plechy). Výsledek je ale moc dobrá "granola". Mám jí hodně a dlouho (týdny) vydrží ve sklenici čerstvá . Ráno pak stačí v misce zalít mlékem a je to snídaně, která nejen chutná ale zasytí skoro na celý den. Moc dobrá je i mlsat jen nasucho

Foto

Ovesné vločky jsou moje láska veliká. Snídám je už roky a mám taková období, která střídám podle nálady nebo chuti, kdy si vařím kaši, nebo pak bez vaření sypu do tvarohu (jogurt je na mě moc kyselý) nebo do mléka. Používám úplně obyčejné, žádné jemné, v celku tak jak jsou, nebo někdy jako Lenka namleté. V tvarohu nebo mléku nechám nejméně půl hodiny (měla jsem takovou ideu jakože přes noc, ale to většinou zapomenu). Sladím buď rozmačkaným banánem nebo rozpustím pár kostiček čokolády na vaření, přihodím pár ořechů nebo mandlí (malé kousky) a když mám, přidám ještě šťavnaté ovoce - jahody, meruňky, ananas, mango, hroznové víno, borůvky atd. Jediná jablíčka mi v tom nechutnají, tak ty chroupu sólo.

Foto

Obyčejné vločky si hodím chvíli na sucho na nepřilnavou pánev,oprančím a pak použiji dle chuti,už tak chutná oříškově a zbytek mňamka ,sušené ovoce na drobno,med přídávám jen malinko,stačí + aj.ingredience.:-)R^V Přeji všem krásný zbytek svátečního dne.

JB

J39a69n84a 48B10u

5. 7. 2024 9:16

Já ráno zaliji ovesné vločky vodou tak akorát, mezitím se obléknu atd, ony nabobtnají, no a pak zamíchám se šťávou z citronu, nastrouhaným jablkem, ořechy,.... je to velká pochoutka, co zasytí a je zdravá. Taky jsem přišla na chuť naklíčené čočce :)

Foto

Vločkovou kaši jsem začala jíst až s Frantou, protože jsem si ji udělala po svém.

Moje vločková kaše je taky rychlá. Totiž vadily mi ty rozvařené vločky. Takže dnes jen nasypu celé vločky (ne ty, co jsou označeny Jemné), do mléka a nechám přejít varem. Musí jich být poměrně hodně, protože nevytvoří tu šlemovitou hmotu, která mi vadí. Nesladím, jen přidám máslo.

Foto

Jo a celé vločky sypu do jogurtu, přidám ořechy (ty krajím ;-) a jablko (taky nakrájené, někdy trochu směsi od Mixitu, mají je dobře ochucené.

Ale do jogurtu používám spíš pšeničné vločky, protože jsou tvrdší :-)

Foto

L78i48k90a 48L44i21k34a

5. 7. 2024 6:47

Oves miluju! Jak vločky, tak zrno - z toho je bezva příloha. Nevařená varianta ovesné kaše má tu výhodu, že se ráno nemusíte crcat s vařením - to mi v rendlíku vždy zbude přilepená vrstva. Vařené ovesné vločky používám už jen do polévek - však vzpomínám na "věčnou" polévku od Rputi! Lenko, díky za dobrý tip. A rádio taky poslouchám moc ráda.

Foto

hezký sváteční pátek všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

kaše nemusím - snad jen tu klasickou krupicovou zcela výjimečně jako sladkou večeři, když u nás jsou Trpajzlíci... Snídám chleba.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz