5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Diskuse k článku

MLSOTNÍK: Pascha, kulič a spol.

Pesach, Pascha, Pašije… Slova spojená s velikonocemi ve třech rozličných kulturách se stejnými kořeny. Tady ve střední Evropě je někdy po čertech těžké kořínek po kořínku rozplést.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
tapuz 2.3.2007 20:24

Ňam, ňam, ňam,

ona ruská kuchyně skýtá skutečně exkluzívní lahůdky. Jen v té éře sovětské ty dobroty nějak vymizely, no víme, jak to tam vypadalo. Ale na venkově se dalo ochutnat leccos. Jednou jsem měla to štěstí být pohoštěna báječným zavařovaným ovocem - višně, ryngle, pak nějaké plody, které jsem nebyla schopna identifikovat (malé podlouhlé červené s podlouhlou pecičkou - neznáte to někdo?), a fíky (bylo to na jihu, v oblasti Černého moře). K tomu sladké kynuté pečivo s ořechovou náplní - heboučké jako obláček, a samozřejmě o čaj nebyla nouze. Hezká vzpomínka. A ruská kyselá smetana mi utkvěla v paměti asi až do smrti, skutečná lahůdka, která tedy opravdu nebyla "light"!

Hezký víkend a dobré jídlo přeji všem zvířetníkům!

YGA 2.3.2007 21:34

Re: Ňam, ňam, ňam,

malé podlouhlé červené s podlouhlou pecičkou - nejspíš dřínky - za mého dětství jsem je ráda jedla - byly kyselé (hodně bitamínu C) - bohužel se dřín z našich lesů vytrácí.

RenataE 2.3.2007 23:03

Re: Re: Ňam, ňam, ňam,

ano, dřínky, a z těch se právě dělá vareňje na zmrzlinku.