9.5.2024 | Svátek má Ctibor


Diskuse k článku

MLSOTNÍK: Knedlíky mockrát jinak

Už jsme mnohokrát čerpali z Lenčin bohatých zásob skvělých receptů. Dnes se podíváme na to, jak všelijak lze připravit knedlíky...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
aida 14.11.2006 13:57

Re: JEŠTĚ UHERSKÝ GULÁŠ

No, já recepty na skopové běžně z krůtího ("horního" - vykostěného - stehna) dělám, ale asi to nebude ono.

Ale třeba "roštěnky" jsou z toho výborné, i normální guláš, segedín a ragú; prostě všecko, co se musí dýl dusit. A z prsa prý jde udělat roláda, ale to jsem ještě nezkoušela.

Li 14.11.2006 14:33

Re: Re: JEŠTĚ UHERSKÝ GULÁŠ

A to já jo :-P Roládka z krůtího prsa je senzační - lepší fakt neznám !! A když se k ní udělají sýrové krokety - mňaaaam :-P:-P:-P

aida 14.11.2006 14:35

Re: Re: Re: JEŠTĚ UHERSKÝ GULÁŠ

Sim sim, ty krokety se dělají jak? Bohužel je neznám.

Li 14.11.2006 14:45

Re: Re: Re: Re: JEŠTĚ UHERSKÝ GULÁŠ

Nevím jestli je recept úplně akurátní, ale já to tak dělám a je to mňam: Necelé 1/2 kg brambor uvařit ve slupce. Ty pak oloupané prohnat do misky tlačítkem jako na na bramborový salát. Do toho vmíchat 3 lžíce polohrubé mouky, 10 dkg strouhaného sýra - nejraději máme uzený, ale on pak blbne na pánvičce :-( - osolit, trochu muškátového květu přihodit, trochu opepřit a vrazit vajíčko na zamíchání . Lžící si pak vykrajuju hrudky, které vyválím ve vajíčku a strouhance a šup s tím na pánev. Kroketky krásně nakynou a zavoní ;-P

aida 14.11.2006 14:53

Re: Re: Re: Re: Re: JEŠTĚ UHERSKÝ GULÁŠ

Děkuju, při nejbližší příležitosti vyzkouším, naše malá se může po jakýchkoli kroketách utlouct.

JoVo 14.11.2006 17:07

JEŠTĚ UHERSKÝ GULÁŠ

;-Da nejsou lepší kotlety než krokety?;-P

Sova 16.1.2007 18:21

Re: Re: JEŠTĚ UHERSKÝ GULÁŠ

Z krůtího "horního" stehna-samozřejmě vykostěného, je roláda úplně super!!:-D Zkuste to a uvidíte.

aida 14.11.2006 12:58

MILÁ LENKO!

MOC DÍK ZA KNEDLÍKOVÉ RECEPTY TAKHLE POHROMADĚ. SICE MI TO DOMA SKORO NEJEDÍ (KROMĚ SLADKÝCH TVAROHOVÝCH), ALE PRO PŘÍPAD POTŘEBY SI VŠE UKLÁDÁM, TŘEBA SE TO ČASEM HODÍ.

NA SLADKÉ TVAROHOVÉ KNEDLÍKY MÁM TIP VYČTENÝ MINULÝ TÝDEN NA LABUŽNÍKOVI (A S ÚSPĚCHEM VYZKOUŠENÝ): DO TĚSTA ZABALIT KOSTIČKY ČOKOLÁDY NA VAŘENÍ, UVAŘIT, HOTOVÉ POLÉVAT VANILKOVÝM PUDINKEM UVAŘENÝM V 7 DCL MLÉKA A "VYLEPŠENÝM" TROCHOU MÁSLA A POSYPAT NASUCHO OPRAŽENÝMI PLÁTKY KOKOSU. NAŠI ŽRAVÍ PUBERŤÁCI MI MOHLI UTRHAT RUCE, JAK MOC JIM TO CHUTNALO!

Marťa 14.11.2006 12:43

Jednoduché knedle pro líné, ale vybíravé

To se takhle koupí knedlíky v prášku (ty s burizony!), přidá se jeden rohlík na kostky - když se usuší je lepší, 1 vejce - a dále dle návodu 20 min. vařit. Klidně ve vodě, klidně obě šišky - ale to musí být opravdu velký hrnec:-). Ještě se mi nestalo, aby nechutnal. A je to opravdu rychlé a bez velkého patlání. ;-)

Fallowa 14.11.2006 13:57

Re: Jednoduché knedle pro líné, ale vybíravé

Ano a moje tchyně je místo vodou zadělává sodovkou - jsou pak pěkně nadýchané;ovšem krájí je nití a má jedno kolečko jako druhé,což jí závidím:-).

JoVovi 14.11.2006 11:08

KNEDLÍKY TROCHU JINAK.

;-)Houskový knedlík (vařený v mikrovlnné troubě): 1 hrnek polohrubé mouky, 1 sáček instant.droždí, nebo 1/2 kostky droždí, 1 vejce,1 hrnek mléka, 2 rohlíky, 2 lžíce oleje. Výše uvedené suroviny propracujeme v míse. Těsto dáme do silikonové formy na bábovku a necháme asi 2 hodiny kynout.

Po vykynutí zakryjeme formu fólií pro mikrovlnné trouby. Vaříme v mikrovlnné troubě, 8 minut při výkonu 750 W.  .Při této úpravě nám odpadá vaření vody a mytí hrnce od vaření knedlíků. Takto vyrobené knedlíky se dají i jíst.;-D

jiný Honza 14.11.2006 11:15

Re: KNEDLÍKY TROCHU JINAK.

To zas bude WWW prskat. 8-)))

JoVo 14.11.2006 11:16

Re: Re: KNEDLÍKY TROCHU JINAK.

;-DNecháme se překvapit;-D

jiný Honza 14.11.2006 14:28

Re: Re: Re: KNEDLÍKY TROCHU JINAK.

A kde se vlastně dneska WWW fláká? Chtělo by to povídání ke kafi. Vlastně po kafi, já už ho vypil. 8-(((

LENKA S. 14.11.2006 11:38

PRO TY, KDO NESTOJÍ O KNEDLE

TI, KDO CHTĚLI MOU KUCHAŘKU, UŽ TUTO ROLÁDU ZNAJÍ, ALE PRO OSTATNÍ ZVÍŘETNÍKY  JE TU RECEPT NA: KYNUTOU ROLÁDU :400 g hr. mouky,1 žloutek, 100ml tepl.mléka na kvásek, ½ lžč cukru,10 g droždí,1lžč.soli, 20 g rtuku(hera aj.), 50 g téhož tuku na potř.Postup: Vyrobíme kvásek,necháme vzejít a pak ho nalijeme k mouce a soli s vejci. Vyprac. hladké a lesklé těsto, které necháme  přikryté vykynout. to  přeneseme na pomouč.utěrku, vyválíme na plát asi 3-5mm mm .ten potřeme rozpuštěným tukem a svineme do rolády. Přeneseme na plech,necháme aspoň 10 minut kynout, potř. zbylým tukem a ve vyhř. troubě při 180°Cupečeme.Roládu krájíme na plátky a zdobíme brusinkami.

LENKA S. 14.11.2006 11:43

! TOHLE SE MI SNAD JEN ZDÁ!!!

TEN DĚSNÝ PAZNAK  ZNAMENÁ V TOM MÉM ROLÁDOVÁM  RECEPTU  10 G DROŽDÍ!!!!TITRPHAJZLÍCI JSOU STÁLE DRZEJŠÍ....

aida 14.11.2006 14:32

Re: PRO TY, KDO NESTOJÍ O KNEDLE

Z podobného, trochu řidšího těsta  - na 60 dkg hladké mouky dávám 3 dcl mléka - dělám kynutý štrůdl, z toho množství jsou 2 obrovské nohavice (náplň jablečná, ořechová, maková nebo tvarohová), jde to taky silně pomazat rozpuštěným máslem/Herou a česnekem rozetřeným se solí. Po sbalení se krájí na trojúhelníky, ale nedokrojí, je to výborné slané občerstvení k vínu nebo pivu.

LENKA S. 15.11.2006 2:05

DOPLŇUJU AŽ NYNÍ V NOCI, ALE

TAHLE ROLÁDA  SE DÁ PLNIT SLANÝMI NÁPLNĚMI- ZELÍM, ŠPENÁTEM , MLETÝMI ŠKVARKY ATAKY TŘEBA MLETÝM  MASEM PODUŠENÝM  NA CIBULCE NEBO PODUŠENÝMIHOUBAMI  A SPOUSTOU JINÝCH DOBROT.ALE  TO UŽ BY BYLO SAMOSTATNÉ JÍDLO . TAKŽE PRO IŃTE, ŽE JSEMTO NESTIHLA VČAS.KDYŽ JSEMSEMROLÁDU DÁVALA,MAZAČI A HLÍDAČI MI NEUSTÁLE DELŠÍ PŘÍSPĚVĚK NECHTĚLIPUSTI. TAK JSEM HOMUSELA TAKHLE  ZKRÁTIT.

JoVo 14.11.2006 9:38

MIMO MÍSU, PRO JINÝHO HONZU.

;-Djiný Honzo, po přečtení včerejšího „Pro zlepšení nálady“, (na stránce Bolest života) mně JoVová zavřela na půdě. Musel jsem spát na trámu, pověšenej za nos, jako netopýr. ;-D

YGA 14.11.2006 9:53

Re: MIMO MÍSU, PRO JINÝHO HONZU.

Milý JoVo - za dobrotu na žebrotu! Nám jsi pozvedl náladu a sám jsi trpěl ;-(!

Pro JoVovou - měla jste recht ;-P;-D!

jiný Honza 14.11.2006 10:52

Re: MIMO MÍSU, PRO JINÝHO HONZU.

Já tušil, že to neprojde jen tak. 8-)))

Za odměnu: Tlačenice v metru. Mladá žena se nechtíc dotkla neznámého muže na citlivém místě.

"Promiňte, nechtěla jsem," omlouvá se.

"Slečno, já jsem šachista, chtěla-nechtěla, když už jste se jednou dotkla figurky, musíte s ní hrát!"

jiný Honza 14.11.2006 10:58

A ještě jeden zcela nekorektní:

Souloží chlapík se svoji švagrovou a když jí má na koníčka, tak praví:

- Člověče, to je snad poprvé, co mam na sobě něco hezkyho po starším bráchovi ...

LENKA S. 14.11.2006 11:00

Re: A ještě jeden zcela nekorektní:

JINÝ HONZO,  HEZKÝ.TAKY UMÍŠ!!!

jiný Honza 14.11.2006 11:02

Re: Re: A ještě jeden zcela nekorektní:

A TO TY NEJLEPŠÍ NEMAJÍ ŠANCI PROJÍT (ANI PO 22. HODINĚ). 8-)))

LENKA S. 14.11.2006 10:58

JOVO, SMĚJU SE TI A ŘÍKÁM: DOBŘE MU TAK, NEMĚL PROVOKOVAT. ALE MYSLÍM, ŽE ŽÁDNÁKAŠE SE NEJÍ TAK HORKÁ,JAKSEUVAŘÍ .

A NEBYLOTO URČITĚ TKZLÉ, JAK SE NA PRVNÍ POHLED ZDÁLO. PŘEŽIL JSI TO ATO JE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ.

JoVo 14.11.2006 11:15

Re: JOVO, SMĚJU SE TI A ŘÍKÁM: DOBŘE MU TAK, NEMĚL PROVOKOVAT. ALE MYSLÍM, ŽE ŽÁDNÁKAŠE SE NEJÍ TAK HORKÁ,JAKSEUVAŘÍ .

;-DLENKO, PŘEŽIL, PŘEŽIL.;-D

JoVo 14.11.2006 11:11

JEDEN KOREKTNÍ.

:-)Bill Gates v pekle pro VIP. Bill Gates se dostane do pekla (kam jinam taky). Satan ho vítá a nabízí mu výběr ze tří možných míst pro jeho nekonečné setrvání. Prvním je ohromná ohnivá lázeň, ve které trpí milióny duší. Druhým je obrovská aréna, ve které hladoví lvi pronásledují a požírají bezmocné trpitele.Třetím je napohled dobře zařízený pokoj, ve kterém stojí na stole PéCéčko.Bill samozřejmě nezaváhá a vezme to třetí. Někteří čerti, zvláště ti, kteří  mají čertování za trest zaprogramátorské hříchy, začali protestovat, ale Satan je uklidnil:"Na tom PéCéčku jsou nainstalovány Windows 95. A tím trestem je fakt, žeklávesici chybí tři nejdůležitější tlačítka - Ctrl, Alt a Del.";-D;-D;-D

JoVo 14.11.2006 11:21

Re: JEDEN KOREKTNÍ.

;-(zaprogramátorské,žeklávesici ;-( buď neumím psát, nebo se mně mstí trphajzlíci od Billa;-(oprava - za programátorské,  že klávesnici.Jsem zvědav jest-li to teď vyjde.:-/

julča 14.11.2006 9:26

Lenko super!!!

Já už mám v počítači založen adresář Lenka recepty, tak zase kus kuchařky přibude. Díky Ti, dobrá vílo!!!;-) Jo, Leni, kde kupuješ skopové na ten gulášek?8-o

LENKA S. 14.11.2006 10:42

Re: Lenko super!!!

JULČO, JÁ SI VYBRAT MOC NEMOHU. MUSÍM BRÁTTEHDY, KDYŽ ASPOŇ JE. VĚTŠINOU TOBÝVÁ  V DOMAŽLICÍCH. ALE JE DOSTI DRAHÉ A PRO MNE TUDÍŽ   JAKSIZ TOHODŮVODU  A ČASTĚJI NEDOSTUPNÉ. ACH JO,KDE JSOU TY DOBY, CO SKOPOVÉ STÁLO PÁR KORUN,LIDI HO NEKUPOVALI ANI ZA  TU SUMU A JEŠTĚ HO POVAŽOVALI ZA PODŘADNOU KVALITU MASA KVŮLI TROŠE SPECIFICKÉ  VŮNĚ!!!  ALE UHERSKÝ GULÁEKBEZ NĚJ NENÍ TO PRAVÉ OŘECHOVÉ.JÓ, KDE TY LOŃ SKÉ SNĚHY JSOU?!