1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

MLSOTNÍK: Kanapé na kanapi

Tak jsme nedávno s kamarádkou RenatouE zabrousily na téma "canapés" - malé obložené chlebíčky nesoucí zvláštní francouzské jméno - homonymum.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
epulka 22.1.2010 9:42

Re: OT

VELKÁ GRATULACE  šikovné mamince Áje a pevné nervíky paničce.

Maťa 22.1.2010 9:47

Re: OT

Super radosti a super starosti. Gratulácia veľká!!!

jiný Honza 22.1.2010 9:50

Re: OT

Gratulace převeliká! Krásná zpráva. Držím palce všem mimískům, matince i tetičce (vlastně sestřičce 8-) ) a hlavně páníčkům, aby tu likvidační jednotku zvládli. <3

veram 22.1.2010 9:52

Re: OT

Gratulujúúúúúúú!!! A moc palečků a srdíček.

Lucka V. 22.1.2010 9:58

Re: OT

Čeká vás spousta práce a nervů, ale moc vám to přávidím:-) A zároveň smutním - Xena by měla teď v únoru hárat, Diego už je oficiálně dospělý a já jsem se teď od jeho paničky dozvěděla, že jaksi zapomněli na chovný svod a tím pádem ještě nebyl uchovněn. A na jaře ho absolvují, jen jestli to nebude moc daleko. Já hloupá jsem to nějak brala jako samozřejmost. Ach jo, jestli takhle prošvihneme poslední možnost....

Xerxová 22.1.2010 10:02

Re: OT

neexistuje možnost bonitace v zahraničí?? Že by třeba někde v sousedství byla možnost dřív?? A nebo některé kluby prý umožní bonitaci u majitele - zaplatí se výjezd celé komise, je to drahé... Chůdě Xena - ještě je možnost, že se díky tuhé zimě opozdí a bude hárat později...

Lucka V. 22.1.2010 10:22

Re: OT

Myslím, že Xena to až tak neřeší:-) Ale podle chování Arguse to vypadá, že hárat bude během čtrnácti dnů. Poslední možnost máme v létě, pak už bych do toho nešla, přeci jen už není úplně nejmladší, i když na to nevypadá. Jak denně lítá s koňmi po lese, je teď v perfektní kondici - štíhlá, svalnatá, krásnou srst...  Průšvih je, že majitelé Diega odmítají jezdit někam daleko, takže bych s ním musela jet buď sama (to by asi nebylo úplně šťastné, tak moc mě nezná) nebo jim tu komisi fakt pozvat domů.

Li 22.1.2010 10:31

Re: OT

A jak to máte zařízené v klubu? U nás bys mohla dostat výjimku s tím, že se PP štěňat vyřídí až po uchovnění jedince. Samože se musí jednat o kvalitního psa, kde je předpoklad (nejlépe výstavní hodnocení) že uchovněný bude Myslím, že v případě Diega by v tom problém být neměl, a k předčasnému krytí závažný a pochopitelný důvod, což Ty hravě doložíš. :-) Zkus se na to zeptat.

Lucka V. 22.1.2010 10:43

Re: OT

Milá Li, díky, to mě nenapadlo! Prověřím to.

Dede 22.1.2010 10:07

Re: OT

Moc gratuluju, milá Evo, šťastné mamině i tvobě - to bude doma veselo, s takovouhle posádkou! Držím palce i tomu malému - náš Daník byl takový vejškrabek (museli ho dokrmovat) a co z něho vyrostlo:))) Ke všem hezkým věcem, co řekli předřečníci, bych dodala ještě tohle - opravdu mě blaží pocit, že tohle je přesně to, co má být - zdravá, pracovně vedená fena, promyšlené spojení, dobrý porod a vymazlení štěníci. Potřebovat psa, tak neváhám a jdu k tobě, milá Evo:)) (byť bych se musela doučit hod scíplou kachnou:))

LA 22.1.2010 10:13

Re: OT

To se neliší od jiných aportků, horší je přinést bez vyválení.

EvaŽ 22.1.2010 11:53

Re: OT

Že je menší by mi nevadilo, j nejmenšího pejska z prvního vrhu je nádherný veliký pes. Ale on má nějaké horší reflexy, horší obživný pud. Pomáhám mu, ale duševně se připravuji na to, kdyby to nezvládl. Proto jim ještě nedávám jména. Pak by to bolelo víc. Takhle je to anonymní hnědý pejsek. Bylo by mi ho líto, děláme, co je možné, ale někdy příroda rozhodne jinak. Tak uvidíme, co má pro něj nachystané. Pokusíme se ho vypiplat.

Je to nádhera, jak se i to novorozené štěně krásně stulí do teplých dlaní a je v lidské přítomnosti klidné (pokud nemá hlad). Jak se navazuje kontakt mezi druhy ...

Bubu 22.1.2010 12:22

Re: OT

Budeme prťouskovi držet paleček, ať se zmátoří. Byla by ho škoda. Ale příroda holt ví víc a většinou, co činí, dobře činí...... Užívej si. Tak strašně rychle rostou.....

Štětinka 22.1.2010 10:19

Re: OT

Žádný OT! Tohle je pravé Zvířetnické téma!

 Gratuluju a jsem moc ráda, že se zadařilo a včas a že mohu s klidným svědomím odjet na chalupu. Držím palce malému Hněďáčkovi, většinou ve vrzích bývá jedno slabší štěnítko, co se třeba musí i dokrmovat. Ta váha je opravdu úctyhodná. Skotíci mají porodní váhu kolem 200 g.. No,a le zase když si vezmu váhu v dospělosti 10 kg a flat má kolik? Tak 30-35 kg? Tak to zase není tak markantní.

Ještě jednou gratuluju!!!

karakal 22.1.2010 10:56

Re: OT

Hurááá, gratulace. Vlezla jsem na Zvířetník, zkoukla téma článku, omrkla fotky a hned koukám dolu, jestli tu něco nepíše EvaŽ, nebo tu není podezřelé hlásání. A ono je :).

Tak Ájušku chválím, malému hnědouškovi držím palečky, však on si někdo rád vezme i pejska nešampionka, bylo by škoda, kdyby to vzdal. A starší ségře Gine posílám podrbání za uchem, ať si z toho nic nedělá, za pár týdnů bude mít s kým si celé dny hrát a učit lumpárny. Však ona se z toho vzpamatuje. Taky viděla, jak jste všichni napjatí a nervní, a pak to nadělení. Však ona si to v kebulce přebere a bude to dobrý.

Jinak já v poslední dny moc nestíhám. Sotva sotva číst. Takže palce sem držela, nejen Áje, ale i Li a Jiřímu a jedním dechem četla hlásání Velké kočky a litovala zahrádky, nejen tu Vave. 

Rysík vypadá v pořádku, jen špatně spí. Já jsem totálně přetažená a asi na mě leze nějaká choroba. Bolí mě v krku a uzliny a jsem hrozně unavená. O víkendu asi zapřáhnu MLP a já budu spát a spát a spát .....

Jakub S. 22.1.2010 11:37

Re: OT

Přistihl jsem se, že se šklebím od ucha k uchu jako debil. No každý jak umí... Tak su moc zvědav speciálně na vývoj sourozeneckých vztahů!

Bubu 22.1.2010 12:25

Re: OT

Jakube nejsi sám. Taky se tu od rána culím jak polointeligent. No a co? Dyk je proč!

JanaBa 22.1.2010 12:51

Re: OT

Mrnouskové, nezapomenout, do života pravou tlapkou vpřed, at se vám daří! Aje a Evě gratuluji ke kapitálnímu výkonu!

JanaBa 22.1.2010 13:04

Re: OT

Si reaguju sama na sebe, ale zrovna jsem si představila, jak Eva staví jedenáctku do řady, zavelí vpravo hledˇ, ukázat pravou nohu!  A tedˇ- vpřed! A řada se pohne jako jeden muž a dvě ženy a vykročí do štastného života. No jo, no, fantazie se mi zase vymkla z rukou, co nadělám.

Hanča 22.1.2010 14:49

Re: OT

Gratuluji převelice! Ája vám připravila druhé vánoce s takovou nadílkou. Tak ať se všichni pořádně cpou a pořádně spinkají, žádný ať se neulejvá, ani Hnědásek ne - tomu zvlášť pevně držím palce! A můžete jim zpívat Jejeje nás jedenáct, nejsem sám...

Jenda 22.1.2010 15:56

Re: OT

Jedenactka jak na fotbal ;-)

A ten hnedy pujde do brany! Kdyz ma jiny dres ... :-))

sempervivum 24.1.2010 12:45

Re: OT

Gratuluji. Radost převeliká se rozprostřela vůkol. Těším se na další informace.