24.9.2020 | Svátek má Jaromír


Diskuse k článku

FOTOTESTÍK – Night ve Francouzském středohoří

Pojďme si hrát.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Zana 19.5.2019 10:12

Re: hezkou neděli

Už dlouho se nám nestalo, abychom měli celý pobyt zimu a déšť a přešlo to, jen co odjedeme :-) Prostě opravdové Jizerky :-)))

Z. Xerxová 19.5.2019 11:51

Re: hezkou neděli

jojo - vzpomněli jsme včera na vás :o) Celý pobyt jste ale zimu a déšť neměli - u nás se topilo a střecha taky drží :o) :o)

Z. Yga 18.5.2019 16:25

Milá Xerxová

Dneska jsem se do toho obula. Bez nápovědy jsem poznala ptáka, kytky a keř (:o)) - všechny ostatní zeměpisné hádanky jsem musela pracně hledat - ne všechno jsem našla, ale byla to zábava.

Jinak dneska je u nás nádherně teploučko - je tu zase jaro. Ale zatím je kolkolem zeleno a vlhko, i když cesta včera blátivá je už vyschlá. Doufám, že ještě bude pršet...

Z. Xerxová 18.5.2019 16:32

Re: Milá Xerxová

jsem moc ráda, že jsi luštila. Já taky v týdnu luštila - všude ve skalách tam kvetl podivný keř. Ještě neměl rozvinuté listy, pupeny mně připadaly jabloň. Květy taky byly jakoby z ovocné zahrádky - ale měly dlouhé okvětní lístky. Až pomocí googlu a překladatele do francouzštiny se mi podařil najít muchovník oválný... jediný z muchovníků, který roste v Evropě

Tady je taky dneska hezky - ale botky z Jizerek ještě stále sušíme

Z. Hanča 18.5.2019 16:15

Ten kraj

je pro mě velkou neznámou, z Francie na vlastní oči a nohy znám jen ty profláklé destinace jako Paříž a Provence, takže výsledky testu podle toho vypadají - z hlavy jsem dala jen most, květinu díky šikovné nápovědě, keř a ptáka. :-)) Ale ráda jsem se s ním seznámila aspoň podle fotek a popisků a jsem zvědavá na povídání.

Z. Xerxová 18.5.2019 16:26

Re: Ten kraj

dlouho jsme si myslela, že z Francie je pro mě nejhezčí surová Bretaň. A najednou nějaké Cavénny a Causse a Gorges (pohoří, planiny a údolí) chudého krásného kraje... a mám nového favorita. Ještě hodně míst jsme tam neviděli, asi se někdy vrátíme

Z. Lika 19.5.2019 16:27

Re: Ten kraj

V Bretani se trpí na zánět močového měchýře a regma!

Z. Xerxová 19.5.2019 20:29

Re: Ten kraj

měli jsme tam krásné počasí - tenkrát se tam přelom srpna a září vydařil. Ještě s Xerxem...

A. Bytová 18.5.2019 15:46

Éch milá Xerxová,

bez strejdy Gůgla trefím akorát tak tu lokaci. A ptáka a katedrálu a kytí. Nechám se překvapit.:D

Z. Xerxová 18.5.2019 16:23

Re: Éch milá Xerxová,

on ten kraj byl a je hodně chudý. Takže moc obecně známých míst se tam najít nedá. Proto jsem test "nastavovala" i přírodou a třeba i tou knížkou... protože jinak by to bylo opravdu jen o schopnosti používat internetí mapy a wiki

T. Zana 18.5.2019 9:26

Paráda

Krásné fotky, moc jsem si je užila. Do soutěže bych se asi přímo zapojovat neměla, protože už jsem je viděla a navíc s výkladem :-)

Což samozřejmě neznamená, že si to všecko pamatuju, ale budu se snažit a hledat :-)

Jsem docela zvědavá, jestli na Jizerce ještě jsou narcisy, ale vzhledem k tomu, že v Harrachově v úterý zrovna kvetly petrklíče, řekla bych, že spíš ano.

Franta šel na Legendy, já asi vyrazím do botanické.

Z. Xerxová 18.5.2019 11:47

Re: Paráda

narcisy byly přímo parádní - v plném květu, ráno nikde nikdo - pak jsme vystoupali na Pytlácké kameny a šli hledat Hennrychův kříž (tam ho zastřelili - nejslavnějšího pytláka Jizerek). Kupodivu jsme našli napoprvé... a protože všude ještě taje sníh a voda je úplně všude, tak jsme se vraceli jedním podmáčeným průsekem - stejně jsme byli nad kotníky mokří. Už jsme pak ani suchou cestu nehledala. Botky jsou krásně vymyté - neb jdeš po zeleném "suchém" mechu a po došlapu jsi 10 čísel v čisté vodě :o) Nám to neva - jen ať se hory pořádně napijí

Z. Lika 18.5.2019 6:47

Hádanky

jsem si už cvičně vyzkoušela, a vřele doporučuji! Velice mě to bavilo, tak zajímavá a neobvyklá místa, to se jen tak nevidí. Děkuji Xerxovým, to se opravdu povedlo.

Tenhle fototest je moc hezký předkrm k článkům, které budou následovat.

Přeji krásnou sobotu!

Z. Xerxová 18.5.2019 11:49

Re: Hádanky

dík za fotky. Nasázelas jich spoustu - a když si vezmu, co tě ještě čeká... Ale ona ta dovolená byla hodně fotogenická. Chicht - a mám tam chybu hned na začátku - těch otázek je jen 25 :o)

Z. Lika 18.5.2019 15:55

Re: Hádanky

šmarjá, hned to jdu opravit :-)

Z. Xerxová 18.5.2019 6:11

hezký den

hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Budu ráda, když si budete hrát. Však chvilka času by se o víkendu najít mohla. Výsledky vywebím v neděli odpoledne.

Jdeme do hor - jestli ještě stihneme narcisovou louku na Jizerce