19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

ČLOVĚČINY: Mezi nebem a zemí

O tom, co všechno se může stát při soužití s kočkami, psy a nejen s nimi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Bernsteinová 2.3.2016 7:57

I když mi už pár koček

odešlo, tohle jsem nikdy neprožila.Asi na to nemám buňky.

Svou ztracenou němou Čárlinku III. (vypadala jako Terezka) jsem taky hledala až v noci, když všechno utichlo. Volala jsem a už jsem skoro brečela, a pak se ozval zvláštní zvuk. Nebylo to kočičí mňouknutí, znělo to spíš jako chraptivej nepovedenej pták. A pak z toho směru přišla moje němá holčička.

Nevím, jestli se ozvala ona, pak už nikdy nevydala žádný zvuk, ale jsem přesvědčená, že se prostě pokusila mě zavolat.

(Pak se ukázalo, že má neoperabilní nádor v krku, který jí později zahubil)

Z. Jitur 2.3.2016 12:02

Re: I když mi už pár koček

Věřím tomu!

Z. Inka 2.3.2016 7:17

i když mám se svými zvířátky velmi silný vztah

takovéto věci neumím. Vím, kdy se se mnou loučí, ale musí to být fyzický projev, takřka z očí do očí.

Z. Jitur 2.3.2016 12:01

Re: i když mám se svými zvířátky velmi silný vztah

...i tohle znám. Když už bylo kocourovi Adélovi kolem devatenácti a ledvinám nepomáhala ani veterinární dieta (která mimochodem prodloužila jeho věk určitě o dobré dva roky), donesla jsem ho spolu s dcerou na veterinu, kde jsme se rozhodly pokusit se ještě mu dát šanci a tudíž vet nasadil kapačku. Už jsem odcházela zpět do práce, zatímco Lucie zůstala s Adélou, a i když jsem se rozloučila s tím, že se odpoledne uvidíme, byla jsem už u dveří z ordinace a on znovu zamňoukal, zavolal si mne zpátky... Lucka s ním po vykapání kapačky jela domů a de facto ho ještě živého domů donesla, ale pak byl konec...

Z. Xerxová 2.3.2016 6:52

hezký den

Hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Věřím, měla jsem kolegyni, která taky "viděla". Já jsem člověk příliš přízemní - mě se takové věci nedějí

D. Ruščáková 2.3.2016 9:21

Re: hezký den

Zajímavé povídání a připojím se ke Xerxové - a vlastně i ostatním. Tyhle věci se mi nedějou, a popravdě, jsem za to vděčná. Ale pokud vím, můj děda i mamka tyhle schopnosti měli.

Z. Jitur 2.3.2016 11:58

Re: hezký den

Díky za příspěvek, ano někdy si také říkám, lepší nezažít, ale tak nějak to přichází samo...