20.4.2021 | Svátek má Marcela


Diskuse k článku

PSI: Kess (6)

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Hlavsová 24.2.2021 22:18

Kessinka je fakt roztomilá, v posteli i ve svetýrku. :-)Moji jezevčíci byli panelákoví. Dulinka i postelová, spící pod dekou. Alánek se pod deku bál, měl raději otevřený prostor, protože šest let žil na dvorku uvázaný u plechového sudu. Když jsme se přestěhovali do domečku, zahradu si užívali, jen když jsem tam byla s nimi. Když jsem je pustila samotné do pěti minut seděli u dveří na terasu a kníkali. Korinka s Goliášem totéž i po přestěhování do bytu s výběhem na terasu a trávník. S vytím v bytě mám bohaté zkušenosti. Goliášek se ke mně dostal m.j. proto, že má separační úzkost. Když je bez člověka, tak vyje. Dokud žila maminka, praktikovaly jsme střídavou péči a byl klid. Když už se maminka nemohla starat a pak, když už nebyla vůbec, a já byla třeba v nemocnici, i když se starala sousedka kamarádka, bylo to s Goliášem drama, sousedi si užili. :-(Když jsem se jim pak omlouvala, ti co mají psa, říkali, ať to neřeším, že to chápou. Teď beru Goliáše všude kam to jde, s sebou, v autě před obchodem vydrží čekat, nevyvádí. Když ho nemůžu vzít, zkusila jsem speciální protistresové tabletky a funguje to.

Z. Lika 24.2.2021 22:23

Jsem moc ráda, že jste přišli na správnou "mast", i když jsou to tabletky :-)

J. Hlavsová 24.2.2021 23:29

Tabletky obsahují l-Tryptofan (v "lidské" variantě ho beru také proti stresu), jinak bylinky, jsem ráda, že jsem je objevila.

A. Zemanová 24.2.2021 20:35

Joo, a Kessince to moc sluší, krásný duhový kabátek má. V

A. Zemanová 24.2.2021 20:34

Naprostý souhlas! Panelákoví psi se mohou mít skvěle, vždycky je to o lidech.

Naše Píďa vždycky dokázala skvěle hlídat postel. :) Anebo hlídala na balkóně. Když k nám přišla Anka, dokázala Píďa obojí hlídání spojit. Ležely obě na posteli, v létě pochopitelně dveře na balkón dokořán, stejně jako všechny dveře v bytě. Píďa na posteli zvětřila nějakou nezdobu, lehce štěkla, Anka vystartovala, proběhla bytem na balkón a zahnala všechny nepřátele. A pak se vrátila na hlídku k Pídě. Jen zřídkakdy jí Píďa musela jít na pomoc. :-) V

Z. Lika 24.2.2021 21:27

Píďa to měla dobře ošéfované :-) Hlídat postel, takový báječný vynález, to je velká odpovědnost.

M. Crossette 24.2.2021 18:47

Díky za další reportáž o Kessnice:-) Na té třetí fotce je krásně vidět, že je opravdu "střapatá, neučesaná" ;-D. Ale v kabátku jí to velice sluší a moc ráda čtu, jak skvěle se má.

Naše Trixie se také ráda nudila:-) Nejraději na sluníčku na trávě, kde se žížalila s viditelnou rozkoší a vždy jí to natolik vyčerpalo, že pak růstala ležet, buď s nohama ve vzduchu, nebo padla na bok a spokojeně unavená se nudila třeba hodinu:-) Na procházky se vždy těšila a užívala si je, ale jinak rozhodně nebyla nijak extra aktivní pes. Myslím, že by byla klidně zvládla žít i v paneláku. Jen asi ne v garsonce. Protože uměla bravůrně překážet, což by v malém prostoru mohlo být až nebezpečné. Tady uvnitř domu odpočívala nejraději co nejblíže nás. Takže v kuchyni jsem o ní skoro zakopávala, Když jsem měnila vody akvaria v jídelně, Trixie ležela natažená přesně na ose mezi ním a dřezem v kuchyni . Neměla jsem srdce jí odehnat a nejméně 10x ji překračovala s mísou plnou vody z akvaria a trnula jsem, že se přetočí v nečekaném momentě a já na ní tu 4 litrovou mísu vody vychrstnu:-).

Z. Lika 24.2.2021 19:15

Trixie byla jistě částečně kočka, to ležení přímo v cestě dobře znám. Dokud voda v hrnci není horká, tak to ještě jde, když si odmyslím případný úraz teda.

Z. Jenny 24.2.2021 16:24

Dobré bydlo,dobré jídlo,opečovaná Kessinka,spokojená rodinná smečka. To se jí to vyvaluškuje na kanapátku a ten obleček, hotová Haute cotour, velmi apartní a stylové! R^V

T. Zana 24.2.2021 12:53

Kess to má dobře zařízené - až teda na tu kapucu, to byla fakt neomalenost (jak já ji chápu, když mám něco na hlavě, vypadám taky tak :-P).

Bydlíme v paneláku s třemi psy, naprosto v pohodě. Každou chvíli je potkám, jak jdou ven, spokojení a opečovaní. Fakt je, že jeden čas - už dost dávno - tu byl pes, který zřejmě po odchodu páníků zoufale vyl. To je, jak píše dole Lika, na flašku něčeho tvrdého nebo na provaz. Bývalo mi ho dost líto. Nás taky...

J. Fialová 24.2.2021 14:36

Takovou bambulku - také máš?

Z. Lika 24.2.2021 15:12

Já asi taky všimla :-) Je apartní, kulichy s bambulí mám ráda. Dělat bambule jsem se naučila už jako malá.

Z. Lika 24.2.2021 15:12

ne *asi, ale *si... kruciš.

J. Fialová 24.2.2021 15:18

Tož to bys mohla Zaně vyrobit - jestli ona bambul nemá, tak ať Kessince nezávidí :-P

T. Zana 24.2.2021 16:50

Náhodou jednoho kulicha s bambulí mám. Sluší mi úplně stejně jako ty ostatní ;-).

Jerome Klapka Jerome: "Krásu vašeho přítele bych nejlépe popsal jako prchavou. Je tu, ale může se stát, že ji přehlédnete. No a v této čepici ji přehlédnete docela určitě!"

Z. Lika 24.2.2021 17:53

Zano, tak ten citát přímo jako by Kessince z húst vypadl ;-D

J. Fialová 24.2.2021 10:11

Oprava plyšáků pomocí korkových špuntů - dobrý tip. Já už zvažovala, jestli ty plyšové kožichy nevyplnit betonem ;-D

T. Zana 24.2.2021 16:51

Máš betonárku? Zkus sádru, ta je jednodušší ;-D.

Z. Lika 24.2.2021 9:00

Kess jak se snaží splynout s tou pokrývkou :DD Evidentně umí ocenit dobré bydlo, není to žádná nevděčnice. Kapucka by byla asi dobrá do mrazu, aby neomrzly uši, ale jinak sdílím Kessinčin názor, který vyjadřuje celým tělem: připlácne jí střapatý účes!

Pokud jde o psy v panelácích a jiných hromadných bydlících: nejhorší jsou psí nářky hodiny a hodiny, a další hodiny. To je opravdu trýznivé pro všechny v doslechu, to nelze jen tak odfiltrovat, ale naštěstí (klep klep) už to v mém okolí nebývá. Když sbíhám po schodech do přízemí, za dveřmi bytů se ozývá blafnutí: "Jsem tu, aby bylo jasno!" To je naprosto v pořádku a dávno poučena už se nesnažím přes dveře s psíky "rozprávět", to by byl teprve rachot! Bohužel nějaký psí nepochopa z jiného domu vystrkuje psíka do vnitrobloku, aby se vyvenčil. Nechá ho tam, zavře dveře, a psík si před ně sedne a naříká. Samozřejmě se nevyvenčí. To až se konečně páníci objeví, a ti si často myslí, že mají hloupého psa.

Tak jsem ráda, že doma u Kess se nic takového nemůže stát :-)

A. Rgova 24.2.2021 23:25

Já mám kapuce ráda, netáhne mi na uši tak se tomu naštvanýmu výrazu divím, to bych se chtěla mít jak psice u Zdeny. Na chalupě i v paneláku.

E. Žampachová 24.2.2021 8:47

Radši dám štěně do paneláku, než do boudy. Mám zkušenosti s životem odchovů - nikdo není v kotci. Někteří jsou venku (s možností se schovat před zimou), když je majitel v práci a pak jdou na procházku. Jiní jsou v bytě a chodí se s nimi víckrát. Naše holky mají ve vchodových dveřích psí klapku, mohou ven kdykoliv. Většinu času jsou doma, venku hlavně když na nás čekají nebo se potřebují vyvenčit. Rozhodně neběhají po zahradě, nejvýš sledují okolní ruch. AAle když jsme doma, jsou prostě s námi. A odpoledne čekají, že se půjde ven a cvičit. Jediná výhoda je pro nás, že pokud potřebují vykonat potřebu v noci, nemusíme se oblékat, jen jim otevřeme ven. Pes v paneláku, pokud se o něj starají jako o Kess, se má báječně. Pokud se nestarají v paneláku, nebude na tom pes lépe ani na vsi. Pes nejvíc netrpí v paneláku, ale když je sám.

A. Alimo 24.2.2021 8:24

Věta, že pes do paneláku nepatří, mě vždycky rozpálí do běla. Kdysi dávno, když jsme koupili chalupu, pořídili jsme si taky psa labrouška Majka. O víkendu na chalupě, přes týden doma. Ráno jsem s ním chodila já, odpoledne na hodně dlouho syn (lítal s ním celé odpoledne), večer obvykle já a MLP. Měl k dispozici boudu 3+1. Sousedka na chalupě, už stará paní, měla vetaje, který byl zavřený na zahradě v prostoru 3x3 m z toho 1 m byla dřevěná bouda. Nikdy jsem ho neviděla jinde, než v tomhle prostoru, max vyskočil na střechu boudy. A ta paní vždycky říkala, jaký je ten NÁŠ pes chudák, musí být zavřený v bytě !!! Teď jsme v domku, ale pes je s námi doma, chodíme s ním na procházky a na dvoře sám být odmítá, jen když opravdu není zbytí, chodí se tam venčit, ale to fakt musíme mít smrt na jazyku;-D. Pes je smečkové zvíře a my jsme jeho smečka a nechápe, proč nemůže být se svou smečkou, co provedl...:-(

E. Zvolánková 24.2.2021 8:18

Ahojte,hezky jsem si zase početla o Kess. Ta fotka s kspucí je boží.Eda má pláštěnku,k níž se dá kapuce taky připnout,ale já ti odepla rovnou a ani ji mu ji nezkoušela,protože je mi jasné,že by se tvářil stejně naštvaně;-D.

Z. Yga 24.2.2021 7:30

Moc hezky se to četlo - český střapatý psík, stejně jako slovenský korač, do každé rodiny! ;-D

To "šlapání v koleji" moc dobře znám. Myslím, že tohle dělají hlavně pejsci velikostí pod kolena - prostě ve vyšlapané stopě je nic nelechtá na bříšku. Toya byla na toto naprostý přeborník - ta chodila zásadně po chodníčku. Když šla za námi a chtěla nás předejít, prostě jsme MUSELI sestoupit a uvolnit jí cestu, i když ta vyšlapaná pěšinka vedla středem sečené psí loučky (to jsme ještě bydleli na sídlišti).

K tématu pes do paneláku nepatří - to říkají hlavně lidé, kteří buď nejsou psí anebo mají se psy v bytech špatné zkušenosti - štěkání, výkaly, nevychovaní psi. My měli psy vždycky v bytě - jak v paneláku, tak v domku. A i když teď máme docela velkou zahradu, tak že bychom Erníka vyšoupli ven, ať se tam sám zabaví, tak to ani náhodou - ani s námi tam moc být nechce - akorát v případě, kdy se nám za zády (protože to má přísně zakázané) přiblíží ke škvíře v plotě od sousedů a vybafne na jejich psa. Na naše hromobití okamžitě zmizí (mrskaje ocasem tak, že se jím mlátí o boky), ale ten chudák řve ještě půl hodiny. ;-D

Z. Matylda 24.2.2021 7:18

Kess se má- je jí připravena vhodná nuda i procházky :-)

Pokud jde o panelák, lidi si stěžují, že psi štěkají. Bydlíme v domku v řadovce a i na naše psice byla od sousedů vznesena stížnost, že v domě štěkají... takže o paneláku to nebude. Neštěkají ze zoufalství z osamění, nýbrž hlídají, co se šustne na ulici. Tak to jim asi nevysvětlím, že mají být zticha...

Z. Iva 24.2.2021 9:38

Viděla bych to v tom, že váš domek je jedním z bytů v paneláku naležato.

A. Rgova 24.2.2021 23:22

Tohle by mě zajímalo Ivo, to má být vtipný nebo jsi jen chtěla Matyldu trochu naštvat, jsem s chápáním humoru trochu naštíru tak se raději zeptám

Z. Xerxová 24.2.2021 6:37

hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Krásně se to čte - Kess se aklimatizovala ve své nové smečce přímo ukázkově. Sice ji páníci ještě občas zlobí, když nezařídí rozumné počasí, ale ona jim to velkoryse odpustí ;-D