26.2.2021 | Svátek má Dorota


Diskuse k článku

LIDÉ A ZVÍŘATA: Jak Eliška málem umřela

O Vánocích 1989, kdy doba kypěla politickým kvasem, se u nás v domě udála věc velmi závažná a ve svých zdravotních a vědeckých aspektech (téměř) nevídaná. Říkám téměř, protože nakonec to dopadlo trošku jinak, než to zpočátku vypadalo. Ale ne všichni odcházeli spokojeni.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Lapil 23.12.2005 1:20

O drbnách

To jsem takhle šel po pražském Žižkově, místo líčení atmosféry naznačím: Bohatýrská trilogie - Tajemství žižkovského podsvětí. A na rohu stály dvě naprosto předpisové, oči jim zářily málem víc než pouliční osvětlení a jen jsem slyšel: "...a vona ta Marie/ Která? Ta tlustá?/ Ale ne, ta blbá..." Dál to neznám, neodvážil jsem se zastavit a poslouchat, ale - bez legrace - dýchl na mě dech dějin.
Každopádně - základnímu osazenstvu Zvířetníku i kolemjdoucím přeju spokojené až blažené vánoce. A pokud už musí nastat nějaká katastrofa, pak nanejvýš taková, že z ní nejdéle do čtrnácti dnů zbyde veselá historka. L.
Iva 22.12.2005 15:27

Re: hmmm

chjo ten češtin, mělo být: pes větší než čivava
Iva 22.12.2005 15:25

hmmm

máme podobný zážitek s ročním štěnětem NO. Když Báře byl rok, dovolila jsem jí v parku motat se okolo kočárku a v tu samou chvilku paní vypustila to štěně. Do teď nezapomenu na ten děs v očích, jak dcery tak i té paní, hafan se rozběhl a Barču si svalil pod sebe, aby ji mohl olizovat a hrát si s ní, ale byly to opravdu pekelné vteřiny pro všechny a taky až do teď, kdy máme taky dome "tele", byl pro Báru problém pes větší čivava.
Lenka 22.12.2005 14:13

hmm

ad hysterické ( nejen ) důchodkyně - když jsme si pořizovali Míšu, měla jsem z podobných reakcí taky strach, ale zatím máme kliku, žádné hysterické "hele dobrman, utíkej" se nekonalo...možná je to tím, že bydlíme na vsi, kde je pes v každém domě a lidi si to tak neberou nebo tak, ale je to celkem úleva. Můžeme ho vzít do hospody a tak.
Zdena bez psa 22.12.2005 13:26

Re: Beňo,

Náš nejstarší chlapeček měl v 2,5 roce nepříjemné potkání s hafušou. Na pěší zóně směl běžet kolem domů a na rohu na nás počkat. Běžel a na rohu se srazil s hafušou asi stejně velkým, který měl dovoleno běžet na roh jako on, ale z kolmé ulice. Byl to šok jak pro našeho kluka, tak pro psa. (Byl to takový fofr, že si nevybavuji ani rasu, jen velikost.) Nic se nestalo, jen si oba sedli na zadek. Ale potom jsem několik měsíců řešila fobii ze psů. Jo, vyřešili jsme to. V sousedství byl NO, značně vyrostlý, ale pan profesor. Tak jsme mu den, co den nosili dobrůtky a nakonec se s ním mladík skamarádil. Rex odvedl dobrou práci. Kluk se přestal bát.
vikulenka 22.12.2005 12:59

Znám ty vytřeštěné oči maminek a babiček

když s našimi "bestiemi" kráčíme na procházku, vidím jak křečovitě svírají ručičku dítěte, aby mohly v případě, že některý náš pes udělá náhlý výpad, dítě odtrhnout, zalehnout, ubránit...Ale nepaušalizujme! Těžko to, že někdo nemá rád psy, způsobuje věk. Asi ta důchodkyně neměla pesany ráda nikdy. Je to koloběh nelásky ke psům, nebohé dítě si asi psa také nikdy nepořídí. Ale stane se i to, že minuvši babičku svírající ručku dítěte, uslyším polohlasné: "vidělas to Verunko? To byli ale krásní pejsci!" A tak přeji všem hodně optimismu do dalších dnů a roků!!!
Fallowa 22.12.2005 9:44

Re: Limetko, to je síla!

Vave,to je nápad k nezaplacení!!!
Fallowa 22.12.2005 9:40

Chci se zastat

důchodkyň - ne všechny jsou stejné.Měla jsem v bývalém bydlišti dvě takové sousedky,které měly přesně zjištěno,co která ženská nakupovala,kde se dobře vaří a kde se šetří na jídle,,,aby jí pani zbylo na parádu!´´ a kde mají psa,,pani,kolik berou,že můžou živit takovou potvoru´´.Hodně přispěly k tomu,že jsem si při odchodu do důchodu pořídila domů Internet,protože na Zvířetníku jsou drby nejlepší! :-)))
YGA 22.12.2005 9:29

Beňo,

proč píšete člověk, když to byla baba? A nejlepší jsou baby s vnoučátky (tak kolem dvou až čtyř let), které dítko drží křečovitě za ručku, cloumají s ním a ukazují na horizont, kde se pohybuje baset (kdo zná basety ví, co je to za flegmouše, žádná babizna je nerozhází a tato basetka - o níž je řeč -je ukázková představitelka své rasy ) a řve - Proboha, pes, není uvázany a je bez náhubku, dávej pozor, ještě tě kousne, určitě tě kousne, v televizi ukazovali, jak dítě pes zmrzačil, pani, chytně te si toho psa, jakto, že ho nemáte uvázaného, vy jste pěkně nezodpovědná!!! Děcko bylo už tak vstresované, že brečelo, div dechu popadalo.
Poznámka: tahle psina mi nepatřila, má vlastní pejsková seděla u mě (malá kníračka) a se zájmem pozorovala ten cirkus.
Beňa 22.12.2005 9:17

Dobrýýý!!!

To je originální vánoční příběh  Před pár dny se můj vždy decentní koliáček jdoucí při mě  na vodítku přátelsky otočil na kolemjdoucí a mával ocasem na pozdrav: hele, člověk  Člověk - bába mu povídá: Fuj pse, di někam, to každej říká, jak je jeho pejsek hodnej a co už bylo případů, že pokousal   Jsem většinou celkem slušný člověk, ale jakou já měla chuť říci, že při tomto přistupu ke psům se jí opravdu může stát, že ji nějaký kousne do p....
Medvídek 22.12.2005 8:43

Re: Limetko, to je síla!

Ale když bude aspoň měsíc držet pusu, tak se z toho možná dostane.
Vave 22.12.2005 8:38

Limetko, to je síla!

Měla jste těm drbnám říct, že děti a mladí lidé psinku dostat nemohou, ovšem pro postarší drbny že je nebezpečná - kdo ji dostane, nadosmrti nedokáže říct ani jediné slovo!
Mirka - Houston 22.12.2005 4:44

Pekne popsana svizelna situace - ACH JO TY DRBNY !