3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

SOBOTNÍ CESTY: Kutná Hora pro každého

Stala se mi taková věc: během devíti měsíců jsem byla třikrát v Kutné Hoře.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Hanča 12.10.2014 20:31

Re: POZOR,POZOR,HLÁSÁNÍ!!!

Všechno nejlepší, milá Ygo, a doufám, že sis narozeniny užila podle svého gusta!

M. Crossette 12.10.2014 20:43

Re: POZOR,POZOR,HLÁSÁNÍ!!!

Milá YGO, tak tohle je moje gratulace na dobrou noc, ale ještě je i u vás neděle, takže stále tvůj sváteční den !!!! Tak ti moc přeji, ať tě nadále provází tvůj skvělý humor, nikdy ti nedojde inspirace na komentáře k fotkám (tvým i těch ostatních)a jsi obklopována jen a jen samou láskou od dvounožců a čtyřnožců.

Z. Yga 12.10.2014 21:05

Re: POZOR,POZOR,HLÁSÁNÍ!!!

Drazí moji, všem moc děkuju za krásná přání k narozeninám, jsem z toho trošku rozechvělá - jste moje kotva v bouři života (no, vlastně na tišině).

Ech - někdy vám budu vyprávět, jak jsem si dnešní den přestavovala a jak nakonec proběhl ... ale konec dobrý, všecko dobré (:o)))).

D. Ruščáková 12.10.2014 20:50

Re: POZOR,POZOR,HLÁSÁNÍ!!!

Milá Ygo, ze srdce ti přeju všechno nejlepší a všechny radosti všedního života, kterých se ti zachce - aby ses nikdy nezapomněla smát. A taky fotit, jsi čím dál lepší. Jo a dej si závazek - konečně sepsat paměti na vašeho staříčka:))

Z. Xerxová 12.10.2014 6:52

hezkou neděli

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Dneska nás čeká pouštění draků. Rodinná to tradice při příležitosti neteřčiných narozenin. No - už běhá po poli další generace pouštěčů, ale i jejich rodiče si to užívají jako za mlada  :)  Zase nás bude jak much - a tak to má být

T. Zana 12.10.2014 8:55

Re: hezkou neděli

Chicht, neříkej, že vás to nebaví :-)

T. Zana 12.10.2014 16:50

Re: hezkou neděli

Jo, fotky z Ořešníku jsou nádherné! Podzim je u vás tradičně o kousek dál než v Praze, nádherné barvy.

H. Williamson 11.10.2014 22:49

Jsem insipirovana plavkama

Vybiram doma plavky na ten tyden u oceanu. Kazde,ktere z pradelniku vyberu, hned se nas..ru. Jak ta nemohouci noha trci ze zakulaceneho trupu, ..... Tak ty prvorepublikove plavky z Kutne Hory by se mi docela sikly.

T. Zana 12.10.2014 8:57

Re: Jsem insipirovana plavkama

Hanko, nedalo by se něco takovýho ušít? Tyhle plavky jsou vážně roztomilý.

O. Joklová 12.10.2014 10:20

Re: Jsem insipirovana plavkama

Hanko, tak se sukýnkou jsem nenašla, ale aspoň takovéto by nestačily???? ještě bys byla prudce zajímavá

http://www.partykostym.cz/namornicke-doplnky-pro-namorniky/1275-pruhovane-retro-plavky.html

kdyžtak zkus i u vás pohledat retro nebo vintage swimsuits :-)))))

Z. Jarka_F. 12.10.2014 14:02

Re: Jsem insipirovana plavkama

Joj, ty nemají chybu :) A asi budou fakt cool - před pár dny na mě vykoukly z poštovní schránky v modrém provedení, na volebním letáku v nich byl oděn masitý kandidát.

Z. Yga 11.10.2014 20:32

Milá Zano,

já prolistovala jen album pro dámy, protože auta mne tak nějak moc neberou. Ale Kutná Hora je opravdu krásné město ... a tvé fotky taky.

T. Zana 12.10.2014 8:58

Re: Milá Zano,

Kutná Hora je fakt hezká. A má i hezké ololí pro případy, kdy už má člověk toho městského ruchu dost.

O. Joklová 11.10.2014 20:03

OT - ale stojí za to

upřesním - bohužel(!!) stojí za to

https://www.facebook.com/video.php?v=10203648278950523

M. Crossette 11.10.2014 19:58

Jako vždy krásné foky

ale snad nejvíce mě uchvátila ta "ve Vlasškém dvoře" s kočičkou !!! Jak to Zano děláš, že umíš udělat tak perfektní záběr - roh domu s kočička, směsí květin a krásnou dlažbou, které navíc mokro zdůrazní vzor. Uvažovala jsem, že tě zase požádám o original. Jenže bych už neměla kam zarámovanou fotku pověsit, tak jsem si jí s dovolením jen stáhla do alba a budu se jí střídavě kochat jako tapetou na počítači. MMCH, nedávno byla tvoje fotka JH znovu obdivována. Visí v jídelně v našem vedlejším domě. Tahle paní (z Brna) ji tam už viděla několikrát, ale pokaždé, když vstoupí, padne jí na fotku oko a obdivuje ji (stejně tak se jí líbi "lodička" od Louk, která zase visí v tamní koupelně). A samozřejmě i ostatní fotky jsou překrásně "naaranžované". Kdysi dávno jsme cestou do Prahy odbočili do Sv.Barbory, je opravdu krásná, ale nepamatuji se, že bychom viděli i samotné centrum města. Tak jsi mi to teď umožnila. Kloboučky jsou fakt apartní.

No a na autíčka jsem se též podívala s obdivem (jak píše Pů, nechápu, jak ten pán mohl jet s deštníkem, aniž se mu otočil naruby - i při jistě nízké rychlosti muselo dost foukat. Manžel má bývalého kolegu, který je do starých aut fanda, tak mu odkaz na tohle album přeposlal, ať se potěší.

T. Zana 12.10.2014 9:22

Re: Jako vždy krásné foky

Maričko, moc děkuju a tiše se tady nadýmám pýchou :-)

A mimochodem - dodnes mám doma na tapetě tvoji fotku z močálů. Je to taková pastva pro unavené oči, že jsem zatím nenašla nic, co by mi víc vyhovovalo.

A. Lex 11.10.2014 19:27

Zano

moc pěkná alba, přiznávám, že to "pro pány" jsem zatím jenom proletěla, 204 fotek je tak ke kafíčku, ale fotky to jsou náááádherné. Ukážu přednostovi!

T. Zana 11.10.2014 19:34

Re: Zano

Alex, však proto jsou taky alba dvě :-)

Z. Hanča 11.10.2014 19:03

Příjemné pokoukání

na krásné staré stroje i na módní přehlídku - zvlášť ty kloboučky jsou jeden hezčí než druhý! Tedy já taky vůbec nejsem kloboukový typ, ráda se podívám, ale ten jeden jediný širák, který jsem si koupila, měl smůlu, že na Velké pardubické, kam jsem ho plánovala vzít, byla tenkrát hrozná zima a šíleně pršelo, takže chudák leží dosud nevyužit ve skříni.

T. Zana 11.10.2014 19:33

Re: Příjemné pokoukání

Hančo, já taky měla jeden životní klobouk, zimní, vínovej... akorát že u nás v Bohnicích dost fouká a on nějak na tý hlavě ne a nedržel...

Ale ráda si je prohlížím :-)

H. Williamson 11.10.2014 19:49

Re: Příjemné pokoukání

Ja klobouky rada, akorat fakt nevim, kam je nosit. mam pocit, ze mi slusi. Narozdil od cepic. V jakekoliv cepici vypadam jak slabomyslny tvor. Proste na to nemam ksicht. Ale mam jeden pekny letni slamak. Asi si ho s sebou vezmu k okeanu.

H. Williamson 11.10.2014 17:33

Mila Zano

Pisu si a znamenam; musim do Kutne Hory. Nikdy jsem tam nebyla. Nevis, jestli ta Sv. Barbora je bezne otevrena nebo je zavrena jak vetsina kostelu? Dalsi misto u Prahy,kde jsem nikdy nebyla je Sv. Jan pod Skalou. A pritom je to v podstate na druhem brehu Vlavy, kde bydli moje sestrenice.

Od pondelka jedem (my a Jakey)na tyden na ostrov v Sev. Karoline - Holden Beach. Srdecni misto pro nas. Jezdili jsme tam, co Cheta znam, studovala jsem tam na advokatske zkousky, cela moje rodina tam byla mnohokrat. Mimo sezonu to misto je nirvana, turistu prosta, prazdne krasne plaze, perfektni rybarna s dennimi ulovky, a touhle dobou jsou casto videt velryby a delfini. Domek je primo na plazi. Ale je to naposled, co tam jedeme; kamaradka, ktera nam ho pujcuje, ho prodava. Nas tata, ac naturou horal, si tam vzdycky strasne liboval. Jako treba tady. http://hanaw.rajce.idnes.cz/Holden_beach_2_-_older/#img_100057.jpg

T. Zana 11.10.2014 17:51

Re: Mila Zano

Hanko, pamatuju, jak jsi o Holden Beach psala. Ach jo, taky mám pár takových památných míst, kam už to dneska nejde...

Kutnou Horu upřímně doporučuji, je vážně krásná. Sv. Barbora je přístupná pořád, je tam vstupné. Úžasný je sv. Jakub, zejména večer, osvětlený svíčkami, ale ten není otevřený úplně pořád. Srdeční záležitost je kostel Panny Marie na Náměti, ten je otevřený spíš výjimečně. Akce se dají najít tady: http://www.kutnahora.cz/index.php?cid=20&sec=4

Sv. Jan pod Skalou je pěkný zejména v době svatojánských slavností. Taky pěkné místo. Kousek odtud jsou Solvayovy doly, moc hezký technický skanzen, ale mají otevřeno jen v sezoně.

Z. Jjana 12.10.2014 20:21

Re: Mila Zano

Díky Zano,

za článek i za typ. Technický skanzen by byl prima (ano, koukám napřed na ty fotky pro pány, však mne znáte), ale ještě nějaký čas se tam nedostanu. Naposledy jsem byla v Kutné Hoře cestou z Kolína, kde jsem kupovala kočárek. No, snad za pár let. Opatruj se a ať Ti zdraví slouží.

T. Zana 12.10.2014 22:01

Re: Mila Zano

No jo, máš to daleko. Ale kluci to časem ocení :-)

Dík.

O. Joklová 11.10.2014 13:02

hlášení

my jsme byly s Nynyškou na veterině - žádný poplach, "jen" furt řešíme, co s tím vysokým cukrem....

no a moc možností už není, jaká přesně je příčina se zjistit prý nedá (jestli inzulin neúčinkuje, nebo se nedostane na periferie), tak pandrvet navrhnul vyměnit ten (prasečí) Caninsulin za "normální" lidský

trochu se toho bojím - přesněji trochu se bojím jakékoli změny, protože ona to má sice blbý, ale asi už dost dlouho "stejně blbý" a je vlastně stabilizovaná, klinicky se na ní vůbec nic nepozná, nic jí není, pije, čůrá, kaká - je úplně v pohodě

tak nám držte prosím palečky, ať ten přechod zvládneme, ať nedojde k nějakému dramatickému zvratu (jsem asi fakt srab, ale bojím se, i když mě ujistil, že v zásadě je inzulin jako inzulin...)

Z. Lika 11.10.2014 13:36

Re: hlášení

Bedo, to je těžké dilema - zda měnit, či neměnit postup. Asi nejdůležitější bude Tvoje důvěra v úsudek veterináře.

Držím palce, ať přechod na nový inzulín zvládnete dobře :-)

T. Zana 11.10.2014 16:18

Re: hlášení

No, asi tak nějak jako Lika... Budu na vás myslet.

H. Williamson 11.10.2014 18:55

Re: hlášení

Bedulko, neporadim, ale drzim palce.

M. Crossette 11.10.2014 20:03

Re: hlášení

Bedo, držím vám oběma palce. Ale "lidského" inzulínu pro Nyny bych se nebála (tedy pokud ho snese), ono je dost léků, které mají stejné složení pro zvířata i lidi, jen mají jiné (slabší) dávkování - třeba ATB a naše Trixie už několik let bere stejný Prednisone, co berou lidi. Hlavně, aby inzulin zabral.