18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

KONĚ: Zrození princezny

Tma. Ticho ruší občasné hrábnutí koňských nohou, občas odfrknutí. V boxu je příjemně teplo a voňavo, krásně se tu spí. Vím, že na mě moje společnice nešlápne, spím tu už druhý týden a ona je opatrná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Bubu 3.9.2008 11:51

Re: Re: Re: Čistila kopýtka - ?

U psů to platí stopro. Teda pokud ten pes není vyloženě zmetek. Obvykle to pes velmi přesně vyhodnotí - mláďata smí skoro vše (mláďata lidská i psí) a jsou hájená. Zažila jsem, že pes zle zavrčel na majitele, když plácnul dítě. A tatánek zalézal do boudy k Vlčkovi (NO), když něco provedl a babička mu hrozila vařečkou.

Xerxová 3.9.2008 12:32

Re: Re: Re: Čistila kopýtka - ?

koně jsou nesmírně inteligentní zvířata. Pochopitelně, že jsou mezi nimi koně "profesorští" - skvělí pro děti a začátečníky, koně normální - taky jsou hodní na ty, co moc pevně v sedle nesedí a potvůrky, které využijí každé chvilky k tomu - dokázat, kdo je tady pánem. U koní platí větší obezřetnost než u psů - jsou přeci jenom lekavější a hlavně - jsou opravdu velcí. Děti NEZNALÉ nemají u koní samotné co pohledávat. Vždy rostu, když někdo posílá dítě pohladit si koníčka (nebo pejska), o kterém nic neví a nezná ho.

Lucka V. 3.9.2008 12:44

Re: Re: Re: Re: Čistila kopýtka - ?

V tomhle jsem veškeré potomstvo tvrdě školila, co začalo rozum brát. A koně kupodivu byli vždy ochotni respektovat autoritu toho dvacetikilového člověka, co je ošetřoval. V té době byly Pídě asi čtyři roky, Šerince pár měsíců. Píďalka čistila kopyta a hříbě jí přitom usilovně drbalo na zádech. Pak miničlověk autoritativně zavelel: ,,Jde se domů!" a minikůň za ní nakráčel do stáje. ;-D

jiný Honza 3.9.2008 12:53

Re: Re: Re: Re: Re: Čistila kopýtka - ?

To musel být pohled pro bohy. ;-D Tak přesně tohle je ta nejlepší škola. Pro děti i mláďata.

Vave 3.9.2008 6:15

Když

se narodí lidská princezna nebo princ, střílí se z děla.

Když se narodila arabská princezna Šahrazád, LuckaV napsala báseň v próze. To je mnohem krásnější a trvanlivější hold než salva z hradeb.

Děkuju Ti, milá LuckoV, že jsem u zrození princezny mohla být s Tebou.VV

EvaŽ 3.9.2008 7:03

Re: Když

Vave to řekla tak krásně a poeticky, že mě nic ani podobněpěkného nenapadá. Proto se jen připojím. Díky.

Matylda 3.9.2008 11:29

Re: Když

Tak sem se můžu už jenom přilípnout:-)

jiný Honza 3.9.2008 11:31

Re: Když

Vavísku, jak to děláš, že se hned trefíš? Moc hezky jsi Lucku pochválila, já se, s dovolením, skromně přidám.

Rpuť 3.9.2008 6:12

Kouzelný povídání!

R^V

Pitrýsek 3.9.2008 0:25

Počkej, Šáhrazád..

..a jak to bylo dál. Na to si, můj pane, musíš počkat do večera. ˇPočkám, ráda a se mnou určitě všichni ostatní. Ale musíš slíbit, že povíšh jak to bylo dál, krásná princezno.. Jakube, také se Ti lehce zamžila sklíčka? Nebo je to jen pro  maminy, tak kouzelná a dojemná chvíle? A pro ty, kteří mohli vedle nich v té čarovné chvíli stát.

Jakub S. 3.9.2008 0:42

Princezna klisnička.

Je to vlastně Pohádka o princezně klisničce Šahrazád, jak k nám přišla, jak všecko dělala poprvé, a jak to s ní bylo dál. Sklíčka se nezamžila, ale pálí mě oči, jak to upřeně prožívám (dobrá vazba, ne?). Tak defenzivně* na kutě. Aji dyž nevím, co to je.  *(Říkal jeden bodrý oficír na Kraváku, původně zahradník, místo definitivně)

Jakub S. 3.9.2008 0:12

Jakub S.

To je krásná pohádka na dobrou noc. A dvakrát pěknější, že pravdivá!

Vždycky mi bylo záhadou, jak to, že mláďata kopytníků neprorvou mamince všecky vnitřnosti, o děloze nemluvě. Jak to?

Li 3.9.2008 7:27

Re: Jakub S.

Protože je to tak zařízené :-D Ale stalo se mi, kravka se chystala k porodu, stále se chystala, furt se chystala a nic nic nic. Vyšáhla jsem si jí a telátko nikde. Obratem jsem zavolala veta, ten šahal a vyšetřoval a pravil, že tele už musí být venku, že jsem ho přehlídla!!!!! Inu, chvilku jsme hledali, on doopravdy, já ze slušnosti, protože jsem věděla, že venku není. Stalo se to co píšeš, telátko protrhlo dělohu a zahučelo do střev ;-€ Bohužel to nepřežilo ono ani jeho maminka.

No a Nastěnce se stalo vlastně to samé - protržená děloha....

Jakub S. 3.9.2008 10:04

Li, to ale musí být strašné zážitky.

Ale to jsou naprosté výjimky, doufám.

Li 3.9.2008 12:25

Re: Li, to ale musí být strašné zážitky.

Jo jo jo, jsou to výjimky ;-)

štětinka 3.9.2008 9:16

Re: Jakub S.

no ona ta malá mimča mají kopýtka ještě hodně měkká (jako my máme měkké nehty, když vylezeme z teplé vody ve vaně) a hlavně zpočátku nemají takovou sílu a když už jí mají,tak mají zase málo místa